Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω μια απορια εδω και αρκετο καιρο.

στην 4 φωτο.

βλεπουμε το κατω μερος του τηλ.

εχει το μικροφωνο,το mini usb,το βισμα που το φορτιζεις και το αλλο αναμεσα ειναι για να κανεις την συσκευη restart??:cool:

οχι, ειναι η θεση που μπαινει το κορδονακι, εχει κι αλλη τρυπα πιο κατω, οπως ειναι συνηθως για τα κορδονακια :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οχι, ειναι η θεση που μπαινει το κορδονακι, εχει κι αλλη τρυπα πιο κατω, οπως ειναι συνηθως για τα κορδονακια :O

 

μαλλον εχεις δικιο φιλε δεν το σκεφτηκα.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν κυκλοφορησε το κινητο και το e-shop.gr πουλαει θηκες :lol:

 

e-shop.gr

 

ειναι και αυτο μια αρχη....:p :p :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

n95 pedes ayto einai thlefono...aksizei lete na dwsw to n73 m k kamia 300ara evro k na valw k ta upoloipa na to parw??h 8a einai apla ena n73 me kaliterh kamera k deikti gps?

 

εχει και wifi κατι που δεν εχει το ν73.

αλλα αμα δεν θελεις gps και 5mpixels

το οποιο λενε βγαζει σαν το ν73.

τοτε δεν αξιζει να το παρεις αμα δεν σε ενδιαφερουνε.

κατσε να βγει με το καλο να το δεις και θα κρινεις εσυ.:)

αλλα το λες και μονος σου ν95 αυτο ειναι τηλεφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για επεξεργαστή ξέρουμε τίποτα?

Συχνότητα?

 

Ο επεξεργαστής του θα τρέχει στα 330 Mhz.Αν δεν κάνω λάθος,θα είναι ο ίδιος με εκείνον του Ν93.

Link to comment
Share on other sites

Για την καμερα εγω προσωπικα δεν τρεφω πολλες ελπιδες.Ειναι ο δρομος που επελεξε η Νοκια:εμμονη σε αναγνωρισημα κολπα μαρκετιγκ π.χ Carl Zeiss,AF,μηχανικο κλειστρο κι απο ουσια δλδ ποιοτητα και μεγεθος αισθητηρα μετρια πραγματα.Αλλα οπως ειπε και ενα παιδι παραπανω να μην περιμενουμε πολλα ενα τηλεφωνο ειναι.Εγω σπαζομαι με αυτους που επεισδη μπηκαν στο τριπακι να σκασουν την 700αρα(που μαλλον ειναι μεγαλη τιμη για οσα προσφερονται) απαιτουν παπαδες απο τη συσκευη.Αν θελεις τοσο καλες φωτο παρε ενα κινητο των 300 και μια digicam των 400.Αν τα θελεις ολα σε ενα θα τα σκασεις και δε θα χεις και φοβερα αποτελεσματα.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

H κάμερα δε λέει και πολλά... Το gps πάνω κάτω άχρηστο... Άρα τί μένει?

 

Κάτι τέτοιο θα μπορούσε να λεχθεί μόνο εφόσον θα είχε κυκλοφορήσει η συσκευή.

Μένουν το HSDPA,τα στερεοφωνικά ηχεία,το ραδιόφωνο,το Wi-Fi,η οθόνη 2,6 ιντσών και πολλές άλλες δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο θα μπορούσε να λεχθεί μόνο εφόσον θα είχε κυκλοφορήσει η συσκευή.

Μένουν το HSDPA,τα στερεοφωνικά ηχεία,το ραδιόφωνο,το Wi-Fi,η οθόνη 2,6 ιντσών και πολλές άλλες δυνατότητες.

Μονο που αν δεν κανουν κατι με την μπαταρια,θα χρησιμοποιεις μονο αυτα που γραφεις(HSDPA,τα στερεοφωνικά ηχεία,το ραδιόφωνο,το Wi-Fi,η οθόνη 2,6 ιντσών ) και θα πρεπει να εχεις και ενα αλλο τηλ μαζι σου για να παιρνεις τηλεφωνα και να στελνεις μνμ.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

οχι και αχρηστο το gps.Απλα δεν ειναι sirf star iii ι πομποδεκτης.Απο την αλλη ομως η Νοκια λεει οτι θα επιτρεψει εφαρμογες 3ων προγραμματιστων να χρησιμοποιουν τα Location api's οποτε θα δουμε και navigator,tom tom κτλ για το Ν95
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Photo Samples: N93 vs N93i vs N95

http://web.mac.com/jamesburland/iWeb/thecreativelifeblog2/thecreativelifeblog/0C3057C0-6A38-4009-98EB-EC2E4F815499.html

