Jump to content

ETEN Χ500


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισης να ρωτησω κατι ακομα. Οταν στελνω SMS σε πολλους παραληπτες ταυτοχρονα (7 μαζι) τα στελνει 2 φορες, ετυχε σε καποιον αλλο αυτο; Γνωριζει καποιος την λυση;

 

Bingo!! Τη βρήκα τη λύση!! (Τι θυμήθηκα τώρα θα μου πεις.. :confused: ) Πήγαινε εκεί και θα καταλάβεις (πρέπει να γραφτείς).. http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=160339 :happy:

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν το κατεβάζεις από τo site της Eten ?
Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, σας παρακαλω γνωριζετε πως θα κανω format (soft και hard)?? Ευχαριστω.
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

γιατι γκρινιαζει επειδη εχω ελληνικα wm οτι δεν τα υποστηριζει

 

Κάνε ξανά εγγραφή και δήλωσε ότι έχει αγγλική ROM (την 292). Θα σου δώσει και τον κωδικό που χρειάζονται τα WM6 για την εγκατάσταση.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

KΥΡΙΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

θα ηθελα να με πληροφορουσατε που μπορω να βρω ζελατινα καλη να μην θελει καθε 3 και λιγο αλλαγη ?

σας ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, σας παρακαλω γνωριζετε πως θα κανω format (soft και hard)?? Ευχαριστω.

 

Soft reset κάνεις πιέζοντας με τη γραφίδα στην τρυπούλα δίπλα απο το power.:)

 

Hard reset κάνεις πατώντας ταυτόχρονα το power και το reset και στη συνέχεια κρατώντας το κόκκινο πλήκτρο τηλεφώνου. Σε ρωτάει αν θες να σβήσεις τα πάντα (ή κάτι τέτοιο) και εσύ κρατάς πατημένο το yes (ή μήπως μόνο μια φορά φτάνει; δεν θυμάμαι). Hard reset κάνουμε μόνο όταν το ppc μας τα έχει παίξει!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο πλαίσιο Ηρακλείου τους είπα τί γίνεται.Μου είπαν ότι πάει για αντικατάσταση.Εξυπηρετικοί πάντως.Έκαναν αίτηση για αντικατάσταση και σήμερα θα με ενημερώσουν να πάω να πάρω το καινούργιο κινητό αν έγινε δεκτή.

cool eee?

Σχετικό και αυτό θα πείτε

Λέτε να μου βάλουν και τα WM6?Αν και είχα τα ελληνικά WM5

 

Τελικά μου το άλλαξαν το κινητό την ίδια μέρα το απόγευμα.Με WM5.Μια χαρά προς το παρόν.Θεωρώ ότι με την 354 στο PPC έχουν διορθωθεί σχεδόν όλα τα προβλήματα.Απλά ήμουν άτυχος

To μόνο που δεν έχει διορθωθεί είναι νομίζω η ‘‘ηχώ‘‘.

Μια ερώτηση.Πήρα ένα handsfree το i-tech clip v.Είχα ακούσει καλές κριτικές από πολλούς.Το πρόβλημα είναι ότι μου ζητάει κωδικό κάθε φορά, το 0000.Έχω κάνει το pairing αλλά μου ζητάει κωδικό κάθε φορά.Είναι ενοχλητικό.

Είχα δει σε προηγούμενα post το συγκεκριμένο πρόβλημα και από άλλον αλλά με διαφορετικό handsfree.

Καμμιά ιδέα κανείς?

crete
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς.. Θα πρέπει όμως να περάσεις την αγγλική 220 πρώτα.. Λίγες σελίδες πιο πίσω έχει σχετικές πληροφορίες.
Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς.. Θα πρέπει όμως να περάσεις την αγγλική 220 πρώτα.. Λίγες σελίδες πιο πίσω έχει σχετικές πληροφορίες.

ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει φτιαξει σε εμενα παρολο που δοκιμασα οτι μπορουσα ουτε με την αναβαθμιση σε WΜ6.

Αν πας στο service ενημερωσε και εμενα γιατι εγω προς το παρον δεν μπορώ να αποχωριστώ το τηλεφωνο και θα καθυστερήσω να παω.

