Jump to content

LG KG320


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"νέο LG-KG320"

 

Candybar πρόταση με slim τετράγωνη σχεδίαση που εντυπωσιάζει.

To KG320 διαθέτει διαστάσεις 95.5x45.9x9.9 χιλιοστά, οθόνη TFT, 1.77 ίντσας, 262K, 176 x 220 pixels και κάμερα 1.3 Mpixels με flash.

Η συσκευή διαθέτει μεγάλη εσωτερική μνήμη 128MB, δυνατότητα σύνδεσης μέσω Bluetooth, USB Mass Storage,

ενώ υποστηρίζει αρχεία MPEG4, MP3 και AAC.

 

http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art19/Cebit06/LG/16.jpg

 

Τεχνικά Χαρακτηριστικά:

Operating frequency: Tri band.

Display: Colour, Adjustable display brightness, 262.144 colours, TFT.

Resolution: 128 x 160 pixels.

Camera: Digital zoom, Effects/camera settings, Flash, Quality settings, MultiShot, Night mode,

Portrait mode, Phone display used as a viewfinder, Video recorder, Self-timer.

Max. resolution: (camera) 1280 x 960 pixels.

Max. resolution: (video) 176 x 144 pixels.

Resolutions: (camera) (1) (1280 x 960), (640 x 480), (320 x 240).

Resolutions: (camera) (2) (176 x 220), (72 x 72).

Resolutions: (video) (176 x 144), (128 x 96).

Type: 1.3 Megapixel camera.

Directional key: 4-way.

Internal memory Size (Dynamic): 128 MB.

Audio: Integrated handsfree speaker.

Polyfonic ringtones: 64-tone polyfonic ringtones, Downloadable ringtones, MP3 ringtones.

Connectivity: Bluetooth, GPRS, Internet browser,HTML browser, Modem.

WAP: 2.0.

Available applications: Alarm clock, Calculator, Calendar notes, Currency converter, Date and time notation, Games,

MP3 player, Phonebook with groups, Photo album, Photo phonebook, Reminder list, Video player, 3GP player.

Dimensions: 95.5x45.9x9.9 mm.

Volume: 44.2 cc.

Weight: 73 gr.

 

 

Φωτογραφίες: :)

Photo 01 Photo 02 Photo 03 Photo 04 Photo 05.

 

Photo 06 Photo 07 Photo 08 Photo 09 Photo 10.

 

Photo 11 Photo 12 Photo 13 Photo 14 Photo 15.

 

Photo 16 Photo 17 Photo 18 Photo 19 Photo 20.

 

 

Βίντεο: video 01 video 02.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχουμε μηπως κανενα νεο για το ποτε θα κυκλοφορησει το εν λογω κινητακι στην Ελλαδα και σε τι τιμη?

Link to comment
Share on other sites

Το περιεργαστηκα σημερα στη Γαλλια και ενθουσιαστηκα τοσο πολυ που τα εσταξα παλι. Εδω τα κινητα ειναι αρκετα πιο ακριβα (οταν ειναι ξεκλειδωτα) και αυτο το βρηκα στα 249 ευρω. Η ποιοτητα υλικων (με μπολικο μεταλλο εξωτερικα) και συναρμολογησης ειναι σε απιστευτο επιπεδο. Η επιφανεια ειναι λιγο μικροτερο απο ενα Κ750 αλλα το παχος ειναι το μισο και αυτο σε αφηνει αφωνο. Το μενου νομιζω οτι ειναι εντελως ιδιο με του Chocolate...πολυ ικανιποιητικο και ιδιαιτερα αυτονοητο...πολυ παρομοιο με αυτο των SE. Εχει ενσωματωμενα Ελληνικα και τις ρυθμισεις ολων των δικτυων που εμφανιζονται αναλογα με την καρτα που βαζεις. Η οθονη εχει αναλυση 176Χ220, ειναι φωτεινοτατη και με πολυ ωραια χρωματα. Εχει πολυ ομορφο mp3-player αλλα η εσωτερικη μνημη ειναι ως γνωστον 128ΜΒ. Ακουγεται στο εξωτερικο ηχειο αρκετα δυνατα και πολυ καθαρα.Περιλαμβανει καλωδιο για pc και ακουστικα τυπου W800 που χωριζουν στα δυο, το κατω μερος περιλαμβανει το μικροφωνο και το πανω μερος στερεο ακουστικα με βισμα 2.5 χιλ, οποτε συνδεουμε οτι ακουστικα γουσταρουμε. Παιρνει mp3 για ηχο κλησης αλλα οχι για sms. Γραφει Ελληνικα οπως τα Siemens και Motorola, δηλαδη ΑΒ, ΔΕΦ, ΓΗΙ κλπ. Στελνει 160 Ελληνικους χαρακτηρες. Η καμερα εχει απειρες ρυθμισεις και βγαζει εξαιρετικα φωτεινες φωτο σε χαμηλο φωτισμο...εχουν ομως ολες μια θολουρα περιμετρικα ενω στο κεντρο ειναι πολυ καθαρες. Βιντεο τραβαει 3gp απεριοριστο με μεγιστη αναλυση 208Χ160 παρακαλω!

