Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Play247 ( 2 Αύγ. 2004 , 01:19)

 

Oxi P-72 apo tin stigmi pou iparxei i DSC-P73...DSC-P43 me 238 euro?

 

 

 

Play247 σε ποιο μαγαζι μπορω να βρω cybershot p-73 σε τετοια τιμή?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά επειδή και εγώ σκέφτομαι να αγοράσω έχω ψιλοκαταλήξει στην SONY DSC-V1. Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας??
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 ( 3 Αύγ. 2004 , 01:01)

 

Παιδιά επειδή και εγώ σκέφτομαι να αγοράσω έχω ψιλοκαταλήξει στην SONY DSC-V1. Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας??

 

http://www.dpreview.com/reviews/sonydscv1/

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά αγόρασα την DSC-V1.

Καταπληκτική!!

Δύο παρατηρήσεις μόνο.

1) Μικρή αυτονομία

2) Λάθος θέση flash

Αυτά μόνο παρατήρησα σάν μείον!!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ να αγοράσω μια ψηφιακή μηχανή αλλά δεν μπορώ να διαθέσω παραπάνω απο 150€.

Αξιζει τον κόπο ή να το ξέχάσω καλύτερα;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα !!Θέλω να αγοράσω μια ψηφιακή φωτογραφική με τιμή το πολύ 400 ευρω.Είμαι άσχετος τελείως και θα ήθελα τη γνώμη σας!

Nikon, Canon ,HP, Kodak , Minolta ,Sony......?

Και φυσικά μοντέλο.....!

DON'T LET THEM TO SUCRIFICE YOUR FUTURE....
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει τις Sony DSC-w12 , Canon A80 , Nikon Coolpix 3700 , HP R707(δώρο μπαταρίες και θήκη από οτι είδα). Ποια από αυτες εσεις προτείνετε?Λεω να τις αγοράσω από το πλαίσιο.Επίσης θέλω να μάθω τι άλλο χρειάζεται μια ψηφιακή....ωστε να υπολογίσω περίπου το κόστος!(Είμαι λίγο άσχετος)
DON'T LET THEM TO SUCRIFICE YOUR FUTURE....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις χτές αγόρασα την Olympus μ300 Digital........

και πάει την ερωτεύτηκα

310 ευρώπουλα με δόσεις 13 ευρώπουλα τον μήνα με μνήμη 16mb απο την μάνα της και πήρα και extra μνήμη 128mb με 50 ευρώπουλα....

τέτοια ομορφιά δεν έχω ξαναδεί....

μ300

Κουκλάκι το μωρό μου

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη η μηχανή και καλές φωτογραφίες φίλε! Κοίτα και στο ελληνικό http://www.dpgr.gr για να πάρεις πληροφορίες για χειρισμούς και φωτογραφικές τεχνικές! ;)
Στέλιος
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε για την DSC - W12 της SONY;

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση το μικρό της μέγεθος, η τεράστια οθόνη της και φυσικά τα 5.1 mp της. Την είδα και την έπιασα σε κάποιο κατάστημα. Ηταν και πανάλαφρη και με οπτικό επι 3. Τιμή δεν ρώτησα. Τι λέτε για την εν λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφη, μικρή και με πολύ καλά χαρακτηριστικά. Απο φακό δεν ξέρω τι λέει, δεν έχω διαβάσει κάποιο preview, αλλά υποθέτω, θα είναι κορυφαία. Η τιμή της είναι στα 500+ ευρώ. Αν τα διαθέτεις, πάρτην. Αλλά να ξέρεις οτι θα πρέπει να δώσεις και κάποιες δεκάδες ευρώ παραπάνω για κάρτα μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο 380; Τελική; Με φπα; Τόσο πολύ έπεσε; Σίγουρα θα παρέχει κάρτα μνήμης στο πακέτο, αλλά δεν φτάνει με τίποτα. Άλλωστε μιλάμε για ψηφιακή των 5ΜΡ. Η κάθε φωτο θα έχει μέγεθος 1,5ΜΒ. Αν σου δίνει 16ΜΒ ή 32Μβ, τι να σου φτάσουν; Αν θέλεις να τραβάς και βίντεο, άστο καλύτερα. Πας κατευθείαν για 512ΜΒ. Οπότε ανεβαίνει παρα πολύ το κόστος.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (19 Αύγ. 2004 , 00:51)

 

Εγώ μόλις χτές αγόρασα την Olympus μ300 Digital........

