Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton R


POLAP21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κοιτα λιγο την πισω αναρτηση.αμα εισαι με νεκρα και το δοσεις λιγο τριζει;;αν ναι κρατα μια απο τις δυοαναρτησεις πισω και αμα ειναι αυτο θα σταματησει,αλλιως ψαξου λιγο!
Link to comment
Share on other sites

σου φαινετε οτι είναι από την μηχανή τα πλαστικά τρίζουν και εμένα το κάνει μετά από πολλαααα χιλιόμετρα.:wacko:

 

 

χτες μου έβγαλε τα πρωτα προβληματακια.:!:

έφυγε η ντιζα του κοντερ(την έβαλα αλλά δεν παίζει ποια)

έσπασε το κουμπί του φλας(ανταλλακτικό πάει όλο μαζί κοντά

στα 50€

 

αν βρίσκεται σε κανένα κανένα από τα δυο ανταλλακτικά κανονίζουμε τιμή.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια 1000χλμ εχει το μχν,,καινουργιο το πηρα,,τωρα παει για την πρωτη αλαγη λαδιων,,ιστορικο με μπιελιτσες,,εχουν τα r 115?εχει ακουστει κατι?
Link to comment
Share on other sites

μπιελα οχι.γενικα δεν εχει ακουστει κατι.απλος να ΜΗΝ το αφηνεις να δουλευει στον πλαγιοστατη.
Link to comment
Share on other sites

σχετικα,για τακε ειναι καλουτσικη τιμη,καλο θα ηταν να βαλεις τακε εκκεντροφορο και να χεις κ κυβικα ομως για να μην πανε "στραφι" τα χρηματα..σε 1 ωρα παω να παραλαβω το νεο μου κρυπτον Ρ !:):):D
Link to comment
Share on other sites

σχετικα,για τακε ειναι καλουτσικη τιμη,καλο θα ηταν να βαλεις τακε εκκεντροφορο και να χεις κ κυβικα ομως για να μην πανε "στραφι" τα χρηματα..σε 1 ωρα παω να παραλαβω το νεο μου κρυπτον Ρ !:):):D

 

καλοταξιδο:) καινουριο ειναι??

Link to comment
Share on other sites

oχι φιλε,μεταχειρισμενο,ευτηχως ειναι αρκετα προσεγμενο.. ! :)

θα δεις αλλα παρομοια αποδοση,αντε κ λιγο παραπανω με τον τακε) οπως στον fuego,για αυξημενη βελτιωση ειναι ιδανικος!

Link to comment
Share on other sites

oχι φιλε,μεταχειρισμενο,ευτηχως ειναι αρκετα προσεγμενο.. ! :)

θα δεις αλλα παρομοια αποδοση,αντε κ λιγο παραπανω με τον τακε) οπως στον fuego,για αυξημενη βελτιωση ειναι ιδανικος!

 

αφου ειναι προσεγμενο οκ.... θα πεσει βελτιωση στο μοτερακι???:)

Link to comment
Share on other sites

μπα,δεν την ξαναπαταω:p σοβαρα τωρα,φοραει μια εξατμιση protech και γραναζι πισω 42 η 43..το ειχε πολυ κοντο ο προηγουμενος ιδιοκτητης,τα μανισια τα γραναζια τα ξερει κανεις ? αυριο παω για σερβις,βαλβιδες ρυθμισμα, λαδι, φιλτρο, μπουζι, γραναζια αλυσιδα,γυρω στο 60αρι θα βγει..
Link to comment
Share on other sites

μπα,δεν την ξαναπαταω:p σοβαρα τωρα,φοραει μια εξατμιση protech και γραναζι πισω 42 η 43..το ειχε πολυ κοντο ο προηγουμενος ιδιοκτητης,τα μανισια τα γραναζια τα ξερει κανεις ? αυριο παω για σερβις,βαλβιδες ρυθμισμα, λαδι, φιλτρο, μπουζι, γραναζια αλυσιδα,γυρω στο 60αρι θα βγει..

 

δες και τα δισκακια για καλο και για κακο:)

Link to comment
Share on other sites

ναι,θα τα αλλαξω και τα δισκακια γιατι δεν το πατουσα αυτες τις μερες και το πατησα χθες κ φανηκε αμεσως οτι θελει,τελικα τα γραναζια τα μανισια ειναι 15 - 36 οποτε λεω να βαλω προς το παρων τα μανισια κ μετα 14-35 η 15-37 (ελαχιστη διαφορα:p,να χαμε να λεγαμε!)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

1 μου ποστ:D

 

εχω ενα crypton r 105 sta 54 xil daytona κ ψαχνω πολυ καιρο να βρω ηλεκτρονικη αλλα τιποτα....

