Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά..

θέλω μια ερώτηση:

Επειδή το κινητό μου τα έχει παίξει τον τελευταίο καιρό θέλω να του κάνω αναβάθμιση..

Αλλα να μην χάσω τα αρχεία που έχω (κύριος μηνύματα σε φακέλους)..

κάνοντας δημιουργία αντιγράφων ασφαλειας μέσω pc suite θα μπορώ μετά να τα επαναφέρω κανονικά??

nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια παω να βαλω το call manager v2 και αφου εκανα τα σχετικα

signed και λοιπα με βγαζει "Δεν δοθηκε η απαιτουμενη προσβαση στην

εφαρμογη"

 

 

Καμια ιδεα????:!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παω να βαλω το call manager v2 και αφου εκανα τα σχετικα

signed και λοιπα με βγαζει "Δεν δοθηκε η απαιτουμενη προσβαση στην

εφαρμογη"

 

 

Καμια ιδεα????:!:

 

Δεν αν τα εχεις ετσι :)

Διαχείριση εφαρμογων > επιλογες >ρυθμίσεις > εγκατασταση λογισμικου > ολα

και ελεγχος πιστοπ. συνδ > απενεργοποιηση

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

paidia molis pira to nokia N73 (eimai palios katoxos tou 6680)

kserw ti ginetai panw katw me ta symbian alla i erwtiseis mou einai alles...

1. exei wireless to kinito?epeidi leei gia na rithmisw access point kai den mporei na sindethei sto wireless access point mou sto spiti....

2. mexri ti mnimi mporei na parei?poia einai i megaliteri pou exei valei kapoios?epeidi thelw na parw mia simera kai den kserw poso megali....thelw na parw tin megaliteri dinati...

3.den exw tin music edition alla tin edition pou den exei mesa karta mnimis.poies einai oi diafores aftwn twn dyo ekdosewn?

 

please help!!!

Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

paidia molis pira to nokia N73 (eimai palios katoxos tou 6680)

kserw ti ginetai panw katw me ta symbian alla i erwtiseis mou einai alles...

1. exei wireless to kinito?epeidi leei gia na rithmisw access point kai den mporei na sindethei sto wireless access point mou sto spiti....

2. mexri ti mnimi mporei na parei?poia einai i megaliteri pou exei valei kapoios?epeidi thelw na parw mia simera kai den kserw poso megali....thelw na parw tin megaliteri dinati...

3.den exw tin music edition alla tin edition pou den exei mesa karta mnimis.poies einai oi diafores aftwn twn dyo ekdosewn?

 

please help!!!

0. Καλοριζικο :)

1. Τα χαρακτηριστικα του τα διαβασες ? Δεν εχει wlan.

2 2GB

3. διαβασε τα προηγουμενα.

4. Γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες για να καταλαβαινουμε τι γραφεις..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε τα με το unsis και περνα τα στην καρτα με copy/paste :)

 

Σε ευχαριστω Νικο.. Δουλευει ετσι :)

Τελικα αυτο μου το εκανε μονο στα θεματα που ειχα εγκαταστησει πριν το format και οχι σε θεματα που εγκατεστησα για πρωτη φορα. Αλλα εβγαζε προβλημα εγκαταστασης και στη μνημη του τηλεφωνου. Τελοσπαντων... :rolleyes:

 

Ρε παδια με το καλωδιο του pc εχετε προβλημα? Εμενα με το παραμικρο να κουνηθει λιγο αποσυνδεεται. Ελεος... :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο link που μου έδωσες, πάτησα το External Mirror 1 αλλά το αρχείο που κατεβάζει είναι μόλις 2mb και όχι 24mb που αναφέρεις... :what: :worry:

Έχω την εντύπωση πως το αρχείο που κατέβασες είναι ο on-line installer της εφαρμογής. Δηλαδή κάνει εγκατάσταση μέσω web. Πάντως αν έχεις υπομονή, θα σου το στείλω εγώ την Πέμπτη γιατί τώρα είμαι εκτός έδρας :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου ξαναγυρισα στη Νοκια και πηρα το Ν73 το εκανα ΜΕ και τωρα βοηθηστε στα εξης: δε μου παιζουν εφαρμογες που ειχα παλιοτερα στο Ν70 (μαλλον ασυμβατοτητα) ψαχνω οπωσδηποτε lookup (βλεπεις πληκτρολογωντας αριθμους τηλεφωνα στις επαφες αν υπαρχουν),smartbirthday,calculator,κανεναν καλο filemanager (brika to mobyexplorer30 αλλα λιγο βαρετος φαινεται) και φυσικα οτι υπαρχει ευπροσδεκτο...