---------------------------------------------------------------------------------

 

Tommi's answering questions about his new Nokia N95

http://blogs.s60.com/tommi/2007/02/nokia_n95_qa.html

 

Οι φωτογραφίες είναι περασμένες από το Photoshop, όλες εκτός από αυτές με το VW Jeta τα ξημερώματα (σχεδόν νύχτα). Φαίνεται εύκολα στα EXIF. Όποιος έχει το FastStone Image Viewer θα το δεί εύκολα κάνοντας το ποντίκι δεξιά στην οθόνη (σε fullscreen). Αλλά και με άλλα προγράμματα που δείχνουν τα στοιχεία EXIF θα είναι εύκολα ορατό. Κακώς, πολύ κακώς.

Και πάλι όμως οι φωτό υστερουν ένατντι του Ν93. Έχουν πάλι αυτή τη βιολετιά - κόκκινη απόχρωση και είναι κάπως πιο σκοτεινές. Ελπίζω να μην μείνει έτσι αυτό στο τελικό προϊόν.

Μέχρι στιγμής το Ν73 (που έχω) βγάζει καλύτερες.

 

Όσο για το βίντεο, ακόμα χειρότερα. Κατεβάστε αυτό που το συγκρίνει με το Ν93 και θα καταλάβετε. Αυτό του Ν95 είναι αρκετά πιο σκοτεινό και με λάθος αποχρώσεις ενώ του Ν93 είναι πολύ καλό.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

εεε μιλαμε για πολυ χαλια καμερα . γιατι ετσι ρε παιδια . εγω τουλαχιστον αποθαρρυνομαι να δωσω τοσα λεφτα αν δεν μπορουν να φτιαξουν μια καμερα ισαξια με το προηγουμενο μοντελο
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο θα μπορούσε να λεχθεί μόνο εφόσον θα είχε κυκλοφορήσει η συσκευή.

 

Δεκτό. Αλλά κι από τα features κάποια συμπεράσματα μπορούν να βγουν... Στο κάτω κάτω κάτι πρέπει να λέμε και σ'αυτό το topic. :)

 

 

Μένουν το HSDPA,τα στερεοφωνικά ηχεία,το ραδιόφωνο,το Wi-Fi,η οθόνη 2,6 ιντσών και πολλές άλλες δυνατότητες.

 

Μέχρι να αποφασίσει η ΝΟΚΙΑ αν θα επιτρέπει άλλες εφαρμογές να χρησιμοποιούν το GPS και γενικά μέχρι να τρέχουν σωστά, θα έχουν βγουν πολύ καλύτερες συσκευές και το GPS του Ν95 θα έχει πάει χαμένο... Για χάρτες Ελλάδος και πολύ περισσότερο εκτός Αθηνών δεν το συζητώ καν.

 

To 3G με την τιμή που έχει σήμερα είναι πρακτικά άχρηστο... Άσε που δε βοηθάει και σε τίποτα. Να'χαμε να λέγαμε μόνο. Ή μήπως θα βρεις βενζινάδικο στις 4 το πρωί και θα κλείσεις θέσεις στα Village?

 

Ραδιόφωνο είχε και το 8310 μου πριν 5 χρόνια.

 

Wi-Fi καλό. Αλλά και πάλι πιστεύω ότι θα το χρησιμοποιήσει κανείς μόνο για πειραματισμούς. Σιγά τα spots που έχει η Ελλάδα. Και σιγά μη χάσεις κανένα email! :p Πρακτικά άχρηστο, αλλά κι εμένα μ'αρέσει σαν feature.

 

Η μεγάλη οθόνη ίσως είναι ένας λόγος... :O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εεε μιλαμε για πολυ χαλια καμερα . γιατι ετσι ρε παιδια . εγω τουλαχιστον αποθαρρυνομαι να δωσω τοσα λεφτα αν δεν μπορουν να φτιαξουν μια καμερα ισαξια με το προηγουμενο μοντελο
Δεν ειναι λιγο νωρις να εισαι τοσο απολυτος!Στο Ν93 λεγαμε μεχρι να κυκλοφορησει οτι θα εχει την καλυτερη καμερα,θα ειναι κορυφη και μολις κυκλοφορησε οι φωτο ηταν χειροτερες απο αυτες των προτοτυπων.Σαν ιδεα παντως φαινεται οτι ειναι αρκετα λεπτομερεις οι φωτο ειναι βεβαια σκοτεινες καπως ισως διορθωθει μολις κυκλοφορησει.Τα ιδια για το βιντεο,αλλα πιστευω οτι στο βιντεο δεν ειναι μονο η εικονα και ο ηχος σε σχεση με το Ν93 ειναι κατωτερος.Ας ελπισουμε οτι οταν κυκλοφορησει(σε κανα εναμιση μηνα το κοβω)θα βελτιωθουν αυτες οι ατελειες

