Jump to content

Nέος υπολογιστής / Αναβάθμιση: Σύνθεση, προτάσεις, αγορές, ερωτήσεις


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα θα ηθελα παρακαλω μια βοηθεια για αναβαθμιση του υπολογιστη μου δηλ. μνημης (+2 gb) , καρτα μνημης ( να μπορω να παιξω παχνιδια οπως crysis 3) και αν με παιρνει οικονομικα και cpu. O υπολογιστης αποτελειται αυτη τη στιγμη απο τα κατωθι:

α) καρτα γραφικων NVIDIA ENGTX 260 GLX http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-gtx-260/specifications

β) μητρικη ASUS P5Q3 REV. 10 http://www.asus.com/Motherboards/P5Q3/#specifications

γ) μνημη RAM OCZ3P16002GK PC3 12800 2X1 GB τοποθετημενη στα πορτοκαλι slots της μητρικης http://archive.benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=110&Itemid=1

δ) επεξεργαστης INTEL CORE 2 DUO E8500 http://ark.intel.com/products/33911

ε) τροφοδοτικο ENERMAX MODU 82+ http://www.enermax.com/home.php?fn=eng/product_a1_1_2&lv0=1&lv1=54&no=1

Θα ηθελα μια οικονομικη λυση και για μνημη , καρτα γραφικων ας ειναι και μεταχειρισμενο επισης δεν με ενδιαφερει πολυ η ποιοτητα των γραφικων.

 

Ποσα λεφτα μπορεις να διαθεσεις συνολικα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα.Ψαχνω την καλυτερη λυση κ οικονομικη βεβαια για αγορα μεταχειρισμενου σταθερου.Ασχολουμαι κυριως με επεξεργασιες βιντεο κ φωτογραφιας.Παιχνιδια δεν παιζω καθολου.Τα χρηματα που θελω να διαθεσω το πολυ ειναι 400 ευρω.Εχω βρει μια αγγελια κ θελω την γνωμη σας:http://www.ricardo.gr/buy/pc/desktop/diafora/4-purinos-upologistis-se-treli-timi-doro-ta-exoda-apostolis/v/an717510642/ κ αυτον: http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/fullpc/114876-%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CE%B5%CF%82-pc-tower-amd-6%CF%80%CF%8D%CF%81%CE%B7%CE%BD%CE%BF4gb-ram1tb-%CF%83%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%8Cusb3/

Δεχομαι κ γνωμες σε κοματια εαν εχετε.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα σας... εχω παρει ηδη μια καρτα γραφικων gtx 650 και μου εμεινε η επιλογη μητρικης ραμ και επεξεργαστη...

αυτη η μητρικη out of the box http://www.asus.com/Motherboards/M5A78L_LE/#overview τον αμδ φχ 6300?

 

κανεις για αυτο?

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας... εχω παρει ηδη μια καρτα γραφικων gtx 650 και μου εμεινε η επιλογη μητρικης ραμ και επεξεργαστη...

αυτη η μητρικη out of the box http://www.asus.com/Motherboards/M5A78L_LE/#overview τον αμδ φχ 6300?

 

κανεις για αυτο?

 

ζει το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας... εχω παρει ηδη μια καρτα γραφικων gtx 650 και μου εμεινε η επιλογη μητρικης ραμ και επεξεργαστη...

αυτη η μητρικη out of the box http://www.asus.com/Motherboards/M5A78L_LE/#overview τον αμδ φχ 6300?

 

κανεις για αυτο?

Tι εννοείς; Αν εννοείς αν παίζει ο AMD FX-6300 με την μητρική που δίχνεις, φυσικά ναι

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς; Αν εννοείς αν παίζει ο AMD FX-6300 με την μητρική που δίχνεις, φυσικά ναι

 

ναι το ξερω οτι παιζει... απλα καποιες μητρικες χρειαζονται πρωτα αναβαθμιση του bios για να παιξει ο επεξεργαστης στην αρχη... θα χρειαστω κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω οτι παιζει... απλα καποιες μητρικες χρειαζονται πρωτα αναβαθμιση του bios για να παιξει ο επεξεργαστης στην αρχη... θα χρειαστω κατι τετοιο?
όχι .
Link to comment
Share on other sites

όχι .

