Jump to content

Power plate


gatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καμια αλλη γνωμη ρε παιδια?δεν λεω οτι διαφωνω απλα θελω να ακουσω κ καμια αλλη 'εμπειρια'
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 112
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

pedes ego kano edo kai enan xrono power plate sto gimnastirio... ( to afthediko mixanima.. ) to proto eksamino ekana me mia gimnastria eno to deftero me gimnasti.. 1 me dio fores tin evdomada... apotelesmata..????

to proto eksamino eniotha oti dulevi alla apolelesmata midamina...

to deftero eksamino... les kai ekana alla pragmata telios.. eniotha pali na dulevi alla to soma mu san na epathe ekriksi... xoris xapia.. mono me diatrofi... poli kali gramosi... sxetika kala epipeda lipus..( em plakonome kai stis pitses ego hahha) kai fuskosan oi mis.. poli kala.. oso gia ponus kai tetia.. nai eixa to proto eksamino... kati lafria... simperasma ,..??? einai thema gimnasti poso exi meraki kai poso se prosexi.. ego afto katalaba. kala kai ta vari alla to powerplaTE den sigrinete... einai aiwnes brosta..

Link to comment
Share on other sites

pedes ego kano edo kai enan xrono power plate sto gimnastirio... ( to afthediko mixanima.. ) to proto eksamino ekana me mia gimnastria eno to deftero me gimnasti.. 1 me dio fores tin evdomada... apotelesmata..????

to proto eksamino eniotha oti dulevi alla apolelesmata midamina...

to deftero eksamino... les kai ekana alla pragmata telios.. eniotha pali na dulevi alla to soma mu san na epathe ekriksi... xoris xapia.. mono me diatrofi... poli kali gramosi... sxetika kala epipeda lipus..( em plakonome kai stis pitses ego hahha) kai fuskosan oi mis.. poli kala.. oso gia ponus kai tetia.. nai eixa to proto eksamino... kati lafria... simperasma ,..??? einai thema gimnasti poso exi meraki kai poso se prosexi.. ego afto katalaba. kala kai ta vari alla to powerplaTE den sigrinete... einai aiwnes brosta..

 

ποσο πληρωνες την φορα;

γιατι απορω που πηγαινει καποιος και κανει στο γυμναστηριο αντι να κανει σπιτι του καθε μερα και ολη η οικογενεια απλα αγοραζοντας ενα. ενταξει στην αρχη πηγες και σου εμαθε ο γυμναστης ασκησεις, τωρα ομως; τζαμπα λεφτα. οταν με λιγα λεφτα μπορεις να αγορασεις ενα σπιτι σου.

αν και η αληθεια ειναι πως απο οσα μου λεει ο φιλος μου, οι πωλησεις του συνεχεια ανεβαινουν παρα την κριση γιατι πλεον ο κοσμος εχει αρχισει να μαθαινει πως αυτος φερνει κατευθειαν εισαγωγη απο το γνησιο εργοστασιο του power plate. μιλαμε παντα για το γνησιο βεβαια. αλωστε και στο σπιτι εγω εχω το γνησιο τηλεφωνο, εκεινο το πρωτο που ειχε βγει πριν 100 χρονια. το γνησιο φυσικα αυτοκινητο εχω. και φυσικα το γνησιο τζιν του levis.

αληθεια μπορει κανεις να μου πει ποιο ειναι το γνησιο γαλα γιατι δεν ξερω και θελω μονο γνησια να αγοραζω;

αυτη η μα.... του να λενε καπιοι περι γνησιου power plate πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω που αποσκοπει εκτος απο το να πλουτιζουν καποιοι που πουλανε τα λεγομενα γνησια μηχανηματα 100 φορες επανω απο το κοστος παραγωγης τους. κατα τα αλλα ναι εχω power plate σπιτι, σχεδον επαγγελματικο, με οχι μισο ιππο και μικρη δυναμη αλλα παντοδυναμο με πολλες δυνατοτητες, ομορφο κτλ. το αγορασα σε πολυ καλη τιμη λιγοτερα απο οσα θα εδινα σε γυμναστηριο. επισης αγορασα κα ιδιαδρομο σε πολυ καλη τιμη (ποιος διαδρομος ειναι γνησιος;) και πλεον κανω γυμναστικη σπιτι μου.

