Jump to content

Αρτέμης & Ευθύμης


mobo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους κυκλοφόρησε το cd single των μέγιστων Αρτέμης-Ευθύμης με τον τίτλο Ετσι είναι γιατί έτσι πάει. Οπως φαίνεται ξαναγύρισαν στα παλιά σκληροπυρινικά ακούσματα με κάποιες metal αποχρώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ποιοι ειναι αυτοι οι Αρτέμης-Ευθύμης???:ninja: δωσε καμμια παραπανω πληροφορια

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Η Madonna!! :p

 

Σοβαρά τώρα, δεν είναι και οι μεγάλοι καλλλιτέχνες για να τους ανοίγουμε και θέμα ειδικά για την κυκλοφορία του καινούργιου τους single!

 

Mια χαρά μπορούσες να το γράψεις και εδώ

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η Madonna!! :p

 

Σοβαρά τώρα, δεν είναι και οι μεγάλοι καλλλιτέχνες για να τους ανοίγουμε και θέμα ειδικά για την κυκλοφορία του καινούργιου τους single!

 

Mια χαρά μπορούσες να το γράψεις και εδώ

Μιλάς σοβαρά τώρα? Είναι το μεγαλύτερο hip hop ελληνικό συγκρότημα με τεράστια ιστορία πίσω τους, με χρυσούς και πλατινένιους δίσκους. Εχουν πολύ μεγάλο κοινό και αν εσύ δεν ακούς το συγκεκριμένο είδος μουσικής δεν σου φταίει κανείς. Και βέβαια αξίζουν δικό τους θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι ειναι αυτοι οι Αρτέμης-Ευθύμης???:ninja: δωσε καμμια παραπανω πληροφορια
Φίλε μου είναι οι πρωην terror x crew. Αν σου αρέσει το hip hop μπορείς να βρείς δουλειές τους παντού.
Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστω θα τους ψαξω για να δω τι λενε και αυτοι!!!!!:)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς σοβαρά τώρα? Είναι το μεγαλύτερο hip hop ελληνικό συγκρότημα με τεράστια ιστορία πίσω τους, με χρυσούς και πλατινένιους δίσκους. Εχουν πολύ μεγάλο κοινό και αν εσύ δεν ακούς το συγκεκριμένο είδος μουσικής δεν σου φταίει κανείς. Και βέβαια αξίζουν δικό τους θέμα.

Και πάλι δεν νομίζω πως χρειάζεται ξεχωριστό θέμα. Αλλά αυτό θα το αποφασίσουν οι mods και όχι εγώ!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς σοβαρά τώρα? Είναι το μεγαλύτερο hip hop ελληνικό συγκρότημα με τεράστια ιστορία πίσω τους, με χρυσούς και πλατινένιους δίσκους.

Τι να πουν και κάτι άλλοι, με πραγματική ιστορία πίσω τους (FF.C, Active Member)... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πουν και κάτι άλλοι, με πραγματική ιστορία πίσω τους (FF.C, Active Member)... :rolleyes:

Όση ιστορία έχουν οι FF.C και οι ΑΜ,έχουν και οι TXC.

 

Αυτά τα τρία group αξίζουν σεβασμό.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις χρονολογικά προηγούνται οι FFC. Αλλά αυτά τα 3 group, εγώ προσωπικά θεωρώ κορυφαία στην ελληνική σκηνή, το καθένα στο είδος του-στον ήχο του-στους στίχους του...

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Όση ιστορία έχουν οι FF.C και οι ΑΜ,έχουν και οι TXC.

 

Αυτά τα τρία group αξίζουν σεβασμό.

Δεν αντιλέγω, αλλά όχι και το μεγαλύτερο οι TXC.

Κατά τη γνώμη έπονται ένα βήμα των άλλων 2, αλλά οκ, γούστα είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω, αλλά όχι και το μεγαλύτερο οι TXC.

Κατά τη γνώμη έπονται ένα βήμα των άλλων 2, αλλά οκ, γούστα είναι αυτά.

