Jump to content

[Επίσημο] Nokia N73 - Μέρος Ι


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απορία:

Χρησιμοποιώ bluetooth hands free αλλά μερικές φορές δεν συνδέεται με τίποτα. Το φαινόμενο το έχω συνδυάσει με χαμηλή μπαταρία. Όταν η μπαταρία του κινητού είναι στα τελειώματα, δεν συνδέεται το bluetooth. Ισχύει; Το ίδιο συμβαίνει και από τη μεριά του bluetooth (Motorola H500), όταν κι αυτό βρίσκεται στα τελειώματα, συνδέεται και αποσυνδέεται πάλι. Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει (και από τις δυο συσκευές) κάποια ειδοποίηση στην οθόνη για το λόγο της μη σύνδεσης και κάθε φορά κάνω που συμβαίνει αυτό, κάνω μια ώρα να απαντήσω μέχρι να διαπιστώσω τι τρέχει.

Εσάς σας έχει συμβεί;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εμένα μου χει συμβεί φίλε μου.Και το χειρότερο είναι οτι λόγω του οτι έχει γίνει pairing δεν μπορώ να μιλήσω (ούτε να ακούσω) απευθείας στο κινητό :wacko:
όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,έχω μια απορία...Κάποιοι φίλοι μου έχουν καταφέρει να περνάνε dvd στα κινητά τους (series 60) σε μορφή realplayer με 70 mb μόνο!Πώς γίνεται να το κάνω και 'γω αυτό στο n73?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα για να είμαι ειλικρινής...!:O

Απλώς περνάνε ταινίες κάνοντάς τες rip με κάποιον τρόπο και παίζουν κανονικά στο κινητό με το real player!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,έχω μια απορία...Κάποιοι φίλοι μου έχουν καταφέρει να περνάνε dvd στα κινητά τους (series 60) σε μορφή realplayer με 70 mb μόνο!Πώς γίνεται να το κάνω και 'γω αυτό στο n73?

 

Mαλον με αυτο το προγραμμα :D

http://www.ivideogo.com

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως καποιος ξερει πως μπορω να ενεργοποιησω το χρονομετρο κλησης στο Ν73?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 μήνες συμβίωσης ιδού τα μόνα προβλήματα που αντιμετωπίζει το κατά τα λοιπά super N73 μου...

 

1. Τελευταία, όταν είναι σε dual mode λειτουργίας και ενώ στο σπίτι έχω full κάλυψη - λειτουργεί και η video κλήση- συμβαίνει να με παίρνουν τηλ. και να ακούν το μήνυμα περί απενεργοποιημένου κινητού ενώ στο καπάκι μου έρχεται το μήνυμα από την ειδοποίηση κλήσεων της Voda :blink:

Επειδή δε η sim είναι Vodafone double, από το δίκτυο μου είπαν οτι δεν υπάρχει περίπτωση να φταίει αυτή γιατί είναι καινούργια και φτιαγμένη και για 3G λειτουργία σαν τις κανονικές 3G κάρτες.

 

2. Κάθε φορά που:

- κάνω backup στην κάρτα ή στον υπολογιστή

- αλλάζω γλώσσα λειτουργίας

- αλλάζω mode λειτουργίας (GSM -3G και αντίστροφα)

τουτέστιν απαιτείται restart του κινητού, μετά την επανεκκίνηση το κινητό τρώει ένα πολύ περίεργο κόλλημα όπου δεν λειτουργεί η οθόνη αναμονής (χάνονται τα function keys, δεν λειτουργεί η active standby μπάρα) αλλά μπορώ να μπω στο κύριο μενού και να το χρησιμοποιήσω κανονικά :wacko: Κάποιες φορές το κινητό δεν μένει καν στην οθόνη αναμονής, αλλά με πετάει στο κύριο μενού...

 

3. Όταν κάνω backup στον υπολογιστή, στο ξεκίνημα μου βγάζει το μήνυμα οτι "στο τηλ. δεν είναι εγκατεστημένη η υποστήριξη μηνυμάτων και άρα δεν μπορεί να τα συμπεριλάβει στο αντίγραφο ασφαλείας" :worry:

Όταν όμως το δοκίμασα και έκανα προβολή του αντιγράφου, εμφανίστηκαν στη σχετική λίστα και κατά τα λοιπά μπορώ κανονικά να λειτουργήσω το μενού των μηνυμάτων μέσα από το PCSuite...

 

Τα έχει δει κανείς αυτά ρε παιδιά?? Το γεγονός οτι με την αναβάθμιση χάνονται τα δεδόμένα του κινητού, σημαίνει οτι το να δοκιμάσω ένα format και καθαρή επανεγκατάσταση του τελευταίου software δεν έχει κανένα νόημα??

Όλα τα παραπάνω με software 3.0638 από 30.10.2006

 

 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas :)

Ithela na rotisw mia mikri leptomeria gia to n73:

 

Xerete ean to n73 i to n73 music version, otan akous musiki apo ton media player, ean vgaleis ta akoustika apo to kinito, ean vgainei minima legontas : Synexisi anaparagogis apo Ixeia i paysi?

 

(to idio minima synexisis i oxi tis anaparagwgis apo ta ixeia vgainei sta kinita tis sony ericsson).

