Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα παιδια!

 

Θελω τη γνωμη σας. Ειμαι μεταξυ nex5n και nex5r.

Ισως απευθυνομαι κ σε λαθος φορουμ για τοσο ακριβες μηχανες αλλα μια ιδεα θελω!:p

 

 

νομιζω οτι θες αυτο

 

http://www.theverge.com/2012/12/17/3774752/sony-nex-5r-review

 

 

H nex5r ειναι αναβαθμιση της nex5n

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Kαλησπερα παιδια!

 

Θελω τη γνωμη σας. Ειμαι μεταξυ nex5n και nex5r.

Ισως απευθυνομαι κ σε λαθος φορουμ για τοσο ακριβες μηχανες αλλα μια ιδεα θελω!:p

 

η nex5r ειναι πιο γρηγορη - Faster autofocus

 

δες και εδω....

http://snapsort.com/compare/Sony-NEX-5N-vs-Sony-NEX-5R

Link to comment
Share on other sites

αφου ειναι το αναβαθμισμενο μοντελο λογικο θα ειναι και πιο γρηγορο. ειναι λιγο ακυρη η συγκριση :p

 

ειναι σαν να ρωτας εαν το iphone 5 ειναι καλυτερο του 4S

Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος φιλε μου....

δεν ειναι αναβαθμισμενο μοντελο. αλλη εκδοση ειναι που δινει βαρυτητα στην ταχυτητα διαφραγματος.

αλλωστε απο τη συγκριση προκυπτει οτι ειναι μαλλον καλυτερη η 5n.

πολυ υπερ-απλουστευμενη η αναφορα σε iphone. μαλλον ατυχης.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι είναι καινούργιο μοντέλο και δύσκολα βρίσκεις κριτικές στο ίντερνετ. Για την tg-1(προηγούμενο μοντέλο) διαβάζω ότι έχει πρόβλημα στα βίντεο εσωτερικών χώρων. Και όσοι ψάχνονται για την tg-2 θελουν να μαθουν αν το συγκεκριμένο πρόβλημα έχει λυθεί. Γενικά αυτές οι μηχανές είναι για συγκεκριμένη χρηση. Κυρίως για υποβρυχιες φωτο (αντέχει στα 15 μετρα βαθος). Και γενικά αντέχουν σε χτυπήματα, πεσιματα, χιονι κτλ.Και αυτός είναι ο λόγος που στοιχιζουν τόσο πολύ. Είναι ότι πρέπει για τους λάτρεις του σκι και του snorkeling. Για έναν απλό χρήστη είναι περιττή και όπως πολύ σωστά εγραψες σε αυτά τα λεφτά υπάρχουν καλύτερες.

 

Υ. Γ είμαι κι εγώ ένας απλός χρήστης αλλά όσο σκέφτομαι το καλοκαίρι, ψήνομαι αφάνταστα :cool:

 

Το καλοκαιρι πηρα την tg-320 κατα τη διαρκεια των διακοπων και σκαλωσα ασχημα! Εκανα snorkelling με τις ωρες και εβγαζα φωτογραφιες ψαρια κτλ! Γενικα ειναι διασκεδαστικο το να μπορεις να βγαλεις φωτογραφιες κατω απο το νερο, ειδικα οταν ημουν με τα μικρα μου ξαδερφακια δεν μπορουσα να ξεκολλησω τη καμερα απο τα χερια τους :lol:

Αυτη η ηρεμια οτι και να τη βρεξεις, τη ριξεις, τη στριμωξεις μεσα στη τσαντα με αλλα πραγματα κτλ αυτη δεν θα παθει τιποτα ειναι σημαντικη για εμενα. Με την tg-2 υπολογιζω πως θα τα εχω ολα αυτα σε μεγαλυτερο βαθμο + πολυ πιο ποιοτικες φωτογραφιες και βιντεο.

Τελοσπαντων, βλεπουμε! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος φιλε μου....

δεν ειναι αναβαθμισμενο μοντελο. αλλη εκδοση ειναι που δινει βαρυτητα στην ταχυτητα διαφραγματος.

