Jump to content

[MOTO] Aprilia RS 125


asmodeus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλεον ο καλυτερος τροπος ειναι μεσω gps!!!Εχει καλυτερη προσεγγιση στην ταχυτητα με την οποια κινεισαι!!!

 

Οσον αφορα το αν μυριζει δεν νομιζω...εγω τουλαχιστον που βαζω shell v-power racing 100αρα και λαδι μιξης Castrol RacingBike 2 δεν μυριζει τιποτα ουτε τα ρουχα μου ουτε ο συνοδηγος!!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 143
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πλεον ο καλυτερος τροπος ειναι μεσω gps!!!Εχει καλυτερη προσεγγιση στην ταχυτητα με την οποια κινεισαι!!!

 

Οσον αφορα το αν μυριζει δεν νομιζω...εγω τουλαχιστον που βαζω shell v-power racing 100αρα και λαδι μιξης Castrol RacingBike 2 δεν μυριζει τιποτα ουτε τα ρουχα μου ουτε ο συνοδηγος!!!

 

Δεν μυριζει?Απο το nick σου καταλαβαιω οτι ειχες και dynamic.εκεινο μυριζε πιο πολυ?

Link to comment
Share on other sites

dynamic kai egw auta tou vazw...ennow oti murizei pio polu apo tetraxrono k sugkekrimena apo to cbraki...

min eimaste kai upervolikoi.teleio to mixanima mas alla ta dixrona einai kapws

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

paidia iksera afto to forum mono gia kinita ekana search sto google kai to vrika allios...

loipon eimai trelamenos me to RS .....

arxika na ksekiniso me ta vasika ...mexri tora den eixa megali mixani mono mexri ena glx 90 kai afto oxi piragmeno pou emena stin eparxia kai tou patera mou to honda to shadow to 400 alla den elege kai polla...

anyway panta i8ela na paro mixani alla logo gonion kai kirios manas den me afine!!tora pleon eimai 19 me diploma kai gia amaksi kai gia mixanaki...

tora kati ginete kai exo arxisei na tous pi8o kai malon kata to kalokairi pou 8a er8ei 8a me afisoun na paro

elega loipon gia to Rs oti einai apistefto emfanisiaka alla to mono mion apo opou kai na diavaso kai rotiso einai i timi!

otan arxisakai ego na to sizitao mou legane oloi pare kana 600 kana GSR kana tetoio alla pistevo oti den exo tin pira gia na ato odigiso+i mana mou 8a aftoktonouse an to evlepe i 8a epefte se kata8lipsi(eno me to rs oxi oti den fenete megalo alla 8a leo 125 pou na kserei gai 35 alooga kai 160 teliki ...) kai 8a eprepe na paro prota kapoia ma8imata kai nomizo to rs einai to kalitero ergaleio!!

 

 

loipon ti lete giro sto maio to vlepo na agorazo ..,mporei na einai noris alla den 8elo na kano kamia malkia kai met ana kopanao to kefali mou...

loipon akouo protaseis ...na perimeno kamia kenouria kikloforia ...na pao foul gia RS i 600ari kai ksexana ti mou lene oi goneis...i kana metaxirismeno i..tipota alloo?(polla i den evala?:p )

 

please help!!

Link to comment
Share on other sites

paidia iksera afto to forum mono gia kinita ekana search sto google kai to vrika allios...

loipon eimai trelamenos me to RS .....

arxika na ksekiniso me ta vasika ...mexri tora den eixa megali mixani mono mexri ena glx 90 kai afto oxi piragmeno pou emena stin eparxia kai tou patera mou to honda to shadow to 400 alla den elege kai polla...

anyway panta i8ela na paro mixani alla logo gonion kai kirios manas den me afine!!tora pleon eimai 19 me diploma kai gia amaksi kai gia mixanaki...

tora kati ginete kai exo arxisei na tous pi8o kai malon kata to kalokairi pou 8a er8ei 8a me afisoun na paro

elega loipon gia to Rs oti einai apistefto emfanisiaka alla to mono mion apo opou kai na diavaso kai rotiso einai i timi!

otan arxisakai ego na to sizitao mou legane oloi pare kana 600 kana GSR kana tetoio alla pistevo oti den exo tin pira gia na ato odigiso+i mana mou 8a aftoktonouse an to evlepe i 8a epefte se kata8lipsi(eno me to rs oxi oti den fenete megalo alla 8a leo 125 pou na kserei gai 35 alooga kai 160 teliki ...) kai 8a eprepe na paro prota kapoia ma8imata kai nomizo to rs einai to kalitero ergaleio!!