 

Αυτα, βιαστικα και ανακατωμενα, σε πρωτη φαση. Το τηλεφωνο ειναι πολυ μουρατο και ειναι μια εξαιρετικη λυση για ολους οσους δε θελουν τις σουπερ λειτουργιες στο κινητο αλλα και αυτες που διαθετει ειναι υπεραρκετες. Σαν εμφανιση βγαζει ματι και σαν φορητοτητα...το V3i ειναι σαν τουβλο μπροστα του!!!

 

Άρα , πολλά από τα τεχνικά χαρακτηριστικά που αναφέρονται πιο πάνω ,δεν ισχύουν

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

η καμερα του ειναι τελικα 1,3 ή 2,0 MPixels??

Αυτο που ειπες για το v3i πολυ με αρεσε (μιας και τωρα εχω το v3) :p :p

υ.γ. με γεια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Full Review :D

 

http://www.mobile-review.com/review/lg-kg320-en.shtml

 

http://www.mobile-review.com/review/image/lg/kg320/gotovue/view03.jpghttp://www.mobile-review.com/review/image/lg/kg320/gotovue/view04.jpg

 

http://www.mobile-review.com/review/image/lg/kg320/gotovue/view02.jpg http://www.mobile-review.com/review/image/lg/kg320/gotovue/kyes.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Νατο!!

Εφτασε επιτελους! Το πηρε κανεις αλλος?

Το ειδα και στο εντυπο της mediamarkt και λεω να παω να το δω απο κοντα!:D

 

Επισης στα specs αναγραφεται: Η συσκευασία περιλαμβάνει στερεοφωνικό handsfree, καλώδιο USB, Data CD, δερμάτινη θήκη. :up::up:

:respect::respect: λοιπον στην LG :)

Link to comment
Share on other sites

Νατο!!

Εφτασε επιτελους! Το πηρε κανεις αλλος?

Το ειδα και στο εντυπο της mediamarkt και λεω να παω να το δω απο κοντα!:D

 

Επισης στα specs αναγραφεται: Η συσκευασία περιλαμβάνει στερεοφωνικό handsfree, καλώδιο USB, Data CD, δερμάτινη θήκη. :up::up:

:respect::respect: λοιπον στην LG :)

 

 

Το εχω στα χερια μου εδω κ 10 περιπου μερες.

 

Απο εξωτερικη εμφανιση ειναι πολυ ομορφο κ πολυ λεπτο. Τα περιφερειακα που το συνοδευουν ειναι επαρκεστατα.

Απο αποψη χρησης κ λειτουργιας τωρα...

 

Εχει αρκετα καλη οθονη η οποια δεν σε προβληματιζει κατω απο αμεσο φωτισμο κ καμερα, με αρκετα καλες ρυθμισεις.

 

Απο αποψη λειτουργιων, δεν ειμαι ομως ικανοποιημενος. Η μπαταρια του δεν κραταει πολυ, σχεδον καθολου με κανονικη προς εντονη χρηση. Εγω το φορτιζω καθε 2 μερες περιπου. Επισης οταν αρχιζει να αδειαζει κ να ζηταει φορτιση, πρεπει να το βαλεις στην πριζα αμεσως γιατι δεν σου δινει χρονο.

Δεν μπορεις να ορισεις καθε επαφη να χτυπαει με διαφορετικο ηχο. Μπορεις να ορισεις διαφορετικα ringtone μονο σε ομαδες. Ευτυχως εχει αρκετες.

Δεν μπορεις να διαλεξεις αλλο ηχο μηνυματος περα απο τους 4 που εχει προεγκατεστημενους.

Συνηθισμενος απο αλλα τηλεφωνα [πχ sony erickson] εχω νευριασει που δεν μπορω να ορισω σαν ηχο κλησης ενα απλο συντομο κλικ, για τις περιπτωσεις που ειμαι σε συναντηση. Η θα ειναι στο αθορυβο, η στο επιπεδο εντασης 1.

