Jump to content

[Επίσημο] HTC S710 (Vox)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εικόνα από την ενεργοποίηση VoIP(SIP) στο S710 :p Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ (ενότητα VoIP). Ακόμα έχει λίγη δουλειά αλλά πάει καλά...

 

.

 

Δουλευει? Τα καταφερνει ο OMAP ? :(

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 368
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισκέπτης
Ευχαριστω Bill κρατα με ενημερο.Περιμενω.... :D

 

Απο που και ποσο το πηρες ειπαμε? :O

 

Από το Expansys, 340 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά (εταιρικό ΑΦΜ) :)

Link to comment
Share on other sites

Από το Expansys, 340 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά (εταιρικό ΑΦΜ) :)

 

Και απο Software τι παιζει?

 

Sites για smartphones εχουμε να παρουμε μια ιδεα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι Bill thanks ...Εννοουσα τα ....παραπλευρα :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Έτοιμες και οι φωτογραφίες! Δεν είχα χρόνο να τις περιποιηθώ καλύτερα! :p

 

http://www.flickr.com/photos/billdanos/sets/72157600134023120/

 

Η τελευταία από το μπαλκόνι, είναι από τη φωτογραφική του HTC.

Link to comment
Share on other sites

Μερικά σχόλια για τις εφαρμογές:

 

Ένα προγραμματάκι που λείπει από το κινητό, είναι μια εφαρμογή τύπου e-wallet. Οι σημαντικότερες επιλογές εδώ είναι βασικά δύο: Codewallet Pro και eWallet. Μια τρίτη επιλογή της TwoPeaks (Flexwallet) φαίνεται πως δεν κυκλοφορεί πια. Αρκετά χρήσιμη είναι η εφαρμογή Fizz Traveller που μπορεί να εμφανίσει πληροφορίες για το καιρό στο Homescreen. Επίσης το GPRS monitor για να υπολογίζετε την κίνηση και τις χρεώσεις σας.

 

Η ενσωματωμένη ατζέντα στο WM6 έχει ενισχυθεί σημαντικά, σε βαθμό να αναρωτιέσαι αν χρειάζονται πραγματικά εφαρμογές τύπου Papyrus, Agenda One ή Agentus. Ίσως ο πολύ απαιτητικός χρήστης να βρει κάτι επιπλέον σε αυτές τις εφαρμογές. Αρκετά καλός είναι και ο ενσωματωμένος Windows Media Player, όπως και η Διαχείριση Ήχου (εφαρμογή της HTC) που μετατρέπουν το κινητό σας σε MP3 player. Ο απλός χρήστης θα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. Ο εξειδικευμένος χρήστης μπορεί να αναζητήσει πρόσθετους codecs και ευκολίες σε εφαρμογές άλλων κατασκευαστών.

 

Μια εφαρμογή που λείπει είναι ένα σημειωματάριο που να συγχρονίζει με τα notes του Outlook. Υπάρχουν δύο βασικές επιλογές, τα SmartphoneNotes και τα PhatNotes. Μια άλλη απαραίτητη λειτουργία που ξέχασαν και πάλι να συμπεριλάβουν στη νέα εκδοση Windows Mobile 6, είναι το αυτόματο κλείδωμα του πληκτρολογίου (μετά από timeout, χωρίς password). Απαραίτητη λοιπόν η εγκατάσταση του Auto-Keylock.

 

Πολύ βασική είναι η ανάγκη για Backup, ειδικά αν σκεφτείτε ότι σε κάθε firmware update χάνονται ορισμένες ρυθμίσεις. Υπάρχουν αρκετές επιλογές αλλά ξεχωρίζει το Sprite Backup. Τέλος, στην οθόνη και στην ανάλυση του S710 λειτουργεί τέλεια το Google Maps. Θα σας εντυπωσιάσει πραγματικά η ευκρίνειά του αλλά και η ταχύτητα με την οποία κατεβάζει την εικόνα μέσα από σύνδεση GPRS.

