Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6300


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το συγκεκριμενο κολπο το εκαναν και αλλοι απο εδω μεσα (δειτε προηγουμενες σελιδες) αλλα δημιουργηθηκε προβλημα με το ακουστικο. δεν δουλευε καθολου. με την παλια μπαταρια δουλευε κανονικα και μολις εβαζαν την bl5c ξανα δημιουργουσε προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κρατάει 2 μέρες με αρκετή ομιλία (30 λεπτά την ημέρα) και 3 ημέρες με πιο ήπια χρήση (10-15 λεπτά την ημέρα). Μηνύματα μέσο όρο 5 την ημέρα και καθόλου άλλη χρήση. Με το ΒΤ ανοιχτό μειώνονται περίπου 20% αυτοόι οι χρόνοι.

 

Σημειώνω ότι την 2η ή 3η μέρα αντίστοιχα δεν μου αδειάζει τελείως η μπαταρία, είναι στο 25%...απλά το φορτίζω το βράδυ για να είμαι ΟΚ το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

που την έξυσες δηλ. ; δώσε μία φωτό.

 

Τώρα να πάω σπίτι, γιατί ο φακός του 6300 δεν έχει ακριβώς το δυνατό του σημείο στη μακροφωτογράφηση !! Παντώς φαίνεται και στις φωτό από προηγούμενο link που έδωσα.

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και 24 ώρες με νορμάλ χρήση. Εμένα μετά από 6 μήνες που το έχω αντέχει περίπου 3 ημέρες ( μηνιαίος χρόνος ομιλίας 6 ώρες )

 

Λες να σου λεω ψεμματα?? Τι θα κέρδιζα?? :blink:

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αρχικά να σας πω ένα γεια.

στην συνέχεια έχω ένα 6300 nokia.

άλλαξα μνήμη και έβαλα μια 2gb. όλα καλά όλα ωραία.

λόγω σχολής χρειάζομαι το calculator του κινητού.

ψάχνω να το βρω αλλά πουθενά.

είμαι σίγουρος ότι είχε αλλά τώρα δεν υπάρχει.

το θέμα είναι λέτε να ήτανε στην 128mb? [εγώ σε αυτήν υπολογίζω]

γιατί έχω σαρώσει όλο το κινητό και δεν υπάρχει.

έχω βρει και καλά αντικαταστάτες του στο ιντερνετ αλλά πραγματικά δεν είναι τόσο εύχρηστα όσο το official.

έτσι θέλω να μου πείτε χωρίς να κάνω update firmware μπορώ να το βρω?

σύμφωνα με το κινητό [νοκια 6300] που έχει φίλος πάει στην ατζέντα και υπάρχει.

εγώ ψάχνω για μένα αλλά τίποτα.δεν είμαι σίγουρος αν τα 2 κινητά έχουνε το ίδιο firmware.

 

έτσι ρωτάω πώς γίνεται ενώ πραγματικά είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι υπήρχε χωρίς να διαγράψω τίποτα να εξαφανίστηκε?

υπάρχει η περίπτωση [ όπως προείπα να ήτανε το calculator στην μεμορυ που άλλαξα? ]

 

γίνεται να βρω το official calculator από την nokia χωρίς να κάνω update?

στην τελική άμα μπω και κατεβάσω για να κάνω update sto firmware υπάρχει κάποιος κίνδυνος όπως για παράδειγμα ισχύει σε συσκευές όπως mobo ?

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τελικά κανένα καλό bluetooth ακουστικό για το 6300 έχετε να μου προτείνετε; Κάποιο δοκιμασμένο που να έχει καλή ακουστική,να μην κάνει διακοπές...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αρχικά να σας πω ένα γεια.

στην συνέχεια έχω ένα 6300 nokia.

άλλαξα μνήμη και έβαλα μια 2gb. όλα καλά όλα ωραία.

λόγω σχολής χρειάζομαι το calculator του κινητού.

ψάχνω να το βρω αλλά πουθενά.

είμαι σίγουρος ότι είχε αλλά τώρα δεν υπάρχει.

το θέμα είναι λέτε να ήτανε στην 128mb? [εγώ σε αυτήν υπολογίζω]

γιατί έχω σαρώσει όλο το κινητό και δεν υπάρχει.

έχω βρει και καλά αντικαταστάτες του στο ιντερνετ αλλά πραγματικά δεν είναι τόσο εύχρηστα όσο το official.

έτσι θέλω να μου πείτε χωρίς να κάνω update firmware μπορώ να το βρω?

σύμφωνα με το κινητό [νοκια 6300] που έχει φίλος πάει στην ατζέντα και υπάρχει.

εγώ ψάχνω για μένα αλλά τίποτα.δεν είμαι σίγουρος αν τα 2 κινητά έχουνε το ίδιο firmware.

 

έτσι ρωτάω πώς γίνεται ενώ πραγματικά είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι υπήρχε χωρίς να διαγράψω τίποτα να εξαφανίστηκε?

υπάρχει η περίπτωση [ όπως προείπα να ήτανε το calculator στην μεμορυ που άλλαξα? ]

 

γίνεται να βρω το official calculator από την nokia χωρίς να κάνω update?

στην τελική άμα μπω και κατεβάσω για να κάνω update sto firmware υπάρχει κάποιος κίνδυνος όπως για παράδειγμα ισχύει σε συσκευές όπως mobo ?

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων !

 

κανείς να βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

merci, πόσο σου κράταγε και πόσο σου κρατά τώρα;

κάποια παρενέργεια;

 

Δεν μπόρεσα να συγκρίνω επειδή έχοντας τρομάξει από τις πρώτες χρήσεις το έχω συνέχεια για ταϊσμα (φόρτιση) ! Πραγματικά όταν ακούς μουσική και περιδιαβαίνεις το internet με GPRS/opera mini και έχεις ανοικτό και το bluetooth (βαριέμαι να το ανοιγοκλείνω) το να αδειάσει η μπαταρία μπορεί να είναι και θέμα λεπτών !!!

 

Ετσι και αλλιώς η BL-5C που έχω είναι από ένα αρχαίο 6820 οπότε σχεδόν σίγουρα δεν είναι 970 mAh. Την έβαλα για δοκιμή γιατί δεν είχα κάποια άλλη ( και να σκεφτείς ότι πριν δύο βδομάδες χάρισα 2 BL-5C και 2 BL-4C γιατί έλεγα ότι δεν μου χρειαζόντουσαν, πριν χάσω το 6233 !! )

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

κανείς να βοηθήσει ?

 

Όλες οι εφαρμογές είναι στην κάρτα που σου δίνουν με το κινητό. Δεν μπορείς (συνήθως) να τις μεταφέρεις αλλού μέσω PC γι' αυτό καλύτερα βάλε την παλιά κάρτα μνήμης στο κινητό και μετέφερέ τις (από το μενου επιλογές) στην εσωτερική μνήμη. Μετά μπορείς να αλλάξεις κάρτα και να τις μεταφέρεις στη νέα (αν θες φυσικά). Δεν είναι δύσκολο. :)

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εφαρμογές είναι στην κάρτα που σου δίνουν με το κινητό. Δεν μπορείς (συνήθως) να τις μεταφέρεις αλλού μέσω PC γι' αυτό καλύτερα βάλε την παλιά κάρτα μνήμης στο κινητό και μετέφερέ τις (από το μενου επιλογές) στην εσωτερική μνήμη. Μετά μπορείς να αλλάξεις κάρτα και να τις μεταφέρεις στη νέα (αν θες φυσικά). Δεν είναι δύσκολο. :)

 

επειδή δεν έχω την κάρτα [την χάρισα] και έως ότου πετύχω τον φίλο και γενικά κάποιον με ανάλογο κινητό...γίνεται κάποιος που την έχει να με προμηθεύσει? όποιος μπορεί απλά ένα pm.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα και παλι

 

Συγχωρεστε αν εχετε αναφερθει ξανα σε αυτο απλα δεν εχω τον χρονο να γυρισω να διαβασω ολα τα θεματα,

 

Θελω λιγο να με βοηθησετε στο εξης.Η καθε ομαδα επαφων χωραει μονο 50 ονοματα.Υπαρχει κανενα κολπο - ρυθμιση για να χωραει περισσοτερα ?

Link to comment
Share on other sites

Changes/improvements made from MCU SW version 5.00 to version 5.50:

 

- Restore Factory Settings command restores also variant settings

- Yahoo Go application added

- Copying contacts to phone memory also possible when security level is

set to "phone"

- Play list improved in Music Player

- FM radio auto tuning improved

- WAP browsing in certain pages improved

- Compatibility with a Bluetooth car kit improved

- UA-Prof URL updated

- Voice recorder playback volume adjusted

- Support for new components: Combo memory, Power management chip, HW accelerator, FM Radio

- Preinstalled MIDlets updated

- Operator name list updated

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,εχω την εκδωση 5 για να παω στη 5.50 που αναφερει ο φιλος παραπανω χρειαζομαι καλωδιο η υπαρχει και αλλος τροπος?αν οχι πως θα ζητεισω το καλωδιο?

και μια πιο δυσκολη ερωτηση,συγχρονισα το κινητο μου με το pc, μου εβαλε τις γιορτες στο ημερολογιο οπως ηθελα,αλλα στη κυρια οθονη δειχνει μονο σημειωσεις...υπαρχει τροπος να δειχνει και γιορτες?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια τελικα εκανα και την αναβαθμιση,βρηκα και πως θα φτιαξω τις γιορτες,ξερετε αν το κινητο γρατζουνιεται ευκολα?ειχα ενα σαμσουνκ και μονο που ηταν στη τσεπη μου γρατζουνιοταν,χωρις να εχω τιποτα αλλο μεσα
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα, θέλω να ρωτήσω αν και κάποιος άλλος έχει πρόβλημα με το πολυπλήκτρο που υπάρχει στο κέντρο ή απλώς έτυχε σε μένα ελαττωματικό κομμάτι.

 

Εχω το τηλέφωνο μόλις μία βδομάδα και όταν πατάω το συγκεκριμένο πλήκτρο να πάει κάτω κολάει και πηγαίνει συνέχεια προς τα κάτω. Σταματάει μόνο αν πατήσω να πάει πάνω. Εχει κανείς παρατηρήσει ανάλογη συμπεριφορά ;

// Huawei P6 //
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα, θέλω να ρωτήσω αν και κάποιος άλλος έχει πρόβλημα με το πολυπλήκτρο που υπάρχει στο κέντρο ή απλώς έτυχε σε μένα ελαττωματικό κομμάτι.

 

Εχω το τηλέφωνο μόλις μία βδομάδα και όταν πατάω το συγκεκριμένο πλήκτρο να πάει κάτω κολάει και πηγαίνει συνέχεια προς τα κάτω. Σταματάει μόνο αν πατήσω να πάει πάνω. Εχει κανείς παρατηρήσει ανάλογη συμπεριφορά ;

 

Δεν συμβαίνει στο δικό μου ούτε το έχω ακούσει. Πήγαινε να στο αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

θυμηστε μου λιγο παρακαλω πως κανουμε εγκατασταση τα jar files στο κινητο γιατι συνηθησα με series 60.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...