Jump to content

Σοβαρό πρόβλημα με Internet Explorer


panoseco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με τον Internet Explorer αλλά και με τον Mozilla. Το πρόβλημα είναι όταν μπαίνοντας στην Αρχική σελίδα και των δύο μου εμφανίζει ένα μήνυμα ότι υπήρξε απροσδόκητο πρόβλημα και πρέπει να τερματιστούν οι εφαρμογές. Και εννοείται ότι αυτό συμβαίνει συνεχώς από χθές το μεσημέρι περίπου. Στην συνέχεια μου εμφανίζει τον Dr Watson. Και εγώ ρωτάω είνια τυχαίον συμβάν ή πρόκειται για ιό που έχει μολύνει το σύστημα ή ακόμα πρόκειται για spyware. Και τι πρέπει να κάνω απο εδώ και πέρα. Μήπως να κάνω επαναφορά συστήματος για να διορθωθεί το πρόβλημα, γιατί στο σκανάρισμα που έκανα με το zone alarm δεν βρήκε τίποτα.

 

Ευχαριστώ πολύ. :wacko:

Ρούξι Ψυχάρα για πάντα Τριφυλλάρα.
Link to comment
Share on other sites

To zone alarm είναι τείχος προστασίας και δεν κάνει ελέγχους για ιούς. Δοκίμασε με κάποιο ενημερωμένο antivirus και antispyware.

To zone alarm είναι με antivirus kai spyware. είναι Suite.

Ρούξι Ψυχάρα για πάντα Τριφυλλάρα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με τον Internet Explorer αλλά και με τον Mozilla. Το πρόβλημα είναι όταν μπαίνοντας στην Αρχική σελίδα και των δύο μου εμφανίζει ένα μήνυμα ότι υπήρξε απροσδόκητο πρόβλημα και πρέπει να τερματιστούν οι εφαρμογές. Και εννοείται ότι αυτό συμβαίνει συνεχώς από χθές το μεσημέρι περίπου. Στην συνέχεια μου εμφανίζει τον Dr Watson. Και εγώ ρωτάω είνια τυχαίον συμβάν ή πρόκειται για ιό που έχει μολύνει το σύστημα ή ακόμα πρόκειται για spyware. Και τι πρέπει να κάνω απο εδώ και πέρα. Μήπως να κάνω επαναφορά συστήματος για να διορθωθεί το πρόβλημα, γιατί στο σκανάρισμα που έκανα με το zone alarm δεν βρήκε τίποτα.

 

Ευχαριστώ πολύ. :wacko:

 

Όταν βλέπεις Dr Watson κλπ κατά κανόνα για ιό πρόκειται. Δες εδώ: http://www.securitystronghold.com/gates/spyware-adware-solutions/%5Bdefault%5D_DrWatson32.exe_solution.htm

Link to comment
Share on other sites

Σύντομη παρέμβαση (πιέζει ο χρόνος):

Αλλο ο ιός με την ονομασία DrWatson32.exe, και άλλο το εσνωματωμένο διαγνωστικό εργαλείο των XP με ονομασία Drwtsn32.exe. Για το τελευταίο μπορείτε να δειτε περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;308538

 

Φιλικά,

Αλέξανδρος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...