 

Για τις υπόλοιπες ανάγκες σας, κυκλοφορούν δεκάδες βοηθητικά προγράμματα όπως alarms, antivirus, explorers, utilities, ebooks, recorders, list managers, news readers, messengers, χάρτες για τη πόλη και το μετρό, players, viewers και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε. Φυσικά μην ξεχάσουμε τα παιχνίδια, για κάθε ηλικία και προτίμηση! Αναζητήστε τα όλα στο handango ή στο Smartphone.net.

Link to comment
Share on other sites

 

Μια τρίτη επιλογή της TwoPeaks (Flexwallet) φαίνεται πως δεν κυκλοφορεί πια.

Μια διόρθωση μόνο πάνω σ'αυτό. το flexwallet συνεχίζει να κυκλοφορεί και να αναβαθμίζεται κανονικά, απλά τα δικαιώματα έχουν παραχωρηθεί στην Web Information Solutions(Webis)

το είχα αναφέρει και στο πρώτο post αυτού του thread

Link to comment
Share on other sites

Μερικά σχόλια για τις εφαρμογές:

 

Ένα προγραμματάκι που λείπει από το κινητό, είναι μια εφαρμογή τύπου e-wallet. Οι σημαντικότερες επιλογές εδώ είναι βασικά δύο: Codewallet Pro και eWallet. Μια τρίτη επιλογή της TwoPeaks (Flexwallet) φαίνεται πως δεν κυκλοφορεί πια. Αρκετά χρήσιμη είναι η εφαρμογή Fizz Traveller που μπορεί να εμφανίσει πληροφορίες για το καιρό στο Homescreen. Επίσης το GPRS monitor για να υπολογίζετε την κίνηση και τις χρεώσεις σας.

 

Η ενσωματωμένη ατζέντα στο WM6 έχει ενισχυθεί σημαντικά, σε βαθμό να αναρωτιέσαι αν χρειάζονται πραγματικά εφαρμογές τύπου Papyrus, Agenda One ή Agentus. Ίσως ο πολύ απαιτητικός χρήστης να βρει κάτι επιπλέον σε αυτές τις εφαρμογές. Αρκετά καλός είναι και ο ενσωματωμένος Windows Media Player, όπως και η Διαχείριση Ήχου (εφαρμογή της HTC) που μετατρέπουν το κινητό σας σε MP3 player. Ο απλός χρήστης θα μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. Ο εξειδικευμένος χρήστης μπορεί να αναζητήσει πρόσθετους codecs και ευκολίες σε εφαρμογές άλλων κατασκευαστών.

 

Μια εφαρμογή που λείπει είναι ένα σημειωματάριο που να συγχρονίζει με τα notes του Outlook. Υπάρχουν δύο βασικές επιλογές, τα SmartphoneNotes και τα PhatNotes. Μια άλλη απαραίτητη λειτουργία που ξέχασαν και πάλι να συμπεριλάβουν στη νέα εκδοση Windows Mobile 6, είναι το αυτόματο κλείδωμα του πληκτρολογίου (μετά από timeout, χωρίς password). Απαραίτητη λοιπόν η εγκατάσταση του Auto-Keylock.

 

Πολύ βασική είναι η ανάγκη για Backup, ειδικά αν σκεφτείτε ότι σε κάθε firmware update χάνονται ορισμένες ρυθμίσεις. Υπάρχουν αρκετές επιλογές αλλά ξεχωρίζει το Sprite Backup. Τέλος, στην οθόνη και στην ανάλυση του S710 λειτουργεί τέλεια το Google Maps. Θα σας εντυπωσιάσει πραγματικά η ευκρίνειά του αλλά και η ταχύτητα με την οποία κατεβάζει την εικόνα μέσα από σύνδεση GPRS.

 

Για τις υπόλοιπες ανάγκες σας, κυκλοφορούν δεκάδες βοηθητικά προγράμματα όπως alarms, antivirus, explorers, utilities, ebooks, recorders, list managers, news readers, messengers, χάρτες για τη πόλη και το μετρό, players, viewers και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε. Φυσικά μην ξεχάσουμε τα παιχνίδια, για κάθε ηλικία και προτίμηση! Αναζητήστε τα όλα στο handango ή στο Smartphone.net.

