Jump to content

[MOTO] Yamaha Crypton R


POLAP21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μονο μια εξατμιση και μια φιλτροχοανη.αλλα το θεμα ειναι πως θα στα βγαλει.με 320 ευρο πας βαζεις ενα κιτ στα 140 και μετα σκιζει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για να βγαλει 140κμ και σχετικα γρηγορα το μηχανακι(σε ευθεια παντα μιλαμε)δεν τα βγαζει ετσι απλα,για να τα βγαλει θελει πολλα πραγματα και αρκετο ψαξιμο,εκτος και αν εννοειται 140κμ σε εθνικη,κατηφορα και ευνοικο ανεμο
Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις.το μηχανακι ειναι μπουκομενο.τωρα οτι παπακι θα κυκλωφορει θα ειναι μπουκομενο.λογο προδιαγραφων.για να βγαλεις 140 θελεις.1>εξατμιση sebring made in austria.2>φιλτροχοανη(για να αναπνεει καλητερα αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν μπαινει ετσι απλα.πρεπει να βουλωσεις μια τρυπα).3>να αλλαξεις γραναζι δηλαδει πιο μικρο αλλα δεν θα εχεις καλα ρεπριζ μονο τελικη αποτε αστο.4>σωστο ρυθμισμα στις βαλβιδες.5>να το κανεις 140 κ.εκ αλλα σε σωστο μηχανικο που να ξερει.τωρα μπορεις να βαλεις πιο μεγαλο καρμπ αλλα θα θελεις και ενα βυτιο για να μπορεις να το φουλαρεις συνεχεια.5>αλλαγη ηλεκτρονικη και πολαπλασιαστη.(κατι ακουσα οτι μπαινει και απο bmw m3 αλλα δεν ειμαι σιγουρος.)6>turbo απο smart και οσο παραξενο και να φαινετε μπαινει γιατι το smart ειναι 3κυλινδρο.τωρα ολα αυτα θα σου κοστισουν γυρω στα 1100 ευρο αλλα θα εχεις την πιο γρηγορη παπια.
Link to comment
Share on other sites

me 320 euro paw k vazw kit k vgazei 140?? tha to psaksw giati twra exw vgalei mexri 90-95xlm k mougkrizei olokriro!!!! giati symvainei ayto?

 

ναι απο yamaha με 320ε και περαστηκα μαζι.τωρα μουγκριζει γιατι ζωριζετε ρε.δεν φευγουν ευκολα τα καυσαερια

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να φτιάξετε ένα crypton r και να μην πάθει τίποτα απο ότι έχω ακούσει είναι να του βάλεται κυλινδροπίστονο daytona 54mm,2)εκκεντροφόρο daytona 150 euro και 3) ένα καρμπυρατέρ 24 dellorto 90euro.και να κάνετε μία κάλη ροική εξέλιξη της κεφαλής.μήπως ξέρει κανείς πόσο κάνει το κυλινδροπίστονο που ανέφερα πιο πάνω?
Link to comment
Share on other sites

McGeo to pistoni Daytona kanei 135Ε kai o kulindros allo toso.

Loipon paidia 140 km ta vgazeis me 4 pragmata:

1)Karburater fcr keihin

2)Granazi megalutero mprwsta(h mikrotero pisw) perippou 2-4 dontia

3)Ekkentroforo daytona me kalo ry8misma se kapoion pou na einai polu alani

4)Ena kulindropistono daytona 54mm gia na anevazei grhgora to opoio einai kai to ligotero sumadiko gia pola km.

Na kserete oti ta pistonia ktl dinoun mono repriz.H diafora se telikh den ufistate.To mhxanakai 8a vgalei mono oso mporei apla 8a ta vgalei much faster!!

1,2,3 loipon kai vres kai ena fortigo kalou kakou na koveis aera apo pisw tou!!!:D

σημείωση: αφαίρεση αγγελίας - αγγελίες μόνο στο B&S
Link to comment
Share on other sites

Οταν πειράζεις χιλιοστά στο μηχανάκι το κάνεις πιο δυνατό.τώρα η τελικές έχουν να κάνουν σχέση με τα γρανάζια, ανεβάσεις την τελική χάνεις εκκίνηση.μπορεί ένα μηχανάκι να είναι πολλά χιλιοστά και να μήν πηγαίνει βήμα.πολύ ρολο παίζει η ροϊκή εξέλιξη της κεφαλή (να ανοίξεις εισαγωγή κ.λ.π.)Ας συζητήσουμε τι έχετε κάνει στα cryptonakia απο θέμα μοτέρ και τί προβλήματα αντιμετοπίσατε.
Link to comment
Share on other sites

