Jump to content

The Legend of Zelda:Twilight Princess


rebelion
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω ας γραφουμε εντυπωσεις σχολια ερωτησεις κλπ σχετικα με το legend of zelda twilight princess για το wii..

 

βασικα τι να πεις γιαυτο το game..λιγο που ασχοληθηκα σημερα πηγα σε εποχες ocarina of time..ο χειρισμος δειχνει πολυ καλος με το wiimote και γενικα το παιχνιδι ειναι ισως οτι καλυτερο αυτη τη στιγμη..

 

reviews

 

http://www.gamelife.gr/cPages/reviews.asp?id=242

 

http://www.gamerankings.com/htmlpages2/928519.asp

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πηρα και εγω χτες και μονο τα κλαματα δεν εβαλα(ενταξει αυτο ειναι υπερβολη),μου ηρθαν στο μυαλο ολα τα Zelda που εχω παιξει.

Ο χειρισμος πιστευω ειναι θεμα συνηθειας και μετα αντε να ξεσυνηθισεις!!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν έχω παίξει ποτέ πριν Zelda μα έχω ακούσει τόσα καλά λόγια γι'αυτό το παιχνίδι που μάλλον θα πάρω κι εγώ ένα Wii!! Θα καταλάβω όμως τίποτα ή χρειάζεται να έχω παίξει και τα προηγούμενα της σειράς?
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση S.O.S. πως πιανετε το ψαρι για να ταισετε τη γατα στη αρχη του παιχνιδιου?

Αυτο το ψαρεμα σε καθε Zelda με ταραζει,παιδια please χρειαζομαι οδηγιες ψαρεματος.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση S.O.S. πως πιανετε το ψαρι για να ταισετε τη γατα στη αρχη του παιχνιδιου?

Αυτο το ψαρεμα σε καθε Zelda με ταραζει,παιδια please χρειαζομαι οδηγιες ψαρεματος.

 

 

ειχα και γω το ιδιο προβλημα..:p :lol:

μην ανυσηχεις δεν ειναι τιποτα..απλα θελει διπλωμα επαγγελματια ψαρα..:lol:

 

οχι σοβαρα τωρα αυτο που βρηκα ειναι οτι χρειαζεται να σταθεις κοντα στο ποταμι και να πεταξεις μακρια το αγκιστρι..οχι ακριβως μπροστα σου..καντο αυτο και μετα απο 10-15 δευτερα θα πιαστει το ψαρι..

 

ελπιζω να βοηθησα..!:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν έχω παίξει ποτέ πριν Zelda μα έχω ακούσει τόσα καλά λόγια γι'αυτό το παιχνίδι που μάλλον θα πάρω κι εγώ ένα Wii!! Θα καταλάβω όμως τίποτα ή χρειάζεται να έχω παίξει και τα προηγούμενα της σειράς?

 

οχι δεν χρειαζεται να εχεις παιξει αλλα zelda..

 

προκειται για νεα ιστορια που για μενα ειναι μαλλον η κορυφαια της σειρας και οτι καλυτερο κυκλοφορει σε action adventure αλλα και γενικα αυτη τη στιγμη..

;)

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικό το Zelda...Οφείλω να ομολογήσω πως δεν είχα παίξει ποτέ πριν παιχνίδι της σειρά και κρίνοντας από τα γραφικά κορόιδευα τους φίλους μου που παίζανε με "παιδικά παιχνίδια"...Τελικά τιμωρήθηκα όπως μου άξιζε αφού πλέον δεν βλέπω την ώρα να πάρω το Rayman Raving Rabbids :confused: :ρ

 

Έχω να κάνω και εγώ μια ερώτηση: Σε κάποια φάση και ενώ είσαι λύκος, επισκέπτεσαι το σπίτι του τύπου που σου πουλάει λάδι για το lantern. Ό,τι και να έχω κάνει όμως δεν λέει ο τύπος-spirit να κατέβει από εκεί που είναι και το μόνο που μου λέει και μου ξαναλέει η Midna είναι πως μάλλον θα έχει "κάποια καλά νέα για εμένα" ο τύπος αυτός!!