 

Φιλε ΑΥΑΝ πολυ καλη ενημερωση .THANKS :D :)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή "ψήνομαι" κι εγώ... Ξέρετε αν θα κυκλοφορήσει από τα καταστήματα ΤΙΜ και αν ναι περίπου πότε? Όταν το φέρει η ACE? Το λέω γιατί μου ήρθε η επιδότηση...!

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

Στο manual της συσκευής στα περιεχόμενα της συσκευασίας αναφέρει και μια θήκη η οποία δεν υπάρχει μέσα στο πακέτο (το ίδιο αναφέρουν και άλλοι αγοραστές σε άλλες χώρες). Έστειλα λοιπόν ένα mail στο support της HTC Europe περιγράφοντας το γεγονός και μέσα σε 24 ώρες έλαβα την παρακάτω απάντηση:

 

"Dear sir,

 

Thank you for contacting HTC Europe.

 

With regards to your query, yes there should have been a pouch in the package containing your handset. It appears to have been an issue with the packing of some items that has caused this.

 

We would request your contact details and full street address so we can send the afore mentioned pouch to you as soon as possible.

 

Thank you for your enquiry, Should you have any other problem, please do not hesitate to call us. Your Local number can be found at http://www.europe.htc.com/support/csbyphone.html

 

Best regards,

Ridwaan Daniel Carregosa

HTC Europe

callservice@htceurope.com

http://www.htc.com

"

 

Αν μου τη στείλουν τότε θα τους βγάλω το καπέλο! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μολις σημερα το πηρα και εγω.βασικα εχω παθει πλακα με το μεγεθος του.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι για τις επαφες.γινεται να εμφανιζει μονο τις επαφες του κινητου και οχι και τις καρτας sim μαζι?και φυσικα το μηνυμα στα ελληνικα ειναι παλι 70 χαρακτηρες.καμια λυση για αυτο?

 

ευχαριστω.

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θέλω να ρωτήσω αυτούς που το έχουν εάν μπορούν να ακούν μουσική σε bluetooth headset και σε ποιο.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μολις σημερα το πηρα και εγω.βασικα εχω παθει πλακα με το μεγεθος του.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι για τις επαφες.γινεται να εμφανιζει μονο τις επαφες του κινητου και οχι και τις καρτας sim μαζι?και φυσικα το μηνυμα στα ελληνικα ειναι παλι 70 χαρακτηρες.καμια λυση για αυτο?

 

ευχαριστω.

 

Πας Ρυθμίσεις (Settings), Τηλέφωνο (Phone), Επιλογές Κλήσεων (Call Options) και θα βρείς ένα check box "Εμφάνιση επαφών SIM" (Show Sim Contacts). Κάν'το uncheck και τελείωσες :happy:

 

Tη λύση για τα SMS την περιμένουμε από την Ace Hellas.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θέλω να ρωτήσω αυτούς που το έχουν εάν μπορούν να ακούν μουσική σε bluetooth headset και σε ποιο.

 

Ευχαριστώ.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά δες εδώ την κριτική, ειδικά το παρακάτω κομμάτι:

 

We tested A2DP with the Plantronics 590 stereo Bluetooth headphones. Volume was quite good and sound quality was good (not the best we've ever heard but solidly middle of the pack and much better than early A2DP phones). The headset's play/pause and fast forward/rewind controls worked to control Windows Media Player, indicating AVRC support. However the volume control on the headset did change how loud the music played but didn't change the level meter in WMP, nor did changing the volume in WMP effect playback volume through the headset. Handoff between music and calls worked seamlessly with the Plantronics.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε.ολα οκ.παντως μπορω να πω πως μου εχει αρεσει πολυ.εχω αλλαξει πανω απο 200 κινητα τα τελευταια 7 χρονια και δεν υπερβαλλω καθολου και αυτο μου εχει κανει πολλη εντυπωση.αν και το s730 θα ειναι πολυ καλυτερο,προς το παρον αυτο ειναι αριστο.
http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα με Sony-Ericsson HBH-610 και παίζει. Η ποιότητα βέβαια με ενσύρματα ακουστικά είναι πολύ πολύ καλύτερη.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Sto plaisio moy eipan gia 15 maiou, pano kato ekeines tis meres kai ston germano