Δεν μπορεις να ορισεις φωτογραφια να εμφανιζεται αναλογα με το ποιος καλει, η εγω δεν το εχω βρει ακομα.

Δεν μπορεις σε μια επαφη να βαλεις πανω απο 1 τηλεφωνο

 

Απο εκει κ περα, τα πληκτρα του αν κ δειχνουν πολυ ευαισθητα, ειναι αρκετα ανθεκτικα.

ο "σταυρος" κατευθυνσης, σε βγαζει σε πολυ χρησιμε συντομευσεις:

-δεξια ελεγχεις μηνυματα, προγραμμα η ειδοποιησεις

- αριστερα αλλαζεις το προφιλ χωρις να μπαινεις μεσα στις ρυθμισεις

- κατω φυσικα μπαινεις στον καταλογο

- πανω μπορεις να ορισεις μεχρι 9 συντομευσεις που ειναι πολυ χρησιμες

 

Επειδη προλαβα κ το εριξα ηδη 2 φορες, κ χωρις την θηκη ειναι αρκετα ανθεκτικο ενω με την θηκη δεν καταλαβαινει τιποτα.

Η θηκη ειναι αρκετα πρακτικη κ ομορφη, δεν θα με χαλαγε ομως να "επιανε" το τηλεφωνο σε 1-2 σημεια ακομα

 

Για α τελειωνω, ειμαι σχετικα ευχαριστημενος, ομως λογω της συνεχους χρησης που κανω κ καποιων πραγματων που ειχα συνηθισει σε αλα τηλεφωνα κ τα θελω, δεν ειναι για μενα αυτο το τηλεφωνο. Τουλαχιστον οχι για το τηλεφωνο που κανω τη δουλεια μου. Για το δευτερο μου νουμερο ομως ειναι μια χαρα

 

Αυτααα κ ελπιζω να βοηθησα λιγακι

Have you heard the news?

The dogs are dead!

You better stay home

And do as you’re told.

Get out of the road if you want to grow old.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στη media markt και το ειδα απο κοντα!

Μου αρεσε αρκετα, αλλα γενικα η τιμη του μου φανηκε λιγο τσιμπιμενη...

€279 το ειχε, οταν σχεφτει κανεις οτι με περιπου €300 μπορεις να παρεις ενα SE W800i...:rolleyes:

Μου εκανε πολυ καλη εντυπωση η οθονη. Μου φανηκε αρκετα πιο ευκρινης απο του ν3 που εχω.

Γενικα ειναι ομορφο και κομψο τηλεφωνακι, με ολες τις βασικες λειτουργειες...

Προς το παρον θα μεινω με το αγαπημενο μου ν3 και οταν πεσει η τιμη του σε μερικους μηνες, το ξανασκεφτομαι :cool:

Link to comment
Share on other sites

Από μια αναζήτηση που έκανα στο Skroutz ή χαμιλοτερη τιμη είναι 254.01 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πήγα και το πήρα. Πραγματικά το τηλεφωνο έιναι πολύ στυλάτο, πραγματικά άψογο από θέμα εμφάνισης και απίστευτα μικρό ;)

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που δε περιλαμβάνει δεύτερη μπαταρία η συσκευασία...

Link to comment
Share on other sites

Από διάρκεια η μπαταρία πώς πάει? ψήνομαι να το πάρω, είναι κούκλα!

http://img262.imageshack.us/img262/7971/pub68112179146481597828td2.png

------------------------------

Wii number: 3236 8718 1653 5956

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το δικό μου το γύρισα πίσω για αντικατάσταση αφού μόλις έβγαινα στο δρόμο η ήμουν σε καφετέρια δεν άκουγα τίποτα απ' ότι μου έλεγε ο άλλος παρότι είχα την ένταση στο 5/5! haki μπορείς να μας πεις αν έχεις αντίστοιχο πρόβλημα; Για να ξέρω δηλαδή αν θα λυθεί το πρόβλημα με την αντικατάσταση ή αν το έχουν όλες οι συσκευές...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν το εχω εδω και αρκετους μηνες. Παντως δε θυμαμαι να ειχα εντοπισει χαμηλη ενταση ακουστικου.
Δηλαδή έξω στο δρόμο μίλαγες άνετα; Μάλλον πρέπει να ήταν προβληματική η συσκευή μου! Αύριο που θα παραλάβω το καινούργιο θα ενημερώσω...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν μπορεις να ορισεις φωτογραφια να εμφανιζεται αναλογα με το ποιος καλει, η εγω δεν το εχω βρει ακομα.