εγω το μοτερ δεν το εχω ανοιξει καν.εχω 10.216 χιλιομετρα τωρα πανω και δεν εχω παει για service.το μηχανακι το εχω λιοσει μονο λαδια αλλαζο και αυτα ουτε τα ελενχο.
Link to comment
Share on other sites

re guys ta flasakia pisw dn einai moufa:down:? psaxnw ena pisofanaro to opoio to exw dei k se alla crypton k san lexus...exei to klassiko stop k ta flas se ena fanari ola mazi...kserete se poio katasthma mporw na to vrw edw athina:what:?k poso mporei na exei:worry:? egw menw kallithea..kanena edw gyrw mou:help:?
Link to comment
Share on other sites

15 ευρό έχει το πίσω φανάρι για το crypton r κομπλέ.Τώρα πού θα το βρείς δεν ξέρω στην αθήνα(τόσα μαγαζία έχει), πάντως στην χαλκίδα αμα πας στον κοκορίκο θα το βρείς σίγουρα.μπορείς να το παραγείλλεις απο το (http://www.mototrade.gr) ή στο (http://www.akyriakopoulos.gr).
Link to comment
Share on other sites

manos_ath pare thl sto mototrade kai 8a sto steiloun me adikatavolh.Auto kai oti allo goustareis.An 8es pantos mporw na vrw thlefona apo magazia sth thess k na sou pw...
σημείωση: αφαίρεση αγγελίας - αγγελίες μόνο στο B&S
Link to comment
Share on other sites

ntinoscrypton des mia eikona apo to papi mou:

http://w2.bikepics.com/pics/2007/06/22/bikepics-939555-full.jpg

Ti sou leei?:)

σημείωση: αφαίρεση αγγελίας - αγγελίες μόνο στο B&S
Link to comment
Share on other sites

Γ Α Μ Α Τ Ο ! ! ! Τωρα ενα ζαντικο λυπει και εχει γινει super τουμπανο.η σελα ειναι φοβερει.ποσο εδωσες για να την κανεις.κανα 35αρι;;

 

αααα.ξεχασα να σου πω.το μαυρο πλαστικο στο τιμονι που ειναι το κοντερ βιδωμενο θελει λιγο πατιμα για να κουμποσει στα λαστιχακια μεσα.αμα το πατησεις θα ερθει στην ιδια ευθεια με το κατω.

Link to comment
Share on other sites

Ekana thn vlakeia k to edwsa kai phra to aprilia rs50 gt o dady me eprize gia tis kliseis apo thn police!H sela mou vghke 75E perasmenh.Vasika den einai sela oloklhrh.Einai kaluma panw sth palia thn dikia mou.Einai derma kai plastiko kai einai valmenh me syraptiko.

Opws h mama dld...

σημείωση: αφαίρεση αγγελίας - αγγελίες μόνο στο B&S
Link to comment
Share on other sites

:cry::cry::cry::cry:.ισως η μεγαλυτερη βλακεια πιστευω.και εμενα μου λεει να το πουλησω για να παρω το καινουργιο αλλα δεν το δινω.
Link to comment
Share on other sites

Egw eixa ri3ei kai polu €€€

Pistonia kulundrous ekk aksatmiseis...

Aurio omws 8a paei o aderfos mou na parageilei to X!!!!!!!!!

8a dwsei to RS kai 8a to paroume!!!

:D:D:D

σημείωση: αφαίρεση αγγελίας - αγγελίες μόνο στο B&S
Link to comment
Share on other sites

ε παιδια ξερει κανενας τιποτα απο φαναρια.δηλαδη καμια φοτο τιμες.:happy:
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω δει μονο δυο φαναρια γαι κρυπτον αλλα δεν τα θυμαμε και τοσο καλα.το μονο που θυμαμε ειναι οτι και τα δυο ειχαν τα φλασακια μεσα.
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φιλε.και εγω απο δευτερα θα αρχισω να ψαχνω στα μαγαζια μηπως βρω και τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις καποιον στην θεσσαλονικη που να κανει πολυεστερικα για παπιες?Θελω να κανω για το Crypton μου , εχω το προηγουμενο μοντελο απο αυτο της υπογραφης του προηγουμενου ποστ
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...