Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή σκεφτομαι να παρω ένα 2 κινητο τηλ/νο γύρω στα 150-200 ευρώ..έχω καταλήξει στο 6300!!!ποια ειναι τα + και τα - σας παρακαλώ αυτής της συσκευής?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παράγγειλα το 6300 καθώς το bt handsfree i tech clip v? είναι όλα καλά ? λειτουργούν κανονικά απο θέμα συμβατότητας?αν κ είχα πιστωτικο 470 δεν βρήκα καποιο νοκια με χαμηλό σαρ και όπως το ήθελα απο s60 και ετσι πήγα σε s40..καλα έκανα λέτε?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χτες βραχικε το κινητακι μου παιδια,καποιος μου ειπε να το βαλω σε αποιονισμενο νερο...σωστο ειναι?αν το ανοιξουν στο σερβις θα καταλαβουν οτι βραχικε?υπαρχει τροπος η καποιο υγρο να το βαλω και οταν στεγνωσει να μην αφησει σημαδια?για να το δεχθουν στο σερβισ τουλαχιστον!
Link to comment
Share on other sites

βοήθεια!!!!!πηρα κ εγώ χτες το 6300...ειναι σουπερ αλλα.....το έχω συνδεση με ένα bluetooth s.e και οταν μιλαω με άλλον μου παραπονιουνται οτι ακουν την φωνη τους διπλα!!!!επισης οταν παταω τα κουμπια του κινητου,τους αριθμους π.χ αυτοι ακουγονται απο το ακουστικο του bluetooth!!!!!(δεν πρεπει να ακουγονται το εχω δοκιμασει σε άλλο τηλ.)υπαρχει καμμια λυση επ'αυτου?????:happy:
Link to comment
Share on other sites

αυτην την τελευταια απορια με τους ήχους την έχω κ εγω..αληθεια βλεπω τωρα με το bt handsfree που ειναι συνεχεια ανοιχτα το bt οτι εξαντλείτε συντομα η μπαταρία.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου ειπαν πως χρειαζεται γυρω στις 10 ωρες. Το εχω 4 ωρες τωρα και μου λεει πως ειναι γεματη.

 

Δεν χρειαζεται τοσο ,αυτο ισχυε για τις παλιοτερες μπαταριες..

Αρκει να ακολουθησεις 2-3 πληρεις φορτισεις εκφορτισεις

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, η ενταση του Mp3 player με τα ακουστικα ειναι πολυ χαμηλη. Διαβασα πιο πισω πως αν παιξεις με το equaliser ψιλοδιορθωνεται, μονο που στο εκουαλαιζερ δε βλεπω καμια επιλογη αυξομειωσης της εντασης. Οποτε πως δυναμωνει η ενταση?

 

Επισης, μηπως ξερετε αν υπαρχουν αλλα καλυτερα handsfree για το 6300 στην αγορα που να ακουγονται πιο δυνατα?

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρατηρησα κ ενα αλλο κουφό...εβαλα να παιζει ενα τραγουδι απο το κινητο κ αυτο επαιζε απο το bluetooth!!!έλεος!!!!!μηπως φταιει το τηλεφωνο?επισης οταν το κουναω,αυτο κουνιεται!!!(κατι ακουγεται απο μεσα)πηγα στο καταστημα που το πηρα κ μου εδειξε και αλλα 2 καινουργια κ αυτα κουνιοντουσαν!!!!(λενε οτι δεν εφαρμοζει καλα,δεν κουμπονι καλα η καρτα απο μεσα!!)κ μια ακομα ερωτηση εκτροπη μηνυματων γινεται????
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το Nemesis Service Suite το κάνεις εγκατάσταση με Virtual USB Device (θα καταλάβεις τι είναι οταν το κάνεις εγκατάσταση) και όταν σε ρωτήσει Would you like to see NSS USB driver installation? θα πατήσεις ΟΧΙ.