 

eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως δεν μου βγαζει τετοιο μηνυμα αλλα mp3 τα παιζει και χωρις ακουστικα μονο για το ραδιο τα χρειαζεται
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

αν πάρουμε αυτά τα sticks που κυκλοφορούν και υπόσχονται μείωση ακτινοβολίας θα πετύχουμε την μείωση του υψηλού SAR του?

 

Γνωριζει να απαντησει κανεις ενδιαφερομαι και εγω για αυτα τα sticks :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει να απαντησει κανεις ενδιαφερομαι και εγω για αυτα τα sticks :)

Οχι φίλε δεν νομίζω να έχει διαφορά.

Καλύτερα αγόρασε ενα μικρο Bt hansdfree,πάντως και πολλά κινητά της s.e εχουν υψηλό sar(z800,w300)

 

Κάποιοι λένε για τις φωτογραφίες το βράδυ,πραγματικά είναι παρα πολύ καλές για το βραδυ,αν σκεφτει κανεις οτι δεν έχει κανονικό flash.

Η καλύτερη λύση για τις βραδυνές Photo,είναι να επιλέξτε νυχτερινο πορτρετο,και το flash να μπει στην ρυθμιση για κοκκινα μάτια(οταν ειναι στα κοκκινα μάτια είναι πολύ πιο δυνατό)

Πάντως και το flash του είναι πολύ καλό(πιο δυνατό απο του 903)η βλακεία είναι όμως οτι σαν φακός δεν χρησιμοποιειται,με προγραμμα που εβαλα αναβει μεν αλλα δεν εχει την ιδια ενταση οπως οταν αναβει για να κανει εστιαση στην photo.

To μόνο παράπονο μου είναι το βιντεο,δεν έμεινα ευχαριστημένος,περίμενα συμφωνα με οσα ελεγαν για εκπληκτικο βιντεο,πολύ καλυτερο απο του 903 ελεγαν...το είδα...ελπίζω να βελτιωθει,αν και δεν έχω παράπονο οταν το βλέπω στο pc,στο pc παιζει πολύ καλα το βιντεο,αλλα στο κινητο φαινεται αθλια...ουτε καν σε πληρη οθόνη,γιατι ρε παδια?

Link to comment
Share on other sites

εγώ τα είδα σε health shop πάντως οπου είχαν βραβεία, πιστοποιήσεις κλπ κλπ και λέω μήπως κάποιος τα δοκίμασε και τα μέτρησε... :rolleyes:
όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσει κάποιος: δοκίμασα να κάνω εγκατάσταση μέσω bluetooth(trust 2210tp, 1 class) απευθείας στο κινητό με το pc suite και μου λέει η λειτουργία απέτυχε.Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι μεταφορά των αρχειων στο τηλ και όχι απευθείας εγκατάσταση. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι; ή δεν γίνεται τελικά απεθείας εγκατάσταση μέσω bluetooth;

 

Ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσει κάποιος: δοκίμασα να κάνω εγκατάσταση μέσω bluetooth(trust 2210tp, 1 class) απευθείας στο κινητό με το pc suite και μου λέει η λειτουργία απέτυχε.Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι μεταφορά των αρχειων στο τηλ και όχι απευθείας εγκατάσταση. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι; ή δεν γίνεται τελικά απεθείας εγκατάσταση μέσω bluetooth;

 

Ευχαριστώ

ΠΡΩΤΑ στο pc suite εκανες συνδεση μεσω bt με το κινητο?Αν οχι πρεπει να κανεις ,αν δεν μπορει να συνδεθει τωρα ξεκινα με τον υπολογιστη να αναγνωρισει το κινητο σαν νεα αξιοπιστη συσκευη ..δοκιμασε αυτα και εδω ειμαστε
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

είχα παρόμοιο πρόβλημα με το Ν80. Απεγκατέστησα το pc suite ,κατέβασα το νέο απο την Νοκια και όλα ΟΚ :cool:
όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα του κολλήματος το είχα κι εγώ. Λύθηκε οριστικά μόλις απενεργοποίησα τη λειτουργία "νάρκης" του κινητού. Στις ρυθμίσεις -τηλέφωνο-προβολή και μετά όλα ο.κ. με το ξυπνητήρι.
Iphone 3GS 16G, Nokia 5800ΧΜ και...ενίοτε...ταχυδρομικό περιστέρι:pig:[/b]
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο το αγορασα, και οπως ειναι φυσικο εψαξα λιγο το θεμα με τις εφαρμογες κλπ. Σημερα ειπα να κανω την ενημερωση του λογισμικου. Λοιπον, την εκανα, αλλα δυστυχως χαθηκαν εντελως τα ελληνικα απο το κινητο μου. Εχετε καμια ιδεα?

---

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the first one!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω λιγη HELPPPPPPP

εκανα κανονικα αναβαθμιση το Ν73 μου σε MUSIC EDITION αλλα τιποτα... ουτε ο MEDIA PLAYER ΑΛΛΑΞΕ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ...

συνδεω το κινητο στον υπολογιστη παταω READ στο NEMESIS και διαβαζει κανονικα τον κωδικο του N73 MUSIC EDITION....

δοκιμασα να το κλεισω και να το ξανανοιξω αλλα τιποτα... αυτο επιμενει να ειναι το απλο Ν73...

 

Η ΕΚΔΟΣΗ ΛΟΓΗΣΜΙΚΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΣΤΟ Ν73 ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η --> 3.0649.0.0.1 30/11/2006 RM-133 NOKIAN73[07]

μπορειται να βοηθησετε??

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...