Jump to content

[Επίσημο] Motorola MPx220


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ορίστε το homescreen και το μεταφρασμένο αρχείο με τις γιορτές για το πρόγραμμα namedays!

πολυ καλο εκατσες και μεταφρασες ολες τις εορτες (δραμα :cry: ).

σου εστειλα pm σχετικα με το newsbreak

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω τις εντυπώσεις σας από το κινητάκι γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω. σε σύγκρηση με το Νοκια 6680 τι λέει? σας παρακαλώ απαντήστε γιατί είμαι σε δίλημα, δεν ξέρω τι να κάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω τις εντυπώσεις σας από το κινητάκι γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω. σε σύγκρηση με το Νοκια 6680 τι λέει? σας παρακαλώ απαντήστε γιατί είμαι σε δίλημα, δεν ξέρω τι να κάνω.

δεν ξερω εαν υπαρχει μετρο συγκρισης στα δυο αυτα κινητα διοτι το μεν νοκια ειναι 3g και φοραει symbian λειτουργικο ενω το Mpx220 δεν ειναι 3g και φοραει windows mobile 2003

για το μονο που μπορουμε να συγκρινουμε ειναι η καμερα που ειναι καλυτερη στο nokia και

γιατην αυτονομια δεν ξερω να πω (αναλογα την χρηση)

οσο για τις εφαρμογες νομιζω οτι εδω ειμαστε στα ισα εχω δει εξισου παρομοιες εφαρμογες για symbian και για windows mobile

για την οθονη ειναι τα ιδια σε αναλυση και χρωματα

αυτο που με χαλαει ειναι ο σχεδιασμος του Nokia :p σαφως και ειναι πιο ομορφο το Mpx (προσωπικη μου γνωμη εξηγουμε για να μην παρεξηγουμε ;) )αυτα

εαν θες υπαρχουν τα previers του Myphone ωστα να συγκρινεις και αλλα πραγματα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Saitas.... τελικά την έκανα την ανβάθμιση στην 1,49.... με δυσκόλεψε λίγο στο σπίτι!! αλλά στον υπολογιστή του γραφείου έγινε αμέσως!

 

να σε ρωτήσω κάτι.... γιατί στο πρώτο και το τέταρτο group σου δεν με αφήνει να επιλέξω τα files???? μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα????

 

και κάτι άσχετο για τον koukoulakis! πως το εγκαθιστώ το homescreen που έφτιαξες?? απλά περνάω το αρχείο cab???

 

one more time thanks a lot!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...φοβερή δουλειά κάνετε παιδιά. μια απορία, ίσως να έχει απαντηθεί ήδη αλλά δεν μπορώ να βρω άκρη. Με τα αρχεία .RAR τί γίνετε?? πως τα κάνεις εγκατάσταση??? (με exe & cab την έχω βρει την άκρη).

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...φοβερή δουλειά κάνετε παιδιά. μια απορία, ίσως να έχει απαντηθεί ήδη αλλά δεν μπορώ να βρω άκρη. Με τα αρχεία .RAR τί γίνετε?? πως τα κάνεις εγκατάσταση??? (με exe & cab την έχω βρει την άκρη).

 

Aposympiezeis ta arxeia rar me to winrar se ena directory sto disko kai prepei na periexoyn h ena arxeio exe, h ena cab.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Saitas.... τελικά την έκανα την ανβάθμιση στην 1,49.... με δυσκόλεψε λίγο στο σπίτι!! αλλά στον υπολογιστή του γραφείου έγινε αμέσως!

 

να σε ρωτήσω κάτι.... γιατί στο πρώτο και το τέταρτο group σου δεν με αφήνει να επιλέξω τα files???? μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα????

 

και κάτι άσχετο για τον koukoulakis! πως το εγκαθιστώ το homescreen που έφτιαξες?? απλά περνάω το αρχείο cab???

 

one more time thanks a lot!

για να επιλεξεις τα files πρεπει να κανεις join this group το εκανες??

Link to comment
Share on other sites

Aposympiezeis ta arxeia rar me to winrar se ena directory sto disko kai prepei na periexoyn h ena arxeio exe, h ena cab.

 

 

να υποθέσω οτι το winrar ειναι προγραμματακι το οποιο θα το βρω ψάχνωντας στο google???