αλλωστε απο τη συγκριση προκυπτει οτι ειναι μαλλον καλυτερη η 5n.

πολυ υπερ-απλουστευμενη η αναφορα σε iphone. μαλλον ατυχης.

Perhaps that was true last year, when Sony introduced the 5N. This time around, the company has revisited the model and upgraded it with the NEX-5R.

 

With the NEX-5R, Sony has managed to make an excellent camera even better with greatly improved handling and better autofocus, without compromising the great image and video quality found in its predecessor.

 

http://www.theverge.com/2012/12/17/3774752/sony-nex-5r-review

 

 

δινω τα links αλλα δεν με διαβαζουν εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η κόρη μου έχει εδω και 2 χρόνια μια Nikon Coolpix S2550

η οποία απεφάσισε ύστερα απ'την τελευταία φόρτιση να μην ξανανοίξει!

Δεν ανταποκρίνεται καθόλου στον διακόπτη ON/OFF.

Όταν την συνδέουμε στο PC,στο μισό λεπτό που παραμένει το αναβοσβύνον

πράσινο λαμπάκι της φόρτισης προλαβαίνουμε να δούμε οτι δεν φαίνεται

η κάρτα μνήμης με τις πολλές φωτο,αλλά μόνο η ενσωματομένη μνήμη με μόνο 2 φωτο.

(Η κάρτα μνήμης είναι εντάξει,την δοκιμάσαμε με απ'ευθείας σύνδεση στο PC.)

Στη συνέχεια σβύνει το λαμπάκι της φόρτισης,καθότι η μπαταρία είναι φορτισμένη,

και χάνεται η επαφή με το PC και η κάμερα αρνείται να ανοίξει.

Πριν πάει για σερβις,έχει κάποιος καμμία ιδέα,ή τούχει τύχει το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

 

Μετα απο καιρο, επιτελους το Πασχα θα χω τη πρωτη μου dslr! :) αποφασισα να παιξω σε nikon , οι αρχικες υποψηφιοτητες d3200 d5100 d5200 με τον 18-105. Χτες επισκεφθηκα γνωστο φωτογραφικο μαγαζι, οπου απεκλεισα την 3200 λογω μη σπαστης οθονης. Ειμαι λοιπον αναμεσα στις αλλες δυο, οι οποιες εχουν μια διαφορα 230ε στην τιμη.

 

Αξιζει να δωσω τη διαφορα και να παω για την d5200? ο κυριος εκει μου λεγε οτι και με την αλλη ευχαριστημενη θα μεινω, απλα εγω θελω να κρατησω το σωμα αρκετα χρονια κ λεω αφου θα δωσω που θα δωσω λεφτα, καποια παραπανω δεν αξιζουν?

 

Μ ενδιαφερει το βιντεο, οσο για τις φωτογραφιες.. Κλασσικα σε ταξιδια, και μετα στο γηπεδο & ΠΟΛΛΕΣ φωτο των σκυλιων μου που παιζουν, τρεχουν, κολυμπανε κλπ.

Θα μ αρεσε να μαθω για τη φωτογραφια, ηδη εχω αρχισει διαβασμα κι ισως να παρακολουθησω και καποια σεμιναρια καποια στιγμη.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

 

Μετα απο καιρο, επιτελους το Πασχα θα χω τη πρωτη μου dslr! :) αποφασισα να παιξω σε nikon , οι αρχικες υποψηφιοτητες d3200 d5100 d5200 με τον 18-105. Χτες επισκεφθηκα γνωστο φωτογραφικο μαγαζι, οπου απεκλεισα την 3200 λογω μη σπαστης οθονης. Ειμαι λοιπον αναμεσα στις αλλες δυο, οι οποιες εχουν μια διαφορα 230ε στην τιμη.

 

Αξιζει να δωσω τη διαφορα και να παω για την d5200? ο κυριος εκει μου λεγε οτι και με την αλλη ευχαριστημενη θα μεινω, απλα εγω θελω να κρατησω το σωμα αρκετα χρονια κ λεω αφου θα δωσω που θα δωσω λεφτα, καποια παραπανω δεν αξιζουν?