ευχαριστω.πρωτες εντυπωσεις? μεχρις στιγμης οκ θα δειξει στην παιρετερω εξερευνηση:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου ξαναγυρισα στη Νοκια και πηρα το Ν73 το εκανα ΜΕ και τωρα βοηθηστε στα εξης: δε μου παιζουν εφαρμογες που ειχα παλιοτερα στο Ν70 (μαλλον ασυμβατοτητα) ψαχνω οπωσδηποτε aytolock (πληκτρα κλειδ), lookup (βλεπεις πληκτρολογωντας αριθμους τηλεφωνα στις επαφες αν υπαρχουν),smartbirthday,calculator και φυσικα οτι υπαρχει ευπροσδεκτο...

ευχαριστω.πρωτες εντυπωσεις? μεχρις στιγμης οκ θα δειξει στην παιρετερω εξερευνηση:lol:

Πολη καλη η επιλογη σου και σηγουρα δεν θα το μετανιωσεις :)

Η εφαρμογες του Ν70 δεν μπορουν να μπουν στο Ν73 γιατι οπως ειπες και απο μονος σου ασυμβατοτητα

Oσες εφαρμογες ζητησες μπορεις να της βρεις με το ονομα που ειπες στο

xxxxxxxxxxxxxxxxx

εκτος απο το lookup υπαρχει καποια παρομια εφαρμογη νομιζω πως λεγετε quickcontacts αλλα δεν ξερω αν σου αρεση :O

Για οτι αλλο θελεις να μαθεις σχετικα με της εφαρμογες η καποιο ονομα εφαρμογης ρωτα εδω ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη!!!

Έχω το απλό Ν73 και σκεφτομαι να το κάνω ΜΕ.

Διαβάζω τόσες σελίδες και άκρη δεν βγάζω!

Έχω περασμένη την τελευταία έκδοση (3.0704.1.0.1). Το αναβαθμισμένο music player δεν με ενδιαφέρει και πολύ. Αυτό που με "καίει" είναι η αυτονομία του κινητού. Εσείς τι μου προτείνεται; Να το.... ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ;

Thanks.:O

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη!!!

Έχω το απλό Ν73 και σκεφτομαι να το κάνω ΜΕ.

Διαβάζω τόσες σελίδες και άκρη δεν βγάζω!

Έχω περασμένη την τελευταία έκδοση (3.0704.1.0.1). Το αναβαθμισμένο music player δεν με ενδιαφέρει και πολύ. Αυτό που με "καίει" είναι η αυτονομία του κινητού. Εσείς τι μου προτείνεται; Να το.... ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ;

Thanks.:O

 

akrivws ta idia kai egw...

an aksizei peite to...

kai kati akomi...kapoion opoiodipote tropo na valw mnimi parapanw apo 2gb iparxei?

epeidi palia eixa to 3650 prin 2-3 xronia kai se afto eixa vrei simvati 1gb enw epairne mexri 256mb kai kala...

Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κανενας που εγκατεστησε το call manager V2 σεΝ73:p

Βγαινει προβλημα εγκαταστασης,μαλλον χρειαζεται κατι ακομα.Ειναι καλη εφαρμογη και σπανια νομιζω για s60 3:ninja:

Υπαρχει στο xxxxxxxxxxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Κανενας που εγκατεστησε το call manager V2 σεΝ73:p

Βγαινει προβλημα εγκαταστασης,μαλλον χρειαζεται κατι ακομα.Ειναι καλη εφαρμογη και σπανια νομιζω για s60 3:ninja:

Υπαρχει στο xxxxxxxxxxxxxxx

 

Είναι unsigned η εφαρμογή φίλε μου.

Αν θέλεις να την κάνεις μόνος σου sign πρέπει να ακολουθήσεις μια κάπως πολύπλοκη διαδικασία που μπορείς να βρεις εδώ.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

..και σε μένα παρουσιάζεται η ίδια συμπεριφορά, αλλά συνήθως (όχι πάντα.. και χρειάζεται και εγώ να κάνω restart) επανέρχεται, όταν πραγματοποιήσω μια κλήση χωρίς ήχο. Aφού βέβαια έχω καταλάβει ότι κάτι τέτοιο έχει συμβεί, (αποσύνδεση - σύνδεση bt) ..πραγματοποιώ μια κλήση πχ σε τηλ. αριθμό χωρίς χρέωση.. και με το που καταλαβαίνω ότι πραγματοποιήθηκε η κλήση και δεν έχω ήχο, τερματίζω την κλήση, και οι επόμενες κλήσεις γίνονται κανονικά..

..ημίμετρα.. για να αντιμετωπίσουμε το πρόβλημα.. ελπίζω σε κάποια επόμενη αναβάθμιση να λυθεί το πρόβλημα..

 

Γεια χαρα,;)

 

δοκιμασα αυτο που λες και αφου καλεσω ενα τυχαιο αριθμο μετα μερικα λεπτα δουλευει κανονικα. Δεν χρειαζεται να ξανακανω κληση μια και φορωντας το handsfree και πατωντας καποιο απο τα πληκτρα του τηλ. ακουγεται το μπιπ απο το ακουστικο πραγμα που σημαινει οτι δουλευει :) (μεχρι φυσικα να ξεχαστω και να το απομακρυνω οποτε φτου κι απ' τη αρχη..:( )

 

Τουλαχιστον με τον τροπο αυτο γλυτωνω το restart.. Ισως να υπαρχει κι αλλος τροπος.