 

 

loipon ti lete giro sto maio to vlepo na agorazo ..,mporei na einai noris alla den 8elo na kano kamia malkia kai met ana kopanao to kefali mou...

loipon akouo protaseis ...na perimeno kamia kenouria kikloforia ...na pao foul gia RS i 600ari kai ksexana ti mou lene oi goneis...i kana metaxirismeno i..tipota alloo?(polla i den evala?:p )

 

please help!!

 

περιπου με το ιδιο σκεπτικο ξεκινησα κιεγω αυτο το post.οι περισσοτερο παντως μου λενε απο το να δωσω 4600 για 125 να δωσω 6000 για ενα αψογο-μεταχειρισμενο GSR,Z750 κτλ.κιεγω για κατι τετοιο σκεφτομαι....

Link to comment
Share on other sites

esi eisai 21 kai to diploma se kaliptei kai mporei na exeis ebiria...

ego pistevo oti an kvaliso 600ari diskola tin glitono tin touba den iparxei periptosi na pigeno me 50 xlmtra kai xoris driftarismata i souzes....vevea an einai grafto sou mporeis kai na perpatas kai na tin pa8eis alla no8o sa na prokalo ligo perisotero eos poli me to 600ari tin tixi mou

giafto elega na ksekiniso me ligi dinami kai molis se dio me tria xronia eimai ok ok kai me to diploma kai ma8o na mpeno stis strofes kai tetoia

Link to comment
Share on other sites

esi eisai 21 kai to diploma se kaliptei kai mporei na exeis ebiria...

ego pistevo oti an kvaliso 600ari diskola tin glitono tin touba den iparxei periptosi na pigeno me 50 xlmtra kai xoris driftarismata i souzes....vevea an einai grafto sou mporeis kai na perpatas kai na tin pa8eis alla no8o sa na prokalo ligo perisotero eos poli me to 600ari tin tixi mou

giafto elega na ksekiniso me ligi dinami kai molis se dio me tria xronia eimai ok ok kai me to diploma kai ma8o na mpeno stis strofes kai tetoia

 

αρκετα σωστο το σκεπτικο σου.ομως μην ξεχνας οτι και το rs ειναι διαολακι...αν θελεις να ξεκινησεις με κατι σου προτεινω το cbr 125 που εχει και χαρακτηρα street μηχανης....

Link to comment
Share on other sites

koita epeidi exo anevei stin ek8esi motosikletas se ena rs perisi kai se ena cbr enos filou (den ta exo odigisei pou paei na pei tipota apla kai mono gia to mege8os to leo)den paizei na paro cbr einai poli mikro kai epidi eimai kai psilos 1.92 pistevo oti 8a exo provlima..oxi oti me to rs den 8a exo alla den pistevo to idio....

apo tin alli einai teleios psofime o kinitiras me 11 aloga ...

kai afta pou lene gia ta aloga me to rs apo oti ksero ego einai ta eksis!!!:

loipon i etairia to fernei oxi fimomeno alla me gio stous 25 ipous ...kai meta me ena tuning kit pou prosferei (ara kiala lefta ektos apo ta 4600 pou me kenei pio distaltiko..vevea den exo rotisei poso kostizei to kit)oxi para polla pramata to kanei 34..etsi eime me to skeptiko oti an to paro telika na to ma8o siga siga kai meta ta valo kai to kit kai oti allo ego do oti isteri ...

vevea me odigei se ena faflo kiklo oti giati na min paro ena etoimo metaxirismeno 600ari ........epeidi omos den evgaza akri ksekinisa kai ego na postaro ara as mas pei an kapoios pou exei empeiries apo aprillia an ontos aksizei(afto pou lete me tin aksiopistia tis aprilia me honda entaksi an einai na sou tixei sou tixenei kai perneis elatomatiko mixanaki...pantos ta honda parousiazoun pio mikra pososta+oti sxeon pantou iparxei ena sinergeio honda ...)

Link to comment
Share on other sites

paidia iksera afto to forum mono gia kinita ekana search sto google kai to vrika allios...

loipon eimai trelamenos me to RS .....

arxika na ksekiniso me ta vasika ...mexri tora den eixa megali mixani mono mexri ena glx 90 kai afto oxi piragmeno pou emena stin eparxia kai tou patera mou to honda to shadow to 400 alla den elege kai polla...

anyway panta i8ela na paro mixani alla logo gonion kai kirios manas den me afine!!tora pleon eimai 19 me diploma kai gia amaksi kai gia mixanaki...

tora kati ginete kai exo arxisei na tous pi8o kai malon kata to kalokairi pou 8a er8ei 8a me afisoun na paro

elega loipon gia to Rs oti einai apistefto emfanisiaka alla to mono mion apo opou kai na diavaso kai rotiso einai i timi!

otan arxisakai ego na to sizitao mou legane oloi pare kana 600 kana GSR kana tetoio alla pistevo oti den exo tin pira gia na ato odigiso+i mana mou 8a aftoktonouse an to evlepe i 8a epefte se kata8lipsi(eno me to rs oxi oti den fenete megalo alla 8a leo 125 pou na kserei gai 35 alooga kai 160 teliki ...) kai 8a eprepe na paro prota kapoia ma8imata kai nomizo to rs einai to kalitero ergaleio!!