 

σαν κατασκευη η καρτα gtx650 με τον 6300 την μητρικη αυτη και 8 γβ ραμ θα μπορεσει να σηκωσει κραισις 3? εστω low--> medium σε single player

Link to comment
Share on other sites

σαν κατασκευη η καρτα gtx650 με τον 6300 την μητρικη αυτη και 8 γβ ραμ θα μπορεσει να σηκωσει κραισις 3? εστω low--> medium σε single player

Αν έχεις και καλή κάρτα γραφικών με πολύ καλή ραμ γραφικών, γρήγορες ram υπολογιστή, και ssd δίσκο, και στα high δε θα χει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις και καλή κάρτα γραφικών με πολύ καλή ραμ γραφικών, γρήγορες ram υπολογιστή, και ssd δίσκο, και στα high δε θα χει πρόβλημα

 

μου λειπει ο σσδ

Link to comment
Share on other sites

Εχω να κανω μια ερωτηση:

Επεξεργαστής: Intel Core i5 3470, 3.2 GHz, 6MB Cache, 22nm (178-187€)

Μητρική: Gigabyte GA-B75-D3V (rev1.1) ή αντίστοιχη με Socket: LGA1155 (80-94€)

Μνήμη: 2 x 4GB Corsair DDR3 4GB 1600MHz Vengeance Blue (54€)

Κάρτα γραφικών: Palit GeForce GTX 650 Ti, DDR5, 28nm ή αντίστοιχη (150€)

Σκληρός δίσκος: 1TB Seagate Barracuda 7200.14 (64MB Cache, 7200RPM, Sata ΙΙΙ 6Gb/s) (77-82€)

Κουτί/Θήκη: Corsair Carbide Series 400R Mid-Tower Case (100€)

Τροφοδοτικό: Corsair CX Series Modular CX750M (100€)

Οπτικό Μέσο: Sony DVD±RW AD-7280S Dual Layer 7280S (18-22€)

 

Επεξεργαστής: AMD FX 6300, 3.5 GHz, 14MB Cache, 32nm (144€)

Μητρική: Gigabyte 970A-D3 ή αντίστοιχη με Socket: AM3+ (79-84€)

Μνήμη: Corsair Vengeance Low Profile - 8GB Dual Channel DDR3 Memory Kit 1600MHZ (44-54€)

Κάρτα γραφικών: Sapphire Radeon HD7850 1GB OC GDDR5 28nm ή αντίστοιχη με υπερχρονισμένο τσιπάκι AMD Radeon HD 7850 (199€-225€)

Σκληρός δίσκος: 1TB Seagate Barracuda 7200.14 (64MB Cache, 7200RPM, Sata ΙΙΙ 6Gb/s) (77-82€)

Κουτί/Θήκη: Corsair Carbide Series 400R Mid-Tower Case (100€)

Τροφοδοτικό: Corsair CX Series Modular CX750M (100€)

Οπτικό Μέσο: Sony DVD±RW AD-7280S Dual Layer 7280S (18-22€)

 

Ποιος απο τους 2 υπολογιστες ειναι καλυτερος για gaming και ποσα χρονια θα αντεξουν περιπου να παιζουν τα παιχνιδια που βγαινουν σε αρκετα καλη αναλυση;

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη σύνθεση έχει καλύτερη κάρτα γραφικών, επομένως καλύτερο gaming. Πάντως και με επεξεργαστή των 100 ευρώ κάνεις τη δουλειά σου με παιχνίδια. Προτίμησε φθηνότερο επεξεργαστή Amd, ακριβότερη κάρτα γραφικών, και ssd δίσκο για τα παιχνίδια και το λειτουργικό
Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη σύνθεση έχει καλύτερη κάρτα γραφικών, επομένως καλύτερο gaming. Πάντως και με επεξεργαστή των 100 ευρώ κάνεις τη δουλειά σου με παιχνίδια. Προτίμησε φθηνότερο επεξεργαστή Amd, ακριβότερη κάρτα γραφικών, και ssd δίσκο για τα παιχνίδια και το λειτουργικό

