Jump to content

Προσωπικά αντικείμενα και έκθεση σε τρίτους.


viktoria
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα ηθελα την αποψη σας σε ενα θεματακι λιγακι παρεξηγημενο απο πολλους!

Υπαρχουν καποια πραγματα τα οποια ειναι πολυ προσωπικα στον καθενα απο εμας πχ το κινητο , το laptop ,το ημερολογιο ,καποια ηλ/κη ατζεντα κλπ.

Αντικειμενα τα οποια προοριζονται για προσωπικη χρηση αλλα καμια φορα τυχαινει να ψαχουλευονται και απο αλλους :rolleyes:

λιγο επιτιδες λιγο καταλαθος!ποιος ξερει...πχ ο αδερφουλης σου θελει να παιξει ενα παιχνιδακι και γυρνοντας τον βλεπεις να ψαχνει τα mail σου!:innocent:

ή την ωρα που γυρνας απο την τουαλετα βλεπεις την κολητη σου να σου ψαχνει το κινητο !!! Με την δικαιολογια οτι απλα το εβλεπε!κι αλλα παρομοια.

Γενικα σας εχει τυχει καποιος να ψαχνει κατι δικο σας?Πως αντιδρασατε?

και αντιστοιχα κι εσεις καποια στιγμη εχετε μπει σε πειρασμο να κανετε κατι τετοιο!!:O :O

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει να δω πολλες φορες καποιον να ψαχνει τα πραματα μου και νευριαζω πολυ!:angry:

Αλλα εχω μπει και εγω στον πειρασμο να το κανω.:O

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ νευριάζω πολύ ειδικά όταν ξέρω ότι έχουν άλλες προθέσεις και δεν το ομολογούν!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα οι γονεις μου εμαθαν οτι καπνιζω, επειδη ο πατερας μου σκαλισε την τσαντα μου κ βρηκε το πακετο!

Δεν του το εχω συγχωρησει...για την ακριβεια οταν εμαθα οτι το εκανε ηθελα να τον σκοτωσω!!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Μη κανεις στους αλλους αυτα που δεν θελεις να κανουν σε εσενα:)

εγω παντος το εχω κανει:D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οι γονεις μου εμαθαν οτι καπνιζω, επειδη ο πατερας μου σκαλισε την τσαντα μου κ βρηκε το πακετο!

Δεν του το εχω συγχωρησει...για την ακριβεια οταν εμαθα οτι το εκανε ηθελα να τον σκοτωσω!!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

 

Aυτο ακριβως ειχα παθει κι εγω η μητερα μου εψαξε την τσαντα μου και βρηκε τα τσιγαρα μου!! Ειχε γινει χαμος τοτε!:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

viktoria οταν λες τοτε...πριν ποσο καιρο?

Γιατι εμενα ελαβε χωρα το γεγονος το προηγουμενο καλοκαιρι κ ακομα γινεται χαμος!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Μη κανεις στους αλλους αυτα που δεν θελεις να κανουν σε εσενα:)

εγω παντος το εχω κανει:D

 

:whistle: να ειμαι ειλικρινης μιας και ανοιξα και το θεμα κι εγω εχω μπει στο πειρασμο να ψαξω τα mail του καλου μου :innocent: αλλα ενιωσα τετοια ντροπη μετα που ορκιστηκα να μην το ξανα κανω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

viktoria οταν λες τοτε...πριν ποσο καιρο?

Γιατι εμενα ελαβε χωρα το γεγονος το προηγουμενο καλοκαιρι κ ακομα γινεται χαμος!!

 

πριν 3 χρονια εγινε δεν ημουνα και κανα μωρο αλλα ψαξιμο το ψαξιμο βρηκε τα τσιγαρα και εγινε της μουρλης!!Παντως εγω ακομα καπνιζω!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα οι γονεις μου εμαθαν οτι καπνιζω, επειδη ο πατερας μου σκαλισε την τσαντα μου κ βρηκε το πακετο!

Δεν του το εχω συγχωρησει...για την ακριβεια οταν εμαθα οτι το εκανε ηθελα να τον σκοτωσω!!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Ετναξει σίγουρα,πολύ εκνευριστικό θα ήταν,αλλά έτσι και αλλιώς κάποτε θα το μάθαιναν.