Εξαρτάται πώς το βλέπεις. Οι FFC είναι το παλαιώτερο ελληνικό hip hop συγκρότημα αλλα με λιγότερες επιτυχίες απο τους άλλους δύο. Οι Active member είναι εντελώς εμπορικοί, μαζί με τους απαράδεκτους Goin' through, ο καθένας με το δικό του στύλ. Οι TXC είναι το μόνο ελληνοπυρινικό hard core συγκρότημα και αυτό τους κάνει αυθεντικούς. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που πολλά συγκροτηματάκια προσπαθούν να τους μιμηθούν. Για low bap ούτε λόγος. ΔΕΝ είναι hip hop αυτό. Τ'ακους foxmor?

http://img153.imageshack.us/img153/6863/8c27177e9c305fadbc27496xn8.gif

Link to comment
Share on other sites

Που στηρίζεις πως οι FF.C έχουν λιγότερες επιτυχίες από τους TXC;
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πώς το βλέπεις. Οι FFC είναι το παλαιώτερο ελληνικό hip hop συγκρότημα αλλα με λιγότερες επιτυχίες απο τους άλλους δύο. Οι Active member είναι εντελώς εμπορικοί, μαζί με τους απαράδεκτους Goin' through, ο καθένας με το δικό του στύλ. Οι TXC είναι το μόνο ελληνοπυρινικό hard core συγκρότημα και αυτό τους κάνει αυθεντικούς. Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που πολλά συγκροτηματάκια προσπαθούν να τους μιμηθούν. Για low bap ούτε λόγος. ΔΕΝ είναι hip hop αυτό. Τ'ακους foxmor?

 

Ε, όχι και οι Active Member εμπορικοί!! Ξεχνάς τις δουλειές που έχουν κάνει?! Και οι FFC με λιγότερες επιτυχίες????:wacko:

Μάλλον βλέπεις τόσο υποκειμενικά το θέμα με τους TXC και δεν μπορείς να τα βάλεις σε μία σειρά..:worry:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Ε, όχι και οι Active Member εμπορικοί!! Ξεχνάς τις δουλειές που έχουν κάνει?! Και οι FFC με λιγότερες επιτυχίες????:wacko:

Μάλλον βλέπεις τόσο υποκειμενικά το θέμα με τους TXC και δεν μπορείς να τα βάλεις σε μία σειρά..:worry:

Επειδή ακούω hip hop πρίν ακόμα βγεί η ελληνική σκηνή, έχω ακούσει ότι υπάρχει. Αρα η γνώμη μου δεν είναι υποκειμενική. Απλά εκτός απο το low bap (που δεν είναι hip hop) και αυτούς που θεωρώ εγώ εμπορικούς, μου αρέσουν οι txc. Τους active member τους έμαθε ο κόσμος απο το άκου μάνα. Το πλέον εμπορικό τους τραγούδι. Αρα είναι εμπορικοί. Ποιό τραγούδι των FFC και των TXC έμαθε ο πολύς ο κόσμος? Κανένα. Γιατί απλά απευθύνονται στον κόσμο τους. Τρέφω μεγάλο σεβασμό για τους FFC αλλα εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει το στύλ τους. Είναι πολύ θρίλερ. Και όσοι παρακολουθούν την σκηνή χρόνια, βλέπουν οτι οι TXC ότι LP και να βγάλουν, τα περισσότερα τραγούδια γίνονται επιτυχίες. Κυρίως για τον έξυπνο και ψαγμένο στίχο τους. Δηλαδή τους ακούνε όλοι όσοι ακούνε hip hοp. Ομως με τους FFC δεν συμβαίνει το ίδιο. Απλά έχουν τι δικό τους κοινό. Πάντως το θέμα είναι εντελώς υποκειμενικό και δεν θα βγάλουμε άκρη. Ο καθένας έχει τις απόψεις του και τις μουσικές επιλογές του. Δεν είναι ανάγκη να συμφωνήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έβγαλαν ένα τραγούδι που έγινε επιτυχία οι Active Member πάει να πει πως είναι και εμπορικοί; Με τη λογική αυτή οι TXC είναι καρεμπορικοί...

 

Εγώ μόνο FF.C ακούω γιατί το στυλ των άλλων δε μου αρέσει, αλλά αντικειμενικά νομίζω πως και τα 3 groups είναι περίπου στο ίδιο επίπεδο, το καθένα με την ιστορία του. Από εκεί και πέρα, είναι το υποκειμενικό θέμα του προσωπικού γούστου που κάνει το ένα ή το άλλο καλύτερο για τον καθένα μας.