 

Θα αντεξει ας πουμε για 2 χρονια να ειναι ενα αξιοπρεπες gaming pc;

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Θα αντεξει ας πουμε για 2 χρονια να ειναι ενα αξιοπρεπες gaming pc;

Ευχαριστω πολυ

 

φυσικα και θα αντεξει... εκτος αν γινουν τιποτα τρομερες εξελιξεις στα παιχνιδια και πρεπει να αγορασουμε υπολογιστη παλι σε 2 χρονια... εγω παιζω αξιοπρεπεστα παιχνιδι με μια Gtx 650 και εναν intel core 2 duo 2.7ghz 7ετιας... οποτε φαντασου τι θα γινεται με το δικο σου συστημα... (αν αλαξεις κατι σε 2-4 χρονια θα ειναι η μητρικη και μονο οι επεξεργαστες δεν επηρεαζουν τοσο πολυ τα παιχνιδια εκτος απο παιχνιδια οπως το skyrim και πολυ βαρια mmorpg που ειναι δουλεια του επεξεργαστη να φορτωσει τους παιχτες)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα μελη του forum .

Θα ηθελα την αποψη σας σε ποιες απο τις 2 αυτες συνθεσεις θα μπορουσα να κανω .

Αρχικα θα ηθελα να ενημερωσω οτι η συνθεση αρχικα θα ειναι για games και κατα δευτερον για εργασιες γραφειου , home video/music με οτι αυτο συνεπαγετε (ταινιες & μουσικη ).

Οι συνθεσεις κατα κυρια διαφορα αφορουν cpu & motherboard .

Τα βασικα hardware και στις 2 συνθεσεις ειναι τα παρακατω .

Case : Cooler Master Storm Scout II Advanced

Τροφοδοτικο : Corsair CX Series 600M Builder 600W

Ram : Corsair 8GB Vengeance 1600MHz (το συνολο τις ram θα ειναι 8gb , αλλα δεν ξερω αν θα ειναι 1x8gb Η 2x4gb , αυτο περιμενω αποψεις περι του θεματος )

Gpu (καρτα γραφικων ) : Gigabyte GTX 660 2GB windforce OC Version

Σκληρος δισκος : Kingston 120GB SSDNow V300 2.5 SATA III (Αυτος θα ειναι ο βασικος )

Σκληρος δισκος 2 : Western Digital Scorpio Blue 500GB SATA

Περιμενω απο εσας μια αποψη μερι τις βασικης συνθεσης .

Θα μπορουσανε να δοθουνε ακομα και προσωπικες εμπειριες για καποιο part απο ολα αυτα και ειδικα για cpu & motherboard .

Και τωρα ερχόμαστε τα δυσκολα .

Η μια θα ειναι με intel και θα εχει την παρακατω cpu & motherboard

cpu : Intel Core i5-4570

mobo : Gigabyte H87-HD3

Kαι η δευτερη θα ειναι AMD συνθεση και θα εχει την παρακατω cpu & motherboard .

cpu : AMD FX-8320 x8 Core Black Edition

mobo : Asus M5A99X EVO R2.0

(Να αναφερω οτι στην amd αν αποφασισω σε αυτη στο πολυ προσεχες μελλον θα μπει και αυτο , για να εχω το κεφαλι μου ήσυχο : http://www.e-shop.gr/product?id=PER.641164 .)

Να ενημερωσω (χωρις να θελω να σας προσβαλω σε καμια περιπτωση ) οτι δεν ειμαι διατεθημενος να αλλαξω κατι απο την ολη συνθεση και ο λογος που δεν το κανω αυτο ειναι γιατι εδω και 1 μηνα κοντα αλλαζω τα παντα απο πανω γιατι ο καθενας εχει μια διαφορετικη αποψη για την συνθεση .

