Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@kostis20

Μπορείς να ποστάρεις 1-2 νυχτερινές φωτογραφίες από την 800 IS?

Thanks!

:)

 

ΥΣ: Σε full ανάλυση αν γίνεται!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Canon eos 350d or Nikon d70?????

Ποια απο τις δυο και γιατι για οσους ξερουν.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Fuji FinePix F30 gallery posted

I've posted the photo gallery for the Fuji FinePix F30. I'm very impressed with this camera -- it's certainly one of the best compact cameras on the market.

 

http://www.dcresource.com/reviews/fuji/finepix_f30-review/gallery.shtml

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Fuji FinePix F30 gallery posted

I've posted the photo gallery for the Fuji FinePix F30. I'm very impressed with this camera -- it's certainly one of the best compact cameras on the market.

 

http://www.dcresource.com/reviews/fuji/finepix_f30-review/gallery.shtml

 

 

Ακομη κοιταξτε στο λινκ που δινω παρακατω τις φωτο απο Canon Ixus 800 και καντε συγκρισεις.

 

http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_sd700-review/gallery.shtml

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

ωραιες ειναι και της canon.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ακομη κοιταξτε στο λινκ που δινω παρακατω τις φωτο απο Canon Ixus 800 και καντε συγκρισεις.

 

http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_sd700-review/gallery.shtml

Ontws, den einai asxhmes kai tis canon. Apeiroelaxistes oi diafores. Kuriws sti fwteinothta k ta xrwmata. Eimai mperdemenos. Poia na dialeksw re paidia, vohthiste!

Link to comment
Share on other sites

kales einai kai oi dio... i fuji exei ligo pio sosta xromata giati i canon psiloprasinizei. kai episis o thorivos sta skoteina einai aniparktos stin fuji...

 

genika oi diafores stis kales kameres (giati kai oi dio einai kales) tha fenontai se esoterikous xorous... to proi, ekso, paralia, topia klp... oi diafores pleon einai sto mati aniparktes!

tha dialega fisika tin fuji... giati se makrina plana, otan anoikseis 1600iso 'i 3200iso... tha deis pragmata pou me tin canon tha prepei na afiseis diafragma parapano ora anoikto kai na valeis tripoda...

Link to comment
Share on other sites

Παντως σε πραγματικο μεγεθος που τις ειδα, οι φωτο της canon ειναι πολυ πιο θολες σε σημεια που αυτες της fuji ειναι πεντακαθαρες. Γενικα εχει καλυτερη ευκρινεια η fuji (δειτε τη φωτο με το αγαλμα).

Η δικη μου επιλογη ειναι fuji και μετα απο αυτη τη συγκριση.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω για την fuji.Εγω τις βλεπω ιδιες τις φωτογραφιες.Αν και να σας πω τη αληθεια εχω δει απιστευτες φωτογραφιες και απο τις δυο μηχανες στο δικτυο, με μια ,σημαντικη κατα τη γνωμη, μου παρατηρηση: ειναι σχεδον ολες τραβηγμενες απο επαγγελματιες ή απο ανθρωπους με τεραστια εμπειρια ,ειδικα σε σχεση με εμενα!!!Αφηστε που μετα μπορει καποιες απο αυτες να εχουν επεξεργαστει.Τελος παντων εγω πηρα την Canon 1ον γιατι δεν εβρισκα πουθενα τη fuji και απο οτι φαινεται θα αργησει ακομα να ερθει.2ον η canon υπερτερει σε μεγεθος ,ειναι αρκετα μικροτερη απο τη fuji.Χθες το βραδυ φορουσα ενα λεπτο καλοκαιρινο μπουφαν και την ειχα στη τσεπη σαν να ειχα ενα ,μεγαλο σχετικα, κινητο.Δεν ειναι πολυ λεπτη και λιγο βαρια αλλα σαν μεγεθος πολυ μικρη.3ον Το image stabilizer.Δεν περιμενα να κανει θαυματα αλλα ως τωρα δεν εχω βγαλει ουτε μια κουνημενη φωτογραφια την ημερα και τη νυχτα βγαζω φωτογραφιες που θα ηθελα οπωσδηποτε τριποδα για να βγουν ,εστω και απλως ικανοποιητικες.Δε λεω οτι βγαινουν τελειες αλλα αρκετα καλες ,ειμαι και ακομα στην αρχη!4ονΕιναι canon και οπως ειπα και σε αλλη δημοσιευση μου επαιξε ρολο γιατι εχω τελειες εμπειριες απο την παλια μου ψηφιακη.5ον Το Design ,Το οποιο κατα την αποψη μου δε συγκρινεται με τις fuji.Αυτα απο τις προσωπικες μου αποψεις.Τελος θα ηθελα να μου προτεινεται καπου να ανεβασω φωτογραφιες γιατι το imageshack αφηνει μονο μεχρι 1,5ΜΒ!Τα λεμε!
Link to comment
Share on other sites

Παντως σε πραγματικο μεγεθος που τις ειδα, οι φωτο της canon ειναι πολυ πιο θολες σε σημεια που αυτες της fuji ειναι πεντακαθαρες. Γενικα εχει καλυτερη ευκρινεια η fuji (δειτε τη φωτο με το αγαλμα).