ειδικα το power plate δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο, απλα μια πλατφορμα που δονειται τοσο απλο και ομως καποιοι θυσαυριζουν πουλωντας κατι φτηνο πολυ ακριβα

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό τη διαμάχη για τα power plates καθώς και εγώ το χρησιμοποιώ τακτικά και έχω δεί πραγματικά σημαντικά αποτελέσματα. Επειδή όμως βλέπω να γίνεται μεγάλη επικέντρωση στο ''original'' θα ήθελα να σας πω αυτά που βρήκα ψάχνωντας πληροφορίες για αυτές τις συσκεύες μασάζ.

Οι πρώτοι που χρησιμοποίησαν τις δονήσεις για ενδυνάμωση ήταν οι Κινέζοι, πριν εκατοντάδες χρόνια.

Οι πρώτοι που κατασκεύασαν ηλεκτρικές συσκευές (πλατφόρμες δόνησης) ήταν πάλι οι Κινέζοι και οι Ρώσοι που τους αντέγραψαν (μετά το 2ο παγκόσμιο πόλεμο).

Οι Αμερικανοί άρχισαν να ασχολούνται με το θέμα 25 - 30 χρόνια αργότερα, χωρίς όμως να μπορούν να εξηγήσουν πειστικά που οφείλεται η ενδυνάμωση, στον υπόλοιπο δυτικό κόσμο. Πράγμα που το κατάφεραν οι Γερμανοί κατασκευάζοντας μια κορυφαία συσκευή 2ης γενιάς το Galileo (πλατφόρμα αμφίδρομης παλινδρόμησης). Όπως αυτες που βλέπουμε στα καλά γυμναστήρια.

Σήμερα το συντριπτικά μεγαλύτερο μέρος της παγκόσμιας παραγωγής power plates γίνεται στη Κίνα, οι οποίοι απο 7ετίας κατασκευάζουν και τα 3ης γενιάς power plate (πλατφόρμες περιδίνησης) οι οποίες είναι και συσκευές λεμφικού μασάζ, δηλ. έχουν και θεραπευτικά αποτελέσματα.

Ποία είναι η επιτυχία των Αμερικανών σέ όλη αυτή τη διαδρομή της έρευνας γύρω απο τις δονήσεις ως μέσου ενδυνάμωσης ?

Στη διαφήμιση. Kατοχύρωσαν ένα όνομα και το έκαναν παγκοσμίως γνωστό, έτσι διαθέτουν στην αγορά το "original".

Αν όμως κάποιος θέλει το αυθεντικό και το καλύτερο θα πρέπει πρώτα απο όλα να βεβαιωθεί οτι είναι Κινέζικο !!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω πως γνωριζεις απο power plate, μπορεις να δεις στο

http://www.ricardo.gr/buy/sport-journeys/fitness-home-training/various/πλατφόρμα-εκγύμνασης---δόνησης-power-plate/v/an558684080/pn2/

ειναι η πρωτη συσκευη που αγορασα, πεσμου την γνωμη σου και επισης

http://www.ricardo.gr/buy/sport-journeys/fitness-home-training/massage-appliances/πλατφορμα-εκγυμνασησ-power-plate/v/an565182470/

 

και τελικα τι θα πει το "αυθεντικο μηχανημα";

πετρο, κανουν δουλεια τα μηχανηματα αυτα, εγω ειδα οφελος μεγαλο.

και πεσμου και εσυ την γνωμη σου αν αυτη η τρελα μερικων περι αυθεντικοτητας εχει καπου βασεις. τι ενοεις πως οι κινεζοι το ανακαλυψαν; εγω νομιζα πως το ανακαλυψαν οι ρωσοι και νομιζω πως αυτο που λενε αυθεντικο ειναι το αμερικανικο . βεβαια δεν ξερω αν αυθεντικο λογιζεται καθε αμερικανικο ή μιας εταιριας. και τελικα αν ξερεις που φτιαχνονται τα αμερικανικα, γιατι καποιος φιλος που κανεις εισαγωγες, μου ειπε πως και οι αμερικανοι στην κινα τα φτιαχνουν.