 

Σ' ευχαριστω για την απαντηση;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη!!!

Έχω το απλό Ν73 και σκεφτομαι να το κάνω ΜΕ.

Διαβάζω τόσες σελίδες και άκρη δεν βγάζω!

Έχω περασμένη την τελευταία έκδοση (3.0704.1.0.1). Το αναβαθμισμένο music player δεν με ενδιαφέρει και πολύ. Αυτό που με "καίει" είναι η αυτονομία του κινητού. Εσείς τι μου προτείνεται; Να το.... ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ;

Thanks.:O

 

akrivws ta idia kai egw...

an aksizei peite to...

kai kati akomi...kapoion opoiodipote tropo na valw mnimi parapanw apo 2gb iparxei?

epeidi palia eixa to 3650 prin 2-3 xronia kai se afto eixa vrei simvati 1gb enw epairne mexri 256mb kai kala...

 

kamia apantisi kai gia mas?

Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις πιο πισω θα δεις οτι στην V3.0705.1.0.31 του ΜΕ η μπαταρια κραταει ληγοτερο :(

Καλητερα να μην κανεις το update :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον με τον τροπο αυτο γλυτωνω το restart.. Ισως να υπαρχει κι αλλος τροπος.

 

Σ' ευχαριστω για την απαντηση;)

 

Σε 'μενα πάλι το χάνει τελείως και δεν το βρίσκει με τίποτα και πρέπει ή επανεκίνηση να κάνω ή να πάω στις εφαρμογές να καταργήσω την bluetouth σύνδεση, να την ενεργοποιήσω ξανά και έπειτα να ανοίξω το ακουστικό. (Έχω αλλάξει 3 ακουστικά πάντα motorola και μέχρι τώρα νόμιζα πως ήταν ασυμβατότητα).:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Ειμαι κατοχος του κινητου απο προχθες!Να ρωτησω αν ξερει κανεις αν η εκδοση firmware με ημερομηνια 19-01-2007 ειναι η τελευταια η εχει κυκλοφορησει και αλλη εκδοση αναβαθμισης για το Ν73!Mιλαω παντα για το απλο Ν73!Οχι το Music Edition!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Ειμαι κατοχος του κινητου απο προχθες!Να ρωτησω αν ξερει κανεις αν η εκδοση firmware με ημερομηνια 19-01-2007 ειναι η τελευταια η εχει κυκλοφορησει και αλλη εκδοση αναβαθμισης για το Ν73!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165540 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

gia na valw twlika mnimi panw apo 2gb ginetai?to exei dokimasei kaneis?palia to 3650 elege pws einai gia karta mexri 512mb...egw eixa dokimasei orismenes 1gb kai mia mou tin anagnrize kanonika.....kati tetoio me kartes mini sd twn 4gb as poume?

gia aplo n73 panta...oxi ME

Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

gia na valw twlika mnimi panw apo 2gb ginetai?to exei dokimasei kaneis?palia to 3650 elege pws einai gia karta mexri 512mb...egw eixa dokimasei orismenes 1gb kai mia mou tin anagnrize kanonika.....kati tetoio me kartes mini sd twn 4gb as poume?

gia aplo n73 panta...oxi ME

 

:!: ΜΗΝ επαναλαμβανεσαι .Σου εχω ΗΔΗ απαντησει και με προσωπικο

μηνυμα :!:

 

Hello paides neos me n73 exete akousei tpt gia tin internet edition ?

thanks a lot:)

 

Μονο για ασιατικες χωρες κυκλοφορησε καποια εκδοση μεχρι τωρα

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

efxaristo gia tin grigori apantisi sou file mou, tha ithela na rotiso episeis kati allo, einai i idea mou i to player tou music edition einai ligo pio tragiko apo to aplo, thelo na po, oti sto aplo pataga kai to keypad kai allaza songs kai ola ta sxetika eno tora ginonte ola me leviedaki, episeis otan pao sto album listing den exei epilogi play to album opos to n73 firmware mou leei na to valo se play list kai na fortoso ti lista -_- mipos kano kati lathos.

 

thanks again.

 

Vasika de katalava ti epsaxna ekei mesa :|

 

p.s.

 

boro na kano forward ena tragoudi back stop play apo to headset pou dinoune me to n73 ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά..

θέλω μια ερώτηση:

Επειδή το κινητό μου τα έχει παίξει τον τελευταίο καιρό θέλω να του κάνω αναβάθμιση..

Αλλα να μην χάσω τα αρχεία που έχω (κύριος μηνύματα σε φακέλους)..

κάνοντας δημιουργία αντιγράφων ασφαλειας μέσω pc suite θα μπορώ μετά να τα επαναφέρω κανονικά??

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

nokia 6210/nokia 3210/nokia 3310/nokia 3410/nokia 3650/nokia 6600/nokia 6220/nokia n73/nokia n82
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...