Jump to content

Έπιπλο για cd


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο επιπλακι για cd.Εχω πανω απο 2000 κομματια και ειναι καπως δυσκολο να τα βολεψω ολα.:O

 

Εσεις που τα εχετε τοποθετησει??

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να περάσεις μια βόλτα από το ΙΚΕΑ.΄Έχει διαφόρων ειδών επίτοιχες -κυρίως- cdθήκες.

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο επιπλακι για cd.Εχω πανω απο 2000 κομματια και ειναι καπως δυσκολο να τα βολεψω ολα.:O

 

Εσεις που τα εχετε τοποθετησει??

Έχω μια 100άρα και μιά 50άρα αλλά τα περισσότερα τα έχω χωρίς θήκες μέσαστα κουτιά των αντιγραμμένων που χωράνε 50.Θα έχω καμοιά 5-6 τέτοια.Αλλά και πολλά χύμα βέβαια...:wacko:!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο επιπλακι για cd.Εχω πανω απο 2000 κομματια και ειναι καπως δυσκολο να τα βολεψω ολα.:O

 

Εσεις που τα εχετε τοποθετησει??

 

Κατι τετοιο ζητας? Αλλα και παλι για 2000 cd θελεις μπολικα οποτε δεν συμφερει:D

 

Ή πας στο ΙΚΕΑ ή ακομα καλυτερα σε ενα ξυλουργο να σου φτιαξει ενα οπως το θες. Γιατι στο εμποριο, θηκη για 2000 cd, δεν νομιζω να βρεις.

Link to comment
Share on other sites

οχι θηκη...ξερω πως δεν υπαρχουν με τοοοσο μεγαλη χωρητικοτητα..κατι σε στυλ βιβλιο8ηκης σκεφτομουν ,αν ομψς υπαρχει...

τα cd ειναι περισσοτερα απο 2000.απλα τοσα εχω σε 8ηκακια.τα υπολοιπα ειναι σε βαλιτσακια:)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ε, τοτε πάρε μια βιβλιοθήκη μονόφυλλη ή 2φυλλη.

Αλλιώς βρίσκω μοναδική λύση την τακτική του mi3s ;)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

με 100ρες και 50ρς 8α κανω ενα δωματιο μονο με τετοια...

οι βιβλιο8ηκες εχουν βα8ος και χανετε το σι ντι...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

πανε σε ενα ξυλουργο να σου φτιαξει μια στα μετρα που την θες.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Freak εγω εχω στο τοιχο ενα επιπλο που ειναι καπως ετσι:

_/

\_

_/

\_

_/

 

Το εποιασες?! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

dokimase kai mia surtariera mporei na se volepsei den einai vevaia toso omorfh opws ta alla epipla gia cd alla kanei polu kala thn douleia auth :)
Δώσε στους άλλους αυτό που θέλουν να δούν,και κάντους να πιστέψουν αύτο που βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

Freak εγω εχω στο τοιχο ενα επιπλο που ειναι καπως ετσι:

_/

\_

_/

\_

_/

 

Το εποιασες?! :p

η αλη8εια ειναι πως οχι....

 

dokimase kai mia surtariera mporei na se volepsei den einai vevaia toso omorfh opws ta alla epipla gia cd alla kanei polu kala thn douleia auth :)

συρταριερα με τοοοση χωρητικοτητα παλι δυσκολα 8α βρω..χωρια που και αυτη πιανει αρκετο χωρο...

 

απο δευτερα 8α παω στην αγορα να δω τι 8α μου προτεινουν για το "προβλημα" μου

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

κατι τετοιο, αλλα ξυλινο κ κρεμασμενο στο τοιχο

http://www.faroutart.com/ziggincdtower.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον...

ποσα δισκακια περνει πειρπου και που μπορω να το βρω??η πρεπει να μου το φτιαξει καποιος μαραγκος?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγω ζητησα απο μαραγκο να μου το φτιαξει, και το αποτελεσμα ηταν πολυ καλο!

Εχω βαλει γυρω στα 400 cds κ παιρνει καμια 50αρια ακομη!!

 

Παρομοια με το παραπανω θα βρεις στο ΙΚΕΑ, στο Practiker...ισως κ στο Πλαισιο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα Ικέα, Πλαίσιο, κλπ, κάνε μία βόλτα κι απ'τό Habitat.

 

Τις προάλλες είχα δει ξύλινα πλαίσια (τετράγωνα ή παραλληλόγραμμα) που

μπορείς να τα μετατρέψεις σε σιντοθήκες αν προσθέσεις τα κατάλληλα ξύλινα ασορτί διαχωριστικά (που τα πουλάνε προαιρετικά, επίσης στο Habitat).

 

Μ'αυτό το τρόπο, ανάλογα με την ποσότητα των cds που έχεις, μπορείς να κάνεις μεγαλύτερη σύνθεση από περισσότερα πλαίσια.