 

εχω αρχισει να πιστευω πως δεν υπαρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑ crypton στην ελλαδα με ηλεκτρονικη!!!!!!:X:X:X:X:X

 

εχετε δει να παιζει πουθενα τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

1 μου ποστ:D

 

εχω ενα crypton r 105 sta 54 xil daytona κ ψαχνω πολυ καιρο να βρω ηλεκτρονικη αλλα τιποτα....

 

εχω αρχισει να πιστευω πως δεν υπαρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑ crypton στην ελλαδα με ηλεκτρονικη!!!!!!:X:X:X:X:X

 

εχετε δει να παιζει πουθενα τιποτα?

 

εχω βρει μια ηλεκτρονικη για yamaha crypton αλλα μαλλον δεν κανει στο r :wacko: http://www.akyriakopoulos.gr/shop/product_info.php?cPath=22_40&products_id=77&osCsid=2000dbb4e9fa35b75c8e15b250727108

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει μια ηλεκτρονικη για yamaha crypton αλλα μαλλον δεν κανει στο r :wacko: http://www.akyriakopoulos.gr/shop/product_info.php?cPath=22_40&products_id=77&osCsid=2000dbb4e9fa35b75c8e15b250727108

 

απο οτι βλεπω απο το φισακι της ηλεκτρονικης στο λινκ μαλλον δε κανει αλλα δε χανω τιποτα αυριο να παρω ενα τηλεφωνακι να ρωτησω τοσο καιρο ψαχνωωωωω:(:(:(

 

ευχαριστω για την απαντηση:D

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω απο το φισακι της ηλεκτρονικης στο λινκ μαλλον δε κανει αλλα δε χανω τιποτα αυριο να παρω ενα τηλεφωνακι να ρωτησω τοσο καιρο ψαχνωωωωω:(:(:(

 

ευχαριστω για την απαντηση:D

 

δεν μπορεις να βαλεις απλα ρευματα απο κανενα αλλο μηχανακι??? πχ καποιοι στα hondakia τους βαζουν ρευματα απο nsr εσυ δεν μπορεις να βαλεις απο tzr??:)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να βαλεις απλα ρευματα απο κανενα αλλο μηχανακι??? πχ καποιοι στα hondakia τους βαζουν ρευματα απο nsr εσυ δεν μπορεις να βαλεις απο tzr??:)

 

πηρα τηλεφωνο κ μου ειπε οτι κανει για ολα τα crypton εκτως απο το R.....χαχαχαχα τραγικο.....

 

δε το εχω κοιταξει αυτο που λες αλλα θα το ψαξω καλη ιδεα φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλεφωνο κ μου ειπε οτι κανει για ολα τα crypton εκτως απο το R.....χαχαχαχα τραγικο.....

 

δε το εχω κοιταξει αυτο που λες αλλα θα το ψαξω καλη ιδεα φαινεται!

 

φιλε δες εδω http://mototrade.gr/osCommerce/ εχει καποιες ηλεκτρονικες που δεν λεει γιατι μαρκα παπιων ειναι οποτε παιζει να εχει και για crypton r:D

Link to comment
Share on other sites

ε ειναι λιγο μιας κ ειναι καρμπυρατερατο..το δικο μου,φοραει μονο εξατμιση κ βγαζει με 2.5 λιτρα σχεδον 100 χλμ,μηχανικα,μονο προτεκ φοραει. με ενα καρμπ καλη μαρκα,καλορυθμισμενο,22 Η 24 (αληθεια ποιο ειναι καλυτερο για το R 115?) ποσα χλμ θα βγαζω αυτονομια?
Link to comment
Share on other sites

ρελαντιν ολα οκ,,ξεκιναω βαζω πρωτη δευτερα τριτη και οταν εχω χαμηλες σχετικα στροφες και παω να ανοιξω γαζι,,μου κανει ενα γκρρρρ στο ανοιγμα του γκαζιου λες και ειναι πειρακια,,εχω 1400 χλμ,,το σερβις των 1000 το εχω κανεi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...