 

 

loipon ti lete giro sto maio to vlepo na agorazo ..,mporei na einai noris alla den 8elo na kano kamia malkia kai met ana kopanao to kefali mou...

loipon akouo protaseis ...na perimeno kamia kenouria kikloforia ...na pao foul gia RS i 600ari kai ksexana ti mou lene oi goneis...i kana metaxirismeno i..tipota alloo?(polla i den evala?:p )

 

please help!!

 

Πολυ σωστα σκεφτεσαι..ετσι εκανε κ ενας φιλος μου.Πηρε το rs καινουριο,το κρατησε για 2 χρονια περιπου,το εμαθε καλα καλα κ τωρα εχει τον επιβητορα zx636r!;)

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

αρκετα σωστο το σκεπτικο σου.ομως μην ξεχνας οτι και το rs ειναι διαολακι...αν θελεις να ξεκινησεις με κατι σου προτεινω το cbr 125 που εχει και χαρακτηρα street μηχανης....

 

exo odigiseikai ti shadow to 400ari pou logo varous kai vasika kakis sintirisis(den to kouname ka8olou)ade na pigene 120 kai den mou fanikan arketa na me stamatisoun i na me kanoun na kopso...(mporei na akougente kai kala oti kavalisa to kalami alla etsi enio8a mporei na min itan kai ali8ina 120)vevea mexri na piasei ta 90 itan mia xara efxaristisi kai anevaze sxetika se ligo xrono meta ta 90 i8ele ef8eia ....

Link to comment
Share on other sites

paidia iksera afto to forum mono gia kinita ekana search sto google kai to vrika allios...

loipon eimai trelamenos me to RS .....

arxika na ksekiniso me ta vasika ...mexri tora den eixa megali mixani mono mexri ena glx 90 kai afto oxi piragmeno pou emena stin eparxia kai tou patera mou to honda to shadow to 400 alla den elege kai polla...

anyway panta i8ela na paro mixani alla logo gonion kai kirios manas den me afine!!tora pleon eimai 19 me diploma kai gia amaksi kai gia mixanaki...

tora kati ginete kai exo arxisei na tous pi8o kai malon kata to kalokairi pou 8a er8ei 8a me afisoun na paro

elega loipon gia to Rs oti einai apistefto emfanisiaka alla to mono mion apo opou kai na diavaso kai rotiso einai i timi!

otan arxisakai ego na to sizitao mou legane oloi pare kana 600 kana GSR kana tetoio alla pistevo oti den exo tin pira gia na ato odigiso+i mana mou 8a aftoktonouse an to evlepe i 8a epefte se kata8lipsi(eno me to rs oxi oti den fenete megalo alla 8a leo 125 pou na kserei gai 35 alooga kai 160 teliki ...) kai 8a eprepe na paro prota kapoia ma8imata kai nomizo to rs einai to kalitero ergaleio!!

 

 

loipon ti lete giro sto maio to vlepo na agorazo ..,mporei na einai noris alla den 8elo na kano kamia malkia kai met ana kopanao to kefali mou...

loipon akouo protaseis ...na perimeno kamia kenouria kikloforia ...na pao foul gia RS i 600ari kai ksexana ti mou lene oi goneis...i kana metaxirismeno i..tipota alloo?(polla i den evala?:p )

 

please help!!

 

 

Loipwn, afou exeis to mikro diplwma koitaxe gia kati pou na kaluptetai, dhladh ews 25kw~33,51Ps!

To rs kaluptetai sigoura afou erxetai ''kleisto'' me 15Ps!

Apo thn allh omws einai 2xrono(2T) pou shmainei oti xreiazetai idiaiterh fronthda apo sena kai to mhxaniko sou!

Me liga logia dhladh tha prepei na kaneis ola ta service sthn wra tous, na mhn ameleis na vazeis ladi apo ta kala(15euro to L upologise) kai gia thn kaluterh leitourgia tou 100stara venzinh afou exei upshlh sumpiesh!

Telos na sou pw oti sta 2T mporei na kollhsei o kinhthras mono kai mono apo mia xalasmenh antlia ladiou!