 

Μ ενδιαφερει το βιντεο, οσο για τις φωτογραφιες.. Κλασσικα σε ταξιδια, και μετα στο γηπεδο & ΠΟΛΛΕΣ φωτο των σκυλιων μου που παιζουν, τρεχουν, κολυμπανε κλπ.

Θα μ αρεσε να μαθω για τη φωτογραφια, ηδη εχω αρχισει διαβασμα κι ισως να παρακολουθησω και καποια σεμιναρια καποια στιγμη.

 

Για αρχη να πω πως δεν παρακολουθω τοσο το στρατοπεδο της nikon οποτε δεν μπορω να σου δωσω καποια συγκεκριμενη συμβουλη απλα θα σου πω την γνωμη μου για καποια πραγματα. Για αρχη ισχυει οτι οποια μηχανη και να παρεις θα μεινεις ευχαριστημενη μιας και η μεταβαση απο compact σε dslr ειναι χαωδης. Μονο μην κανεις το ιδιο λαθος που κανουν αρκετοι, δηλαδη δινουν ενα μεγαλο ποσο για να παρουν μια dslr και μενουν με την μηχανη μονιμα στο auto. Στην αρχη δεν διαφωνω καλο ειναι να την εχεις στο αυτοματο αλλα μετα απο 1-2 μηνες το σωστο θα ηταν να πειραματιζεσαι με τις ρυθμισεις και συντομα θα εχεις ολο και καλυτερα αποτελεσματα.

 

Κατι αλλο τωρα σημαντικο, βλεπω οτι θες να κρατησεις το σωμα για πολλα χρονια. Κατι τετοιο δεν νομιζω οτι γινεται, αν προχωρισεις στην φωτογραφια στα επομενα 3-4 χρονια θα θες να ξαναλλαξεις βλεποντας τα νεα σωματα και τις νεες δυνατοτητες τους. Γενικα στις dslr ισχυει οτι το σωμα το αλλαζεις και οι φακοι ειναι αυτοι που μενουν (οπου κρατανε και την τιμη τους οσο περναει ο χρονος).

Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι dslr δεν κάνουν για όσους δεν έχουν σκοπό να πειραματιστουν,να διαβάσουν,να ασχοληθούν και γιατι οχι να παρακολουθήσουν και μαθήματα φωτογραφίας.

Ταχύτατες λήψεις χωρις σκαλισμα απλα δεν υπαρχουν στην κατηγορία αυτη,αν θέλεις το μέγιστο δηλαδη κι οχι απλα μια ωραία φωτογραφία που στα ματια ενός έμπειρου δεν θα ειναι καλη.

Προτιμω τις κατώτερες κατηγορίες του στυλ.

Canon s series

Sony rx100 που πραγματικα ειναι ακριβή,ομως ειναι εντυπωσιακές οι αποδόσεις της σε σημείο να βάζει γυαλιά στον ανταγωνισμό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οι μηχανες που αναφερεις εσυ ειναι οι λεγομενες mirrorless? παντως σε λεφτα , σα τις dslr βγαινει , η σονυ ας πουμε! :p

 

Οταν λεω αρκετα χρονια, δεν εννοω καμια δεκαρια..αλλα ουτε και μετα απο 2-3, να κοιταω παλι για κατι ανωτερο! Ειναι κ δυσκολες εποχες.. Γι αυτο ελεγα μηπως παω στην 5200 που ειναι ισως η καλυτερη στις entry level μηχανες;

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

 

Μετα απο καιρο, επιτελους το Πασχα θα χω τη πρωτη μου dslr! :) αποφασισα να παιξω σε nikon , οι αρχικες υποψηφιοτητες d3200 d5100 d5200 με τον 18-105. Χτες επισκεφθηκα γνωστο φωτογραφικο μαγαζι, οπου απεκλεισα την 3200 λογω μη σπαστης οθονης. Ειμαι λοιπον αναμεσα στις αλλες δυο, οι οποιες εχουν μια διαφορα 230ε στην τιμη.