 

Αλλάζεις το μέγεθος της κάμερας σε 72x72 και την επόμενη φωτο που θα βγάλεις μπορείς να την προσθέσεις σε επαφή.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

σύντομες ερωτήσεις για κάποιον που το έχει πάρει επειδή το έχω υπόψη για αγορά...

1. Μπορείς να ορίσεις ήχο κλήσης ένα mp3?

2. Δέχεται μεταφορά φωτογραφιών από ΗΥ και μετά αυτές να τις ορίσεις ως εικόνα καλούντος?

3. Στο ξυπνητήρι-υπενθύμιση μπορεί να δεχτεί ήχο mp3?

4. Στα sms που στέλνεις υπάρχει αυτόματη αναφορά μηνύματος (στα Motorola πχ πρέπει να το βάζεις σε κάθε μήνυμα)

5. Η φωτογραφική του μηχανή τραβά φωτογραφίες καλές τη νύχτα (με το φλας πάντα) και σε τι ανάλυση (μάξιμουμ)? Επίσης βίντεο?

6. Διάρκεια μπαταρίας συνολικά μετά τις πρώτες φορτίσεις με νορμάλ χρήση (σε αναμονή και ομιλία περίπου 30' την ημέρα) θα μπορούσε κάποιος χοντρικά να τη μετρήσει? ΕΠίσης πλήρη φόρτιση μπαταρίας μετά τις αρχικές σε πόση ώρα επιτυγχάνεται?

Αν κάποιος-κάποιοι είναι εύκαιροι να μου απαντήσουν θα το εκτιμούσα, σας ευχαριστώ...Έχω ένα D900 της Samsung 1,5 μήνα και θέλω να το αλλάξω γιατί δε μου αρέσει το μενού του...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

1. Ναί μπορείς, ήχο μυνήματος δεν μπορείς να ορίσεις mp3.

2. Όχι μόνο φωτογραφίες που έχουν τραβηχτεί με χαμηλή ανάλυση.:down:

3. Όχι μπορέις να βάλεις μόνο κάποιους midi που ήδη έχει:down:

4. Ναι υπάρχει σχετική ρύθμιση

5. Μήν περιμένεις και τρελά πράγματα. Μέγιστη ανάλυση φωτογραφίας:1280*960, βίντεο 208*160.

6. Περίπου δύο με τρείς μέρες με νορμάλ λειτουργεία.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι κάποιον που ήδη το έχει...

α)Καταφερε κανείς να το συγχρωνίσει με το LG PC Sync?

β)Η ενδειξη της μπαταρίας μου ανεβοκατεβαίνει. Δηλ. όταν μιλαω πέφτει στις δύο γραμμές όταν το αφήνω δείχνει πάλι γεμάτο. Έχουν παρουσιάσει και άλλα παρόμοια συμπτώματα?

duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Θα ήθελα να μάθω αν γίνεται να λειτουργεί το ξυπνητήρι όταν το τηλ είναι κλειστό ή στο αθόρυβο και αν λειτουργεί μαζί με τη δόνηση. Διάβασα ότι το μενού του μοιάζει με του choco, στο thread του οποίου λέει ότι αυτό δεν μπορεί να συμβεί.:worry:

Όλα καλά, αλλά μερικές λεπτομέρειες είναι σημαντικά βολικές για κάποιους, και είναι πραγματικά σπαστικό να σου αρέσει μια συσκευή τόσο που να είσαι έτοιμος να την αγοράσεις και να κολλάς σε χαζοδυσλειτουργίες :)

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

loipon paidia to kinito einai poly kalo exwterika(sxedio klp tromero),alla san tilefono einai patata...mouxe xalasei to diko mou (w810i) kai moutodwse gia mia vdomada o kollitos...paketwthika..

1.to ixeio tou otan synomileis me kapoion akougetai elaxista

2.bataria s*&*a...

opote mavro sto kg320...:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

loipon paidia to kinito einai poly kalo exwterika(sxedio klp tromero),alla san tilefono einai patata...mouxe xalasei to diko mou (w810i) kai moutodwse gia mia vdomada o kollitos...paketwthika..

1.to ixeio tou otan synomileis me kapoion akougetai elaxista

2.bataria s*&*a...

opote mavro sto kg320...:!:

 

alekos2 θα μπορούσες να πεις τι γίνεται και με άλλες βασικές λειτουργίες όπως:

 

1. τηλεφωνικός κατάλογος, αναγνωρίζει τα ονόματα όπως πρέπει από την κάρτα?

2. Στην αναζήτηση κλήσεων υπάρχει πρόβλημα? δέχεται 2ο, 3ο κλπ χαρακτήρα?

