Jump to content

Αθροιστική... σύνδεση για αύξηση ταχύτητας;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aθροισμα (συνθεση) δικιας μου dsl, με ασυρματη δωρεαν γειτονιας για διπλασιασμο ταχυτητας.

Εχω σπιτι dsl 384.

Στην γειτονια μου ομως εχει ασυρματη δωρεαν καποιος μια 512.

Πως μπορω μεσα απο τα windows xp να αθροισω αυτες τις δυο ταχυτητες ετσι ωστε να εχω 512+384?

Δηλαδη να αθροισω μια ασυρματη με την δικια μου dsl?

Eyxaristv

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς μέσα από τα windows XP σου να κάνεις σοβαρά το άθροισμα της ταχύτητας.

 

Το μόνο που ίσως θα μπορούσες να κάνεις με αμφίβολα αποτελέσματα, είναι να βάλεις gateways για συγκεκριμένα subnets από την δεύτερη dsl. (πχ να βγαίνεις ελλάδα από την 512), κάτι που δεν σημαίνει ότι θα έχεις απαραίτητα σοβαρή αύξηση.

 

Για να έχεις άθροισμα της ταχύτητας, θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιο router, όπου και εκεί μπορεί να μην έχεις απαραίτητα το άθροισμα της ταχύτητας (κάποιο κέρδος θα το έχεις).

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τα windows δεν είναι σχεδιασμένα γι' αυτή την δουλειά.

 

Αυτό που θες να κάνεις πληρώνετε και μάλιστα ακριβά, γιατί δεν είναι εύκολο να γίνει. Άσε που όταν το κάνουν, το κάνουν για να έχει backup περισσότερο, ή για να ξεχωρίσουν κάποιες υπηρεσίες (πχ Voip από την μία και τα υπόλοιπα από την άλλη) και όχι για ποιό μεγάλες ταχύτητες.

 

Πάρε ποιό μεγάλη dsl.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...