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τις άμεσες απαντήσεις.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

προς σαιτας. Φίλε φοβερή δουλειά. μπράβο!!!!

 

Τώρα μια ερώτηση. το tc-bar ενώ το κατεβάζει σωστά όταν πάει να το κάνει εγκατάσταση μου βγάζει μην. οτι δεν μπορεί γιατί δεν έχει ψηφιακή υπογραφή.!!!!!

 

Επίσης και το Office ενώ όλα πάνε μια χαρά, του δίνω και το key και μετά από λίγο μου βγάζει μην. οτι απέτυχε η εγκατάσταση της εφαρμογής.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

προς σαιτας. Φίλε φοβερή δουλειά. μπράβο!!!!

 

Τώρα μια ερώτηση. το tc-bar ενώ το κατεβάζει σωστά όταν πάει να το κάνει εγκατάσταση μου βγάζει μην. οτι δεν μπορεί γιατί δεν έχει ψηφιακή υπογραφή.!!!!!

 

Επίσης και το Office ενώ όλα πάνε μια χαρά, του δίνω και το key και μετά από λίγο μου βγάζει μην. οτι απέτυχε η εγκατάσταση της εφαρμογής.

ευχαριστω :) :)

για το office σου συνηστω το repligo ειναι πολυ καλυτερο και πειραμβανει και το office μεσα, συνεργαζετε αψογα με το pc και εχει δυνατοτητα μετατροπης οποιουδηποτε εγγραφου ακομα και ιστοσελιδας που εχεις στο pc σου και αυτοματη μεταφορα στο κινητο σου ;) ;) ;)

:yahoo: εκατο post :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

 

και κάτι άσχετο για τον koukoulakis! πως το εγκαθιστώ το homescreen που έφτιαξες?? απλά περνάω το αρχείο cab???

 

one more time thanks a lot!

 

κανεις extract τα αρχεια που ειναι στο zip και μετα τα αντιγραφεις στο κινητο σου.πατας πανω στο αρχειο με καταληξη .hme και κανει εγκατασταση και κανεις και εγκατασταση το .cab(plugin του media player)

ενοειτε πως εχεις εγκαταστήσει το fizz traveler και το newsbreak(στο οποιο στις ρυθμισεις του ενεργοποιεις το homescreen plugin)

 

και για τζαμπα update στον καιρο και στις ειδησεις μπες στο site(θα το βρεις στο about,μεσα στο κινητο) του newsbreak να δεις τις ρυθμίσεις που πρέπει να κανεις στο pc και στο κινητο

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω :) :)

για το office σου συνηστω το repligo ειναι πολυ καλυτερο και πειραμβανει και το office μεσα, συνεργαζετε αψογα με το pc και εχει δυνατοτητα μετατροπης οποιουδηποτε εγγραφου ακομα και ιστοσελιδας που εχεις στο pc σου και αυτοματη μεταφορα στο κινητο σου ;) ;) ;)

 

οκ. αυτό θα εγκαταστήσω. Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σε real time.:D

 

μια τελευταία απορία για σήμερα. Το ξυπνητήρι χτυπάει τόση ώρα όση διάρκεια έχει ο ήχος και μετά τέλος!!! κατέβαζα το EZ alarm αλλά μία από τα ίδια. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό???

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 Pro,Mate 50 Pro)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT(LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA(DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG(I800,note10+)SHARP(S2)SIEMENS(SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)VIVO(X90 Pro)XIAOMI(Redmi Note 5,Redmi Note 6 Pro,Redmi Note 8 Pro,Redmi Note 9 Pro,Redmi Note 10 Pro,Redmi Note 12 Pro,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro,12x,)

Link to comment
Share on other sites

για να επιλεξεις τα files πρεπει να κανεις join this group το εκανες??

 

sorry Saitas αλλα δεν σου έγραψα σωστά το πρόβλημα! εχω κανει join και όταν πάω να κατεβάσω το αρχείο μου ανοίγει μια νεα σελίδα που μου λέει ότι δεν ειμαι athorized για να δω τα περιεχόμενα!!!

 

μήπως πάλι κάνω κάτι λάθος???

