Jump to content

Βάζω keywords στην σελίδα, αλλά δεν βγαίνει στο google!


multidanze
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Έχω μία σελίδα http://www.valt.gr και ενώ μέσα στον κώδικα έχω προσθέσει keywords και description, κάνω μία αναζήτηση στο google (και σε άλλες μηχανές αναζήτησης) και μέσα στα αποτελέσματα δεν περιλαμβάνει και την δική μου. Αν για παράδειγμα βάλω ένα μοναδικό keyword της σελίδας μου, το οποίο δεν περιλαμβάνεται σε άλλες δεν την βγάζει καθόλου... Μπορεί μήπως κάποιος να ελέγξει τον κώδικα και να μου πει μήπως έχω κάνει κάπου λάθος ή χρειάζεται να προσθέσω τίποτα? Σας παρακαλώ γιατί στο τέλος θα με απολύσει το αφεντικό μου :p
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ξερω πολλα πραγματα νομιζω πως δεν αρκει να βαλεις keyword αλλα με καποια διαδικασια που δεν την ξερω να ενημερωσεις για την σελιδα σου τις μηχανες αναζητησης.
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Γενικά τώρα πια οι serach engines δεν ασσχολούνται και πολύ με τα META tags που μπορείς να βάλεις σε μια σελίδα. Ειδικά ο αλγόριθμος page rank του Google, απ'όσα έχω διαβάσει, δίνει ελάχιστη σημασία σε αυτές τις πληροφορίες.
Link to comment
Share on other sites

Με μια πολυ απλη διαδικασια πρεπει να κανεις το sitemap και να το κανεις add στο google. Επισης απο τη στιγμη που θα το κανεις add θα περασουν 2-4 (το maximum) εβδομαδες μεχρι να σε βαλουν.
Link to comment
Share on other sites

Με μια πολυ απλη διαδικασια πρεπει να κανεις το sitemap και να το κανεις add στο google. Επισης απο τη στιγμη που θα το κανεις add θα περασουν 2-4 (το maximum) εβδομαδες μεχρι να σε βαλουν.

2-4 εβδομάδες? Τόσο πολύ? Βέβαια έχουν περάσει 2 εβδομάδες περίπου αλλά ακόμα τίποτα!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

prepei na valeis tin selida sou se diafora linklists, etsi anevenei kai to pagerank.. oso pio dimofiles selida exeis toso anevenei kai to pagerank..

diladi an iparxoun 200 peripou links se diafores selides oi opoies fenwntai sto google tote tha exeis peripou pagerank 3... diladi ta keywords pou tha psaxnei kapios tha emfanizetai i selida sou apo tis prwtes

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απο οτι ξερω πρεπει να βρει αλλες σεληδες που να σε δειχνουν ωστε το spider του google να μπη στην σεληδα σου.Επισης ο αλγοριθμος του google(page rank) ειναι σχετικα αργος και θελει καιρο για να βαλει καινουργια links.Επισης μονο το 9% ή και ληγοτερο τον σεληδων του internet ειναι ενταγμενο σε sμηχανες αναζητησης,
Link to comment
Share on other sites

Τα spiders του Google απ' οταν μπουν στο site σου μεχρι να αρχισει να σε δειχνει στα αποτελεσματα των μηχανων αναζητησης παιρνει καιρο (απο μια εβδομαδα μεχρι και δυο μηνες, αναλογως πολλων παραγοντων: καταληξη ονοματος, περιεχομενο, backlinks κοκ).

 

Για να αρχισει να σου εμφανιζει pagerank για την σελιδα σου, πρεπει να εχεις πολυ αξιολογο και μοναδικο περιεχομενο (κατα προτιμηση σε utf-8 κωδικοποιηση) και θα σου εμφανισει μετα απο 2-3 μηνες απο οταν πρωτομπηκαν τα spider στο σάιτ σου.

 

Ενας φιλος εχει στο site του πολυ ενδιαφεροντα αρθρακια για τις μηχανες αναζητησης (με ειδικη μνεια στο google) καθως και πληροφοριες για το πως θα ανεβεις στα αποτελεσματα της τελευταιας και πως θα κανεις βελτιστοποιηση το περιεχομενο σου για να αρεσει στις μηχανες: http://www.adcenter.gr

 

Επισης για να σε παρει χαμπαρι πιο γρηγορα ο Googlης καταχώρησε το site σου στο http://www.dmoz.org/ που ειναι για το google το επισημο open directory με ιστοτοπους ανα τον κοσμο.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...