1.Start the NSS and click Scan after that go to Phone Info

2.In the Phone Info bar click Scan button. You'll see Phone version and IMEI

3.Click Read to read product data.

4.In field will see current Product Code. Change with 0537633(είναι το Ελληνικό)

5.Be sure you checked Enable.

6.Click Write to save data to phone.

7.Restart the phone.

 

Κάνε αναβάθμηση με τo software update της ΝΟΚΙΑ.

 

 

Ρε παιδιά...μόλις τώρα προσπάθησα να το κάνω...

 

Όλα καλά την πρώτη φορά, και scan έκανε, και το νουμεράκι το άλλαξα για να βγαίνουν τα ελληνικά....όλα κανονικά όπως γράφεται. Κάνω το restart, αλλά τίποτα! Πάλι αγγλικά και ούτε στις γλώσσες τα ελληνικά! ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ SOFTWARE UPDATE!Μήπως αυτό φταιεί? Δεν ήθελα να "ανέβω" έκδοση, μόνο να έχω ελληνικά. Πρέπει να το κάνω?

Το πρόβλημα είναι, πως τώρα.., όταν ξανασυνδέω το κινητό και τρέχω το NSS, δεν το διαβάζει, και αδυνατέι να συνδεθεί με το κινητό. ΝΟΚΙΑ mode δεν πρέπει να το έχω????

 

Αν μπορούσε να με βοηθέισει κάποιος....αν και δε νομίζω οτι τελικά θα καταφέρω να τα βάλω τα ελληνικά:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...μόλις τώρα προσπάθησα να το κάνω...

 

Όλα καλά την πρώτη φορά, και scan έκανε, και το νουμεράκι το άλλαξα για να βγαίνουν τα ελληνικά....όλα κανονικά όπως γράφεται. Κάνω το restart, αλλά τίποτα! Πάλι αγγλικά και ούτε στις γλώσσες τα ελληνικά! ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ SOFTWARE UPDATE!Μήπως αυτό φταιεί? Δεν ήθελα να "ανέβω" έκδοση, μόνο να έχω ελληνικά. Πρέπει να το κάνω?

Το πρόβλημα είναι, πως τώρα.., όταν ξανασυνδέω το κινητό και τρέχω το NSS, δεν το διαβάζει, και αδυνατέι να συνδεθεί με το κινητό. ΝΟΚΙΑ mode δεν πρέπει να το έχω????

 

Αν μπορούσε να με βοηθέισει κάποιος....αν και δε νομίζω οτι τελικά θα καταφέρω να τα βάλω τα ελληνικά:cry:

Αν προσέξεις στο τέλος λέει να κάνεις αναβάθμιση. Είναι προφανές ότι τα ελληνικά θα εμφανιστούν μετά την αναβάθμιση.

Όσο για το ότι δεν θέλεις να "ανέβεις" έκδοση γιατί? Μονο κερδισμένος θα βγεις από αυτή την ιστορία. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

κ άλλο προβλημα????? οταν στελνω μνμ ,εχω 1000/1 κ μολισ φτασω στους 930 γρ.χαρακτηρες αυτο παει 930/2 (δηλαδη στελνει 2 μνμ!!!)πως θα το διορθώσω ξερει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

κ άλλο προβλημα????? οταν στελνω μνμ ,εχω 1000/1 κ μολισ φτασω στους 930 γρ.χαρακτηρες αυτο παει 930/2 (δηλαδη στελνει 2 μνμ!!!)πως θα το διορθώσω ξερει κανενας?