 

Αξιζει να δωσω τη διαφορα και να παω για την d5200? ο κυριος εκει μου λεγε οτι και με την αλλη ευχαριστημενη θα μεινω, απλα εγω θελω να κρατησω το σωμα αρκετα χρονια κ λεω αφου θα δωσω που θα δωσω λεφτα, καποια παραπανω δεν αξιζουν?

 

Μ ενδιαφερει το βιντεο, οσο για τις φωτογραφιες.. Κλασσικα σε ταξιδια, και μετα στο γηπεδο & ΠΟΛΛΕΣ φωτο των σκυλιων μου που παιζουν, τρεχουν, κολυμπανε κλπ.

Θα μ αρεσε να μαθω για τη φωτογραφια, ηδη εχω αρχισει διαβασμα κι ισως να παρακολουθησω και καποια σεμιναρια καποια στιγμη.

 

Καλησπερα Μαργαριτα.

Ειμαι ακριβως στην ιδια φαση κι εγω, παω για την πρωτη μου dslr. Ακομη ειμαι κι εγω προς nikon μερια και κοιταω ακριβως τις ιδιες οπως κι εσυ. Εγω κατεληξα στην 5200.

Πρωτον και σημαντικοτερο απο τη στιγμη που σε ενδιαφερει το βιντεο το ιδιο πολυ τοτε καταληλοτερη ειναι η 5200. Η τελευταια σε σχεση με την 5100 εχει βελτιωμενη λειτουργια βιντεο ικανη να τραβηξει εως και 20 λεπτα/βιντεο(ειναι το μαξ νομιζω που επιτρεπει) σε 1920χ1080 - 60i. Προφανως δηλαδη καλυτερα σε σχεση με την 5100 και αμα θελεις να το πας και παραπερα εχει και 3,5 port για να βαλεις εξωτερικο μικροφωνο.

Επισης, η 5200 εχει και κατι αλλο σε σχεση με την 5100 που θα σε ικανοποιησει καλυτερα αφου θελεις να τραβας τα σκυλακια σου που οπως λες τρεχουν κολυμπουν κοκ που σημαινει οτι σε πολλες φωτο θα ειναι εν κινησει. Η 5200 εχει 39 σημεια auto focus ενσωματωμενα στον φακο ενω η 5100 εχει 11. Αυτο σημαινει πρακτικα οτι μπορει να πιασει πολυ καλυτερα και πιο γρηγορα πραγματα εν κινησει αφου εχει περισσοτερα σημεια AF.

Σε ολα αυτα αμα προσθεσεις οτι εχει και 24 mp, ενω η 5100 εχει 16,2 mp(ναι τα mp δεν κανουν την δουλεια αλλα και οι δυο εχουν παρα πολυ καλο φακο ενω στην 5200 ειναι σχεδιασμενος εξαρχης) τοτε για εμενα ειναι μονοδρομος.

Οχι δεν προωθω καμια φωτογραφικη ουτε δουλευω στην Nikon για να μην παρεξηγηθω. Απλως ετυχε να κοιταω κι εγω αυτες τις δυο αυτη την εποχη και να το εχω ψαξει. Εαν δεν ηταν αυτα τα δυο σημεια κλειδια που θετεις θα σου ελεγα να παρεις την 5100 αλλα απο την στιγμη που υπαρχουν και θελεις να ασχοληθεις με την φωτογραφια θα σου προτεινα την 5200.

Εαν καποιος πιο εμπειρος θελει να με διορθωσει παρακαλω.. :D

Ελπιζω να σε βοηθησα εστω και λιγο. :)

Edited by slash7

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Οι μηχανες που αναφερεις εσυ ειναι οι λεγομενες mirrorless? παντως σε λεφτα , σα τις dslr βγαινει , η σονυ ας πουμε! :p

 

Οταν λεω αρκετα χρονια, δεν εννοω καμια δεκαρια..αλλα ουτε και μετα απο 2-3, να κοιταω παλι για κατι ανωτερο! Ειναι κ δυσκολες εποχες.. Γι αυτο ελεγα μηπως παω στην 5200 που ειναι ισως η καλυτερη στις entry level μηχανες;

 

Η Sony σκίζει μπορώ να σού πω,είναι ακριβή όμως.