3. Στην αναζήτηση παραλήπτη μηνυμάτων συμβαίνει το ίδιο ή κάνει "άλλα" σαν μερικά μερικά?

 

Επίσης μήπως μπορείς να απαντήσεις στα ερωτήματά μου του προηγούμενου post?

 

:O Άκου λέει ακουστικό της πλάκας..................

 

Αν ένα τηλέφωνο δεν μπορεί να αντεπεξέλθει στη βασική του λειτουργία, τι άλλο.......?

Μήπως το δοκιμάζανε μέσα σε studio ηχογράφησης και δεν προβληματίστηκαν?....:p

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

:geek: Για χαρά. Για να εγκαταστήσει java apps ή παιχνίδια σε αυτό το τηλέφωνο πρέπει να κάνετε μερικά πρόσθετα πράγματα στο λογισμικό. Πρώτη ανάγκη να συνδεθεί το τηλέφωνο με το PC σας.

1. Ανάψτε το modem στο τηλέφωνο

2. Συνδέστε το καλώδιο USB από το PC με το LG KG320.

3. Απενεργοποιήστε το αυτόματο κλείδωμα και πηγαίνετε στην οθόνη αναμονής.

4. Τρέξτε το LG contents bank software.

5. Πιέστε «Connect» και επέλεξε τη σύνδεση USB.

6. Τώρα μπορείτε να μεταφορτώσετε εικόνες και ring tones από το PC στο LG KG320. Εάν βρήκατε το μήνυμα λάθους «Timeout», απελευθερώστε το καλώδιο USB και επαναλάβετε.

 

Για να μεταφορτώσει τα παιχνίδια ή Java Apps σε KG320:

1. Close “LG Contents bank” software if you opened.

2. Open file “config.ini” in folder “Program Files/LGGSM/LGContentsBank”.

3. Edit parameter :

EXIST_JAVA=N -> EXIST_JAVA=Y

MODEL_NAME=xxxx -> MODEL_NAME=KG320

4. Save and close file “config.ini”

5. Make sub-folder “Java” in folder “Program Files/LGGSM/LGContentsBank/Contents”

6. Open program “LG Contentsbank”

7. Now you can see Download Java Games menu.

 

Τα περισσότερα από τα παιχνίδια της Java στην αγορά είναι για τα τηλέφωνα της Nokia. Προκειμένου το KG320 να τρέχει τα Java apps ή τα παιχνίδια χρειαζόμαστε tweek πριν μεταφορτώσουμε στο τηλέφωνο.

 

Χρησιμοποιούμε RAR λογισμικό για να ανοίξει τα αρχεία *.jar και βλέπουμε εάν υπάρχει ένας φάκελος «COM» μέσα. Εάν υπάρχει, κατόπιν αυτό το .jar μπορεί να εγκατασταθεί σε KG320. Τώρα πρέπει να δημιουργήσετε .jad για αυτό το .jar αρχείο για να μεταφορτώσετε στο τηλέφωνό σας. Βρείτε έναν JAD Maker. Κατόπιν χρησιμοποιήστε τον JAD Maker για να δημιουργήσετε .jad από .jar αρχείο. Αφότου δημιουργεί το .jad, χρησιμοποιήστε το σημειωματάριο για να το ανοίξετε και να προσθέσετε αυτήν την παράμετρο στην τελευταία γραμμή:

"MIDletX-LG-Contents: KG320

Κλείστε το .jad και έπειτα αντιγράψτε το αρχείο *.jar και το αρχείο *.jad στο φάκελο Java. Έπειτα μπορεί να αρχίσει DL το παιχνίδι στο KG320 σας. Το μέγιστο μέγεθος αρχείων οποιοδήποτε .jar για αυτό το τηλέφωνο είναι μόνο 99kb.

:!:

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως μπορεί να σχολιάσει κάποιος ακόμη το ηχείο κατά τη διάρκεια των κλήσεων?

Διάβασα αρκετά απογοητευτικά για αυτό και στο gsmarena...:confused::(:worry:

Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να σχολιάσει κάποιος ακόμη το ηχείο κατά τη διάρκεια των κλήσεων?

Διάβασα αρκετά απογοητευτικά για αυτό και στο gsmarena...:confused::(:worry:

 

Το ηχείο αποτελεί όντος πρόβλημα. Σε ανοιχτούς χώρους οι κλήσεις ακούγονται μετά βίας στο προφίλ δυνατό και οι συνομιλία είναι επίσης το ίδιο δύσκολη στην μέγιστη ένταση.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...