Jump to content

Sony Ericsson P990i


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα σας,

σήμερα ξεσκόνιζα κάτι κούτες και βρήκα το αθάνατο p990i.

το πρόβλημα μου είναι οτι έχει το vodafone menu. υπάρχει τρόπος να το βγάλω?

Αν δεν κάνω λάθος η διαδικασία αυτή λέγεται debranding κατά την οποία αλλάζεις το cda σε Generic World ώστε το κινητό να flashάρεται πάντα με το original firmware. Η διαδικασία γίνεται με το XS++ αλλά θέλει προσοχή γιατί μπορεί να το καταστρέψεις αν κάνεις λάθος. Υπάρχουν στο net διάφορα guides όπως αυτό. Αν δεν είσαι σίγουρος μπορείς να το στείλεις στο 9volto ή να κάνεις το debranding μόνος σου μέσω της Davinci Team, επί πληρωμή βέβαια αλλά με ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ρωτησω και εγω πηρα απο ebay ενα Ρ990ι αλλα ειναι κλειδωμενο σε orange uk (δηλαδη δε μπορω να βαλω ελληνικη sim)

υπαρχει κανενας οδηγος ή site για να ξεκλειδωσω μονος μου το κινητο ανεξοδα?

το εχει κανει κανεις σας?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως δεν μπορείς να το ξεκλειδώσεις δωρεάν. Χρειάζεσαι ειδικό hardware που συνοδεύεται από αντίστοιχο λογισμικό (DreamBOX, SE TOOL 3 Box, Cruiser κτλ). Ή αλλιώς να χρησιμοποιήσεις κάποια υπηρεσία ξεκλειδώματος 9volto, DavinciTeam κτλ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας... Εχω ενα P990... Θελω λοιπον ενα προγραμμα που να μπαινει ιντερνετ και να εχει ενα flash player ενσωματωμενο? εγκατεστημενο ξεχωριστα αλλα να συνεργαζεται με εναν browser?? (οπως στους υπολογιστες δηλαδη....) κατι...

Τοσα υπαρχουν... ενα τετοιο δεν μπορουν να βγαλουν? Κατι σαν το skyfire που ειναι για ορισμενα κινητα... Τοσο "στην απ' εξω" εχουν πια το UIQ3???????:mad:

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Εχω ενα P990... Θελω λοιπον ενα προγραμμα που να μπαινει ιντερνετ και να εχει ενα flash player ενσωματωμενο? εγκατεστημενο ξεχωριστα αλλα να συνεργαζεται με εναν browser?? (οπως στους υπολογιστες δηλαδη....) κατι...

Τοσα υπαρχουν... ενα τετοιο δεν μπορουν να βγαλουν? Κατι σαν το skyfire που ειναι για ορισμενα κινητα... Τοσο "στην απ' εξω" εχουν πια το UIQ3???????:mad:

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

φιλε μου η UIQ 3 μας εχει αφησει προπολου <αν δεν το χεις μαθει ακομα> εχει πεθανει εχει παει BYE BYE:p αρα αυτο σημαινει

ΟΧΙ ΝΕΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ:blink:

ΟΧΙ ΝΕΑ ΠΕΧΝΙΔΙΑ:blink:

απλα οι developers που ασχολουταν με αυτο το λειτουργικο και την υποστηριξη της σταματησαν μια ωραια μερα να ασχολουντε μιας και ηρθε το ΑΙΦΟΝ και τους ΙΣΩΠΕΔΩΣΕ:X

αρα τελικο συμπερασμα ειναι πως ποτε δε θα δεις αυτο το προγραμα σε αυτο το αθανατο κινητο:p

το μονο που μπορεις να επιλεξεις ειναι τα 200 κατι προγ που κυκλοφορησαν για αυτη τη πλατφορμα και δυστηχως τιποτα περισοτερο

ΑΛΛΑ επειδη ηρθε και ο νεος χρονος και μη σε κατσουφιασω περισσοτερο που ειμαι σιγουρος οτι το κανα με το αισιοδοξο μυνημα μου,,,,

το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να το ΒΑΡΕΣΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟ ΤΟΙΧΟ:cry:

πλακα κανω να κατεβασεις τον palm eulator και ετσι θα μπορεσεις να τρεχεις απ τα χιλιαδες προγ που κυκλοφορουν για την παλμ πλατφορμα στο κινητο:D

και ετσι το π990 μπορεις και να χει καμια αξια after all

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Οκ το βρηκα...