 

Το πήγα στο service στο ΠΛΑΙΣΙΟ την προηγούμενη Πέμπτη (18/5/2007).

Επειδή είχε περάσει περισσότερο από μήνας από την αγορά, θα το στείλουν στην αντιπροσωπεία.

Θα ενημερώσω όταν έχω νεότερα αν και εκτιμώ ότι θα πάρει χρόνο (τουλάχιστον 2 εβδομάδες).

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι με την 354 στο PPC έχουν διορθωθεί σχεδόν όλα τα προβλήματα.Απλά ήμουν άτυχος

To μόνο που δεν έχει διορθωθεί είναι νομίζω η ‘‘ηχώ‘‘.

Μια ερώτηση.Πήρα ένα handsfree το i-tech clip v.Είχα ακούσει καλές κριτικές από πολλούς.Το πρόβλημα είναι ότι μου ζητάει κωδικό κάθε φορά, το 0000.Έχω κάνει το pairing αλλά μου ζητάει κωδικό κάθε φορά.Είναι ενοχλητικό.

Είχα δει σε προηγούμενα post το συγκεκριμένο πρόβλημα και από άλλον αλλά με διαφορετικό handsfree.

Καμμιά ιδέα κανείς?

 

έχω τα ίδια ακριβώς προβλήματα.

1. Ηχώ όταν μιλάω από το κινητο (όχι το handsfree)

2. Ζητάει πολλές φορές (όχι πάντα) κωδικό pairing για το Plantronics που έχω. Πατάω ακύρωση και μετά από Connection Wizard...Search Bluetooth Device και επιλέγω το handsfree. Επειδή είναι ήδη αποθηκευμένο, δεν κάνει αναζήτηση και δε χρειάζεται pairing.

Link to comment
Share on other sites

μόλις σήμερα το πήρα και εγώ στα χέρια μου, και είναι ακόμα πιο όμορφο όταν είναι δικό σου :)

 

να ρωτήσω κάτι, πως περνάω τα αγγλικα windows και πως μετά τα κάνω wm6

πιο πίσω στο thread υπάρχει ένα file (0220) το οποίο όταν το έτρεξα σε μια άλλη συσκευή έβγαζε ERROR-ERROR-ERROR-ERROR και πάει λέγοντας

δεν βρήκα πουθενά οδηγίες

 

μπορεί κάποιος που το έχει κάνει να περιγράψει την διαδικάσια (κατα προτίμηση κατά βήματα) ώστε να μην βρεθώ προ εκπλήξεως

 

πάντως βρίσκω λάθος την ETEN που δεν μπορούμε να προμηθευτούμε συσκευές της με αγγλική rom

κατα τα άλλα το φορτίζω... περισσότερα όταν αρχίσω να πέζω μαζί του :)

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

πάντως βρίσκω λάθος την ETEN που δεν μπορούμε να προμηθευτούμε συσκευές της με αγγλική rom

 

Φυσικά και μπορείς να το προμηθευτείς με αγγλική rom.. Απλά δε θα είναι αγορασμένο από το πλαίσιο (θα είναι από expansys ή ότι άλλο)..

Για ότι γνωρίζω απαντάω.. Για τα υπόλοιπα... ας απαντήσουν οι ειδικοί (αν υπάρχουν).... :cool:
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα... ε το πλαίσιο ήταν λίγο μονόδρομος για να πάρω την επιδότηση της vodafone

 

καμια ιδέα για το flashing?

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

μόλις σήμερα το πήρα και εγώ στα χέρια μου, και είναι ακόμα πιο όμορφο όταν είναι δικό σου :)

 

να ρωτήσω κάτι, πως περνάω τα αγγλικα windows και πως μετά τα κάνω wm6

πιο πίσω στο thread υπάρχει ένα file (0220) το οποίο όταν το έτρεξα σε μια άλλη συσκευή έβγαζε ERROR-ERROR-ERROR-ERROR και πάει λέγοντας

δεν βρήκα πουθενά οδηγίες

 

μπορεί κάποιος που το έχει κάνει να περιγράψει την διαδικάσια (κατα προτίμηση κατά βήματα) ώστε να μην βρεθώ προ εκπλήξεως

 

πάντως βρίσκω λάθος την ETEN που δεν μπορούμε να προμηθευτούμε συσκευές της με αγγλική rom

κατα τα άλλα το φορτίζω... περισσότερα όταν αρχίσω να πέζω μαζί του :)

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

Δες το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1812184#post1812184

Link to comment
Share on other sites

KΥΡΙΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

θα ηθελα να με πληροφορουσατε που μπορω να βρω ζελατινα καλη να μην θελει καθε 3 και λιγο αλλαγη ?