Γενικά και γω μπαίνω στο πειρασμό να ξάχνω πράγματα άλλων:O!Ειδικά κινητά!

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη θα το μαθαιναν επειδη θα τους το ελεγα εγω!

Τεσπα, εγω παντως πριν μου συμβει αυτο, εμπαινα πολλες φορες στο πειρασμο χωρις να ενδωσω...ισως απο φοβο.

Πλεον δεν μπαινω στο πειρασμο καν, κ αν μπω..νευριαζω με τον ευατο μου

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Εχω πιασει φιλους να προσπαθουν να δουν πραγματα που δεν θελω να δουν, αλλα τον φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγειρευουν, οποτε εμειναν με την προσπαθεια... Ειχα πιασει και μια φορα ενα ασχετο κοριτσι, σημαθιτρια να ψαχουλευει τα μνμ μου ενω ειχε το κινιτο μου για να δει "κατι εικονες απο συγκροτιματα" που εχω. Αλλα που να ηξερε η καιμενη οταν τα μνμ που δεν θελω να βλεπουν τα εχω στο αλλο κινιτο και οτι ολα τα μνμ απο φιλους τα διαγραφω με αποτελεσμα να εχει μονο κατι μνμ απο την μανα μου και να μην καταλαβενει γρι:p

Γενικος το ξερω οτι υπαρχουν πολυ που για διαφορους λογους θελουν να ψαξουλεψουν διαφορα και για αυτον τον λογο και ξερω να καληβομαι. Ειναι λιγα βεβαια αυτα που εχω προβλημα να τα δουνε αλλοι αλλα αυτα τα λιγα ξερω να τα κρυβω και σιγουρα δεν α αφισω καπιον να παιζει ελευθερα με το κινιτο μου η στο pc μου αν υπαρχει κατι που δεν θελω να δει.

 

Και ναι, εχω μπει και εγω στο πειρασμο να ψαξω τα πραγματα αλλου, σε πιο μικρη ηλικια. Οχι απο κακια η επειδη ηθελα να μαθω αν μου κρυβει κατι κλπ, απο απλη παιδικη περιεργια. Δεν ανακαληψα και τπτ το συνταρακτικο αλλα αιστανομαι ασχημα που ψαχουλεψα τα αντικειμενα του συγκεκριμενου ατομου, η μαλλον οχι αντικειμενα αλλα αρχεια στο pc, γιατι απο αντικειμενα ειχα το ελευθερο.

 

 

@viktoria αν εχεις κατι να κρυψεις σε πειραζει, αν οχι γιατι να κρυψεις το οτιδηποτε. Πρωσοπικα δεν ειναι λιγες η φορες που εχω εμπιστευτει το κινιτο μου στην κοπελα μου και δεν εχω και προβλημα αν διαβασει τα μνμ μου η αν δει της εικονες μου η οτιδηποτε αλλο. Αλλωστε τα μονα μνμ που εχω μεσα ειναι απο αυτην και απο την αδερφη μου, ολες η εικονες ειναι αμαξια, μηχανες, συγκροτιματα, αεροπλανα και κατι λιγες φοτογραφιες δικες μου και δεν εχω τπτ αλλο μεσα. Για πιον λογο λοιπον να εχω προβλημα αν το ψαχουλευει; Αλλωστε φυσικο ειναι να την πιασει ανασφαλια και να θελει να ψχουλεψει...

Link to comment
Share on other sites

Αν σου εψαχνε το κινητο η κοπελα σου?