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι κάνουμε;;;

 

PS: Το ψάρεμα είνα all the money!

 

PS2: Αυτό που με χαλάει όμως απίστευτά είναι οτι 1) Δεν έχω component καλώδιo και 2) Δεν έχει voice-over στους διαλόγους!! Ειλικρινά στον ήχο θα του έβαζα επιεικώς ένα 3/10 μόνο και μόνο γι'αυτό!! Χαλάει ΠΑΡΑ πολύ την ατμόσφαιρα!

 

Enough said... I'm off to play Zelda! :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την ερωτηση του DesertMissRain

 

Δεν ειναι αυτο το πνευμα στο οποιο σου λεει η Midna να μιλησεις. Οταν μπαινεις στο twilight realm υπαρχει μια λιμνουλα(αμεσως μετα απ'το σημειο που μαθαινεις να νικας τα μαυρα τερατα του twilight, εκει ειναι ενα πνευμα που θα σου αναθεσει κατι να κανεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Thanks πολύ Ramparter

 

Θα το δοκιμάσω! ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικό το Zelda...Οφείλω να ομολογήσω πως δεν είχα παίξει ποτέ πριν παιχνίδι της σειρά και κρίνοντας από τα γραφικά κορόιδευα τους φίλους μου που παίζανε με "παιδικά παιχνίδια"...Τελικά τιμωρήθηκα όπως μου άξιζε αφού πλέον δεν βλέπω την ώρα να πάρω το Rayman Raving Rabbids :confused: :ρ

 

 

PS2: Αυτό που με χαλάει όμως απίστευτά είναι οτι 1) Δεν έχω component καλώδιo και 2) Δεν έχει voice-over στους διαλόγους!! Ειλικρινά στον ήχο θα του έβαζα επιεικώς ένα 3/10 μόνο και μόνο γι'αυτό!! Χαλάει ΠΑΡΑ πολύ την ατμόσφαιρα!

 

 

υπονοεις οτι το zelda εχει παιδικα γραφικα??με καμια κυβερνηση..νομιζω ειναι το πλεον σκοτεινο και ρεαλιστικο zelda..:p

 

οσο για την ελειψη φωνης στους διαλογους θυμαμαι οτι ειχα ακουσει η νιντεντο δεν βαζει φωνη για να κανει τον παιχτη να φανταζεται ο ιδιος πως θα ειναι η φωνη του ηρωα κλπ πιστευοντας ετσι οτι δινεται μια μαγεια στο παιχνιδι..οπως το βλεπει ο καθενας:p

Link to comment
Share on other sites

Όχι αναφερόμουν στα προηγούμενα Zelda... (e.g. Windwaker - του οποίου τα cell-shaded γραφικά ήταν η χειρότερη ιδέα που έχω δει σε παιχνίδι by far!!)

 

Όσο για την έλλειψη φωνής...και πάλι δεν εξηγεί γιατί κανένας από τους NPCs δεν μιλάει...OK o Link ας μη μιλάει (εξ άλλου...δεν απαντάει στις ερωτήσεις που το κάνουν οι άλλοι)...αλλά οι υπόλοιποι γιατί όχι;; Anyway...δεν θα χαλαστώ κιόλας... :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

και ενας οδηγος step by step για το zelda που καλυτερα να του ριξετε μια ματια μονο αν κολησετε για τα καλα σε καποιο σημειο..;)

 

http://www.gamespot.com/features/6162248/index.html?tag=features;title;1

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα της φωνης θα συμφωνησω, αυτη η βουβαμαρα ειναι πολυ ασχημη. Με σωστες φωνες θα μπορουσε να κερδιζει πολυ το παιχνιδι. Τουλαχιστον να χε φωνες στα βιντεο του παιχνιδιου οπου υπαρχει σεναριακη εξελιξη.

 

Σε καμια περιπτωση βεβαια δε θα πρεπε να μιλαει ο Link.

 

Το Wind Waker το χεις παιξει Desert ή το κρινεις απ'τις εικονες? Η ιδεα να βαλλουν τετοια γραφικα οντως ηταν κακη απο εμπορικης αποψης καθως απογοητευσε πολλους. Οσοι το παιξαν ομως το παιχνιδι μιλανε με τα καλυτερα συνηθως. Κι εμενα συνολικα μου αρεσαν τα γραφικα του κι ας ειχαν λιγο παιδικο στυλ.