 

Άλλη μία λίγο πιό ακριβή λύση είναι ο Τσουράπας που ειδικεύεται σε έπιπλα τέτοιου είδους (Δάφνη, Ηλιουπόλεως 65 και 71 - 2 μαγαζιά). Εκτός από τα κλασσικά μεταλλικά ή ξύλινα stands, έχει και stands με roll top που κλειδώνει.

 

Μπορείς να μπεις στο site του Τσουράπα (http://www.tsourapa.com.gr) και να κατεβάσεις τον κατάλογό του σε μορφη pdf γιά να πάρεις μία γεύση.

 

Αυτά. ;)

Έμαθα απ'τα λάθη μου και είμαι βέβαιος ότι μπορώ να τα επαναλάβω στην εντέλεια :mobile:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ,αλλα 8α προτιμουσα κατι προς θεσσαλονικη...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ok, έριξα μιά ματιά σε ένα παληό φυλλάδιο του Τσουράπα και το στη Θεσσαλονίκη έχει μαγαζί στην Πέτρου Συνδικά 59 (τηλ. 848540).

 

Πολλά φιλιά στην όμορφη Θεσσαλονίκη και τις κουκλάρες της. Έχω τις

καλύτερες αναμνήσεις απ'τα φοιτητικά μου χρόνια εκεί... Καταλαβαίνεις...

 

Have a nice day!!! :)

Έμαθα απ'τα λάθη μου και είμαι βέβαιος ότι μπορώ να τα επαναλάβω στην εντέλεια :mobile:
Link to comment
Share on other sites

Ε, τοτε πάρε μια βιβλιοθήκη μονόφυλλη ή 2φυλλη.

Αλλιώς βρίσκω μοναδική λύση την τακτική του mi3s ;)

Έτσι έτσι...Είναι μια καλή λύση αυτή.Αρκεί βέβαια να μην έχεις πολλά αυθεντικά.Γιατί δε λέει να έχεις αυθεντικά cd και να τα έχεις μέσα στις θήκες των αντιγράψιμων...;)Αλλά για όλους εμάς που δεν έχουμε αυθεντικά και όλα είναι γραμμένα στο pc καλή λύση είναι αυτή που πρότεινα.;):)

Link to comment
Share on other sites

an thes apokleistika kati se epiplo nomizo pos se voithisan parapano. ego pantos ektos apo cdiers eho parei kai foriti thiki gia metafora cd opou horaei 500. xero pos uparhoun kai 1000res. genika emena me ehei volepsei polu.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έτσι...Είναι μια καλή λύση αυτή.Αρκεί βέβαια να μην έχεις πολλά αυθεντικά.Γιατί δε λέει να έχεις αυθεντικά cd και να τα έχεις μέσα στις θήκες των αντιγράψιμων...;)Αλλά για όλους εμάς που δεν έχουμε αυθεντικά και όλα είναι γραμμένα στο pc καλή λύση είναι αυτή ποπρότεινα.;):)
ετσι εχω τα ντι βι ντι.για να βρω ενα ψαχνω μιση ωρα..νταξει για ντι Βι ντι παει και ερχετε αλλα για μουσικα σι ντι 8ελω να τα εχω στα 8ηκακια τους ωραια και περιποιημενα

an thes apokleistika kati se epiplo nomizo pos se voithisan parapano. ego pantos ektos apo cdiers eho parei kai foriti thiki gia metafora cd opou horaei 500. xero pos uparhoun kai 1000res. genika emena me ehei volepsei polu.
δε θελω να τα βγαλω απο τα θηκακια τους οπως ειπα και πιο πανω...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

έψαχνα για πολύ καιρό το θέμα μιας και έχω 1000 cd και τις καλύτερες λύσεις σε έπιπλα cd τις βρήκα εδώ

 

http://www.letsbuy.gr/index.php?cPath=33

 

τα vcm είναι κορυφαία....

 

 

http://www.e-peragora.gr/index.php?cPath=41_89 :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τα vcm μπορεί να είναι λιγάκι τσιμπημένα στην τιμή, αλλά είναι πάρα πολύ ποιοτικά και πανέμορφα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τα vcm μπορεί να είναι λιγάκι τσιμπημένα στην τιμή, αλλά είναι πάρα πολύ ποιοτικά και πανέμορφα.

 

Από το συγκεκριμένο http://www.letsbuy.gr/product_info.php?cPath=33&products_id=1253 έχω πάρει 2 κομμάτια και πραγματικά είναι ό,τι καλύτερο από ποιότητα έχω βρει...

 

γερμανικά....;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η καλύτερη λύση είναι να πάρει κανείς 4-6 τέτοια http://www.letsbuy.gr/product_info.php?cPath=33&products_id=978 και να φτιάξει στον τοίχο μια πολύ όμορφη σύνθεση.

 

Το έχω κα΄νει στο υπόγειο του σπιτιού μου....Εκπληκτικό ξύλο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...