Jump to content

Παίζετε κάποιο μουσικό όργανο;


slash7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πήγαινα 1 χρόνο φλογέρα,δυο πιάνο.Μετά σταμάτησα γιατί τότε δεν μου άρεσε,τώρα θέλω να πάω αρμόνιο άλλα δε προλαβαίνω.:lol: Τώρα θέλω να ασχοληθώ με flstudio,το έχω κάθομαι ώρες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί το seguencing ,και το recording(δηλαδή αυτό στο περίπου το μαθα) του προγράμμματος και έτσι δεν κάνω τίποτα.Μήπως ξέρει κανείς κατι ή κάποιον που να μπορούσε να με βοηθήσει?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγαινα 1 χρόνο φλογέρα,δυο πιάνο.Μετά σταμάτησα γιατί τότε δεν μου άρεσε,τώρα θέλω να πάω αρμόνιο άλλα δε προλαβαίνω.:lol: Τώρα θέλω να ασχοληθώ με flstudio,το έχω κάθομαι ώρες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως λειτουργεί το seguencing ,και το recording(δηλαδή αυτό στο περίπου το μαθα) του προγράμμματος και έτσι δεν κάνω τίποτα.Μήπως ξέρει κανείς κατι ή κάποιον που να μπορούσε να με βοηθήσει?:wacko:

 

 

A!to eixa kai egw.Dn mporw na pw oti me en8ousiasai....

 

 

asd*

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μάθω ηλεκτρικό μπάσο, έχω κόλημα εδώ και 2 χρόνια. Αν και τώρα που θα φύγω επαρχεία για σπουδές (Μυτιλήνη μάλλον και ίσως αργότερα Κέρκυρα), δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω. Προτιμότερο ωδείο ή ιδιαίτερα;

3o Λύκειο Ν. Σμύρνης Ολέ!

 

--- ;)

Link to comment
Share on other sites

A!to eixa kai egw.Dn mporw na pw oti me en8ousiasai....

 

 

asd*

και τι άλλο είναι πιο εύκολο?Έμενα μου είπαν ότι είναι το πιο εύκολο,για αυτό νόμιζα ότι δεν έχω άλλες επιλογές,αλλά μήπως έχω και δεν το ξέρω?:p

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μάθω ηλεκτρικό μπάσο, έχω κόλημα εδώ και 2 χρόνια. Αν και τώρα που θα φύγω επαρχεία για σπουδές (Μυτιλήνη μάλλον και ίσως αργότερα Κέρκυρα), δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω. Προτιμότερο ωδείο ή ιδιαίτερα;

 

To baso einai eukolo.Egw 8a sou elega na kaneis idiaitera.

 

και τι άλλο είναι πιο εύκολο?Έμενα μου είπαν ότι είναι το πιο εύκολο,για αυτό νόμιζα ότι δεν έχω άλλες επιλογές,αλλά μήπως έχω και δεν το ξέρω?:p

 

Yparxoune kapoia pio pro progz gia na ftiaxneis mousikh emena to sugkekrimeno dn mou arese alla exei kapoies basikes leitourgies.Ya3to kalutera.

 

 

asd*

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

Πιάνο. Ξεκίνησα απο πολύ μικρή με τη Ρένα Κοβατζή Σκαλτσά (για όσους ασχολούνται με την κλασσική), εδινα τις εξετάσεις μου όταν το εθνικό ωδείο ήταν ένα ερείπιο, και ξεμπερδεψα αρκετά χρόνια μετά. Ξεκίνησα γιατι το ήθελαν οι δικοί μου, εγώ πάλι όχι, και μετά απο αρκετά χρόνια καταπίεσης σταματησα (επιτέλους).

Το μονο καλό της όλης υπόθεσης είναι ότι μου έμεινε ένα καταπληκτικό πιάνο.

 

edit

Τωρα που το ξαναδιαβάζω πολλη καταπίεση όμως.. Ασε που όλα αυτά τα χρόνια που έκανα, το σιχαινόμουν τοσο πολύ που τα ξέχασα όλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιζω μπουζουκακι τριχορδο και τετραχορδο καθως μπαγλαμα και τζουρα.Πεζω λιγο synth μπορω να πω καλη κιθαρα.Αδυναμια εχω και στο αρκοντεων.Αυτα τα λιγα.Ξεκινησα με το μπουζουκακι και αυτο που με παροτρηνε ειναι τα τραγουδια που εκπρωσοπει αυτο το οργανο με αγγιζει υπερβολικα.Και δεν μου βγηκε σε κακο.Αυτο τωρα με ζει και εχει το μεγαλυτερο νυχτοκαματο:D

...μπουζούκι σύντροφε πιστέ εσύ μονάχα μένεις

σ'αυτή τη ψεύτικια ζωή να μου τηνε γλυκαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίζω κλαρίνο εδώ και 15 χρόνια.

Το ξεκίνησα λόγω των πολλών ταξιδιών που κάναμε στο εξωτερικό και στο εσωτερικό.:)

Βέβαια δεν ήταν δική μου επιλογή, αλλά τελικά μου άρεσε και δεν το μετάνοιωσα.

Επίσης ξέρω να παίζω φλάουτο και σαξόφωνο.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίζω λίγο μπουζουκάκι. Καλή συντροφιά όταν είμαι μόνος μου και όταν έχω χρόνο το γραντζουνάω. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

To baso einai eukolo.Egw 8a sou elega na kaneis idiaitera.

 

 

 

Yparxoune kapoia pio pro progz gia na ftiaxneis mousikh emena to sugkekrimeno dn mou arese alla exei kapoies basikes leitourgies.Ya3to kalutera.