Η δικη μου επιλογη ειναι fuji και μετα απο αυτη τη συγκριση.

 

Ακριβως φιλε τα ιδια θα εγραφα. Πολυ καλυτερη ευκρινεια απο την F30, της Canon ναι μεν βλεποντε αλλα δεν ειναι τοσο καθαρες ολες τις οι φωτο. Ευτυχως που δεν πηρα πριν απο 2 μηνες που ημουν ετοιμος για αγορα την Olympus 810 τελικα γιατι βλεπω πως η F30 της Fuji θα ναι απαικτη. Το βλεπω οχι μονο απο δοκιμες αλλα και απο τις γνωμες εδω περα και γενικως για την Fuji F11,10 καιρο στο φορουμ. Αλλα και οι εικονες που βγαζει ειναι απο μονο της μια αληθεια. Υπομονη...........μεχρι να ρθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Δεν σας κρυβω οτι απο την βοηθεια στο site αυτο κατελειξα στο κινητο που πηρα (και ειμαι πολυ ευχαριστημενος). Ηρθε η ωρα και για ψηφιακη φωτογραφικη. Σας παρακαλω βοηθηστε με γιατι εχω χαθει...!!!

 

Βασικα να σας πω τι θελω....5-6Mp, 2-2.5" οθονη, εννοειται καλες φωτο, μεγαλη διαρκεια μπαταριας (αν παιρνει και ανταλλακτικες ακομα καλυτερα...),και ξεχωριστο τροφοδοτικο(μερικες μου ειπαν φορτιζουν μονο απο το usb σε υππλογιστη...).Γυρω στα 250,00€ μου συστησαν την OLYMPUS μ600...

 

Τωρα θα μου πειτε αυτα θελουν ολοι....ΑΑΑ!!!! να ειναι και σχετικα κομψη. Καθε γνωμη-βοηθεια ευπροσδεκτη.

 

Σας ευχαριστω ακ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

ειχα παλια την ΗΡ 707 στα 5.1

 

Οι φωτο που τραβουσε ηταν γυρω στα 2.5 ΜΒ . Γενικως ημουν πολυ ευχαριστημενος...

 

Τωρα ομως με την ΗΡ 927, στα 8.2 , οι φωτο στη μεγιστη ποιότητα που τραβαει δε ξεπερνανε σε μεγεθος τα ...1.9 ΜΒ Μέσο όρο!

 

Γιατί ? Ειναι δυνατον κατι τετοιο ? Ενταξει ειπαμε να μειωσουν τον αλγοριθμο συμπίεσης για οικονομία αλλα ειναι δυνατον να συμβαινει κατι τετοιο?

:X
Link to comment
Share on other sites

σε φουλ οθονη δεν τις ειδα τις φωτογραφιες της canon.αλλα για να λετε οτι ειναι θολες τοτε θα ειναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

olympus sp-500 ultra zoom ή Kodak EasyShare Z740. Παρακαλώ λίγη βοήθεια καίγομαι..!!!! η kodak είναι φθηνότερη μπορεί όμως να συγκριθεί με την SP-500? αν η διαφορά τους στις επιδόσεις είναι πολυ μικρή εννοείται πάω για την φθηνή kodak. Κάντε τον κόπο να απαντήσει κάποιος είμαι καινούριος στη Ψηφιακή...
Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Agorasa tin F30. Eksairetikes fwtografies! Tin sunistw anepifulakta

 

Από που την πήρες φίλε και πόσο;

Για κάνε μας κανένα mini-review!

Θένκς!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υην παράγγειλα την Ζ1000 Από το Expansys στα 374€ και μάλλον θα την παραλάβω αύριο

Αν σας ενδιαφέρει μιας και είναι η πρώτη compact στα 10MP, μπορώ να σας κάνω ένα μινι-review :)

Link to comment
Share on other sites

Από που την πήρες φίλε και πόσο;

Για κάνε μας κανένα mini-review!

Θένκς!

:)

 

Den exei erthei akoma stin ellada. Tin phra apo agglia 230lires. Akoma den mporw na sas pw polla giati xthes tin phra. Mexri stigmhs pantws eimai polu euxaristhmenos idiws se sunthikes xamhlou fwtismou opou pragmatika ksexwrizei apo tis upoloipes pshfiakes. Perissotera suntoma...

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Den exei erthei akoma stin ellada. Tin phra apo agglia 230lires. Akoma den mporw na sas pw polla giati xthes tin phra. Mexri stigmhs pantws eimai polu euxaristhmenos idiws se sunthikes xamhlou fwtismou opou pragmatika ksexwrizei apo tis upoloipes pshfiakes. Perissotera suntoma...

 

Καημενη Ελλαδιτσα, σε ολα Τελευταια!

Τελοσπαντων, αν μπορεις φιλε Tribal ανεβασε καμια φωτο να δουμε κι εμεις.

Ελπιζω μεχρι το τελος του μηνα να μας ερθει!

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...