 

Δεκτό. Αλλά κι από τα features κάποια συμπεράσματα μπορούν να βγουν... Στο κάτω κάτω κάτι πρέπει να λέμε και σ'αυτό το topic. :)

 

 

 

 

Μέχρι να αποφασίσει η ΝΟΚΙΑ αν θα επιτρέπει άλλες εφαρμογές να χρησιμοποιούν το GPS και γενικά μέχρι να τρέχουν σωστά, θα έχουν βγουν πολύ καλύτερες συσκευές και το GPS του Ν95 θα έχει πάει χαμένο... Για χάρτες Ελλάδος και πολύ περισσότερο εκτός Αθηνών δεν το συζητώ καν.

 

To 3G με την τιμή που έχει σήμερα είναι πρακτικά άχρηστο... Άσε που δε βοηθάει και σε τίποτα. Να'χαμε να λέγαμε μόνο. Ή μήπως θα βρεις βενζινάδικο στις 4 το πρωί και θα κλείσεις θέσεις στα Village?

 

Ραδιόφωνο είχε και το 8310 μου πριν 5 χρόνια.

 

Wi-Fi καλό. Αλλά και πάλι πιστεύω ότι θα το χρησιμοποιήσει κανείς μόνο για πειραματισμούς. Σιγά τα spots που έχει η Ελλάδα. Και σιγά μη χάσεις κανένα email! :p Πρακτικά άχρηστο, αλλά κι εμένα μ'αρέσει σαν feature.

 

Η μεγάλη οθόνη ίσως είναι ένας λόγος... :O

Εισαι υπερβολικος,ενα ευχρηστο gps ποτε δεν παει χαμενο καλυτερες συσκευες παντα θα βγαινουν,με τη δικη σου λογικη ολα τα νεα μοντελα της νοκια ειναι αχρηστα γιατι παντα θα βγαινουν καλυτερα.Ακομα και αυτο για την οθονη που λες με τη λογικη σου δε στεκει,ηδη η νοκια παρουσιασε στο Ε90 πολυ καλυτερη.Ο καθενας εχει μυαλο και βλεπει τι θελει αν δε χρειαζεται ολα αυτα τα χαρακτηριστικα(wifi klp)ας παρει ενα πιο φθηνο μοντελο ειναι απλα τα πραγματα
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγα cosmote και είδα το n95 σε δείγμα και μου είπαν πως ΕΡΧΕΤΑΙ την επόμενη βδομαδα. Σπάστε τους κουμπαράδες τώρα!!

 

τον εχω σπασει εδω και καιρο και ακομα περιμενω...:p :p :p :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγα cosmote και είδα το n95 σε δείγμα και μου είπαν πως ΕΡΧΕΤΑΙ την επόμενη βδομαδα. Σπάστε τους κουμπαράδες τώρα!!

 

 

Ναι, καλα σιγα μην κανει παγκοσμια παρουσιαση η cosmote Ελλαδος :lol: :lol: :lol:

Μηπως και στα μεσα του μηνα θα φερουν το Νεο Communicator :lol: :lol: :lol:

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται τρελο αλλά επιμένω! Πήγα με ενα φίλο που ηθελε το Ν73 και του ειπε ο πωλητης πως τη Τριτη θα ερθει το Ν95 και θα πέσει και η τιμη του Ν73 70 Ευρώπουλα. Θα δουμε αν μας δούλεψε σε λίγες μερες!!
Link to comment
Share on other sites

εγω που πηγα σημερα το πρωι σε καταστημα κοσμοτε δεν ηξεραν ακομα τιποτα.
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

εγω που πηγα σημερα το πρωι σε καταστημα κοσμοτε δεν ηξεραν ακομα τιποτα.

 

εγω φοβαμαι μην κανει καμια μαλ***α η vodafone και το φερει με περασμενο το δικο της λειτουργικο...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...