 

πάντως thanks για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αποκτησα και εγω το ΜΡΧ220, ελπιζω η πρωτη μου επαφη με windows mobile να μην ειναι τραυματικη. :D :D ;)
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αποκτησα και εγω το ΜΡΧ220, ελπιζω η πρωτη μου επαφη με windows mobile να μην ειναι τραυματικη. :D :D ;)

καλη αγορα εκανες .θεωρητηκα θα σου πω οτι θα χασεις την μπαλα ;) αλλα μην ανησυχεις εδω ειμαστε για καθε προβλημα, μονο απο εσενα θα σε παρακαλουσα τα διαβασεις ολα τα περιεχομενα (το καταλαβενω ειναι πολλα ) :) για να μην κανεις ξανα ερωτησεις που εχουν ειπωθει αρκετες φορες.με αργα και σταθερα βηματα σε μια εβδομαδα (αναλογα με το χρονο που διαθετης)θα εισαι εξπερ :cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σκοπευω να κανω φιλε μου saitas και απο οτι εχω δει εισαι απο του ποιο ενημερωμενους σχετικα με το κινητακι μας (χωρις να θελω να προσβαλω τα αλλα παιδια).

Τελος παντων ο καιρος θα δηξει, μιας και εχω ελλαξει αρκετα μοντελα και μαρκες κινητων... :D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

χθες μου ήρθαν απο το e-shop 2 συσκευές usb bluetooth(20€+20€) εμβέλειας 100μ. και ταχύτητας 1Μbps.O λόγος που πήρα 2 ήταν γιατί το ένα το ήθελα για το κινητό και το άλλο για να δίωξω το ενοχλητικό καλωδιο του δικτύου(για να πέρνει adsl ο αδερφός).Από πρίν τα παραγγείλω πίστευα πως δεν υπήρχε περίπτωση να μου δουλέψουν όπως το είχα στο μυαλό μου!

ΚΙ ΟΜΩΣ ...και το κινητό ειναι συνέχεια συνδεδεμένο με το Pc μου και το active sync και ταυτόχρονα ειναι συνδεδεμένος ο αδεφός μου με το δικό μου Pc.ΘΑ μου πείτε γιατί σας τα λέω ολα αυτα...Γιατί τώρα έχω την δυνατότητα οπου κι αν βρίσκομαι στο σπίτι μαζί με το MPx220 μου(χάρη στο adsl του pc) να σερφάρω και να μπαίνω στο messenger είτε είμαι στο μπάνιο(χι χι) ειτε στην κουζινα ειτε στο σαλονι ειτε στην ταρατσα ειτε κατω στην αυλή(στον 1ο μένω)!!! :D ειναι σαν να έχω το pc μου παντου(στα 100μ. εννοητε)!Επίσεις κανω update στο fizz traveller,στο newsbreak και σε οτι αλλο πρόγραμμα χρησιμοποιεί τo Net.Eιναι απίστευτο :!: ποιός ξέρει τι αλλες δυνατότητες θα έχω και δεν τις έχω μάθει !!!

 

Tέλειο το κινητάκι μας...

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.616017

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

δωσε σε παρακαλω τις ρυθμισεις που πρεπει να κανουμε για να εχουμε ολα αυτα μεσω activsych το λεω γιατι εχουμε οι πιο πολλοι μπλε δοντι ;)
Link to comment
Share on other sites

δωσε σε παρακαλω τις ρυθμισεις που πρεπει να κανουμε για να εχουμε ολα αυτα μεσω activsych το λεω γιατι εχουμε οι πιο πολλοι μπλε δοντι ;)

 

 

για internet(adsl-pstn-isdn):

In ActiveSync on your Windows PC, click on the Options button, then pick the Rules tab. Be sure the Passthrough connection is set to The Internet.

 

On your Smartphone, pick Settings, then Data Connections, then Internet Connections. Then pick Automatic from the window you see.

 

On your Smartphone, run Pocket Internet Explorer. Pick Options, then Connections. Then pick "Automatically detect settings".

 

για active sync-bluetooth:το συνημμένο

bluetooth.doc

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

για internet(adsl-pstn-isdn):

In ActiveSync on your Windows PC, click on the Options button, then pick the Rules tab. Be sure the Passthrough connection is set to The Internet.

 

On your Smartphone, pick Settings, then Data Connections, then Internet Connections. Then pick Automatic from the window you see.

 

On your Smartphone, run Pocket Internet Explorer. Pick Options, then Connections. Then pick "Automatically detect settings".

 

για active sync-bluetooth:το συνημμένο

καλο πολυ καλο thanks :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...