 

δεν με ενδιαφερει καθολου.. τι θα βρει ετσι και αλλιως?? φωτογραφιες και μηνυματα.. και τι εγινε?? ουτε εγω θα της το εψαχνα παντως δεν με νοιαζει καθολου ειλικρινα ας εχει οτι θελει στο κιν. της.. το μονο που δεν θελω να μου πειραζουν ειναι η συλλογη μου με cd/dvd γιατι μετα δεν τα βρισκω..:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εχω πιασει φιλους να προσπαθουν να δουν πραγματα που δεν θελω να δουν, αλλα τον φρονιμων τα παιδια πριν πεινασουν μαγειρευουν, οποτε εμειναν με την προσπαθεια... Ειχα πιασει και μια φορα ενα ασχετο κοριτσι, σημαθιτρια να ψαχουλευει τα μνμ μου ενω ειχε το κινιτο μου για να δει "κατι εικονες απο συγκροτιματα" που εχω. Αλλα που να ηξερε η καιμενη οταν τα μνμ που δεν θελω να βλεπουν τα εχω στο αλλο κινιτο και οτι ολα τα μνμ απο φιλους τα διαγραφω με αποτελεσμα να εχει μονο κατι μνμ απο την μανα μου και να μην καταλαβενει γρι:p

Γενικος το ξερω οτι υπαρχουν πολυ που για διαφορους λογους θελουν να ψαξουλεψουν διαφορα και για αυτον τον λογο και ξερω να καληβομαι. Ειναι λιγα βεβαια αυτα που εχω προβλημα να τα δουνε αλλοι αλλα αυτα τα λιγα ξερω να τα κρυβω και σιγουρα δεν α αφισω καπιον να παιζει ελευθερα με το κινιτο μου η στο pc μου αν υπαρχει κατι που δεν θελω να δει.

 

Και ναι, εχω μπει και εγω στο πειρασμο να ψαξω τα πραγματα αλλου, σε πιο μικρη ηλικια. Οχι απο κακια η επειδη ηθελα να μαθω αν μου κρυβει κατι κλπ, απο απλη παιδικη περιεργια. Δεν ανακαληψα και τπτ το συνταρακτικο αλλα αιστανομαι ασχημα που ψαχουλεψα τα αντικειμενα του συγκεκριμενου ατομου, η μαλλον οχι αντικειμενα αλλα αρχεια στο pc, γιατι απο αντικειμενα ειχα το ελευθερο.

 

 

@viktoria αν εχεις κατι να κρυψεις σε πειραζει, αν οχι γιατι να κρυψεις το οτιδηποτε. Πρωσοπικα δεν ειναι λιγες η φορες που εχω εμπιστευτει το κινιτο μου στην κοπελα μου και δεν εχω και προβλημα αν διαβασει τα μνμ μου η αν δει της εικονες μου η οτιδηποτε αλλο. Αλλωστε τα μονα μνμ που εχω μεσα ειναι απο αυτην και απο την αδερφη μου, ολες η εικονες ειναι αμαξια, μηχανες, συγκροτιματα, αεροπλανα και κατι λιγες φοτογραφιες δικες μου και δεν εχω τπτ αλλο μεσα. Για πιον λογο λοιπον να εχω προβλημα αν το ψαχουλευει; Αλλωστε φυσικο ειναι να την πιασει ανασφαλια και να θελει να ψχουλεψει...

 

:) Κοιτα εμενα με ενοχλει να μου ψαχνουν τα πραγματα μου κι ας μην εχω να κρυψω κατι αλλα δεν αποκλειεται να ειμαι και η μοναδικη!:O :O

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Γενικα δεν μου αρεσει να μου πηραζουν τα πραγματα μου αλλα τι να κανεις?Επειδη δεν θελω να τσακωνιμαι συνεχεια ή να εκτεθω τα καποια πραγματα που δεν θελω να πειραζουν με τιποτα καπου κρυμμενα.Μερικες φορες εχω ψαξει και εγω πραγματα αλλων αλλα μονο κινητα και παντα με τροπο:D .

 

Αν σου εψαχνε το κινητο η κοπελα σου?

Εκει δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα γιατι Καθαρος Ουρανος...