Πολύ απλό! :)

Μενού > Μηνύματα > Ρυθμίσ. μηνυμ. > Μηνύματα κειμένου > Υποστήριξη χαρακτήρων κάπως έτσι το λέει και έχει 2 επιλογές. Η μία είναι πλήρης και η άλλη περιορισμένη. Αν πατήσεις περιορισμένη τότε θα έχεις 160 χαρακτήρες σε 1 μήνυμα κια όχι 70 όπως έχεις τώρα. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σ Ω Σ ΤΟ Σ!!!!!!:το έχω συνδεση με ένα bluetooth s.e και οταν μιλαω με άλλον μου παραπονιουνται οτι ακουν την φωνη τους διπλα!!!!επισης οταν παταω τα κουμπια του κινητου,τους αριθμους π.χ αυτοι ακουγονται απο το ακουστικο του bluetooth!!!!!(δεν πρεπει να ακουγονται το εχω δοκιμασει σε άλλο τηλ.)υπαρχει καμμια λυση επ'αυτου?????:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σ Ω Σ ΤΟ Σ!!!!!!:το έχω συνδεση με ένα bluetooth s.e και οταν μιλαω με άλλον μου παραπονιουνται οτι ακουν την φωνη τους διπλα!!!!επισης οταν παταω τα κουμπια του κινητου,τους αριθμους π.χ αυτοι ακουγονται απο το ακουστικο του bluetooth!!!!!(δεν πρεπει να ακουγονται το εχω δοκιμασει σε άλλο τηλ.)υπαρχει καμμια λυση επ'αυτου?????:wacko:

Για το bluetooth θα σου έλεγα να το κάνεις μια αναβάθμιση στην version 6.01.

Όσο για τα πλήκτρα, απλά, απενεργοποίησε τον ήχο τους. :O Αν και ίσως μετά την αναβάθμιση μπορεί να έχει διορθωθεί το πρόβλημα με τους ήχους των πλήκτρων, οπότε δοκίμασε πρώτα αναβάθμιση και δεις ότι 'δεν' τότε απενεργοποίησέ τους γιατί μπορεί να σου αρέσουν κιόλας. :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

OK ΟΚ ΟΚ !!!!

 

Παιδιά την έκανα τελικά και την αναβάθμιση όπως έπρεπε! Τώρα πλέον έχω κ Ελληνικά στο κινητό μου :D:D:D Ευχαριστώ πολύ!

Αξίζει να πώ πως δεν χάθηκε ΤΙΠΟΤΑ από το κινητό! Ούτε οι ρυθμίσεις, ούτε τίποτα! Καλή φάση!:)

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα πως θα την κανω την αναβάθμιση στο Β.Τ? στην version 6.01? δεν ξερω.....:wacko:(το κινητο μου παντως εχει την V 06.01!)!!!

Έλεος!

Αμα έχεις ήδη την V 6.01 τότε δεν ξέρω αν μπορείς να αποφύγεις την απενεργοποίηση του ήχου των πλήκτρων για να μην τους ακούς από το bt. :/

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αστα να πανε φίλε μου σε μενα ετυχε αυτό???ε λε ο ς που λες κ εσύ!!!τι λες να κανω να παω να παρω καινουργιο?

Όχι φυσικά!

Δοκιμασε να απενεργοποιησεις τον ηχο των πληκτρων και δες αν παλι ακουγεται. Αν 'δεν', κοιταξε για καποιο αλλο bluetooth. Κοιταξε προς Nokia αυτη τη φορα. :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

το εκανα κ δεν ακουγεται!!!Αλλά....δεν θα μπορω να ακουω την εισερχομενη κληση,οποτε άκυρο αυτό...δηλ.λες να μν φταιει το τηλεφωνο???αν δηλαδη παρω ενα καινουργιο nokia bt κ το συνδεσω,δεν θα μου κανει τα ίδια???αφου το s.e bt που έχω το χρησιμοποιώ σενα samsung τηλ κ δουλευει μια χαρα!!!(ξερεις τι μου την σπαει?οταν βαζω ένα τραγουδι να ακουσω και το έχω συνδεση με το bt αυτο δεν ακουγεται απο το ηχειο του τηλεφώνου μου,αλλά απο το ακουστικο του bt!!!!):mad:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...