Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Θέματα


lsk1977
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προς το παρον πρεπει να βολευτεις με το iphone.

 

5 απλα βηματα για να αλλαξετε τα εικονιδια σε ενα theme ακριβως οπως γινεται στο 6600 σε ολα τα υπολοιπα series 60 : h**p://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=38929 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον πρεπει να βολευτεις με το iphone.

 

5 απλα βηματα για να αλλαξετε τα εικονιδια σε ενα theme ακριβως οπως γινεται στο 6600 σε ολα τα υπολοιπα series 60 : h**p://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=38929 :)

 

Sto 3230 Den douleyei pantws, opoios to dokimasei se allh syskeyh as mas pei.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον πρεπει να βολευτεις με το iphone.

 

5 απλα βηματα για να αλλαξετε τα εικονιδια σε ενα theme ακριβως οπως γινεται στο 6600 σε ολα τα υπολοιπα series 60 : h**p://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=38929 :)

Γιατί εμένα το site δεν δουλεύει; Μου βγάζει λάθος

Link to comment
Share on other sites

Sto 3230 Den douleyei pantws, opoios to dokimasei se allh syskeyh as mas pei.
Δουλευει μια χαρα στο 6630 μου!!!επιτελους αλλαζω εικονιδια σε theme καιρος ηταν να γινει και αυτο:D
Link to comment
Share on other sites

Γιατί εμένα το site δεν δουλεύει; Μου βγάζει λάθος

 

Αλλαξε τα ** με tt. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει μια χαρα στο 6630 μου!!!επιτελους αλλαζω εικονιδια σε theme καιρος ηταν να γινει και αυτο:D

με το τροπο που λεγεται παραπανω το εκανες??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!

Ψαχνω ενα θεμα για την Πολεμικη Αεροπορια!! Εχω του Πολεμικου Ναυτικου και της Πολεμικης Αεροποριας Δεν εχω βρει τιποτα!! μπορει να μου πει καποιος που θα το βρω??

Η΄εαν ξερει καποιο προγραμμα ευκολο στο να φτιαξω ενα θεμα δικο μου???

 

Εαν ξαναποσταρα σε λαθος κατηγορια αυτο το θεμα ζηταω συγνωμη αλλα δεν εχω ξαναποσταρει και το forum οπως ειναι κατασκευασμενο με μπερδευει...

Ζηταω συγνωμη...

 

Ευχαριστω...

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα προγραμμα , που να μπορεις να φτιαξεις θεματα μονος σου ???

συγγνωμη αν το εχετε ξαναπει....

η απαντηση βρισκεται αναλυτικοτατα μια ή δυο σελιδες πισω

Link to comment
Share on other sites

Sto 3230 Den douleyei pantws, opoios to dokimasei se allh syskeyh as mas pei.
Yes you read it correctly, 6670/7610/6630 etc. can change icons just like 6600. Although its abit complicated, its possible.

 

Heres how:

 

Step 1:

 

Go to themes and choose the theme of which the icons you want to use, press options>edited and change one of the setttings, for example, the colour palette. In my case its the sketch theme

 

Step 2

 

Using a program like fexplorer, go to c\system\skins\theme_used_in_step1 and take the ini file

 

Step 3

 

Put it into c\system\skins\the_theme_which_you_wana_use. In my case the Avril Lavigne Theme

 

Step 4

 

If there is any ini file inside, delete it, then, rename the ini file to the name of the folder

 

Step 5

 

You are done, exit the fexplorer and apply your theme

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Να το εξηγησω απλα στα ελληνικα...Ειναι παρα πολυ απλη διαδικασια.

 

1.Ανοιγουμε τον File manager και πηγαινουμε στο C ή Ε:/system/skins.

 

2.Ελεγχουμε τους διαφορους υποφακελους μεχρι να βρουμε τον φακελο με το theme,του οποιου θελουμε τα εικονιδια.(φακελος 1)

 

3.Κανουμε copy απο τον φακελο αυτο(τον φακελο 1), το .ini file, και το μεταφερουμε στο φακελο με το theme στο οποιο θελουμε να χρησιμοποιησουμε τα εικονιδια(φακελος 2).

 

4.Τελος διαγραφουμε το .ini file που υπαρχει ηδη στον φακελο 2,αφου πρωτα κανουμε copy το ονομα του( abc(μολυβακι) +copy ),και το κανουμε paste στο ονομα του .ini file που καναμε copy απο τον φακελο 1.

 

:alien:

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Wraio auto me ta eikonidia!! :)

 

Alla ginetai na allaksoun kai ta eikonidia pou einai mesa sthn ekthesi kai mesa sta mhnymata, kai genika kapoia alla pou den allazoun...??? :confused:

 

Einai wraio etsi alla kapws miso (ta misa allazoun kai ta alla misa oxi... :( )

Link to comment
Share on other sites

Να το εξηγησω απλα στα ελληνικα...Ειναι παρα πολυ απλη διαδικασια.

 

1.Ανοιγουμε τον File manager και πηγαινουμε στο C ή Ε:/system/skins.

 

2.Ελεγχουμε τους διαφορους υποφακελους μεχρι να βρουμε τον φακελο με το theme,του οποιου θελουμε τα εικονιδια.(φακελος 1)

 

3.Κανουμε copy απο τον φακελο αυτο(τον φακελο 1), το .ini file, και το μεταφερουμε στο φακελο με το theme στο οποιο θελουμε να χρησιμοποιησουμε τα εικονιδια(φακελος 2).

 

4.Τελος διαγραφουμε το .ini file που υπαρχει ηδη στον φακελο 2,αφου πρωτα κανουμε copy το ονομα του( abc(μολυβακι) +copy ),και το κανουμε paste στο ονομα του .ini file που καναμε copy απο τον φακελο 1.

 

:alien:

 

Eyxaristw poly file moy, petyxe!!!!!!!! na eisai kala...

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας οδηγος για το πως να αλλαξετε την ονομασια του εικονιδιου μιας εφαρμογης.

h**p://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=39313

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Yparxoun GREEK FONTS ??? :confused:

 

Σχετικα με γραμματοσειρες ,τσεκαρε το θεμα

Αλλάξτε γραμματοσειρά στα Series 60

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κολλάει σε κανέναν η προεπισκόπηση στα themes; Σε μένα πολλές φορές όταν κάνω προεπισκόπηση ενός θέματος χρησιμοποιώντας το joystick (πληκτρο 4 κατευθύνσεων) το 6680 κανει restart!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...