 

Egw apo thn meria mou na sou pw oti kalutera na pareis ena 4xrono(4T) kai kata prothmish metaxeirismeno afou panta uparxei to endexomeno ths ptwshs eidhka se enan neo odhgo opws esy!

 

Mporw na sou proteinw merika montela pou na kaluptwntai opote an thes pes mou..

 

P.S.:Ase th mana sou na leei!Pare afto pou sou aresei esena!

Link to comment
Share on other sites

gia rikse kamia protasi....

 

entaksi pedia mpika sto forum pou eixe dimosiefsi kapoios stis proigoumenes sellides(apriliahellas)

kai mporo na po oti apogoiteftika...ekana ena search me to onoma rs125 kai afta pou vrika gia to kai nourio toulaxiston einai mono provlimata pou tous dimiourgise sta prota xiliometra!!vevea akoma den to exo psaksei kala 8a do pantos me apogoitefse para poli...

Link to comment
Share on other sites

gia rikse kamia protasi....

 

entaksi pedia mpika sto forum pou eixe dimosiefsi kapoios stis proigoumenes sellides(apriliahellas)

kai mporo na po oti apogoiteftika...ekana ena search me to onoma rs125 kai afta pou vrika gia to kai nourio toulaxiston einai mono provlimata pou tous dimiourgise sta prota xiliometra!!vevea akoma den to exo psaksei kala 8a do pantos me apogoitefse para poli...

 

To mixanaki einai ftiagmeno gia pista, opote logiko einai na vgazei provlimata upo alles sunthikes.. Poso mallon an o idiokthths tou to paramelei!

 

Sou stelnw pm gia na mhn vgoume offtopic!

Link to comment
Share on other sites

gia rikse kamia protasi....

 

entaksi pedia mpika sto forum pou eixe dimosiefsi kapoios stis proigoumenes sellides(apriliahellas)

kai mporo na po oti apogoiteftika...ekana ena search me to onoma rs125 kai afta pou vrika gia to kai nourio toulaxiston einai mono provlimata pou tous dimiourgise sta prota xiliometra!!vevea akoma den to exo psaksei kala 8a do pantos me apogoitefse para poli...

 

emena pantws de mou xei parousiasei tpt kai eimai sta 2500km...

min to skeftesai kan man...AKSIZEI!pio kala mathe se auto,einai poly kalo sxoleio gia prin apo 600ari.auto blepw kai egw twra.

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

emena pantws de mou xei parousiasei tpt kai eimai sta 2500km...

min to skeftesai kan man...AKSIZEI!pio kala mathe se auto,einai poly kalo sxoleio gia prin apo 600ari.auto blepw kai egw twra.

 

gia pes mou tis empeirie sou mexri tora exeis akousei gia kanena allo i arketa provlimatika?apo pou ti pires vasika kai se poion 8a to ebistevosouna gia servis edo stin a8ina?

 

a kai se sxesi me tous ipous ti pezei iparxei ontos afto to kit tune up kai poso exei an nai?

 

exeis metrisei aksiopisti teliki?poso?

Link to comment
Share on other sites

160 pragmatika ta xei sigoura.egw exw dei sto ilektroniko tou konter 170.poso na xanei pia.eksallou exw paei me amaksi 120 dipla k edeixne to idio...

oi ippoi einai kleidwmenoi stous 15(!! nai nai !) alla sto vgazoun me ti mia dwrean kai paei 33...

de mou xei parousiasei kanena provlima alla dustuxws den to xei kapoios allos gnwstos gia na sou pw kai giauton...den to pira apo athina opote den kserw na sou pw.

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
yparxei tetoio montelo??

Aprila RS 550 V2

 

Nαι κ τσακιζει..

 

http://www.0-300.gr/upload/images/1141383400.jpg

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

ka8iste 8a me trelane te mporei kapoios na mou dosei stoixia perisotera (opos timi apodosi ktlp..)pooo t

8a trela8oume teleios mou fenete ...

mipos kserei kai kanenas tin imeromenia pou anamenete na er8ei stin ellada?

Link to comment
Share on other sites

kala an kanei kai vgei 8a ginei tis pou...

einai to oneiro ka8e 18 pou den perimenei na paei sta 21 gia na parei 600ari!!an einai kai 450 na pane oi batsoi na gam..

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο?μοιαζει παρα πολυ με το rs 125 με κορυφη αλλαγη στην εξατμιση.μιλαμε για 2χρονο ή τετραχρονο?προφανως για 4?
Link to comment
Share on other sites

Nαι κ τσακιζει..

 

http://www.0-300.gr/upload/images/1141383400.jpg

malon mas koroideveis re markoss ..apo oti ema8a den kikloforei kai einai fotoshop i foto....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...