Η Canon s είναι κορυφαία επίσης μηχανή με τρομερό αποτέλεσμά.πάρε κάτι τέτοιο,δεν χρειάζεται να κουβαλάς ολόκληρο γομάρι μαζί σού όταν και με μία πολύ καλή ψηφιακή μπορείς να πετύχεις κορυφαίο αποτέλεσμά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι dslr δεν κάνουν για όσους δεν έχουν σκοπό να πειραματιστουν,να διαβάσουν,να ασχοληθούν και γιατι οχι να παρακολουθήσουν και μαθήματα φωτογραφίας.

Ταχύτατες λήψεις χωρις σκαλισμα απλα δεν υπαρχουν στην κατηγορία αυτη,αν θέλεις το μέγιστο δηλαδη κι οχι απλα μια ωραία φωτογραφία που στα ματια ενός έμπειρου δεν θα ειναι καλη.

Προτιμω τις κατώτερες κατηγορίες του στυλ.

Canon s series

Sony rx100 που πραγματικα ειναι ακριβή,ομως ειναι εντυπωσιακές οι αποδόσεις της σε σημείο να βάζει γυαλιά στον ανταγωνισμό.

 

μια ακομα λυση ειναι και η panasonic lx7.την εχω και ειναι απιστευτη κυριος σε χαμηλο φωτισμο,κανει την νυχτα μερα. http://www.panasonic.gr/product/dmc-l%CF%877

Link to comment
Share on other sites

μια ακομα λυση ειναι και η panasonic lx7.την εχω και ειναι απιστευτη κυριος σε χαμηλο φωτισμο,κανει την νυχτα μερα. http://www.panasonic.gr/product/dmc-l%CF%877

 

Ελπίζω μονό να μην εμφανίζει τον θόρυβο πού είχε η lx5 πού είχα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου έχει εδω και 2 χρόνια μια Nikon Coolpix S2550

η οποία απεφάσισε ύστερα απ'την τελευταία φόρτιση να μην ξανανοίξει!

Δεν ανταποκρίνεται καθόλου στον διακόπτη ON/OFF.

Όταν την συνδέουμε στο PC,στο μισό λεπτό που παραμένει το αναβοσβύνον

πράσινο λαμπάκι της φόρτισης προλαβαίνουμε να δούμε οτι δεν φαίνεται

η κάρτα μνήμης με τις πολλές φωτο,αλλά μόνο η ενσωματομένη μνήμη με μόνο 2 φωτο.

(Η κάρτα μνήμης είναι εντάξει,την δοκιμάσαμε με απ'ευθείας σύνδεση στο PC.)

Στη συνέχεια σβύνει το λαμπάκι της φόρτισης,καθότι η μπαταρία είναι φορτισμένη,

και χάνεται η επαφή με το PC και η κάμερα αρνείται να ανοίξει.

Πριν πάει για σερβις,έχει κάποιος καμμία ιδέα,ή τούχει τύχει το ίδιο?

 

Τελικά το πήρε γραμμή η Nikon και έβγαλε νέα fw για τα μοντέλλα

Coolpix S9300, S9200, S6300, S6200, S6150, S6100, S4300,

S4150, S4000, S3300, S3100, S3000, S2600, S2550, S2500.

Όλα καλά τώρα,δεν χρειάστηκε να τη στείλουμε για service.

Περισσότερη βοήθεια εδώ για όσους ενδιαφέρει.

Οδηγίες για τη διαδικασία της αναβάθμισης στο αρχείο pdf εδώ.