οχι οτι εχω κατι με τα κινεζικα αφου οπως βλεπω ολα στην κινα φτιαχνονται και απο κινητα και μερη αυτοκινητου και τηλεορασεις κτλ ολα στην κινα .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ που μου έστειλες τις παραπάνω διευθύνσεις, έιναι σάν αποδειξη όλων όσων είπα νωρίτερα. Άν προσέξεις καλά, το πρώτο που μου έστειλες είναι: 1. γραμμένο στα Κινέζικα, 2. έχει και θεραπευτικές ενδείξεις εκτός απο χρήση για γυμναστική, 3. δεν έχει ανάγκη να πλασαριστει στην αγορά συνοδευόμενο απο ενσωματομένους λιπομετρητές, ηχεία, LCD οθόνες, τρισδιάστατα γραφήματα, όμορφο design και άλλα πολύχρωμα λαμπάκια, γιατι προφανώς απευθύνεται σε επαγγελματίες (γιατρούς και φυσιοθεραπευτές) ή ψαγμένους καταναλωτές, είναι δηλ. μια συσκευη 3ης γενιάς (συσκευή περιδίνησης).

Το 2ο είναι μια συσκευή αμφίδρομης παλινδρόμησης, δηλ. 2ης γενιάς, δηλ. ένα τυπικό power plate.

Μετά απο δυο χρόνια που χρησιμοποιώ το power plate, έχω πλεον δικό μου στο σπίτι, αν με ρωτούσες πιο θα προτιμούσα θα σου έλεγα το πρώτο, το κινέζικο, το οποίο ήταν και το φθηνότερο

Link to comment
Share on other sites

το 'original' το power plate αυτη τη στιγμη τι τιμη εχει?γτ η διαφορα τους πρεπει να ειναι τεραστια!οπως κ να ναι επδ δεν εχω να διαθεσω πολυ χρονο,εκανα συνδρομη για 28 επισκεψεις στη τιμη των 320€.. βγαινει ~11,5€ η επισκεψη..ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος!αξιζει να παρω κ πρωτεινη γραμμωσης σε συνδυασμο με το power plate η μπα?
Link to comment
Share on other sites

το 'original' το power plate αυτη τη στιγμη τι τιμη εχει?γτ η διαφορα τους πρεπει να ειναι τεραστια!οπως κ να ναι επδ δεν εχω να διαθεσω πολυ χρονο,εκανα συνδρομη για 28 επισκεψεις στη τιμη των 320€.. βγαινει ~11,5€ η επισκεψη..ελπιζω να μεινω ευχαριστημενος!αξιζει να παρω κ πρωτεινη γραμμωσης σε συνδυασμο με το power plate η μπα?

 

Στο site που μας έστειλε ο DrYannisK είχε 700 ευρώ, κοιτα λίγο πιο πάνω στα link και θα καταλάβεις. Θα σου πρότεινα να μη πάρεις πρωτείνη για γράμμωση.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο αποτελεσμα θα ναι αν το παρω σπιτι μου χωρις να χω γυμναστη πανω απο το κεφαλι μου??στη τελικη υπαρχουν πιθανοτητες και να τραυματιστω..πρωτεινη γτ να μην παρω?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

μετα απο μηνες εχω δει αποτελεσμα. εχασα κιλα και απεκτησα μυικη μαζα!

και οαλ αυτα απλα αγοραζοντας ενα power plate!

σας συνιστω ανεπιφυλακτα να κανετε στα γυμναστηρια power plate. αλλα να ξερετε πως ουτε στα γυμναστηρια ειναι τα γνησια , αλλα οπως ξαναειπα τι θα πει γνησιο;;; ποιος εχει το γνησιο αμαξι ή την γνησια τηλεοραση;

δεν υπαρχει γνησιο και μη.

ολα κανουν την ιδια δουλεια προφανως.

δονησεις.

το δικο μου μαλιστα ειναι το τελευταιας γενεας, αυτο που κανει την κινηση wave κυμμα.

ειμαι πολυ ευχαριστημενοςκ αι ητ ιμη 700-1200 που τα πουλανε απο εκει που το αγορασα, νομιζω ειναι τελεια για τοσο καλα μηχανηματα. αλωστε απ οτι μου εδειξαν , οι τιμες χονδρικης τους ειναι ιδιες με τις τιμες λιανικης! και αυτοι εισαγουν και φερνουν τα μηχανηματα σε ολη την Ελλαδα. οποτε γιατι να μην αγορασω με 800 και να δωσω για το ιδιο προιον 2000;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
DrYannisK, θα μπορουσες να δωσεις ενα λινκ απο το power plate που τελικα πηρες και σε βοηθησε ? Ποια ειναι τα χαρακτηριστικα που πρεπει να αξιολογουμε (πχ δονησεις/δευτερολεπτο κλπ). Επισης εχουν ολα ιμαντες για εκγυμναση χεριων ?