και πάει την ερωτεύτηκα

310 ευρώπουλα με δόσεις 13 ευρώπουλα τον μήνα με μνήμη 16mb απο την μάνα της και πήρα και extra μνήμη 128mb με 50 ευρώπουλα....

τέτοια ομορφιά δεν έχω ξαναδεί....

μ300

Κουκλάκι το μωρό μου

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτό το μοντελο (Olympus 3,2 mpixels) μαζί με εκτυπωτή το δίνει προσφορά (ηλεκτρονική Αθηνών) κάπου 230 ευρώ νομίζω.

Αν τελικά είναι αυτό το μοντέλο που αναφέρεις αξίζει να την πάρω-μπορεί να συνδεθεί και στο Pc?

Ευχαριστώ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω να αγοράσω μια ψηφιακή μηχανή (η πρώτη μου) και είμαι μεταξύ της Sony-P73 και της HP-735.

Ποιά μου προτείνετε να αγοράσω και γιατί;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα την sony P 93 περιείχε 32 memory stick ,μαζί με την ''καλοκαιρινή προσφορά'' στα 360€ με το φπα και 12 ατοκες.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lefkaditis (22 Αύγ. 2004 , 18:34)

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτό το μοντελο (Olympus 3,2 mpixels) μαζί με εκτυπωτή το δίνει προσφορά (ηλεκτρονική Αθηνών) κάπου 230 ευρώ νομίζω.

Αν τελικά είναι αυτό το μοντέλο που αναφέρεις αξίζει να την πάρω-μπορεί να συνδεθεί και στο Pc?

Ευχαριστώ

 

 

Φίλε η μηχανή αυτή είναι άπαιχτη. Συνδέεται στο pc και σου βγάζει τις φωτό σου μέχρι να πεις κίμινο. Ελαφρότατη, τέλειος χειρισμός, πανεύκολη, άνετη, αδιαβροχοποιημένη, κούκλαααααααααα

έβγαλα κάτι φωτό στην Χαλκιδική μούρλια

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

γεια κι απο μενα μπηκα κι εγω στο χορο των ψηφιακων μηχανων και μιας που μπηκα ειπα να χορεψω ετσι λοιπον πηγα σημερα σε ενα φιλο μου φωτογραφο κι αγορασα την pentax optio-s-4i ειναι πολυ μικρη και κομψη με 4 μεγκα και πιστευω οτι θα μεινω αρκετα ικανοποιημενος

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 ( 6 Σεπ. 2004 , 16:33)

γεια κι απο μενα μπηκα κι εγω στο χορο των ψηφιακων μηχανων και μιας που μπηκα ειπα να χορεψω ετσι λοιπον πηγα σημερα σε ενα φιλο μου φωτογραφο κι αγορασα την pentax optio-s-4i ειναι πολυ μικρη και κομψη με 4 μεγκα και πιστευω οτι θα μεινω αρκετα ικανοποιημενος

 

Μια χαρά είναι!!!

Καλορίζικη!!!

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δυο λέξεις μόνο (περίπου... :p): Sony W12! :D

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ενα memory stick για την sony p93 τι να προτιμήσω και σε τι χωρητικότητα μου προτείνεται?Γιατι της sony που ρώτησα είναι πιο ακριβές απο τις ''άλλες'' φίρμες που κυκλοφορούν στο εμπόριο.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...