 

Παιδες λετε η τιμη σε Πλαισιο - Γερμανο να ειναι χαμηλοτερη απο αυτη?

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=6387

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Το εχω παρει και εγω. Αντιμετωπιζω ομως καποια προβληματα.

Ποσο σας κραταει η μπαταρια. Εμενα μολις και μετα βιας βγαζει μια μερα

με μετρια χρηση. Αποτι διαβαζω σε διαφορες σελιδες μιλουν για 2-3 μερες.

Προσωπικα το θεωρω ουτοπικο. Οπως ειπα, ουτε 24 ωρες δεν κραταει.

Εχω προσπαθησει τα παντα χωρις καμια βελτιωση.

Δευτερον, σε οσους το εχουν, ο αισθητηρας φωτος σε εσας δουλευει?

Ειτε τον εχω σε ΟΝ ειτε σε OFF, το πληκτολογιο δεν σβηνει. Ειτε ειμαι σε

απολυτο σκοταδι ειτε μες τον ηλιο δεν υπαρχει καμια απολυτως διαφορα.

Ας μου πει καποιος αν το παρατηρησε, η αν υπαρχει καποια ρυθμιση στο

registry να το βαλω.

Αυτα για τωρα, ελπιζω καποιος να μπορεσει να με βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Γεια σας. Το εχω παρει και εγω. Αντιμετωπιζω ομως καποια προβληματα.

Ποσο σας κραταει η μπαταρια. Εμενα μολις και μετα βιας βγαζει μια μερα

με μετρια χρηση. Αποτι διαβαζω σε διαφορες σελιδες μιλουν για 2-3 μερες.

Προσωπικα το θεωρω ουτοπικο. Οπως ειπα, ουτε 24 ωρες δεν κραταει.

Εχω προσπαθησει τα παντα χωρις καμια βελτιωση.

Δευτερον, σε οσους το εχουν, ο αισθητηρας φωτος σε εσας δουλευει?

Ειτε τον εχω σε ΟΝ ειτε σε OFF, το πληκτολογιο δεν σβηνει. Ειτε ειμαι σε

απολυτο σκοταδι ειτε μες τον ηλιο δεν υπαρχει καμια απολυτως διαφορα.

Ας μου πει καποιος αν το παρατηρησε, η αν υπαρχει καποια ρυθμιση στο

registry να το βαλω.

Αυτα για τωρα, ελπιζω καποιος να μπορεσει να με βοηθησει.

 

2 μέρες βγάζει σίγουρα το δικό μου με αρκετή χρήση wifi και με νορμαλ χρήση το φορτίζω στην τρίτη μέρα.

 

Ο αισθητήρας φωτός δουλεύει κανονικά! Οταν υπάρχει αρκετό φώς στο περιβάλλον τα πλήκτρα δεν φωτίζονται ενώ σε λιγότερο φως ανάβουν κανονικά. Ψάξε στις ρυθμίσεις να δεις αν είναι ενεργοποιημένο κλπ.

 

Έχε υπόψιν επίσης πως κατά την εγκατάσταση μερικών προγραμμάτων που δεν είναι 100% συμβατά με τα wm6, ο φωτισμός της οθόνης δεν κλείνει ποτέ εντελώς με αποτέλεσμα να πέφτει η μπαταρία πολύ γρήγορα! Χρειάζεται μια επέμβαση στη registry για να "στρώσει".

 

Δες εδώ για περισσότερες info: http://www.modaco.com/HTC-Vox-VoxMoDaCocom-f302.html

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...