 

 

asd*

 

όπως πιο?:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
na sas pw re paidia..... exw ena armonio katw sto upogio kai thelw na mathw na paizw gia tin diaskedasi mou (tpt spoudeo)... BOREITE NA MOU PEITE KANA SITE GIA NA MATHW??? i akoma kai kana biblio............ euxaristw
Link to comment
Share on other sites

όπως πιο?:)

 

ha! Meta apo 2 xronia eida auto to post :P

Opws : Cubase,Logic Pro,Reason,Gigastudio,Megastudio klpklp

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

εγω εδω και 3 χρονια παιζω ηλεκτρικη κιθαρα και η αιτια ειναι η μεταλ μουσικη(ξεκαθαρα πραματα)...

 

The music mixing device.

Youtube Channel

Blog

Check it out.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίζω Μπάσο και ηλεκτρική κιθάρα...Βασικά δεν έχω κάνει μαθήματα,αλλά με έμαθε ο αδερφός μου...Βασικά με παρτιτούρες από το internet...Έχω και μια ακουστική αλλά την έχω δώσει στον αδερφό μου...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίζω Μπάσο και ηλεκτρική κιθάρα...Βασικά δεν έχω κάνει μαθήματα,αλλά με έμαθε ο αδερφός μου...Βασικά με παρτιτούρες από το internet...Έχω και μια ακουστική αλλά την έχω δώσει στον αδερφό μου...

και γω τα τελευταια 2 χρονια με παρτιτουρες την βγαζω...σε ορισμενα κομματια βρισκω μεγαλο προβλημα γιατι δεν εχω καλη μουσικη παιδεια και μου φαινεται δυσκολο να συγχρονιστω...πως ξεπερνιεται κατι τετοιο???:(

 

The music mixing device.

Youtube Channel

Blog

Check it out.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω το Guitar Pro και μέσα από αυτό μπορείς να κάνεις διάφορα πράγματα που σε βοηθάνε σημαντικά...Βλέπω και κανά cover στο youtube...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε παρτιτούρες κομματιών όπως παίζει ο τύπος στο youtube???

Για πιάνο μιλάμε.

 

Εγώ στο ultimate guitar βρίσκω αυτά που θέλω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω το Guitar Pro και μέσα από αυτό μπορείς να κάνεις διάφορα πράγματα που σε βοηθάνε σημαντικά...Βλέπω και κανά cover στο youtube...

ποιο Guitar Pro( ποια εκδοση δλδ) χρησιμοποιεις; εγω ειχα το GP4 αλλα μονο ευχαριστημενο δεν με αφησε...συν τοις αλλοις, οτι δεν ειναι ολα τα tabs σωστα...:(

 

The music mixing device.

Youtube Channel

Blog

Check it out.

Link to comment
Share on other sites

Για τα σωστά tabs έχεις δίκιο...Πρέπει να το ψάξεις και ΑΝ το βρείς...Εγώ έχω το GP5...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα μαθήματα για αρμόνιο περίπου 4 χρόνια όταν ήμουν μικρή. Τώρα επειδή το αρμόνιο βρίσκεται στο χωριό μου, παίζω μόνο όταν πηγαίνω εκεί.:)
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

ha! Meta apo 2 xronia eida auto to post :P

Opws : Cubase,Logic Pro,Reason,Gigastudio,Megastudio klpklp

2 χρόνια πρίν ήμουν άθλιος και εσύ απαντάς τώρα?:lol:

Πλέον παίζω μουσική πλήκτρα εδώ και δύο χρόνια,αν και τώρα έχω σταματήσει τα μαθήματα λόγω πανελληνίων,αλλά θα ξεκινήσω εντατικά το καλοκαίρι.Έχω το korg pa50,χρησιμοποιώ ableton live7 και σε 5-6 μήνες θα φτιάξω το studio μοθ με επένδυσεις 4-5 χιλιάδων ευρώ,και θα αγοράσω και 1-2 όργανα ακοήμ που έχω στο μάτι.:)

 

Υ.Γ:Είδα τα μηνύματα μου και απόρησα πως μπορεί να ήμουν τόσο άσχετος!:blink::)

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια πρίν ήμουν άθλιος και εσύ απαντάς τώρα?:lol:

Πλέον παίζω μουσική πλήκτρα εδώ και δύο χρόνια,αν και τώρα έχω σταματήσει τα μαθήματα λόγω πανελληνίων,αλλά θα ξεκινήσω εντατικά το καλοκαίρι.Έχω το korg pa50,χρησιμοποιώ ableton live7 και σε 5-6 μήνες θα φτιάξω το studio μοθ με επένδυσεις 4-5 χιλιάδων ευρώ,και θα αγοράσω και 1-2 όργανα ακοήμ που έχω στο μάτι.:)

 

Υ.Γ:Είδα τα μηνύματα μου και απόρησα πως μπορεί να ήμουν τόσο άσχετος!:blink::)

 

Ti ma8hmata kaneis?? Imo traba se kamia sxolh gia hxoluyia.Ti ennoeis ependuseis??Ta sfouggaria 4-5 K ? :wacko:

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

εγω παιζω κιθαρα απο τα 14 μου,αυτοδιδακτος,αν εχεις μουσικο αυτι δεν χρειαζεσαι τιποτα.

μαζι με κατι φιλους μου,μπουζουκι,αρμονιο,ντραμς,τουμπερλεκι,δευτερη κιθαρα ειχαμε κανει ενα πολυ ομορφο συγκροτημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...