Ειναι ανοησια ομως να λες το παιχνιδι παιδικο λογω των γραφικων του. Ειναι πολυ ανωτερο απ'τα περισσετορα παιχνιδια της γενειας που περασε.

Link to comment
Share on other sites

αναφέρομαι στα γραφικά και ΜΟΝΟ...Όπως είπα και πιο πριν δεν έχω παίξει κανένα άλλο της σειράς εκτός του Twilight Princess και δεν μπορώ να κρινω ως προς το gameplay...Αλλά σαν γραφικά δεν μου άρεσε καθόλου το Wind Waker.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τα γραφικά του Wind Waker μπορούν να κριθούν σωστά μόνο αν κάποιος παίξει το παιχνίδι. Ούτε εμένα μου άρεσαν στην αρχή αλλά στα πρώτα 5 λεπτά άλλαξα γνώμη.

Η κίνηση του παιχνιδιού ήταν πάρα πολύ ρεαλιστική και όλο το παιχνίδι σαν μία πάρα πολύ καλή ταινία κινουμένων σχεδίων.

 

 

Προτείνω σε όσους δεν έχουν παίξει προηγούμενα παιχνίδια της σειράς να παίξουν τα:

A link to the past

Majora's mask

Ocarina of time

Πάρα πολύ καλά παιχνίδια με καλύτερο όλων το Ocarina of time και σύμφωνα με αρκετές ψηφοφορίες καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Επισης εγω προτινω και το:

Α Link's awakening ,στο game boy.

 

Για οσους δεν κοιτανε μονο τα γραφικα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω και εγώ ότι το OOT είναι το καλύτερο παιχνίδι που έχει βγει ποτε (βεβαια δεν έχω παίξει ακόμα το TP,το περιμένω μέσα σε αυτή τη βδομάδα).Το wind waker είχε καρτουνίστικα γραφικά αλλα ήταν παρα πολύ καλο.Όταν πρωτοειχα πάρει το GC είχα πάρει μαζί και το Zelda pack που είχε μέσα το wind waker το OOT και το OOT:master Quest,μου φαίνεται ότι θα τα ξανατερματισω μέχρι να έρθει το TP :)
Link to comment
Share on other sites

Επισης εγω προτινω και το:

Α Link's awakening ,στο game boy.

 

Για οσους δεν κοιτανε μονο τα γραφικα.

 

Φυσικά και αυτό!

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Τα γραφικά του Wind Waker μπορούν να κριθούν σωστά μόνο αν κάποιος παίξει το παιχνίδι. Ούτε εμένα μου άρεσαν στην αρχή αλλά στα πρώτα 5 λεπτά άλλαξα γνώμη.

Η κίνηση του παιχνιδιού ήταν πάρα πολύ ρεαλιστική και όλο το παιχνίδι σαν μία πάρα πολύ καλή ταινία κινουμένων σχεδίων.

 

 

Προτείνω σε όσους δεν έχουν παίξει προηγούμενα παιχνίδια της σειράς να παίξουν τα:

A link to the past

Majora's mask

Ocarina of time

Πάρα πολύ καλά παιχνίδια με καλύτερο όλων το Ocarina of time και σύμφωνα με αρκετές ψηφοφορίες καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών.

 

Και τα 3 παιχνιδαρες.

To link's awakening θυμαμαι το ειχα λατρεψει στο Gameboy...με πηγες σε αλλες εποχες (πισω στο 1993) :)

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλά παιχνίδια με καλύτερο όλων το Ocarina of time και σύμφωνα με αρκετές ψηφοφορίες καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών.

 

kai fisika exeis dikio:)

Idou to top10 ever simfwna me average rankings apo polla sites/periodika/users:

http://www.gamerankings.com/itemrankings/simpleratings.asp?rankings=y

 

Pantws k to TP paei poli kala molonoti paixnidi 1-1misi mina:

http://www.gamerankings.com/htmlpages2/928519.asp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...