Οι γυναίκες είναι σαν τα σκυλιά...ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΜΑΘΕΙΣ!!!!

Οι γυναίκες είναι σαν το παγωτάκι..Όσο τις γλύφεις τόσο λιώνουν!

Οι γυναίκες είναι σαν τα χταπόδια....όσο τις χτυπάς...μαλακώνουν!

Οι γυναίκες είναι σαν τα γραμματόσημα, όσο τα φτύνεις, τόσο κολλάνε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ποιο μοντελο θα ηθελα να μου πεις οτι πηρες.

Οι γυναίκες είναι σαν τα σκυλιά...ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΜΑΘΕΙΣ!!!!

Οι γυναίκες είναι σαν το παγωτάκι..Όσο τις γλύφεις τόσο λιώνουν!

Οι γυναίκες είναι σαν τα χταπόδια....όσο τις χτυπάς...μαλακώνουν!

Οι γυναίκες είναι σαν τα γραμματόσημα, όσο τα φτύνεις, τόσο κολλάνε!

Link to comment
Share on other sites

Τ-412 πηρα στην αρχη και μετα πηρα το μεγαλυτερο G-414 και το μικρο το πουλησα σε ενα γνωστο φιλο μου.

αυτο που πηρα τωρα κανει 14 κινησεις το δευτ!

2 αλογα ειναι , στην ουσια επαγγελματικο.

και τα δυο ειναι της εταιρειας evertop

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

τελικα εβγαλες ακρη; αγορασες κα ιεσυ μηχανημα;

αν ναι πεσμου σε παρακαλω την δικη σου εμπειρια, αν σε βοηθησε και ποσο το αγορασες.

εγω νομιζω πως την διαφορα που εχω δει την οφειλω στο power plate που πηρα απο εκει. αλλα επαθα πλακα γιατι πηγε και αγορασε πριν λιγες μερες ενας φιλος και αγορασε το ιδιο που εχω εγω με μονο 1,000 ευρω λογω εκπτωσεων! εγω το ειχα παρει 1200 και παλι ηταν φτηνο τοτε γιατι το ιδιο το ειχα δει σε αλλο μαγαζι με 1890 ευρω! ευτυχως πουλησα το παλιο το μικρο που ειχα με 600 ευρω γιατι και αυτοι τωρα το μικρο και μαλιστα το νεο μοντελο το δινουν 600.... οπως ειπε ο φιλος μου. παντως οπως και να εχει απο το να εδινα καθε μηνα 10-14 ευρω την φορα που θα εκανα γυμναστικη σε ενα γυμναστηριο, καλυτερα εδωσα μια και καλη και πλεον κανω καθε μερα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

όσο διαβάζω μπερδεύομαι πιο πολύ για το power plate, τελικά κατέληξα ότι το καλύτερο είναι αυτό με την παλινδρομική κίνηση, αφου άλλωστε χρησιμοποιείται και για τα άτομα με σοβαρά προβλήματα αναπηρίας

αλλά αγαπητέ μου φίλε DrYannisK μπήκα στο ricardo και δεν διαπίστωσα τις τιμές που αναφέρεις ... οι προσφορές αρχίζουν από 1000 ευρώπουλα και πάνω !

αν έχεις την καλοσύνη DrYannisK γράψε μου για τη χρήση του G 414, τι μάρκα είναι ? είσαι περισσότερο ευχαριστημένος από το προηγούμενο μικρό που είχες ? από που το πήρε τόσο φθηνά ο φίλος σου ??

συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά πρέπει να ξεκινήσω διατροφή και γυμναστική το ταχύτερο, και εσύ μου έδωσες ελπίδες με το μηχάνημα

Link to comment
Share on other sites

ναι παλινδρομη κινηση συμφωνω.

αυτο πηρα και εγω.

evertop η εταιρεια, η ποιο γνωστη στην ευρωπη απο οσο ξερω.

ο φιλος το πηρε απο εκει που το πηρα και εγω. απ οτον γενικο αντιπροσωπο στην Ελλαδα.

2310 359258 Ορθωσις

παρτους και προλαβε την προσφορα που εχουν

Link to comment
Share on other sites

δες τις τιμές στο αυθεντικό site και πες μου ποιό από όλα είναι αυτό που πήρες

όλα είναι κινέζικα της ίδιας εταιρίας

ίσως το πάρω από ebay στην μισή τιμή για αυτό ρωτάω

 

http://evertop100.en.ecplaza.net/

 

δες και αυτά !

http://www.evertophardware.com/

http://www.made-in-china.com/showroom/peterlv0511/offer-list/trade-offer-1.html

http://www.toboc.com/3/630598/83104/Exporter.aspx

α πα πα

δεν ψάχνω άλλο

πόσα Crazy Fit μοντέλα υπάρχουν?????????

