Jump to content

Ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετεροχρονισμένα...

Canon SD800 IS (IXUS 850 IS) Review

 

The SD 700 IS (Digital IXUS 800 IS) was an easy 'Highly Recommended', this one doesn't quite make the grade simply because here at dpreview we put a lot of weight on image quality, which is the one area where the SD 800 IS (IXUS 850 IS) can't compete with the older model.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

την τριτη θα την εχω φιλε μου,ωστοσο ειμαι ακομα στο διλλημα σχετικα με την 900.

 

Μην εχεις κανενα διλλημα... θα βγαζει σουπερ-ντουπερ φωτος!!!;) :happy:

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Ετεροχρονισμένα...

Canon SD800 IS (IXUS 850 IS) Review

να σαι καλα φιλε μου,το χω δει:)

Μην εχεις κανενα διλλημα... θα βγαζει σουπερ-ντουπερ φωτος!!!;) :happy:

 

λες δηλαδη οτι ειναι καλυτερη επιλογη απο την 900?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου,το χω δει:)

 

 

λες δηλαδη οτι ειναι καλυτερη επιλογη απο την 900?

 

Κοιτα επειδη ρωτησα και τον φιλο μου, τον γνωστο που σας ελεγα, μου ειπε λογω φακου βγαζει καταπληκτικες φωτος!!!

Τωρα σε σχεση με την 900αρα μην περιμενεις και τραγικες διαφορες μου ειπε!!! Η 900αρα εχει δυνατοτερο αλγοριθμο και επεξεργαζεται τις φωτος, που αντισταθμιζεται με τον φακο της δικιας σου!!!(κατα καποιο τροπο);)

 

Ειναι κορυφαια... βγαλε μερικες φωτος και θα το διαπιστωσεις και μονος σου!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα επειδη ρωτησα και τον φιλο μου, τον γνωστο που σας ελεγα, μου ειπε λογω φακου βγαζει καταπληκτικες φωτος!!!

Τωρα σε σχεση με την 900αρα μην περιμενεις και τραγικες διαφορες μου ειπε!!! Η 900αρα εχει δυνατοτερο αλγοριθμο και επεξεργαζεται τις φωτος, που αντισταθμιζεται με τον φακο της δικιας σου!!!(κατα καποιο τροπο);)

 

Ειναι κορυφαια... βγαλε μερικες φωτος και θα το διαπιστωσεις και μονος σου!!!

 

οποτε η 850 εχει δυνατοτερο ατου ετσι?:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για μηχανη 12x9x8

καμμια θηκη; (olympus c-7070)

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Sony P-200 και έχω παρατηρήσει ότι σε σκοτεινά μέρη πολλές φορές ενώ ανάβει το φλας οι φωτογραφίες βγαίνουν θεοσκότεινες.

Και μιλάω για 1 μέτρο απόσταση, ακόμη και εντός σπιτιού με σχετικά χαμηλό φωτισμό.

Ρυθμισμένο στο αυτόματο.

Τι μπορεί να φταίει;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την Sony P-200 και έχω παρατηρήσει ότι σε σκοτεινά μέρη πολλές φορές ενώ ανάβει το φλας οι φωτογραφίες βγαίνουν θεοσκότεινες.

Και μιλάω για 1 μέτρο απόσταση, ακόμη και εντός σπιτιού με σχετικά χαμηλό φωτισμό.

Ρυθμισμένο στο αυτόματο.

Τι μπορεί να φταίει;:confused:

 

αυτο το προβλημα ειχε κι εγω οταν την ειχα παρει,ποτε μου εβγαιναν σκοτεινες και ποτε ποτε τις εκαιγε με το φλας,ηταν κι ο λογος που την πουλησα,την μερα δεν ειχα κανενα προβλημα.τα ειχα ρυθμισει παντως ολα καλα και το ειχα ψαξει πολυ το θεμα τοτε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα ειχε κι εγω οταν την ειχα παρει,ποτε μου εβγαιναν σκοτεινες και ποτε ποτε τις εκαιγε με το φλας,ηταν κι ο λογος που την πουλησα,την μερα δεν ειχα κανενα προβλημα.τα ειχα ρυθμισει παντως ολα καλα και το ειχα ψαξει πολυ το θεμα τοτε.

 

Ωχ...:(

Κατάλαβα...Μάλλον θα πρέπει ή να κάνει μια επίσκεψη στο σέρβις ή να φεύγει σιγά σιγά...:cry:

Είδωμεν. Ευχαριστώ πάντως.:O

Link to comment
Share on other sites

Ωχ...:(

Κατάλαβα...Μάλλον θα πρέπει ή να κάνει μια επίσκεψη στο σέρβις ή να φεύγει σιγά σιγά...:cry:

Είδωμεν. Ευχαριστώ πάντως.:O

 

την ειχα παει κι εγω και το ειχα postarei κιολας,δεν θυμαμαι αν ειχα κανει post εδω η στο dpgr,δεν εβγαλα καμια ακρη παντως με το service.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

H πλάκα είναι ότι είχα διαβάσει αρκετά πριν την αγοράσω και πουθενά δεν διάβασα κάτι τέτοιο!:X

Μόνο τα καλύτερα για αυτήν την μηχανή και από τεστ κλπ.:cry:

Κρίμα.:worry:

Μάλλον θα επιστρέψω στις Cannon αλλά όχι άμεσα...

