Jump to content

Κλειδώθηκε το internet μου


enick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες συγνωμη που ανοιγω νεο θεμα αλλα θελω την βοηθεια σας απο χτες δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ απο τον υπολογιστη που εχω σπιτι μου. Εχω ΑDSL και ενω ειναι συνδεμενο κανονικα οταν ανοιγω τον internet explorer μου βγαζει the page cannot be displayed και κατι αλλα. Μου ειπαν πως κληδωθηκε το ιντερνετ, την δουλεια πρεπει να μου την εκανε το zone alarm!
Link to comment
Share on other sites

Ποιοί στο είπαν;; ο provider??? Αν ναι...δοκίμασες να απεγκαταστήσεις το Ζοne Alarm??

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν μου το ειπαι o provide. μου ειχαι ξανα συμβη παλαιοτερα και το ειχα παει για service και ειπαν εκει που το πηγα οτι κλειδωθηκε το internet και μου πηραν 15euro για το ξεκλειδωμα. επεισης εχω δοκιμαση να απεγκαταστησω το zone alarm αλλα τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

για αρχή, άνοιξε το Zone Alarm. Στο παράθυρο πάνω δεξιά έχει ένα λουκέτο που κλειδώνει το internet. Μήπως αρκεί να το τσεκάρεις για να ξεκλειδώσει;
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (2.04.14) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Me firefox kai tipota allo browser dokimases? Giati ms einai auto:p dokimase na mpeis kai se safe mode na mpeis.. An mpainei einai sw to problhma, mallon to zone alarm.

Link to comment
Share on other sites

start -> control panel -> Add remove programms -> Zone alarm -> Remove

 

Για μενα ειναι ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ υπαρχει απο firewall χωρις πλακα τωρα. Οποτε εμπαινε κατι χαλαγε στο setup των windows και 3 φορες κατεστρεψε τα παντα σε βαθμο που ουτε safe mode δεν μπουταρε...

 

ποιο modem/router εχεις? Πηρες καποιο "κουτι" (dsl in a box, dsl cube, onkit dsl κλπ) γιατι αμα εχεις καποιο με router εχει πιθανοτατα firewall απο μονο του και δεν χρειαζεται το zone alarm :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το zone alarm το απεγκατεστησα αλλα τιποτα δεν με βαζει στο interenet. οταν μου ειχαι ξανα συμβη το ειχα παει για σερβης και μου ειχαι πη οτι ειναι δισκολο να το ξεκληδωσω μονος μου και μου πηρε 15euro!
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Παιδες το zone alarm το απεγκατεστησα αλλα τιποτα δεν με βαζει στο interenet. οταν μου ειχαι ξανα συμβη το ειχα παει για σερβης και μου ειχαι πη οτι ειναι δισκολο να το ξεκληδωσω μονος μου και μου πηρε 15euro!
Λίγο μπακάλικος τρόπος,αλλά δεν δοκιμάζεις να κάνεις ένα system restore σε προχθεσινή ημερομηνία,να δούμε τι θα γίνει;Αν δεν φτιάξει τότε δεν είναι θέμα software προφανώς.:)
Link to comment
Share on other sites

1. Αυτό το error ο IE το εμφανίζει για 1002 λόγους. Δεν είναι απαραίτητο ότι έχει πρόβλημα η σύνδεση σου.

2. Δοκίμασε κάποιο άλλο πρόγραμμα όπως firefox, για να δεις αν λειτουργεί η σύνδεση σου.

3. Ψάξε για spyware με κάποιο σχετικό utility, π.χ. spyware doctor, spysweeper.

4. Το ZoneAlarm όταν είναι σωστά στημένο, δεν δημιουργεί προβλήματα. Βασικά χρειάζεται προσπάθεια για να σου κάνει ζημιά.

5. Ο ΙΕ από πλευράς ασφάλειας είναι σουρωτήρι, μην τον χρησιμοποιείς αν δεν είναι απολύτως απαραίτητο.

6. Φρόντισε να βάζεις στα windows τουλάχιστον τα critical updates που υπάρχουν. Στη χειρότερη περίπτωση πρέπει να έχεις το Service Pack 2.

7. Αν δεν θέλεις το ZoneAlarm ή άλλο firewall, φρόντισε τουλάχιστον να είναι ενεργοποιημένο το firewall των windows.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...