Link to comment
Share on other sites

http://evertop100.en.ecplaza.net/6.asp

 

αλλα σε μαυρο χρωμα και 1000watt

 

πως θα το παρεις μονο ενα κομματι απο το ιντερνετ? ebay θα μου πεις αλλα το εμπιστευεσαι? να σου πω την αληθεια δε το ειχα ψαξει γιατι και φοβαμαι, πχ τι θα κανω αν χαλασει? και περσυ ενας φιλος πηρε μεσω νετ ενα ποδηλατο γυμναστικης και τελικα πληρωσε 150ευρω τον εκτελωνιστη και φορους και τελικα του κοστισε διπλη τιμη απ οτι εδω !!!!! οποτε εγω τουλαχιστον προς το παρον για τετοια μεγαλα ποσα δεν τολμαω.

αυτο το μηχανημα ειναι το μεγαλο που σου λεω παντως. με τα δυο μπρατσα

http://www.evertophardware.com/ETF002C_Super_Fit_Massage_en.html

Link to comment
Share on other sites

χμμ μπορεί να έχεις και δίκιο, εγώ έχω αγοράσει γύρω στα 600 προιόντα απο το ebay και έχω συνηθίσει

γιατί όμως η φίλη σου πλήρωσε τελωνείο ? μάλλον το πήρε από το ebay usa

γιατί από uk δεν θα πλήρωνε

τι στο καλο χώρα της ευρωπαικής ένωσης είμαστε

χίλια ευχαριστώ για τις σελίδες που μου έστειλες

τώρα ξέρω τουλάχιστον ποιό θα αγοράσω

έχω χώρο πολύ στο σπίτι

θα πάω να το δω στην αντιπροσωπεία που μου γράφεις

το πολύ πολύ να δώσω μια προκαταβολή για να μη χάσω την προσφορά

είναι κοντά μου άλλωστε, αφου μένω τέρμα νεάπολης με αρχή μετεώρων

χίλια ευχαριστώ και πάλι

έφη

Link to comment
Share on other sites

http://www.ricardo.gr/buy/σπορ-ταξίδια/γυμναστική-στο-σπίτι/διάφορα/πλατφόρμα-εκγύμνασης-δόνησης-power-plate/v/an570734718/

 

αυτο ειναι το μικρο και οχι εκεινο που λες.

εκεινο που λες δε το ξερω.

εγω αυτο ειχα, μικρο το λεω εγω γιατι ηταν 200watt στο ματι δεν ειναι καθολου μικρο. απλα το αλλο το μεγαλο ειναι 1000watt και δειχνει κ θερμιδες κτλ ειναι ποιο ωραιο. αλλα ξερω πως αυτο το μηνα τα εχει 600 κ 1000 αντιστοιχα απο εναν φιλο που πηρε πριν λιγο καιρο.

ισως τα 600 ε ειναι αρκετα και δεν αξιζει να παρει κανεις ενα μεγαλυτερο, αλλα απλα εγω ειμαι της αποψης πως μια φορα αγοραζεις, (εγω βεβαια αγοαρασα δυο φορες...) οποτε σε εναν τριτο φιλο χτες συνεστησα μια και καλη το μεγαλο, αλωστε θα ανεβαινει και η γυναικα του

α και αν παρεις το μεγαλο, να ξερεις πως δε θα μπορεις να το κουβαλησεις μονη σου σε αμαξι ευκολα οποτε μη κανεις το κοπο πυο εκανα εγω και μετα πρπεει να ανοιγεις κουτες και να το συναρμολογεις κιολας. πεστου να στο στειλει ετοιμο συναρμολογημενο

Link to comment
Share on other sites

αγαπημένε φίλε

ξέρω ότι σε έχω "ζαλίσει" αλλά δώσε μου τη γνώμη σου για αυτό

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-ORIGINAL-CRAZY-FIT-VIBRATION-MASSAGE-POWER-PLATE_W0QQitemZ330350899923QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_3?hash=item4cea72b2d3&_trksid=p3286.c0.m14

βγαίνει 250 λίρες με τα μεταφορικά μαζί

και μάπα νάναι δεν θα μου φύγουν 1000 ευρώπουλα

 

αυτό που αποκαλείς εσύ μικρό , το έχει στο ebay 200 euro !!