 

Πάντως αυτή η μαυρίλα και των FF.C που δε σου αρέσει, είναι όλα τα λεφτά για μένα. Με χάλασε πολύ το τελευταίο album που ήταν σε πιο "χαρούμενους" ρυθμούς :lol:

Link to comment
Share on other sites

mobo καταρχάς αν εισαι 32 όντως και ακους hiphop respect αλλά είναι όντως για λίγους παιδιά μη το ψάχνετε,ειναι μια κουλτούρα, που κάποιοι φυσικά δεν ξερουν καν τι ειναι ολο αυτο το πανυγήρι. Βγάζει ο καθένας συμπερασματα εύκολα όλα τα συγκροτηματα εχουν κατι να πουν, οι ffc(αντίξοες παραγωγές πλέον) και οι txc(Α/Ε) δεν εχουνε απλα μόνο στοίχο, αλλά τον τοποθετούν τόσο όμορφα στη μουσική που αποκτά ρυθμό, ανεβοκατεβασματα φωνης, σωστους τόνους και συντακτικό εκεί ειναι η διαφορά αυτών με τους άλλους, και φυσικά η αγάπη και η οριμότητα σε αυτό που κάνουν απλά πράγματα
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε και εννοείται ότι δεν είναι αναγκαίο. Αλλά το γεγονός ότι το "Άκου Μάνα" το έμαθε ο περισσότερος κόσμος δεν τους καθιστά εμπορικούς. Εμένα πάντως σ' αυτό το τραγούδι βρίσκεται ένας από τους αγαπημένους μου στίχους ("...και θα 'μαι εδώ και καλά να το θυμάστε κι αν δεν με σέβεστε να με φοβάστε..."). Επίσης, το γεγονός ότι ο BDF το ονόμασε low bap αυτό που κάνει, δεν σημαίνει ότι δεν είναι hip-hop. Όπως και νά 'χει, δεν θα υπεραμυνθώ τον Μυτακίδη, γιατί κατ' εμέ ξεκίνησε κάτι πολύ καλό και το κατέστρεψε, αλλά αυτό είναι άλλη μεγάλη συζήτηση...

Όσον αφορά τους TXC, έμαθαν να τους ακούν και οι ροκάδες με το "Πόλις Εάλω", οπότε δεν μπορώ να δεχτώ ότι δεν προσδοκούσαν σε κάτι πιο εμπορικό. Από την άλλη όμως, όταν το γύρισαν στον "ελληνικό" στίχο τους επιτέθηκαν όλοι οι hip-hopάδες (κάτι που εμένα προσωπικά μου άρεσε ιδιαίτερα αυτή η στρφοή που έκαναν.). Όπως επίσης να επισημάνω ότι ο Αρτέμης είναι από τους καλύτερους MC's της Ευρώπης...

Αλλά για μένα προσωπικά, οι FFC είναι αυτοί που αξίζουν τον μεγαλύτερο σεβασμό, γιατί κράτησαν τον ίδιο χαρακτήρα και μάλιστα αν προσέξει κανείς στους τελευεταίους τους στίχους είναι ένα παράπονο που τους βγαίνει φανερά...

There for me...

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Σαν μέγας φαν των TXC και FFC και γενικότερα του ελληνικού hiphop, έχω να πω τα εξής:

 

Μέγιστε Βαλάντη γύρνα πίσω για ένα τελευταίο LP...μόνο αυτό...

 

Δε λέω καλός ο smartie, πολύ ικανός, αλλά τη χημεία που είχε ο alx με τους ΑΕ δεν την έχει. Δεν βγαίνει η ίδια μουσική... Δεν έχουν καμία σχέση για την ακρίβεια.. Όσο και να θέλουμε δυστυχώς ΔΕΝ...δε πιστεύω ότι υπάρχει έστω ΕΝΑΣ άνθρωπος να συγκρίνει τους ΑΕ με τους μέγιστους TXC...

Link to comment
Share on other sites

Σαν μέγας φαν των TXC και FFC και γενικότερα του ελληνικού hiphop, έχω να πω τα εξής:

 

Μέγιστε Βαλάντη γύρνα πίσω για ένα τελευταίο LP...μόνο αυτό...

 

Δε λέω καλός ο smartie, πολύ ικανός, αλλά τη χημεία που είχε ο alx με τους ΑΕ δεν την έχει. Δεν βγαίνει η ίδια μουσική... Δεν έχουν καμία σχέση για την ακρίβεια.. Όσο και να θέλουμε δυστυχώς ΔΕΝ...δε πιστεύω ότι υπάρχει έστω ΕΝΑΣ άνθρωπος να συγκρίνει τους ΑΕ με τους μέγιστους TXC...

Στα δύο τελευταία LPs είχαν αλλάξει αρκετά απο την εποχή του alex αλλα τώρα απ'οτι φαινεται ξαναγυρνάνε στους παλιούς ήχους. Εφυγαν απο το ελληνοπυρινικό πλέον και ξαναγυρνάνε στο Ηard core.Για να δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...