Jump to content

[Επίσημο] HTC S620 (Excalibur)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Na rotiso kati akoma...poia ekdosi wm6 evales?uparxei elliniki 'H tin WWE?

δεν υπάρχει ελληνική rom. wwe βάζεις και απλά κάνεις εγκατάσταση και το cab της ace hellas.

Link to comment
Share on other sites

Hello guys,,,μετά από λιγάκι ψάξιμο για συσκευή κατέληξα σε αυτήν και το παρείγγηλα χθες στα 239.00 ευρώ. Δεν είναι αρκετά καλα?

Απ'οτι έχω καταλάβει τα αρνητικά του είναι η αυτοδυναμία,ότι δεν είναι 3G .. (και τι άλλα?)

Anyway.. εγώ θέλω να ρωτήσω εάν έχω ελευθερίες στην εγκατάσταση προγραμμάτων, εαν λύνεται το πρόβλημα της αυτονομίας με μία νέα μπαταρία (?) και εαν υπαρχουν, αυτα κυρίως. Και αν αξίζει για την τιμή ποθ το πήρα....

όποιος έχει.. ας βοηθήσει ;)

καλή σας μέρα..

Link to comment
Share on other sites

Hello guys,,,μετά από λιγάκι ψάξιμο για συσκευή κατέληξα σε αυτήν και το παρείγγηλα χθες στα 239.00 ευρώ. Δεν είναι αρκετά καλα?

Απ'οτι έχω καταλάβει τα αρνητικά του είναι η αυτοδυναμία,ότι δεν είναι 3G .. (και τι άλλα?)

Anyway.. εγώ θέλω να ρωτήσω εάν έχω ελευθερίες στην εγκατάσταση προγραμμάτων, εαν λύνεται το πρόβλημα της αυτονομίας με μία νέα μπαταρία (?) και εαν υπαρχουν, αυτα κυρίως. Και αν αξίζει για την τιμή ποθ το πήρα....

όποιος έχει.. ας βοηθήσει ;)

καλή σας μέρα..

 

 

Πολυ καλη συσκευη ---περασε απο τα χερια μου...

 

Εχε υποψη σου οτι ερχεται και ο διαδοχος

με 3G - καλυτερο επεξεργαστη - καλυτερη καμερα ...

 

http://www.pdaplaza.com/shop.php?id=703&subcatid=105

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ναι .. δεν λέω.. αλλά μόνο το γεγονός ότι το παίρνω στα 240 ευρω? απότι βλέπω, κυκλφορεί στα 400+ ευρω! όσον αφορά την αυτονομία.. με 25 παίρνω και δεύτερη μπαταρία.. αν δεν βρώ μεγαλύτερη.. wish me luck ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι .. δεν λέω.. αλλά μόνο το γεγονός ότι το παίρνω στα 240 ευρω? απότι βλέπω, κυκλφορεί στα 400+ ευρω! όσον αφορά την αυτονομία.. με 25 παίρνω και δεύτερη μπαταρία.. αν δεν βρώ μεγαλύτερη.. wish me luck ;)

 

ΟΚ Η τιμη ειναι πολυ καλη πραγματι.

 

Θα μεινεις ευχαριστημενος.Ειναι πολυ αξιοπιστη συσκευη...:)

 

Good Luck!! :D

 

Καλη δουλεια! :rolleyes:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω καταλήξει στις παρακάτω επιλογές

1.

2.

3.

και θα ήθελα την βοήθεια σας σε μερικά θέματα.

>Η συγκεκριμένη microSD είναι συμβατή με το s620? Εάν οχι ποιά μου προτείνετε?

>Πώς είναι δυνατόν να υπάρχει τοση διαφορά τιμής με άλλα eshop? Έχει αγοράσει κανείς άλλος το συγκεκριμένο προιόν απο το κατάστημα που αναφέρω παραπάνω?

>Εάν έχει κάποιος χρήστης εμπειρία με το destinator θα μπορούσε να αναφέρει λεπτομέρειες (εκδοση, μοντέλα bt gps που είναι συμβατά, πιθανα πλοβλήματα, συμπεριφορα μπαταρίας κατα την χρήση κτλ )

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

εγω το πήρα μόλις χθες.. πολύ καλό μου φαίνεται. το ένα κολληματακι του το έφαγε :p αλλά το ζορισα. να σε ρωτήσω, όσο μεγαλώνει η μνήμη, δεν θα επιβαρύνει και την ram του κινητού? εγω πήρα μία kingston από το ίδιο μαγαζί, με card reader, όχι μετατροπέα, και δουλεύει μια χαρα.