Edited by sat_rrstm
links update
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ελπίζω μονό να μην εμφανίζει τον θόρυβο πού είχε η lx5 πού είχα
δεν εχει καμια σχεση με τιν lx5 ειναι σε ολα καλυτερη
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επανερχομαι στο θεμα της μηχανης... Το Πασχα περασε και dslr δεν πηρα.. Αυτο που σκεφτομαι ειναι μηπως λογω μεγεθους τελικα δε τη χρησιμοποιω πολυ, και πανε τζαμπα τα λεφτα. Απ αυτα ομως που χω διαβασει κατα καιρους, το αποτελεσμα μιας τετοιας μηχανης, δεν μπορει να συγκριθει με την ακριβοτερη compact.

 

Υπαρχει καποια compact που να τις φτανει σε ποιοτητα τελικα? βασικα υπαρχει καποια που να χει αρκετα σημεια εστιασης ωστε να βγαζεις κινουμενα θεματα;;

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν.

Η καλύτερή είναι της sony rx100

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

πήγα προχτές στην συναυλία των depeche mode και συνειδητοποιησα τοι το samsung galaxy note μου φωτος βγαζει καλες αλλα στα video ο θορυβος απο τον ηχο ειναι με μια λεξη φρικτος! Αποφασισα λοιπον να τσιμπησω μηχανουλα εκει στα 200-230 ευρω και εχω καταληξει στην nikon l820 δεν με ενδιαφερει βαρος και τετοια με ενδιαφερει το zoom η ποιοτητα ληψης video καταρχας. Παρακαλω πολυ για την γνωμη σας και τις προτασεις σας.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

και μετα ερχεται η panasonic lx7

 

Ανάλογα,μία fuji και μία Canon πού μου διαφεύγουν τώρα τα μοντέλα είναι καλύτερες από την lx7

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Την ειδα τη sony κι ενω διαβασα θετικες κριτικες ειδα το...ελαχιστο ζουμ και απογοητευτηκα :(
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Μαργαρίτα, η γνώμη μου είναι ότι πρέπει να αποφασίσεις τι πραγματικά έχεις ανάγκη(ποιες είναι οι προτεραιοτητες σου), έπειτα έρχεται η επιλογή τύπου κάμερας (dslr, mirrorless, compact) και στο τέλος η επιλογή μοντέλου.

Μην σε απογοητεύει το ότι μια μηχανή έχει μικρό οπτικό ζουμ. Να σε απογοητευουν μηχανές που σε δελεαζουν με 20χ ζουμ με πενιχρα αποτελεσματα στην πραξη.

Για να μην κουρασω άλλο, η συμβουλή μου είναι η εξής :Αν θες να αγορασεις κάτι με εναλλαξιμους φακούς και μικρό μέγεθος πηγαίνεις στην κατηγορία mirrorless. Αν δεν θες να μπλεξεις με φακούς μια κόμπακτ. Και στις 2 περιπτώσεις θα δυσκολευτείς ιδιαίτερα να τραβήξεις πολλαπλά κινούμενα θεματα. Τέτοια μόνο με dslr και το Κυριοτερο με γνωσεις και εμπειρία. Μην νομίζεις πως αγοραζοντας μια μηχανή 1000/2000....ευρώ θα κάνεις και αυτομάτως φωτογραφικά θαύματα.

 

Υπάρχουν.

Η καλύτερή είναι της sony rx100

 

Κόμπακτ με αρκετα σημεια εστίασης σε κινούμενα θέματα από δύσκολο έως απίθανο. Ούτε καν mirrorless.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

nikon l820

Καλησπέρα παιδιά,

πήγα προχτές στην συναυλία των depeche mode και συνειδητοποιησα τοι το samsung galaxy note μου φωτος βγαζει καλες αλλα στα video ο θορυβος απο τον ηχο ειναι με μια λεξη φρικτος! Αποφασισα λοιπον να τσιμπησω μηχανουλα εκει στα 200-230 ευρω και εχω καταληξει στην nikon l820 δεν με ενδιαφερει βαρος και τετοια με ενδιαφερει το zoom η ποιοτητα ληψης video καταρχας. Παρακαλω πολυ για την γνωμη σας και τις προτασεις σας.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...