Link to comment
Share on other sites

ειναι 500 watt, ειναι ενδιαμεσο μοντελο δηλαδη.

250 λιρες σημαινει 350-400 ευρω?

καλη τιμη αλλα θα φοβομουν να δωσωτοσα μεσω ιντερνετ και αν παθει κατι να πρεπει να το στειλω πισω και οπωως ειπα ενας φιλος ειχε ασχημη εμπειρια που χρειαστηκε εκτελωνιστη για ενα ποδηλατο γυμναστικης και τελικα του κοστισε διπλα απο οτι εδω! απο αγγλια ειχε παρει και εκεινος αλλα απ οενα ποσο και πανω , αν ειναι ******* ο τελωνιακος στο σταματαει η κατι τετοιο. οποτε εγω προτιμησα το συγουρο την Ελλαδα. μετα γιναμε και φιλοι με το παιδι. και ετσι και το δευτερο απο αυτον το πηρα.

εγω μαλον θα ημουν στο δειλημα 600 και παω αυρι οκ περνω το μικρο που χωραει παντου η 400 κ περιμενω απο αγγλια ενα μεγαλυτερο αλλα εχω λιγο φοβο, ή 1000 και περνω το μεγγαλο με τα 1000watt κ εχω το δυνατοτερο μηχανημα.

δυσκολη αποφαση....

εμενα ο μεγ΄λυτερος φοβοςε ειναι οτι απο εξω αγοραζω γουρουνι στο σακι και αν ο τελωνιακος με βαλει να πληρωσω αλλα 400ευρω την πατησα.

α και βασικο να εχει παλινδρομη κινηση και οχι απλα δονηση. αυτο προσεξε το. δεν ειδα να το λεει ξεκαθαρα καπου στη σελιδα που μου εδειξες.

το μικρο 200? καινουργιο?

παντως επειδη μια μερα του πηγαινα κοντρα πως τα αγοραζει φτηνα αφου τα αγοραζει κατευθειαν απο εργοστασιο, μου εδειξε τιμολογιο αγορας και τα μικρα τα ειχε αγορασει 299 $ και αυτο που μου εδειξε ηταν χωρις μεταφορα μιλια μακρια αρα υποθετω πολλα λεφτα και χωρις εκτελωνισμο που οπως μου ειπε τουλαχιστον, διπαλσιαζεται η τιμη τους. οποτε 200ευρω μου φενεται πολυ φτηνο. εκτος αν ειναι μεταχειρησμενο. η μηπως υπαρξει εδω προβλημα και στην τελικη πληρωσεις πολλα εδω τελωνειο. τι ναπω. αν καταφερεις να φερεις εδω ενα μεγαλο με λιγοτερο απο 1000 ευρω, θα αγορασω απ οσενα για να το δωσω στον επομενο φιλο που θα θελει.

Link to comment
Share on other sites

ναι το μικρό καινούργιο, και πολλά σου είπα

30 λίρες + μεταφ = μεταχειρισμένο

δες και αυτό που βρήκα

είναι σοβαρό!!!!!!!!!!!!!!111111

http://www.cyprus.gov.cy/moi/pio/pio.nsf/All/E3C313A491129146C2257490002BFCC0?OpenDocument&print

 

τόδες ?

για το μινι λέει ?

α πα πα

έτσι όπως πάω θα πάρω πατίνι

 

http://www.pycfitness.com/fitness_maps/pyccfm004300w_crazy_fit_massage.htm

αυτό που πήρες

 

http://www.pycfitness.com/New_Product/crazy_fit_massage.htm

λες να λέει για το 5ο μοντέλο ?

χα χα

φαντάσου να ανέβεις και να σε τινάξει προς τα πάνω

δεν θα καταλάβεις αν είναι από τις δονήσεις ή απο ηλεκτροπληξίααααααααααα

 

250 λίρες είναι 289.5 ευρώ

 

μου ήρθε απάντηση από τον bruce, είναι παλινδρομική η κίνηση

 

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-ORIGINAL-CRAZY-FIT-VIBRATION-POWER-MASSAGE-PLATE_W0QQitemZ180384677292QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_3?hash=item29ffc3bdac&_trksid=p3286.c0.m14

το έχει και άλλος πωλητής με την ίδια τιμή περίπου και τα ίδια μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...