Υπόψιν, ότι η ταινία ασφαλείας του κινητού ήταν σκισμένη, της κούτας δλδ, αλλά τα έλεγξα μέσα και ήταν όλα οκ.

ερώτηση προς ιδιοκτήτες του μοντέλου αυτού: Πώς κλείνω μία εφαρμογή?? όσο αστεία και αν φαίνεται, δεν μου έχει επιλογή quit πχ στον media player. .. και κάτι άλλο.. το office σας είναι της microsoft? εμένα word excell powerpoint.. einai 'Clearvue' .

Link to comment
Share on other sites

εγω το πήρα μόλις χθες.. πολύ καλό μου φαίνεται. το ένα κολληματακι του το έφαγε :p αλλά το ζορισα. να σε ρωτήσω, όσο μεγαλώνει η μνήμη, δεν θα επιβαρύνει και την ram του κινητού? εγω πήρα μία kingston από το ίδιο μαγαζί, με card reader, όχι μετατροπέα, και δουλεύει μια χαρα.

Υπόψιν, ότι η ταινία ασφαλείας του κινητού ήταν σκισμένη, της κούτας δλδ, αλλά τα έλεγξα μέσα και ήταν όλα οκ.

ερώτηση προς ιδιοκτήτες του μοντέλου αυτού: Πώς κλείνω μία εφαρμογή?? όσο αστεία και αν φαίνεται, δεν μου έχει επιλογή quit πχ στον media player. .. και κάτι άλλο.. το office σας είναι της microsoft? εμένα word excell powerpoint.. einai 'Clearvue' .

δεν είμαι βέβαια κάτοχος αλλά τέσπα...

οι εφαρμογές της Microsoft που είναι ήδη στη rom (explorer,media κτλ) δεν έχουν επιλογή για έξοδο σε αντίθεση με εφαρμογές τρίτων που έχουν σχεδόν πάντα. στο μενού του κινητού σου θα βρεις ένα task manager (νομίζω βρίσκεται στο φάκελο experts στο κινητό σου) και από κει μπορείς να κλείνεις τις ανοιχτές εφαρμογές. βέβαια υπάρχουν και καλύτεροι task managers στην αγορά.

όσο για το office, δυστυχώς και μετά το update σε wm6 η htc δεν έδωσε αυτό της ms αλλά παρέμεινε στο clearvue. με λίγο ψάξιμο στο net μπορείς να βρεις το cab του office και να το εγκαταστήσεις στην συσκευή σου...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ ρε psybill.. κάτι άσχετο.. υπάρχει περίπτωση να σπάσει η εγγύηση σε περίπτωση αλλαγής σε wm6? απότι είδα το δίνει η ίδια η htc. anyway, έστω ότι μπορώ, αξίζει να βάλω τα 6? ρωταω.. δεν το λέω αρνητικα.

Ένας φίλος έχει ένα άλλο htc, πιο ακριβό, με gps, και του έχει w/office γιαυτό ρώτησα.

Μπαίνουν χάρτες για gps σε αυτό το κινητό? και αν ναι, που βρίσκω χάρτες/info? παρέθεσε αν μπορεις σε κάποιο thread γιατι δεν ξέρω τπτ από αυτα, σ'ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

To pira ola OK evala kai wm6!

Εβαλα και εγω τα wm6 ,χωρις προβλημα ΑΛΛΑ!

