Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θελω λιγη HELPPPPPPP

εκανα κανονικα αναβαθμιση το Ν73 μου σε MUSIC EDITION αλλα τιποτα... ουτε ο MEDIA PLAYER ΑΛΛΑΞΕ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ...

συνδεω το κινητο στον υπολογιστη παταω READ στο NEMESIS και διαβαζει κανονικα τον κωδικο του N73 MUSIC EDITION....

δοκιμασα να το κλεισω και να το ξανανοιξω αλλα τιποτα... αυτο επιμενει να ειναι το απλο Ν73...

 

Η ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΗΣΜΙΚΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΣΤΟ Ν73 ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η --> 3.0649.0.0.1 30/11/2006 RM-133 NOKIAN73[07]

μπορειται να βοηθησετε??

 

Όταν δεν υπάρχει νεώτερη έκδοση λογισμικού για ένα απο τα δυο editions, δεν μπορεί να γίνει η μετατροπή !!!

Π.χ η νεώτερη για το απλό είναι η 3.0649.0.0.1

ενώ για το ΜΕ είναι η 3.0638

Που σημαίνει πως πρέπει να περιμένεις για κάποια μεγαλύτερη (ΜΕ) απο 3.0649.0.0.1 για να προβείς σε μετατροπή

Το μόνο που καταφέρνεις αυτήν την στιγμή είναι να εγκαθιστάς την ίδια έκδοση

Υπομονή !!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά διάβασα στις προηγούμενες σελίδες κάποια πράγματα για το N73 music edition...

1) Κολλάει

2) Βγάζει απέσιιες foto το βράδυ

3) Σβήνει μόνο του

4) Πολύ αργό

5) Δεν μπαίνει στην έκθεση &

6) Δεν στέλνει μηνύματα:rtfm: κάποιες φορές.

 

Please ας απαντήσει κάποιος που το έχει και γνωρίζει για αυτό το θέμα

 

Είμαι πολύ κολημένος με αυτό το κινητό:mobile: .Δεν θέλω να το αγοράσω και να μου δημιουργεί τέτοιου είδους προβλήματα.Άλλωστε κάνει και ένα κάρο λεφτά...

 

Help Me Please...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διάβασα στις προηγούμενες σελίδες κάποια πράγματα για το N73 music edition...

1) Κολλάει

2) Βγάζει απέσιιες foto το βράδυ

3) Σβήνει μόνο του

4) Πολύ αργό

5) Δεν μπαίνει στην έκθεση &

6) Δεν στέλνει μηνύματα:rtfm: κάποιες φορές.

 

Please ας απαντήσει κάποιος που το έχει και γνωρίζει για αυτό το θέμα

 

Είμαι πολύ κολημένος με αυτό το κινητό:mobile: .Δεν θέλω να το αγοράσω και να μου δημιουργεί τέτοιου είδους προβλήματα.Άλλωστε κάνει και ένα κάρο λεφτά...

 

Help Me Please...

1)Μύθος

2)Ναι δεν είναι καλές

3)Μύθος

4)Μύθος (πετάει)

5)Μύθος

6)Υπάρχει εφαρμογή για πιο γρήγορη αποστολή sms

http://www.nokia.com.gr/nokia/A4162158.html

P.S.=Αν παίρνεις στα σοβαρά την κάθε σαχλαμάρα που λέγεται εδω μέσα, καλύτερα μην το παίρνεις !!!!:p

Link to comment
Share on other sites

1)Μύθος

2)Ναι δεν είναι καλές

3)Μύθος

4)Μύθος (πετάει)

5)Μύθος

6)Υπάρχει εφαρμογή για πιο γρήγορη αποστολή sms

http://www.nokia.com.gr/nokia/A4162158.html

P.S.=Αν παίρνεις στα σοβαρά την κάθε σαχλαμάρα που λέγεται εδω μέσα, καλύτερα μην το παίρνεις !!!!:p

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε...Να σου πώ την αλήθεια?!?...ούτε εγώ τα πίστεψα.;)

 

Τώρα σιγουρεύτηκα:heat:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ το έχω το Music Edition περίπου 5 μέρες.Καλό είναι αλλά έχω κάποιες μικρές ενστάσεις όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής.Γενικότερα μου δίνει την εντύπωση ότι τρίζει πολύ,κ ειδικά στην περιοχή γύρω από το joystick.Eιδικά αν το χειρίζεσαι σε ήσυχο μέρος είναι λίγο σπαστικό το κριτσ-κριτσ.Έτσι είναι όλα;;Οι φωτό το βράδυ όντως είναι μέτριες,σαν να έχεις ένα μπλέ φίλτρο βγαίνουν.Μέχρι στιγμής κανένα κόλλημα ή restart.Δεν έχω βρει ακόμα που πρέπει να αποθηκεύω ήχους mp3 που λαμβάνω από άλλα κινητά(όχι από το pc),ώστε να τα βλέπει εκεί που έχει κ τα δικά του ώστε να μπορώ να τα βάλω στο ξυπνητήρι.Στα μηνύματα δεν κρατάει τη ρύθμιση για τις αναφορές κ πρέπει να το αλλάζω συνέχεια.Καμιά άποψη για τα παραπάνω;Παρακαλώ βοηθείστε...

