Jump to content

Asus P535


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον μολις ηλθε το p535 στα χερακια μου!!!

Πρωτες εντυπωσεις:

ΠΑΝΓΡΗΓΟΡΟ (δεστε μονο τα benchmarks του mobinaute σε συγκριση με htc 3600, eten x500, mio 701) και θα καταλαβετε!!!

Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης (rock solid οπως και το σλογκαν της asus)

190μβ διαθεσιμα για storage!!!

Καμερα autofocus με business card recognition!!!- οτι καλυτερο εχει υπαρξει σε ppc (εφαμιλλο με κ750)!!!

Στο πακετο ερχεται με φοριστη αυτοκινητου, βαση, DESTINATOR 6 με χαρτη γαλλίας και 512 mini sd.

 

Α, και επειδη τα αλανακια στους XDA-DEVS, PDA MOBIZ δεν μπορουσαν τοσο καιρο να σπασουν το lang id, και να φλασαρουν απο γαλλική η hong konεζικη συσκευη την αγγλική rom, το έκανα εγω μεσα σε πεντε λεπτα αφοτου το πήρα:lol: :lol: :lol: :D :D :D

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=284379&page=8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

• Windows Mobile 5.0

• Processor : Intel XScale 520Mhz

• Tri-band : GSM900, GSM1800, GSM1900

• Memory Slot : miniSD

• Weight : 145 g

• Dimension : 109 x 59 x 19 mm

• Talk Time : 4-5hrs

Standby : 150-200hrs

• Battery : Li Battery 1300mAh

• Build-in Memory :64 MB SDRAM; 256MB Nand Flash

• Display : 2.8" TFT LCD, 65536 Color; 240 * 320 pixles

• Camera :

- 2M Pixels CMOS Camera

- Video Format Supported MPEG4, 3GP

- Auto Focus

- Flash

• Data Transfer :

- IrDA

- USB 1.1

- Bluetooth V2.0, A2DP

- Wi-Fi : 801.11b+g

- GPRS Class 10

• E-mail POP3, IMAP4, SMTP

• STK, WAP 1.2.1, WAP 2.0, SMS, MMS

 

Αυτά ισχύουν φαντάζομαι και δύο απορίες. Γαλλική ROM έχεις και η οθόνη του κάνει το κόλπο του Χ500 ?

 

Πάντως από επεξεργαστή και χώρο αποθήκευσης είναι καλύτερο από το Χ500 και τελικά ίσως και συνολικά.

http://www.mypocketpcmobile.com/ETENX500andASUSP535ComparisonReview/tabid/167/Default.aspx :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ειχε γαλλικη οταν ηλθε, και καταφερα να του περασω την αγγλική. Δεν εχει το θεμα των νερων του χ500:)
Link to comment
Share on other sites

http://img341.imageshack.us/img341/5844/screen003iq4.png

σε 15 δευτερολεπτα μολις πρωτοανοιξε, κλειδωσε και οπως βλεπετε πρασινιζει αρκετα...

σε 2ο οροφο σε 5οροφη πολυκατοκια στην Πευκη, ε συννεφια αν δειτε τωρα εξω...

Με Dest6,miomap3 στην κυρια μνημη μαζι με τους χαρτες, και εχει ακομα 126 mb FREE!!!

ειναι τρελλα:) :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

http://img341.imageshack.us/img341/5844/screen003iq4.png

σε 15 δευτερολεπτα μολις πρωτοανοιξε, κλειδωσε και οπως βλεπετε πρασινιζει αρκετα...

σε 2ο οροφο σε 5οροφη πολυκατοκια στην Πευκη, ε συννεφια αν δειτε τωρα εξω...

Με Dest6,miomap3 στην κυρια μνημη μαζι με τους χαρτες, και εχει ακομα 126 mb FREE!!!

ειναι τρελλα:) :D :D :D

Αυτό που βλέπω είναι καλό πάντως όπου και να είναι. Αλλά όχι λόγος να αλλάξω το δικό μου. Θέλω 256/128 και VGA σε 2,8 - 3 '' και κάτι που να μη μοιάζει με αυτό που ήδη έχω. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπω είναι καλό πάντως όπου και να είναι. Αλλά όχι λόγος να αλλάξω το δικό μου. Θέλω 256/128 και VGA σε 2,8 - 3 '' και κάτι που να μη μοιάζει με αυτό που ήδη έχω. :D :D :D

 

νασαι σιγουρος πως αν υπηχε τετοια συσκευη, θαχαμε την ιδια:lol:

πανντως ειναι οντως εξαιρετικο οντως απο καθε αποψη:)

Link to comment
Share on other sites

νασαι σιγουρος πως αν υπηχε τετοια συσκευη, θαχαμε την ιδια:lol:

πανντως ειναι οντως εξαιρετικο οντως απο καθε αποψη:)

Ελπίζω να έχει τη ποιότητα του ΕΤΕΝ, αν αγόραζα τώρα συσκευή :lol: και επιβεβαίωνα με κάποιο τρόπο :ninja: (θα μπορούσα φαντάζομαι αφού το βγάζεις βόλτες) οτι έχει άριστο GPS αυτό θα έπαιρνα. :D

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχει τη ποιότητα του ΕΤΕΝ, αν αγόραζα τώρα συσκευή :lol: και επιβεβαίωνα με κάποιο τρόπο :ninja: (θα μπορούσα φαντάζομαι αφού το βγάζεις βόλτες) οτι έχει άριστο GPS αυτό θα έπαιρνα. :D

 

ποιοτικα ειναι πραγματικα rock solid,πολυσυμπαγες και πολυ καλα υλικα. αν θες να δεις-συγκρινεις gps/συκευη γενικοτερα,στην πευκη ειμαι κοντα στα floca:happy:

Link to comment
Share on other sites

παρτε και κανα δυο φωτογραφιες απο τα περιεχομενα του πακετου. Λευκη δερματινη θηκη και λευκο handsfree!!!:D

http://img178.imageshack.us/img178/3594/img0201id2.th.jpg

 

http://img72.imageshack.us/img72/1049/img0205nj4.th.jpg

 

http://img138.imageshack.us/img138/5285/img0206zx0.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η άσπρη θήκη μου κάνει λίγο σαν γυναικεία, αλλά το μηχανάκι είναι πανέμορφο.