StyleTap ειναι το προγραμματακι... αλλα ειναι Unsigned... μηπως ξερετε πως το κανουμε signed??? ποτε μου δεν εμαθα......

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Οκ το βρηκα...

StyleTap ειναι το προγραμματακι... αλλα ειναι Unsigned... μηπως ξερετε πως το κανουμε signed??? ποτε μου δεν εμαθα......

Και unsigned που είναι δεν υπάρχει πρόβλημα αρκεί να περάσεις το sis installer mod. Οδηγίες για την εγκατάσταση του είχα γράψει εδώ. Αν έχεις απορίες στείλε μου pm. Η τελευταία έκδοση του StyleTap είναι η 0.9.023. Στην άλλη ερώτηση σου, υπάρχει Flash Plugin που δουλεύει με τον Opera Mobile 8.65 και 9.5b2 αλλά παίζει μόνο αρχεία swf.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Παιδιά καλημέρα. Βρήκα μια καλή τιμούλα για το P990i απο ebay μεταχειρισμένο βέβαια! Η ερώτησή μου είναι η εξής. Το κινητό αν το πάρω θα έχει αγγλική έκδοση λογισμικού λογικά. Ξέρω πως στα sony ericsson μπορείς να κανεις α. Το θέμα είναι θα μπορέσω να αλλάξω την γλώσσα στα Ελληνικά? ή πρεπει να πάει στο service της SE?

 

Ευχαριστώ πολύ

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Μπορείς να βάλεις ότι γλώσσα θελεις από μόνος σου. Απλά διαλέγεις το ανάλογο αρχείο από το site της SE. ;)

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Kαλημέρα και καλή χρονιά!

 

έπεσε κατά τύχη στα χέρια μου ένα άψογο Ρ990 και θα ήθελα να το χρησιμοποιήσω, έτσι για να θυμηθώ τα παλιά.

 

Έχω ωστόσο δύο θέματα:

 

1. είναι vodafone branded. Μπορώ ακόμα να το κάνω debrand? Όπως βλέπω το davinci εχει κλείσει, ενώ όλα τα links για το xs++ είναι πλέον νεκρά. Έχει κάποιος το πρόγραμμα να μου το ανεβάσει κάπου για να βγάλω το άθλιο μενού της Vodafone?

2. Mπορεί κάποιος να μου πεί πως αλλάζει η γλώσσα από τα αγγλικά στα ελληνικά στο hard keyboard? Υπάρχει κάποιος συνδυασμός πλήκτρων, γιατί ακόμα δεν έχω καταφέρει να την αλλάξω και να γραψω ελληνικά.

 

Ευχαριστώ πολυ!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
καλήμερα παιδιά, ψάχνω για ένα παλιό τηλέφωνο (sonyericsson p990i) το αρχείο γλωσσάς ελληνικών για το CDA CXC162036 R6E28 όσο και να έψαξα στο διαδίκτυο δεν το βρήκα εάν το έχει κανένας ας μου στείλει ένα πμ για να μου το στείλει. ευχαριστώ πολύ.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
καλήμερα παιδιά, ψάχνω για ένα παλιό τηλέφωνο (sonyericsson p990i) το αρχείο γλωσσάς ελληνικών για το CDA CXC162036 R6E28 όσο και να έψαξα στο διαδίκτυο δεν το βρήκα εάν το έχει κανένας ας μου στείλει ένα πμ για να μου το στείλει. ευχαριστώ πολύ.

 

Στο ανέβασα εδώ φίλε http://www.filedropper.com/greekcxc162036r6e28 :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P990i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...