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με ενοχλη να βλεπω τον οπιοδηποτε να ψαχουλευει τα πραγματα μου, αλλα με την κοπελα μου δεν εχω προβλημα γιατι καταλαβενω γιατι το κανει και ειναι πολυ πιθανο να το εκανα και εγω αν ειχα την ευκαιρια
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεσαι πάντα αθώος όταν κάνεις τον αδιάφορο σε τέτοια θέματα, αν κάθεσαι αρπάζεις το κιν. σου από τους πάντες για να μη το βλέπουν να είσαι σίγουρος οτί θα το δουν και δε θα το καταλάβεις κιόλας. Απλώς προστάτεψε καλά ή κατέστρεψε ό,τι σε βαραίνει

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεσαι πάντα αθώος όταν κάνεις τον αδιάφορο σε τέτοια θέματα, αν κάθεσαι αρπάζεις το κιν. σου από τους πάντες για να μη το βλέπουν να είσαι σίγουρος οτί θα το δουν και δε θα το καταλάβεις κιόλας. Απλώς προστάτεψε καλά ή κατέστρεψε ό,τι σε βαραίνει

 

πρεπει παντα να κρυβεται κατι ομως απο πισω ειναι χαζο δηλ να επιθυμεις να εχεις καποια προσωπικα πραγματα για δικη σου χρηση?

και μιας και πιασαμε αυτην την πλευρα ειναι νομος η πληρη ελευθερια καθε ωρα και στιγμη σε κινητο ή Pc κλπ απο το αγορι ή την κοπελα?

Ακομα κι αν αυτο γινεται οταν ο αλλος ειναι απων?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Κανενα φιλικο-συγγενικο ατομο δεν εχει τυχει να ψαξει προσωπικα μου αντικειμενα. Αλλα εαν το εκανε δεν θα αντιδρουσα ηρεμα :mad:

Αλλα σε μια σχεση ειναι καπως διαφορετικα τα πραγματα, μονο οταν δινει ο αλλος αφορμη και αιτιες θα μπορουσε να συμβει κατι τετοιο. Παντα ενας απο τους δυο φταιει και οταν γινεται ανευ αιτιας σιγουρα δεν ειναι λογικο ουτε σωστο. Γνωριζω περιπτωση σχεσης που η κοπελα φλερταρε(ισως και χειροτερα...δυστυχως το αγορι της εμεινε παντα με την απορια) με τριτο ατομο μεσω κινητου και οταν το αγορι της στο οποιο ειχαν μπει ψυλλοι στα αυτια θελησε να δει το κινητο της αυτή αρχισε να επικαλείται ότι μπορειτε να φανταστειτε. Το αγορι δεν καταφερε να δει τιποτα από το κινητο της. Καπου εκει χωρισαν (γιατι δυστυχως ειχαν προηγηθει και αλλα όπως το γεγονος ότι η κοπελα του ειχε μια ταση επιλεκτικα να σβηνει μηνυματα από το κινητο που δεν ηθελε να φανουν στο αγορι της).

Προσωπικα εάν η κοπελα μου ειχε τη ταση να κρυβει το κινητο της, το εβαζε μονιμως στο αθορυβο και εφοσον η ιδια δεν μου ελεγε τα πραγματα όπως εχουν, θα περνούσα στο επιπεδο να βγάλω μονος μου το φιδι από τη τρυπα. Εσεις δηλαδη τι θα κανετε? Θα λεγατε «ε νταξ μωρε είναι φυσιολογικο να φοβαται μην της ψαξουν το κινητο»;.

Αυτό δεν δινει αλλοθι σε οποιοδηποτε ασχετο ατομο όμως να ψαξει το κινητο του. Αλλα στη περιπτωση μιας σχεσης που βασιζεται στην εμπιστοσυνη πανω από όλα, δεν θα ειχα προβλημα να με ψαχουλεψουν και δεν θα ηθελα να μου κρυβεται η κοπελα μου. Αλλα ακομα και εάν ειχα λερωμενη τη φωλια μου θα ελεγα τα πραγματα όπως εχουν οσο ασχημα και εάν ηταν.

Προσωπικα εχω ψαξει κινητο κοπελας μου και δυστυχως το μετανιωσα φρικτα. Βρήκα φρικαλέα πραγματα :( :(

Link to comment
Share on other sites

Κανενας φιλικο-συγγενικο ατομο δεν εχει τυχει να ψαξει προσωπικα μου αντικειμενα. Αλλα εαν το εκανε δεν θα αντιδρουσα ηρεμα :mad:

Αλλα σε μια σχεση ειναι καπως διαφορετικα τα πραγματα, μονο οταν δινει ο αλλος αφορμη και αιτιες θα μπορουσε να συμβει κατι τετοιο. Παντα ενας απο τους δυο φταιει και οταν γινεται ανευ αιτιας σιγουρα δεν ειναι λογικο ουτε σωστο. Γνωριζω περιπτωση σχεσης που η κοπελα φλερταρε(ισως και χειροτερα...δυστυχως το αγορι της εμεινε παντα με την απορια) με τριτο ατομο μεσω κινητου και οταν το αγορι της στο οποιο ειχαν μπει ψυλλοι στα αυτια θελησε να δει το κινητο της αυτή αρχισε να επικαλείται ότι μπορειτε να φανταστειτε. Το αγορι δεν καταφερε να δει τιποτα από το κινητο της. Καπου εκει χωρισαν (γιατι δυστυχως ειχαν προηγηθει και αλλα όπως το γεγονος ότι η κοπελα του ειχε μια ταση επιλεκτικα να σβηνει μηνυματα από το κινητο που δεν ηθελε να φανουν στο αγορι της).

Προσωπικα εάν η κοπελα μου ειχε τη ταση να κρυβει το κινητο της, το εβαζε μονιμως στο αθορυβο και εφοσον η ιδια δεν μου ελεγε τα πραγματα όπως εχουν, θα περνούσα στο επιπεδο να βγάλω μονος μου το φιδι από τη τρυπα. Εσεις δηλαδη τι θα κανετε? Θα λεγατε «ε νταξ μωρε είναι φυσιολογικο να φοβαται μην της ψαξουν το κινητο»;.

Αυτό δεν δινει αλλοθι σε οποιοδηποτε ασχετο ατομο όμως να ψαξει το κινητο του. Αλλα στη περιπτωση μιας σχεσης που βασιζεται στην εμπιστοσυνη πανω από όλα, δεν θα ειχα προβλημα να με ψαχουλεψουν και δεν θα ηθελα να μου κρυβεται η κοπελα μου. Αλλα ακομα και εάν ειχα λερωμενη τη φωλια μου θα ελεγα τα πραγματα όπως εχουν οσο ασχημα και εάν ηταν.

Προσωπικα εχω ψαξει κινητο κοπελας μου και δυστυχως το μετανιωσα φρικτα. Βρήκα φρικαλέα πραγματα :( :(

 

 

 

Εχεις δικιο,δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια...

και εγω το ειχα κανει αρκετες φορες αλλα τελικα κακο σε μενα εκανα...αφου στου κουφου την πορτα βρονταγα,

εμενα γιατι δεν με πειραζει να μου ψαχνουν τα πραγματα???καθολου ομως!!

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πειράζει απίστευτα να μου πειράζουν τα πράγματα!

Και ειδικά όταν θέλουν να δουν το κινητό μου... Αν ο άλλος μου το ζητήσει, ναι μπορεί να του το δώσω! Όταν όμως το κάνει στα κρυφά, τα νεύρα μου!!!!

 

Έχει τύχει ένας φίλος μου να μου ζητήσει το κινητό και καλά να δει τα παιχνίδια και μετά από λίγο του το τραβάω απότομα και βλέπω ότι διαβάζει τα msg μου :mad: :mad: και τι μου είπε???? Ότι καταλάθος μπήκε εκεί :chair: :chair:

Ξενέρωσα τόσο πολύ με αυτόν, που με τον καιρό σταματήσαμε να μιλάμε! Απλός φίλος ήταν, όχι τίποτα άλλο.

 

Ο φίλος μου, πιστεύω ότι δεν έχει ψάξει το κινητό μου. Και το λέω αυτό γιατί ας πούμε πολλές φορές χτυπάει και του λέω να δει αυτός ποιος είναι ή να μου διαβάσει το msg. Οπότε δεν νομίζω να έχει μπει στο πειρασμό! Το ίδιο και εγώ... Αν είχε κάτι να κρύψει θα το έκρυβε και δεν θα υπήρχε στο κινητό ή οπουδήποτε ώστε να μπορεί να το δει κάποιος!

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκνευρίζομαι αφάνταστα να μου "ψάχνουν" τα πράγματα. Πάντως οι Εγγλέζοι έχουν δίκιο... "curiosity killed the cat" ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...