Τόσο καιρό φανταζόμουν το Χ500 σε μαύρο και δεν μπορούσα να φανταστώ ότι το λευκό θα ήταν τόσο καλό.

Εχω μιά αναστολή όμως ρε γμτ, δεν έπρεπε να φοράει 6άρια ? :(

Link to comment
Share on other sites

καλα και εγω με μαυρη το κυκλοφορω:happy: η λευκη ειναι λιγο extreme -για τα γουστα μου τουλαχιστον:O

σε μια βολτιτσα πριν απο λιγο, στο αυτοκινητο πλεον επανε 10-11 δορυφορους ειλικρινα με πολυ ισχυρο σημα-τιγκα στα πρασινα:lol:

περα απο τα γνωστα, εχει widcomm bt stack και οχι τη μαπα της ms, επιλογη για normal activesync, turbo activesync!! , η view as storage card ενσωματομενο στη rom, η καμερα παρα πολυ καλη με autofocus εφαμιλλη του se k750-και το business card recognition που περναει στις επαφες απευθειας μια φωτογραφια καρτας ειναι ολα τα λεφτα. Επισης υπαρχει στη rom το προγραμματακι torch,το οποιο χρησιμοποιει το τρελλα δυνατο flash και φωτιζει (ξανα) τρελλα!!! το βραδυ.

Επισης ενα βιντεο 195mb, στα 508kbps το οποιο δεν ανοιγε καν στα προηγουμενα pda που ειχα (δε λεω μαρκες για να μη με φατε), εδω παιζει smoothly χωρις καν core player!!! -με τον ενσματομενο wmp!!!

Και τελος το εσωτερικο ηχείο ειναι τοσο καμπανα και δυνατο, που ακους σαν να μιλας απο DECT!!!

Για το εξωτερικο ηχείο όμως στο dest6 θα χρειαστείτε τους ηχους του panosha, καθώς δε ειναι τοσο δυνατο οσοτο εσωτερικό.

Στα περισσοτερα σημεια η συσκευη ειναι στο maximum σε σχεση με τον ανταγωνισμό, και overall αυτα που προσφερει δεν τα εχω βρει σε καμια αλλη μεχρι τώρα.

Σημερα θα παιξω και με papago, miomap3 α δουμε πως παει και με αυτα. Με το dest6 (που δινεται και στο πακετο) παντως ειναι ΑΨΟΓΗ!!!:D :D :D

 

ps: καποιος απο τους xda-dev μου ζητησε το email για να μου στειλει donation μεσω paypal που καταφερα και περασα την αγγλική στο 535!!!

κοιτα να δεις που θα βγαλουμε και λεφτα στο τελος :)

Link to comment
Share on other sites

είναι πραγματικά πολύ όμορφο...

 

 

αν επιτρέπεται απο που το πήρες και ποσο????

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Μου λύθηκαν οι απορίες!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

είναι πραγματικά πολύ όμορφο...

 

 

αν επιτρέπεται απο που το πήρες και ποσο????

απο γαλλικο eshop, 550 ευρω (εκτος φπα-εταιρικο). υπαρχει και σε γερμανικα και σε γαλλικα eshops αυτη τη στιγμη

και οποιος θελει να μαθει πως θα φλασαρει την αγγλικη rom προσπερενωντας το lang id check, ας διαβασει λιγο πριν πως τα καταφερα, και αν θελετε και τα αρχεια ετοιμα, στειλτε pm :)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Πανο, τρομερο εργαλειακι.

Και μπορω να φανταστω την ταχυτητα που λες. Στο Asus 525 επαθα πλακα. Στα 520 στο εργαλειο αυτο θα ειναι εντελως φευγατη η κατασταση :)

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Πανο, τρομερο εργαλειακι.

Και μπορω να φανταστω την ταχυτητα που λες. Στο Asus 525 επαθα πλακα. Στα 520 στο εργαλειο αυτο θα ειναι εντελως φευτατη η κατασταση :)

πραγματικα Βαγγελη σε turbo mode ο 'απελευθερωμενος' 520αρης πεταει φωτιες. Τα σαρωνει ολα. Το Dest6 ανοιγει σε 1,5 secs!!!

Ειναι τρελλο το συνολο:D

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα Βαγγελη σε turbo mode ο 'απελευθερωμενος' 520αρης πεταει φωτιες. Τα σαρωνει ολα. Το Dest6 ανοιγει σε 1,5 secs!!!

Ειναι τρελλο το συνολο:D

 

Μωρε μπορω να το φανταστω, για αυτο μας εβαλες φωτιες τωρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα Βαγγελη σε turbo mode ο 'απελευθερωμενος' 520αρης πεταει φωτιες. Τα σαρωνει ολα. Το Dest6 ανοιγει σε 1,5 secs!!!

Ειναι τρελλο το συνολο:D

 

Διέγραψε κανένα p.m. για να σου στείλουμε!

:p

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus P535

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...