Ανοιξα τον sim manager για να προσθεσω μια νεα επαφη στην sim,εβαλα κανονικα το ονομα,και τον αριθμο,αλλα εβγαλε μηνυμα,μεγαλο μηκος ονοματος (αν θυμαμαι καλα,γιατι το εβγαλε στα αγγλικα).Τελος παντων,μειωνα σταδιακα στα γραμματα,και το πηρε με 4 γραμματα!!Αν ειναι δυνατον,για ενα τετοιο ακριβο τηλεφωνο!! Εχω απογοητευθει πληρως,να μην κανει κατι που γινεται απο τηλεφωνα των 100 ευρω.Δεν απογοητευτηκα,και κατεβασα ,το jeyo mobile companion,δε γ******ι ,δε γινεται απο το τηλεφωνο,θα γινει απο τον υπολογιστη!!Εγκαθιστω το προγραμμα,συνδεω το τηλεφωνο,το ειδε κανονικα , επειχειρω το ιδιο μεσα απο το προγραμμα,λεει η επαφη περασε επιτυχως,κοιταζω στη sim δε περασε καμμια επαφη!!Κανω το αναποδο,απο την σιμ στο τηλεφωνο εγινε κανονικα!!Εχουν περασει απο τα χερια μου ενα σωρο συσκευες,τετοια μ*****α πρωτη φορα βλεπω,ειναι χειροτερο ακομα και απο το sx1 ,που εχω ακομη σε λειτουργικη κατασταση.Δεν ξερω αν παιζει κατι με τη sim επειδη ειναι παλια(cosmote του 1999),αλλα τη δοκιμασα και σε αλλα τηλεφωνα και δεν ειδα προβλημα.Αν γνωριζει,κατι καποιος,για λυση του προβληματος,θα ημουν υποχρεος!!! ΥΓ Δεν ξερω αν ειχε το ιδιο προβλημα και στα wm5,δεν ειχα δοκιμασει.Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ στα wm5, περασα από την sim, 200+++ επαφές χωρίς κανένα πρόβλημα. Μόνο μερικούς ελληνικούς χαρακτήρες τετραγώνισε, αλλά απ'ότι ακούω αυτό είναι universal problem στις μεταφορες επαφών σε ελληνικά από sim σε συσκευή.

άλλα προβλήματα ξενοφών?

Link to comment
Share on other sites

na rwthsw egw kati otan anoigeis to wifi k leei no drivers found einai 8ema software?an ksanabalw ta wm tha einai ok?mporw k monos h prepei na paei se magazi?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως δεν ξέρω για το wifi σου πρόβλημα, δεν το έχω και πολύ καιρό. τα wm fantazomai mporeis na ta valeis kai monos sou. exoun vgei parepiptontws kai ta wm6 apo to site ths htc :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε σεις.. ξερει κανείς να μου πει πως να βάλω δικό μου ήχο για ξυπνητήρι??

(προβλήματα που εχω κ γω..) τα αρχεια που μου έχει είναι σάπια, και πεζουν για 5 δευτερόλεπτα! απ'ότι είδα όλα ειναι wav kai midi και είναι στο φάκελο windows, κ παρόλο που έβαλα δικά μου wav εκει, μου τα βρίσκει κανονικα, αλλά δεν μου τα αναγνωρίζει για ήχο ξυπνητηριού...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Νομιζω γινεται,με το htc home plugin για smartphone να εχεις την ιδια homescreen οπως και σε ενα ppc και να εχεις και τον καιρο σε αυτη.

 

Να:

 

http://www.nectun.com/details_skin.php?id_menu=2&langue=fr&id_skin=6010&id_type_tel=15

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το WorldTime.Δειχνει καιρο,ωρα κτλ σε 500 περιπου πολεις σε ολο τον κοσμο,ενω εχει και πολυ χρησιμους converters για συναλλαγμα,μηκος,βαρος κτλ.Επισης βαζοντας τους κωδικους διαφορων αεροδρομιων μπορεις να ενημερωνεσαι για τον καιρο σε Αθηνα,Πατρα,Θεσσαλονικη κτλ. :)

 

http://www.youpark.com/Windows%20Smartphone/worldtime-smartphone-/mobile-software/2244/

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 5 months later...
Το έχω βρεί καινούριο σε πάρα πολύ χαμηλή τιμή ως dopod c720. Αξίζει να ασχοληθώ καθόλου με αυτό; Το σκέφτομαι σαν δεύτερο κινητό,βασικό κινητό έχω το HTC HD

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το ειχα για ενα διαστημα,δεν ειναι ασχημη συσκευουλα,απλα το πληκτρολογιο ειναι καπως.....παντως ειναι πολυ λεπτο και ελαφρυ,αν το βρηκες κατω απο 100 δεν ειναι ασχημη περιπτωση
Link to comment
Share on other sites

Κάτω από 100 σε κλειστό κουτί,εγώ θα το ανοίξω :) Είδα στο XDA μέχρι και 6,5 rom γι αυτό. Το σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω για δεύτερο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μια χαρα τιμη την βλεπω για καινουργια συσκευη σε αυτα τα χρηματα,ειδικα τωρα το καλοκαιρι για παραλια ειναι οκ,για να μην ταλαιπωρεισ το hd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...