 

Κ κάτι ακόμα:κάποια στιγμή έβγαζε το μήνυμα:"Εγγραφή κάρτας sim απέτυχε",συνέχεια για λιγα λεπτά κ μετά δεν το ξαναέβγαλε άλλο.Τι είναι πάλι αυτό ;;Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως καποιος ξερει πως μπορω να ενεργοποιησω το χρονομετρο κλησης στο Ν73?

σου απαντησα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1733981#post1733981

Link to comment
Share on other sites

Eγώ το έχω το Music Edition περίπου 5 μέρες.Καλό είναι αλλά έχω κάποιες μικρές ενστάσεις όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής.Γενικότερα μου δίνει την εντύπωση ότι τρίζει πολύ,κ ειδικά στην περιοχή γύρω από το joystick.Eιδικά αν το χειρίζεσαι σε ήσυχο μέρος είναι λίγο σπαστικό το κριτσ-κριτσ.Έτσι είναι όλα;;Οι φωτό το βράδυ όντως είναι μέτριες,σαν να έχεις ένα μπλέ φίλτρο βγαίνουν.Μέχρι στιγμής κανένα κόλλημα ή restart.Δεν έχω βρει ακόμα που πρέπει να αποθηκεύω ήχους mp3 που λαμβάνω από άλλα κινητά(όχι από το pc),ώστε να τα βλέπει εκεί που έχει κ τα δικά του ώστε να μπορώ να τα βάλω στο ξυπνητήρι.Στα μηνύματα δεν κρατάει τη ρύθμιση για τις αναφορές κ πρέπει να το αλλάζω συνέχεια.Καμιά άποψη για τα παραπάνω;Παρακαλώ βοηθείστε...

 

Κ κάτι ακόμα:κάποια στιγμή έβγαζε το μήνυμα:"Εγγραφή κάρτας sim απέτυχε",συνέχεια για λιγα λεπτά κ μετά δεν το ξαναέβγαλε άλλο.Τι είναι πάλι αυτό ;;Ευχαριστώ.

 

Η ποιότητα κατασκευής (του δικού μου τουλάχιστον) είναι πάρα πολύ καλή.

Άλλωστε το πρώτο που κοιτάμε όταν πάμε να αγοράσουμε ένα νέο κινητό, είναι η στιβαρότητά του.

Οι photos είπαμε "σηκώνουν" βελτίωση ειδικά σε χαμηλό φωτισμό.

Τώρα τα mp3's που θέλεις να αποθηκεύσεις προφανώς τα δέχεσαι ως sms ε?

Απλώς άνοιξε το εισερχόμενο και επέλεξε αποθήκευση στο τηλ. Αυτόματα θα το δεις να προστίθεται στην λίστα σου.

Αυτό με τα μηνύματα το είχα συναντήσει στο Ν90 και είχε επιλυθεί με αναβάθμιση. Στο Ν73 δεν μου το 'χει κάνει ποτέ !!!!

Τέλος μάλλον έχεις ή πολύ παλιά sim ή είναι πολύ σκονισμένη και δεν κάνει καλή επαφή.

Τσέκαρέ την λίγο ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιά και πού είναι η χαμηλότερη τιμή που έχεται βρει για το Ν73???:) :shifty:
Αναζήτηση με το http://www.skroutz.gr και ορίστε -> http://e-acorn.com/view_product.php?productid=5491&idcat=11&idsubcat=35&idsubsubcat=63

Επίσης, νομίζω κάποιοι έχουν αναφέρει οτι στο mediamarkt έχει 399€ ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το music player του Ν73 ΜΕ σχετικά με την εμφάνιση των album art αρχίζει και μου την δίνει.Καθώς στο Ν70 δεν υπάρχει κανένα απολυτος πρόβλημα στην εμφανίσει των album art το Ν73 ΜΕ αρνείται πεισματικά σε αυτό το θέμα.Η μόνη λύση που υπάρχει είναι να βάλεις το LCGJukebox (το θεωρώ πολύ υποδεέστερο συγκριτικά με το υπάρχον) για την άμεση εμφάνιση των album art ή να θέσεις το κινητό σε μαζική αποθήκευση.έπειτα να ανοίξεις το Media monkey και να δεις την κάρτα μνήμης.Πας στο Sound/Digital και σε ένα ένα τραγούδι να κάνεις Δεξί κλικ/ιδιότητες και έπειτα εξώφυλλο δίσκου και θέτουμε την φώτο από τον

