Jump to content

Περί... Cosmote γενικά


dreamacid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν θα δουλέψει 4G ok, αλλά τουλάχιστον η ίδια κάρτα δεν θα μπορεί να δουλέψει ως 3 ή 2 G?

 

Nαι θα δουλευει ως 3G/2G

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς, είπα μήπως πήγαινε στράφι! αλλά η κάρτα είναι nano, χρειάζομαι αντάπτορα για να μπεί στο HTC G2? υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω στην αγορά αντάπτορα;
Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς, είπα μήπως πήγαινε στράφι! αλλά η κάρτα είναι nano, χρειάζομαι αντάπτορα για να μπεί στο HTC G2? υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω στην αγορά αντάπτορα;

 

καλυτερα αποφυγε ανταπτορα,γιατι σε εμενα ειχε κολλησει μεσα στο lg optimus g και δεν εβγαινε με τιποτα και πηγα να χασω και την εγγύηση,ευτυχως μου το αντικατεστησαν τελικα.Τωρα στο Htc G2 δεν ξερω αν υπαρχει καποια περιπτωση να κολλησει..καλυτερα πηγαινε σε ενα καταστημα cosmote/γερμανου με 5€ και την ταυτοτητα και κανε αντικατασταση της nano sim και ζητα κανονικη sim...

(ο αριθμος παραμενει ο ιδιος/υπολοιπο το ιδιο.)

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

και τι έκανες και κόλλησε μέσα, την έβαλες μόνη της καταλάθος;

 

Οχι με ανταπτορα

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

4.09 το πρωι αναπαντητη απο 00359892032207 εχετε βρει ακρη τι παιζει. πιστευω αν κανω κληση παει το μηνιατικο
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πριν 2 μερες απο το 00 359 87 678 5630 δεχτηκα κληση..σαν αναπαντητη νομιζω ηρθε γιατι δεν ακουσα να χτυπαει το κινητο, εχω Cosmokarta :O

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν εχει βρει κανεις γιατι γινονται αυτες οι κλησεις.

αλλα για να ειναι αναπαντητες περιμενουν να τους παρεις πισω.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εκανα ενα search και γενικα δεν βρηκα κατι για το συγκεκριμενο θεμα. Ειναι να μετακομισω τελη του μηνα σε καινουριο σπιτι το οποιο εχει μηδενικο σημα Κοσμοτε. Οταν λεω δεν εχει σημα δεν εννοω μια μπαρα κτλ..εννοω no signal στεγνο. Να πω οτι ηταν και κανα υπογειο...στο 1ο οροφο ειναι.

 

Anyway, εχω δει τον ενισχυτη σηματος που δινει η Κοσμοτε που τον κουμπωνεις πανω στο ρουτερ αλλα ζητανε 99 ευρω. Δηλαδη μου ζητανε 99 ευρω που δεν εχει σημα το δικτυο της μεσα στο κεντρο της Αθηνας στο Γαλατσι? Ξερει κανεις αν ειμαι φορτικος αν παιζει να μου το δωσουν τσαμπα η σε μειωμενη τιμη? Γενικα το εχει δουλεψει αυτο κανενας? Κανει δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκεφτεί να κάνεις φορητότητα σε άλλη εταιρεία που να πιάνει? Γιατί αυτές τις συσκευές έπρεπε να τις δίνουν τσάμπα. Να χρησιμοποιεί ίντερνετ που πληρώνω ξεχωριστά για να με χρεώνει στο κινητό? Όχι δεν θα πάρω
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο μονο που δεν μπορω να φυγω μεχρι τον επομενο Μαιο. Ειχα παρει τα μαλλιοκεφαλα μου στην ανανεωση οποτε θα ζητανε κερατιατικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εκανα ενα search και γενικα δεν βρηκα κατι για το συγκεκριμενο θεμα. Ειναι να μετακομισω τελη του μηνα σε καινουριο σπιτι το οποιο εχει μηδενικο σημα Κοσμοτε. Οταν λεω δεν εχει σημα δεν εννοω μια μπαρα κτλ..εννοω no signal στεγνο. Να πω οτι ηταν και κανα υπογειο...στο 1ο οροφο ειναι.

 

Anyway, εχω δει τον ενισχυτη σηματος που δινει η Κοσμοτε που τον κουμπωνεις πανω στο ρουτερ αλλα ζητανε 99 ευρω. Δηλαδη μου ζητανε 99 ευρω που δεν εχει σημα το δικτυο της μεσα στο κεντρο της Αθηνας στο Γαλατσι? Ξερει κανεις αν ειμαι φορτικος αν παιζει να μου το δωσουν τσαμπα η σε μειωμενη τιμη? Γενικα το εχει δουλεψει αυτο κανενας? Κανει δουλεια?