Θα ηθελα λοιπόν να μου πειτε ποια θα μπορουσε να ειναι καλητερη συνθεση , οχι μονο οσων αφορα την γρηγοραδα και την ποιοτητα , αλλα να σκεφτητε και λιγο μελλοντικα .

Σας ευχαριστω πολυ ολους εκ των προτέρων και ελπιζω να δοθουνε σημαντικες απαντησεις , μπας και επιτελους αποφασισω που θα καταληξω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα μελη του forum .

Θα ηθελα την αποψη σας σε ποιες απο τις 2 αυτες συνθεσεις θα μπορουσα να κανω .

Αρχικα θα ηθελα να ενημερωσω οτι η συνθεση αρχικα θα ειναι για games και κατα δευτερον για εργασιες γραφειου , home video/music με οτι αυτο συνεπαγετε (ταινιες & μουσικη ).

Οι συνθεσεις κατα κυρια διαφορα αφορουν cpu & motherboard .

Τα βασικα hardware και στις 2 συνθεσεις ειναι τα παρακατω .

Case : Cooler Master Storm Scout II Advanced

Τροφοδοτικο : Corsair CX Series 600M Builder 600W

Ram : Corsair 8GB Vengeance 1600MHz (το συνολο τις ram θα ειναι 8gb , αλλα δεν ξερω αν θα ειναι 1x8gb Η 2x4gb , αυτο περιμενω αποψεις περι του θεματος )

Gpu (καρτα γραφικων ) : Gigabyte GTX 660 2GB windforce OC Version

Σκληρος δισκος : Kingston 120GB SSDNow V300 2.5 SATA III (Αυτος θα ειναι ο βασικος )

Σκληρος δισκος 2 : Western Digital Scorpio Blue 500GB SATA

Περιμενω απο εσας μια αποψη μερι τις βασικης συνθεσης .

Θα μπορουσανε να δοθουνε ακομα και προσωπικες εμπειριες για καποιο part απο ολα αυτα και ειδικα για cpu & motherboard .

Και τωρα ερχόμαστε τα δυσκολα .

Η μια θα ειναι με intel και θα εχει την παρακατω cpu & motherboard

cpu : Intel Core i5-4570

mobo : Gigabyte H87-HD3

Kαι η δευτερη θα ειναι AMD συνθεση και θα εχει την παρακατω cpu & motherboard .

cpu : AMD FX-8320 x8 Core Black Edition

mobo : Asus M5A99X EVO R2.0

(Να αναφερω οτι στην amd αν αποφασισω σε αυτη στο πολυ προσεχες μελλον θα μπει και αυτο , για να εχω το κεφαλι μου ήσυχο : http://www.e-shop.gr/product?id=PER.641164 .)

Να ενημερωσω (χωρις να θελω να σας προσβαλω σε καμια περιπτωση ) οτι δεν ειμαι διατεθημενος να αλλαξω κατι απο την ολη συνθεση και ο λογος που δεν το κανω αυτο ειναι γιατι εδω και 1 μηνα κοντα αλλαζω τα παντα απο πανω γιατι ο καθενας εχει μια διαφορετικη αποψη για την συνθεση .

Θα ηθελα λοιπόν να μου πειτε ποια θα μπορουσε να ειναι καλητερη συνθεση , οχι μονο οσων αφορα την γρηγοραδα και την ποιοτητα , αλλα να σκεφτητε και λιγο μελλοντικα .

Σας ευχαριστω πολυ ολους εκ των προτέρων και ελπιζω να δοθουνε σημαντικες απαντησεις , μπας και επιτελους αποφασισω που θα καταληξω .

