Jump to content

Τιμονιέρα Logitech G25


elteo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι να βγει μέχρι Δεκέμβρη (αν και λόγω μεγάλης ζήτησης παίζεται κ αυτό) η τιμονιέρα Logitech G25. Θα κοστίζει ~280-300 ευρώ. Οτι καλύτερο θα έχει κυκλοφορήσει σε εργαλείο για sim-racing. Λόγω της μεγάλης ζήτησης και αναμονής σκέφτομαι να πάρω την Logitech DFP τώρα στα 89 ευρώ και μετά βλέπουμε.

 

Τι λέτε θα αξίζει ή καλύτερα να περιμένω?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γίνεται και δεν βολεύει....ιδίως η G25 που έχει ξεχωριστό τιμόνι και κιβώτιο ταχυτήτων.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
re paidia tin exei parei kaneis thn g25 na mas pei entyposeis kai an brhke kanena meionekthma?

 

Ποσο κανει; Κανα 300αρι ευρα;;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η G25 είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή σε τιμονιέρες μαζικής παραγωγής και δεν είναι καθόλου ακριβή για αυτά που προσφέρει. Στα πόδια δεν βολεύει, ούτε η G25 ούτε καμία άλλη τιμονιέρα. Το αντίθετο ισχύει, ότι δλδ όσο πιο στρεωμένη είναι τόσο το καλύτερο.

 

Διαβάστε κι αυτό το αρθράκι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

βρε παιδια, ξεθαψα το θεμα γιατι πηρα τις προαλλες την τιμονιερα, ειναι σουπερ! αλλα εχω ενα θεμα... ειμαι ασχετη, τωρα την μαθαινω... κι αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι, σε καθε παιχνιδι πρεπει να κανω τις ρυθμισεις των κουμπιων, απο που θα ξεκινα, απο που θα σταματα κτλ;;;; οποιος ξερει κατι, ας με βοηθησει σας παρακαλω... μου αρεσει τοσο πολυ και θελω να ξεκινησω τα παιχνιδακια μου....:O:O:O

 

ευχαριστω πολυ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα παιχνιδια εχουν επιλογη πληκτρολογιου/χειριστηριου/τιμονιερας.Βαζεις την τελευταια επιλογη και εισαι ΟΚ.Τωρα αν θες να αλλαξεις καποια κουμπια μπορεις να το κανεις αν θες.Αυτο γινεται οπως ακριβως και με το πληκτρολογιο.Πατας το κουμπι που θες να αλλαξεις και βαζεις αυτο που θες.

 

Υ.Γ Καποια παιχνιδια δεν υποστηριζουν τον συμπλεκτη οποτε δεν θα ειναι δυνατον να τον χρησιμοποιησεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα παιχνιδια εχουν επιλογη πληκτρολογιου/χειριστηριου/τιμονιερας.Βαζεις την τελευταια επιλογη και εισαι ΟΚ.Τωρα αν θες να αλλαξεις καποια κουμπια μπορεις να το κανεις αν θες.Αυτο γινεται οπως ακριβως και με το πληκτρολογιο.Πατας το κουμπι που θες να αλλαξεις και βαζεις αυτο που θες.

 

Υ.Γ Καποια παιχνιδια δεν υποστηριζουν τον συμπλεκτη οποτε δεν θα ειναι δυνατον να τον χρησιμοποιησεις.

 

βασικα σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση, κατεβασα καποια παιχνιδια χθες, και επαιξα, αλλα αυτο που δεν γινοταν με τιποτα ειναι να χρησιμοποιησω τις ταχυτητες... δεν το επηρεαζαν καθολου!!! μηπως εφταιγαν τα παιχνιδια...;; ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

βασικα σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση, κατεβασα καποια παιχνιδια χθες, και επαιξα, αλλα αυτο που δεν γινοταν με τιποτα ειναι να χρησιμοποιησω τις ταχυτητες... δεν το επηρεαζαν καθολου!!! μηπως εφταιγαν τα παιχνιδια...;; ;)

 

Πρωτα πες μου ποια παιχνιδια εβαλες.Επισης ποιες ταχυτητες ηθελες να χρησιμοποιησεις,αυτες που ειναι πισω απο το τιμονι η τον λεβιε??

 

Υ.Γ Να υποθεσω πως εβαλες την επιλογη χειροκινητων ταχυτητων??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα πες μου ποια παιχνιδια εβαλες.Επισης ποιες ταχυτητες ηθελες να χρησιμοποιησεις,αυτες που ειναι πισω απο το τιμονι η τον λεβιε??

 

Υ.Γ Να υποθεσω πως εβαλες την επιλογη χειροκινητων ταχυτητων??

 

εβαλα το bus driver και το 3d driving school... βασικα δεν μου αρεσουν πολυ τα παιχνιδια τυπου ραλι, ειναι λιγο βαρετα, αλλα θελω καποια που να ειναι σε πολη, με φαναρια, με κοσμο, με παρκαρισμα... αν ξερεις και κανενα να μου προτεινεις σε αυτο το στυλ, θα σε ευγνωμονω...:O:O

 

με ταχυτητες δεν ειδα κατι σε αυτα τα παιχνιδια, εκτος κι αν κατι δεν το ειδα καλα... :X:X

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα παιχνιδια που ειπες ουτε που τα ξερω.Παντως το καλυτερο παιχνιδι με αυτα που ζητας ειναι το Test Drive Unlimited.Εισαι μεσα στην πολη και μπορεις να κανεις και βολτες εκτος απο τους αγωνες που εχει και νομιζω πως ειναι το πιο ιδανικο παιχνιδι,υποστηριζει και συμπλεκτη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα παιχνιδια που ειπες ουτε που τα ξερω.Παντως το καλυτερο παιχνιδι με αυτα που ζητας ειναι το Test Drive Unlimited.Εισαι μεσα στην πολη και μπορεις να κανεις και βολτες εκτος απο τους αγωνες που εχει και νομιζω πως ειναι το πιο ιδανικο παιχνιδι,υποστηριζει και συμπλεκτη.

 

τρεχω να το βρω και θα επανελθω να σου πω τι εγινε...:O:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εβαλα το bus driver και το 3d driving school... βασικα δεν μου αρεσουν πολυ τα παιχνιδια τυπου ραλι, ειναι λιγο βαρετα, αλλα θελω καποια που να ειναι σε πολη, με φαναρια, με κοσμο, με παρκαρισμα... αν ξερεις και κανενα να μου προτεινεις σε αυτο το στυλ, θα σε ευγνωμονω...:O:O

 

με ταχυτητες δεν ειδα κατι σε αυτα τα παιχνιδια, εκτος κι αν κατι δεν το ειδα καλα... :X:X

 

Τα συγκεκριμένα δεν είναι πλήρως συμβατά με την G25 (μόνο τιμόνι, και δεν είμαι καν σίγουρος για το 3d driving school).

 

Test Drive Unlimited όπως ειπώθηκε, και αν θέλεις maximum ρεαλισμό σε ραλάκι (με επιλογή για cruising-χαλαρή οδήγηση) Live For Speed (την trial έκδοση).

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...