Link to comment
Share on other sites

οποτε η 850 εχει δυνατοτερο ατου ετσι?:)

 

Oui...;) :)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

παντως απ οτι καταλαβα ολα ειναι θεμα τι ψαχνει κανεις...

 

αν θελει μια απλη μηχανουλα τοτε οι Κανον ειναι οι καλυτερες...μιλω για 800ις 850 900...αν θελει κατι σε πιο ψαγμενα παει σε A640 S3IS G7... αλλα και σε Κοντακ...(880 απιστευτη με φοβερη τιμη...και ειναι και μεγαλο σχολειο για να σε μπασει στον κοσμο των SLR) καθως και Fuji (s6500fd)..

 

εγω πχ για γενικη χρηση εχω μια 750 ιξους αλλα για σχολειο σε μια εβδομαδα παιρνω την Κοντακ 880...μονο καλα λογια εχω ακουσει και για τοπια θαλασσα και κτηρια ειναι απλα απιστευτη...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

την παρελαβα,το βραδακι θα γραψω κι εντυπωσεις,απο κατασκευη παντως ειναι κλασσικα χλιδα.canon.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον η μηχανουλα ειναι φανταστικη,οτι καλυτερο εχω παρει απο canon,ο φακος κανει εξαιρετικη δουλεια και φαινεται κι αμεσως,οι φωτογραφιες ειναι μια χαρα και δεν παρατηρησα σε καμια εως τωρα φωτογραφια red eye αν και δεν νομιζω να λειπει και καθολου αυτο.

το μενου της ειναι πιο ανανεωμενο σε σχεση με της 800 που ειχα και φυσικα καλυτερη σαν συνολο μιας κι οπως ειπα ο 28αρης φακος ειναι πολυ καλος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε ταξιδιωτη σκεφτηκες ποτε να περασεις σε μια dSLR?πλεον και με 550ευρω υπαρχει ΝικοΝ Δ50 και δεν νομιζω οτι υπαρχει συγκριση μεταξυ των φωτο που βγαζουν οι Ριφλεξ με τις απλες...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το εχω σκεφτει πολες φορε το θεμα ειναι οτι το μεγεθος ιναι απαγορευτικο παρα τις δυνατοτητες και πιστευω οτι προοριζοντε σε ποιο ψαγμενα ατομα στον τομεα της επαγγελματικη φωτογραφιας.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Άσε που θα παλεύει κανείς και με την σκόνη... Βέβαια, έχουν βγάλει διάφορα συστήματα για να την διώχνουν, αλλά όσο να'ναι είναι ακόμα ένας μπελάς.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

KAΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΕΣ...,ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΨΗΦΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΘΑΘΕΛΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΨΗΦΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΑ(ΟΧΙ ΤΠΤ ΤΟ ΤΡΕΛΟ)ΚΑΤΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 130Ε -170Ε (ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΟΝΕΥ) ΜΕ 6-7 ΜPIXELS!!ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ??ΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ??ΟΙ BENQ ΕΙΝΑΙ ΜΑΠΑ??ΟLYMPUS ,NIKON,H'CANON,SONY(ΑΚΡΙΒΕΣ?)ΕΧΩ ΔΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:

OLYMPUS FE-180 KAI 190,BENQ DC 1000 KAI C750,TURBO-X TOY ΠΛΑΙΣΙΟΥ....??ΤΙ ΛΕΤΕ ???ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ......:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να προτιμησεις κατι σε Olympus κι οχι turbo x η benq.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αν εχεις μια ψηφιακη μπορεις να τη συνδεσεις με το msn messenger να τη χρησιμοποιησεις σαν web camera;;;; αναμενω απαντηση.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη η fe-180 ειναι καλη με τα στανταρ που θελω?nikon και canon να μην κοιταξω καθολου?????

 

οι canon ειναι πολυ καλες αλλα ακριβες τουλαχιστον τα αξιοπρεπες της μοντελα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

kalhmera !! thelo na agoraso thn CANON EOS 400 D DIGITAL SLR KAMERA!! kai exo thn exhs aporia !! na thn agoraso ap edo h na perimeno mexri arxes martiou ou tha pao tokyo na thn paro ap ekei? einai pio fthna ta hlektronika? h oxi? edo thn vrhka sto pixmania 735 euro !! polu fthinotera apo multirama ktl !! einai kalo magazi?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...