 

η συνθεση γενικα πολυ καλη... απλα απο οτι ειδα διαλεξες τον 8320 και οχι τον 8350 προφανως επειδη με oc θα φτασεις τα 4.0γηζ του... ετσι καλυτερα θα ηταν να παρεις τον i5-3570k γτ εκτος οτι μπορεις να τον κανεις oc που ειναι και future proof δηλαδη δεν εχει σχεδον καμια διαφορα στην αποδοση απο τους haswell

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. έχουμε ένα pc που το μονο που κανει πλέον είναι gaming και ταινίες. Έχει ssd, 4gb ddr2, 2.83 q9550, gtx460, asus p5q deluxe..

 

Λόγο ddr2 μνημών και μετά από 4.5 χρόνια σκέφτομαι να τον αναβαθμίσω και σιγά σιγά αλλάξω τελείως...

 

Να πω πως έχω και μια υδροψυξη της corsair (Η60).

 

Ανάμεσα σε αυτά τα 2:

AMD 8320 vs Intel i5 4430 τι προτέινετε?

 

σκέφτομαι να πάω πρώτα για πακετάκι ραμ,cpu,mobo και μετά κάρτα γραφικών ώστε ότι αγοράσω να μην έχει θέματα ασυμβατότητας πχ λόγο bios(αν υπάρχουν πλέον τέτοια προβλήματα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. έχουμε ένα pc που το μονο που κανει πλέον είναι gaming και ταινίες. Έχει ssd, 4gb ddr2, 2.83 q9550, gtx460, asus p5q deluxe..

 

Λόγο ddr2 μνημών και μετά από 4.5 χρόνια σκέφτομαι να τον αναβαθμίσω και σιγά σιγά αλλάξω τελείως...

 

Να πω πως έχω και μια υδροψυξη της corsair (Η60).

 

Ανάμεσα σε αυτά τα 2:

AMD 8320 vs Intel i5 4430 τι προτέινετε?

 

σκέφτομαι να πάω πρώτα για πακετάκι ραμ,cpu,mobo και μετά κάρτα γραφικών ώστε ότι αγοράσω να μην έχει θέματα ασυμβατότητας πχ λόγο bios(αν υπάρχουν πλέον τέτοια προβλήματα)

 

να επισημανω οτι οι haswell επεξεργαστες δεν εχουν καμια εμφανη διαφορα στην αποδοση στο Gaming στους σταθερους υπολογιστες... οσο για τους επεξεργαστους θα σου προτεινα amd fx 8350 vs intel i5 3570k και για μενα καλυτερο θα ηταν να πας προς την αμδ μερια... αλλα οτι θες κανεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. έχουμε ένα pc που το μονο που κανει πλέον είναι gaming και ταινίες. Έχει ssd, 4gb ddr2, 2.83 q9550, gtx460, asus p5q deluxe..

 

Λόγο ddr2 μνημών και μετά από 4.5 χρόνια σκέφτομαι να τον αναβαθμίσω και σιγά σιγά αλλάξω τελείως...

 

Να πω πως έχω και μια υδροψυξη της corsair (Η60).

 

Ανάμεσα σε αυτά τα 2:

AMD 8320 vs Intel i5 4430 τι προτέινετε?

 

σκέφτομαι να πάω πρώτα για πακετάκι ραμ,cpu,mobo και μετά κάρτα γραφικών ώστε ότι αγοράσω να μην έχει θέματα ασυμβατότητας πχ λόγο bios(αν υπάρχουν πλέον τέτοια προβλήματα)

 

Οσον αφορα το διλημμα AMD ή Intel ολα εχουν να κανουν με το τι χρηματικο ποσο εισαι διατεθειμενος να δωσεις και το τι αποδοση επιζητας . Θελεις οτι καλυτερο υπαρχει , κατι καλο και φθηνο και τι ακριβως παιχνιδια θα παιζεις?