"τύπο εικόνας" που είναι προεπιλεγμένο το "μη καθορισμένο" σε "καλλυμα μπροστινό".Επειτα ανανεώνουμε την μουσική βιβλιοθήκη και αν του καπνιση του κινητού εμφανίζει επιτελούς το album art.Ελπίζω σε μια μελλοντική αναβάθμιση να λυθεί το θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω προβλημα με τα ALBUM ART

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Τότε εμένα γιατί δεν τα εμφανίζει τα album art?:mad:

Χρησιμοποιώ το nokia music manager για να φτιάχνω και playlist μιας και μέσω κινητό είναι χρονοβόρο.Κάνω κάτι λάθος?Υπάρχει πρόβλημα σε άλλον?

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα που ειχε δημιουργηθει με τη γλωσσα λυθηκε.Εκμεταλλευτηκα την κατασταση ετσι και το μετετρεψα σε music edition.Απο τοτε ομως ενω το συνδεα κανονικα στον υπολογιστη μεσω usb,κι ενω το κυριο προγραμμα pc suite δεν το εβρισκε ως συνδεμενο, τα υποπρογραμματα το εβρισκαν. Κατεβασα ξανα το pc suite για n73 music edition (δεν νομιζω να εχει διαφορα...) και το κυριο και ολα τα προγραμματα το βλεπουν. Αυτο που με απασχολει ειναι το προγραμμα μεταφορας μουσικης. Οταν θελω να στειλω ενα τραγουδι στο κινητο ρωταει εαν θελω να κανω μετατροπη σε eAAC+ και διαλεγω ΝΑΙ. ομως δεν ξεκιναει ποτε.Ή μου κλεινει επιτοπου το προγραμμα ή μου βγαζει σφαλμα-τερματισμος προγραμματος απο τα Windows.

Σημειωση: Πριν κανω τη μετατροπη ειχα μεταφερει τραγουδια

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@flyingbullshit τρεξε το PC Suite Cleaner για πληρη απεγκατασταση του και μετα παλι εγκατασταση :rolleyes:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ χθές το βράδυ έκανα αναβάθμιση το Ν73(για πρώτη φορά).

Μου πήρε 30 λεπτά.Όλα τέλεια,κανένα πρόβλημα αλλά στο κινητό δεν είδα καμία διαφορά.

Ούτε πιο γρήγορο που έλεγαν κάποιοι.Ούτε η κάμερα ανοίγει πιο γρήγορα.

Όλα ίδια μου φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 μερες το κινητο μου κληνει απο μονο του 5 με 8 φορες την ημερα το εχει παθει αυτο κανεις αλλος? :confused:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω Κ800... Αξίζει η αγορά N73 ME?

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε...

 

Μην το σκεύτεσαι...:) ...

 

 

ναι αν η νοκια σοβαρευτει και φτασει σε εγγυηση την se τοτε ισως να αξιζει..

το δικο μου ν73 παντος βγηκε 509 πεταμενα ευρω.....

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

ναι αν η νοκια σοβαρευτει και φτασει σε εγγυηση την se τοτε ισως να αξιζει..

το δικο μου ν73 παντος βγηκε 509 πεταμενα ευρω.....

 

Τι παραπάνω προσφέρει δηλαδή η εγγύηση της Sony Ericsson;

Link to comment
Share on other sites

Πεταμενα 509ευρω??Δεν το πιστευω αφου το Ν73 υποτιθεται οτι ειναι μια χαρα κινητο, δεν σημαινει αν σου βγηκε ελλατωματικο οτι δν ειναι καλο κινητο! Επισης η Νοκια εχει 2χρονια εγγυηση ενω η SΕ 1χρονο! Το μονο που δν ειναι καλο στο Service της Νοκια ειναι οτι καθυστερουν αρκετα να το επισκευασουν κ να το στειλουν. Ενω στην SΕ το εχεις το αργοτερο σε 1μηνα.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Πεταμενα 509ευρω??Δεν το πιστευω αφου το Ν73 υποτιθεται οτι ειναι μια χαρα κινητο, δεν σημαινει αν σου βγηκε ελλατωματικο οτι δν ειναι καλο κινητο! Επισης η Νοκια εχει 2χρονια εγγυηση ενω η SΕ 1χρονο! Το μονο που δν ειναι καλο στο Service της Νοκια ειναι οτι καθυστερουν αρκετα να το επισκευασουν κ να το στειλουν. Ενω στην SΕ το εχεις το αργοτερο σε 1μηνα.

Απο τη ξέρω και η SE δύο χρόνια έχει εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...