σας ευχαριστω εκ των προτερων

Δες το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1870005#post1870005

(http://shop.brando.com.hk/ultraclearscreenprotector.php)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια .......

 

Ηθελα να ρωτησω αμα κανενας εχει βαλει τα windows mobile 6 και αν ναι πως τα εβαλε το παλευω αλλα δεν μπορω......

 

Αν καποιος ξερει ας πει παρακαλω ......

Samsung Galaxy S3
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος που δούλεψε σε χ500 αγορασμένο πριν καμια δεκαριά μέρες με μανίσια 354

Tα βήματα είναι τα εξής:

1. Καφές και τσιγάρα.

2. Εξασφαλίστε πως υπάρχουν οι 291ELL, 220WWE και 436WWE. Τα δύο πρώτα από files.eten-users.net με user-pass:eten-etendown, η 436 από την ΕΤΕΝ με γλώσσα Αγγλικά στο registration. Η 220WWE να ξεκινήσει η εγκατάσταση ώστε να εξαχθούν τα temp.bin και USBDLUpdate_Console.exe.

3. Εγκατάσταση του activesync4.2 σε περίπτωση που έχετε ήδη το 4.5. Η εγκατάσταση του 4.5 θα χρειαστεί αργότερα όμως.

4. Με activesync εγκατάσταση της 291ELL.

5. Βγάλσιμο και ξαναβάλσιμο μπαταρίας. (Δεν ξέρω αν χρειάζεται πάντως τό κανα).

6. Εκκίνηση σε 291. Αφήστε το να βάλει τα πάντα.

7. Eγγραφή των δύο αρχείων που βγάλατε από την 220WWE σε άδεια SD αφού πρώτα μετονομάσετε το temp.dat σε temp.bin.

8. Εκκίνηση σε bootloader mode με την SD και αφήστε το να κάνει τα δικά του και να βάλει την 220. ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ RESET όταν κάποια στιγμή σας το πει, απλά αφήστε το και θα συνεχίσει. (Όλο αυτό λογικά έγινε γιατί στην activesync εγκατάσταση κάνει και κάτι για την διατήρηση των τοπικών ρυθμίσεων - Reserve Region Programmed όπως νομίζω πρόλαβα να δω - πράγμα που δεν κάνει η εγκατάσταση με κάρτα)

9. Με active sync περάστε τώρα την 436WWE.

 

Αν κάποια στιγμή παραπονεθεί για wrong file size του temp.bin τσεκάρετε αν έχει απομείνει στη συσκευή το USBDLUpdate_Console.exe που τώρα έχει μέγεθος 150Κ.

Link to comment
Share on other sites

vaxevana ευχαριστώ, το έκανα βέβαια με το guidance ενός φίλου

 

η ιστορία είναι απλή, εύκολη, αλλά θα σας αφαιρέσει 5 χρονάκια ζωής!

βάζεις την 0220 πρώτα, όταν βγάλει ERROR ERROR ERROR... κάνεις disconnect το usb, βγάζεις μπατταρία και reboot

μετά βάζεις την 0354, με την ίδια διαδικασία αλλά δεν βγάζει ERROR

bootareis, κάνεις ένα partner για το activesync

και βάζεις τα wm6 που κατεβάζεις από την ΕΤΕΝ

 

θέλει ώρα και υπομονή, εγώ χάλασα ήδη ένα επείδή έκανα ****κια

όλα αυτα χωρίς SIM & SD

 

σε περίπτωση λαθους θεωριτικά το διορθώνεις από την SD, αλλά δεν θέλω να το μάθω :)

if you believe in God, it's because of the Devil...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Χ500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...