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά που παραθέτω η τιμη δεν έχει μεγάλες διάφορες. Θέλω να παίζω κάποια simulator τα όποια βεβαία δεν έχουν και πολλές απαιτήσεις. Ολά τα υπολοιπα που θέλω να παίζω είναι RPG fps κλπ τα όποια θέλω να τα παίζω fhd και χωρίς κολλήματα. Ακόμα αντέχει άλλα απ οτι βλέπω απο την Ραμ θα την βρω. Δεν βιαζομαι αρχίζω απο τώρα να ψάχνω απλα. Αν δεν αργούν οι ddr4 θα περιμένω άλλα ποιος ξέρει.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά που παραθέτω η τιμη δεν έχει μεγάλες διάφορες. Θέλω να παίζω κάποια simulator τα όποια βεβαία δεν έχουν και πολλές απαιτήσεις. Ολά τα υπολοιπα που θέλω να παίζω είναι RPG fps κλπ τα όποια θέλω να τα παίζω fhd και χωρίς κολλήματα. Ακόμα αντέχει άλλα απ οτι βλέπω απο την Ραμ θα την βρω. Δεν βιαζομαι αρχίζω απο τώρα να ψάχνω απλα. Αν δεν αργούν οι ddr4 θα περιμένω άλλα ποιος ξέρει.

Κάνεις overclocking ;

Αν ναι, ανέβασε λίγο τον επεξεργαστή σου στα 3 ή 3,2, πάρε και μια 7850 ή 7870 σε τιμή 120 έως 150 ευρώ και είσαι εντάξει!

Αν όχι, 8320+μοβο αντίστοιχη+8 γκίγκα ραμ στα (150+50+70) + μια 7850 ή 7870 σε τιμή 120 έως 150 ευρώ και είσαι εντάξει!

Link to comment
Share on other sites

7870 150 ευρω που???? :confused:

 

Μεταχειρισμένη με υπόλοιπο εγγύησης 1 ή 1,5 χρόνο, παίζουν αρκετές στις αγγελίες :lol:

 

ΥΣ. Σόρρυ που δεν το διευκρίνησα...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά επειδή είμαι εντελώς ασχετος.

 

έχω στην κατοχή μου έναν αρκετά παλιο υπολογιστή από τα μουλτιραμα,είχε χαλασει το τροφοδοτικό και απο ότι μου είπαν ευτυφώς που δεν έκανε και έκρηξη.μου το εφτιαξαν αλλά μπηκα στη λογική της "αναβάθμισης" για να μην δωσω λεφτα για καινουριο υπολογιστή μαζεμενα.

 

μπορώ όμως να πέρνω ό,τι θέλω και να κανω την αντικατάσταση με το παλιο αντιστοιχο κομμάτι ή πρέπει να υπάρχουν συγκεκριμένες προδιαγραφές?θα καταλήξω πχ με καλά υλικά που όμως μεταξύ τους είναι μη-λειτουργικά????

 

είμαι παντελώς ασχετος με το θέμα αλλά με ενδιαφέρει αν υπάρχουν και σχετικά λινκ με πληροφορίες και συμβουλές ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά επειδή είμαι εντελώς ασχετος.

 

έχω στην κατοχή μου έναν αρκετά παλιο υπολογιστή από τα μουλτιραμα,είχε χαλασει το τροφοδοτικό και απο ότι μου είπαν ευτυφώς που δεν έκανε και έκρηξη.μου το εφτιαξαν αλλά μπηκα στη λογική της "αναβάθμισης" για να μην δωσω λεφτα για καινουριο υπολογιστή μαζεμενα.

 

μπορώ όμως να πέρνω ό,τι θέλω και να κανω την αντικατάσταση με το παλιο αντιστοιχο κομμάτι ή πρέπει να υπάρχουν συγκεκριμένες προδιαγραφές?θα καταλήξω πχ με καλά υλικά που όμως μεταξύ τους είναι μη-λειτουργικά????

 

είμαι παντελώς ασχετος με το θέμα αλλά με ενδιαφέρει αν υπάρχουν και σχετικά λινκ με πληροφορίες και συμβουλές ακόμα καλύτερα.

 

Θα πρέπει αυτά που βάζεις να τα υποστηρίζει η μητρική σου.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...