Την πατησες φιλε μου δυστυχως. Γαλατσι η Κοσμοτε δεν εχει καν κεραια και ειναι και γουβα και δεν πιανει πουθενα, οσους ενισχυτες σηματος και να βαλεις (εχω προσωπικη εμπειρια, μισο στενακι απο τη Γαλατσιου πιανει δυστυχως μονο η βονταφον....).

Το ιδιο και με τηλεοπτικο σημα, παλι δυστυχως...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο μονο που δεν μπορω να φυγω μεχρι τον επομενο Μαιο. Ειχα παρει τα μαλλιοκεφαλα μου στην ανανεωση οποτε θα ζητανε κερατιατικα.

 

Θα φύγεις με υπαιτιότητα δικιά τους όμως.

Link to comment
Share on other sites

έχω σχεδόν ίδιο πρόβλημα..

απο το κινητό μου πήγε μήνυμα σε άλλη επαφή, το οποίο εγώ δεν έστειλα.

αυτό έγινε 2 φορές και το μήνυμα ήτανε ίδιο.

 

με διαφορά ώρας 1 λεπτό.

στο κινητό μου υπάρχει στα απεσταλμένα σαν να το έστειλα πραγματικά εγω.

 

στην αρχή νόμιζα ότι είναι απο τα πλαστά μηνύματα με προγράμματάκια για adroid.

 

αλλά διαπίστωσα ότι αυτά τα προγραμματάκια, εμφανίζουν το μήνυμα και τον αποστολέα αλλά στη πραγματικότητα δεν υπάρχουν στα απεσταλμένα του αποστολέα.

 

εσείς που στείλατε αυτά τα μηνύματα στους άλλους.. τα έχετε στα απεσταλμένα σας???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για Android που κάνει αυτή τη δουλειά https://play.google.com/store/apps/details?id=il.azusdex.incognito_sms_2
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα ετσι ειναι αλλα δυστυχως η ευτυχως τις περισσοτερες φορες οι εταιρειες κινητης βγαινουν λαδι σε τετοιες περιπτωσεις με τα διαφορα παραθυρακια τους και τα ψιλα γραμματα των συμβασεων που ουσιαστικα δεν εχεις αλλη επιλογη παρα να τις υπογραψεις για να κανεις την δουλεια σου.

 

Ενιγουει, απο οτι εμαθα το δινουν δωρεαν σε αρκετες περιπτωσεις οπως και η Βονταφον. Τελη του μηνα που θα μετακομισω, θα κανω τις κινησεις και θα ενημερωσω εδω για την εκβαση μπας και βοηθηθει και κανενας αλλος συμφορουμιτης.

 

ΥΓ Για τον φιλο που λεει για το Γαλατσι να του πω οτι αυτη την στιγμη μενω δυο τετραγωνα μακρια απο το εν λογω σπιτι και εχω φουλ 4g σημα κανονικοτατα. Ειναι θεμα κτισματος σε συνδυασμο με bad spot δικτυου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τα φώτα σας. Θέλω να αναβαθμίσω το stick της σύνδεσής μου Internet on the GO σε LTE. Ποιό είναι αυτή τη στιγμή το καλύτερο modem για σύνδεση LTE στο συγκεκριμένο πρόγραμμα που να έχει τη δυνατότητα σύνδεσης με καλό σήμα, σταθερότητα και τις γρηγορότερες δυνατές ταχύτητες; Μάλλον τείνω προς το Huawei Wi-Fi E5776 αλλά αν υπάρχει κάτι καλύτερο/γρηγορότερο θα με ενδιέφερε (πάντα με απόλυτη συμβατότητα με την sim της Cosmote). Επίσης γνωρίζει κανείς αν μπορώ να βρω το συγκεκριμένο modem της Huawei φτηνότερα από ότι το πουλάει η Cosmote; Αν γνωρίσει κανείς κάποιο αξιόπιστο κατάστημα ας παραθέσει κάποιο link. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι μπορεις να παρεις το cosmote τελειο σημα καπως φθηνοτερα με προγραμμα συμβολαιου, παντως στην επόμενη ανανεωση να το χεις κατανου
Link to comment
Share on other sites

Με είχαν πάρει και μένα τηλ πριν κάνα 20 μέρες. Στην αρχή απάντησα και έλεγε μόνο "hallo" μετά το έκλεισα. Πήρε 3 - 4 φορές και δεν απάντησα και καλούσε πάλι. Μετά για περίπου 4 -5 φορές απαντούσα αλλά δεν μιλούσα μόνο τους χρέωνα.

Δεν πήρε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηραν τη γυναικα μου οταν ηταν στη δουλεια.ευτυχως δεν απαντησε.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλά, παίζει και απλά να ισοπεδώσει το ποταπό πλέον Napster σε σύγκριση με το Spotify!

Μπράβο, τέλεια! Ανυπομονώ να αγοράσω premium!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Cosmote γενικά
  • The title was changed to Πως θα ξεφορτωθώ το παρακάτω spam μήνυμα της Cosmote?
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...