Jump to content

Sony Ericsson Z710i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την εσωτερικη οθονη δεν εχω βρει ουτε εγω κατι... Μετα απο 30 δευτερολεπτα νομιζω σβηνει, αλλα δεν μου χρειαζεται κιολας αυτη η λειτουργια γιατι το κλεινω το καπακι του...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 527
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nα ρωτήσω κάτι:

 

Το πλαϊνό συρώμενο πλήκτρο με το κλειδάκι τι ακριβώς κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά μέχρι τώρα με το τηλ, εκτός από ένα πράγμα. Η ποιότητα της φωνής μου είναι χάλια όταν μιλάω με το bluetooth (που μιλάω σχεδόν όλη την ώρα). Το πρόβλημα είναι οτί ακούγεται η φωνή μου πολύ μεταλλική και πολύ χαμηλή σε σχέση με τους εξωτερικούς θορύβους.

Το τελευταίο βασικά είναι πολύ μεγάλο πρόβλημα το οποίο συμβαίνει και στην κοπέλα μου (με ένα W300 και ενσύρματο handsfree). Βασικά τα κινητά υπερτονίζουν τους εξωτερικούς θορύβους (μιλάμε για πολύ μεγάλο βαθμό) και ο ο μόνος τρόπος να σε ακόυσει ο άλλος είναι άμα φωνάζει (και καλύψει τους εξωτερικούς θορύβους) ή αν έχει απόλυτη ησυχία.

 

Το bluetooth που έχω δοκιμάσει είναι το Motorola H700 το οποίο θεωρείται ένα από τα ποιότικά bluetooth και δεν μου είχε δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα με το προγούμενο τηλ που είχα.

Η γνωμη/βοήθεια σας είναι σημαντική.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν γίνεται να μην εμφανίζεται το κείμενο του ληφθέντος μηνύματος στην εξωτερική οθόνη;

Ειναι πολύ σπαστικό να βλέπουν όλοι το μηνυμα που δέχεσαι.

Εχω δοκιμάσει και τις δύο επιλογές στο μενού συμβάντα αλλά αλλάζει μόνο την συμπεριφορά στην εσωτερική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

[b]Bluetooth v2.0 with A2DP[/b]

 

Αυτό λίγο με μπέρδεψε ... λόγω άγνοιας (τί είναι το A2DP; )

 

Επίσης βασική ερώτηση προς χρήστες. . Είχατε κάποιο πρόβλημα με το bluetooth και ειδικά όσον αφορά τη μεταφορά αρχείων (από pc->κινητό ΑΛΛΑ και από κινητό->κινητό);

 

Βρήκα κάποια τέτοια προβληματάκια σε ξένο forum και δεν τα είχε επιβεβαιώσει/απορρίψει κάποιος.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ παιδιά σε μια εξαιρετικά καλή τιμή από ένα φίλο, καινούριο του κουτιού. Σε σχέση με το παλιό Sharp GX30i που είχα, μου φαίνεται καλύτερο σε όλα εκτός της κάμερας, που έχω ακόμα την αίσθηση οτι ο 1.3mpx αισθητήρας του Sharp είναι καλύτερος.
Link to comment
Share on other sites

[b]Επίσης βασική ερώτηση προς χρήστες. [/b]. Είχατε κάποιο πρόβλημα με το bluetooth και ειδικά όσον αφορά τη μεταφορά αρχείων (από pc->κινητό [b]ΑΛΛΑ[/b] και από κινητό->κινητό);

 

Βρήκα κάποια τέτοια προβληματάκια σε ξένο forum και δεν τα είχε επιβεβαιώσει/απορρίψει κάποιος.

 

Ευχαριστώ!

Εγώ προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα με την μεταφορά αρχείον μέσω bt και το έχω χρησιμοποιήσει αρκετά... :)

Link to comment
Share on other sites

[b]Bluetooth v2.0 with A2DP[/b]

 

Αυτό λίγο με μπέρδεψε ... λόγω άγνοιας (τί είναι το A2DP; )

 

Επίσης βασική ερώτηση προς χρήστες. . Είχατε κάποιο πρόβλημα με το bluetooth και ειδικά όσον αφορά τη μεταφορά αρχείων (από pc->κινητό ΑΛΛΑ και από κινητό->κινητό);

 

Βρήκα κάποια τέτοια προβληματάκια σε ξένο forum και δεν τα είχε επιβεβαιώσει/απορρίψει κάποιος.

 

Ευχαριστώ!

 

το ΒΤ δουλεύει άψογα.... Τι ακριβώς πρόβλημα αντιμετώπησες;

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

το ΒΤ δουλεύει άψογα.... Τι ακριβώς πρόβλημα αντιμετώπησες;
Πήρα κ εγω το οπως φαινεται απο πρωτη αποψη τελειο Ζ710i.Ο ήχος της καμερας δεν απενεργοποιειται ρε παιδια???

 

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κ εγω το οπως φαινεται απο πρωτη αποψη τελειο Ζ710i.Ο ήχος της καμερας δεν απενεργοποιειται ρε παιδια???

 

:cry:

Ετσι ακριβως ειναι.το μονο tip που μπορεις να κανεις ειναι πριν μπεις στην καμερα να πατησεις παρατεταμενα # και να μπεις σε αθορυβο προφιλ και ετσι να απενεργοποιηθει προσωρινα ο ηχος της καμερας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

εχω ένα W710 (το thread του είναι στον πάτο και νομίζω ότι δεν έχει και καμια μεγάλη διαφορά απο το Ζ) και στα default themes έχει εκτός απο το κλασικο 3χ4 icons menu και ενα ψεφτο-3d "περιστρεφομενο" .

 

Μπορω να βρώ άλλα παρόμοια themes ?

 

Υ.Γ. Είναι το πρώτο μου SE απο την εποχη του 318 , 388 ....

Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

εχω ένα W710 (το thread του είναι στον πάτο και νομίζω ότι δεν έχει και καμια μεγάλη διαφορά απο το Ζ) και στα default themes έχει εκτός απο το κλασικο 3χ4 icons menu και ενα ψεφτο-3d "περιστρεφομενο" .

 

Μπορω να βρώ άλλα παρόμοια themes ?

 

Υ.Γ. Είναι το πρώτο μου SE απο την εποχη του 318 , 388 ....

 

 

:blink: :worry: Τσεκαρε..εχει πολυ υλικο.Themes w710i & z710i.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα με την μεταφορά αρχείον μέσω bt και το έχω χρησιμοποιήσει αρκετά... :)

Χαίρομαι για τη θετική επιβεβαίωση.

 

το ΒΤ δουλεύει άψογα.... Τι ακριβώς πρόβλημα αντιμετώπησες;

Όπως έγραψα απλά ΔΙΑΒΑΣΑ σε κάποια σε κάποιο ξένο forum ότι κάποιοι είχανε μικροπροβληματάκια για data transfer με υπολογιστή, χωρίς κάποιος να το επιβεβαιώνει ή να το διαψεύδει.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Τα themes που εψαχνα ειναι flash και απο οτι βλεπω δεν εχει βρεθει τροπος παραγωγής τους μιας και τα ΣΕ που τα εχουν ειναι με FW version που δεν εχει ακομα (ελπίζω) σπάσει.

Το w710 που έχω έχει 3 τέτοια themes (lava , active , female line).

 

αυτα καταλαβα με λίγο ψαξιμο στο νετ ....αν κάνω λάθος please ενημερώστε !

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι για τη θετική επιβεβαίωση.

 

 

Όπως έγραψα απλά ΔΙΑΒΑΣΑ σε κάποια σε κάποιο ξένο forum ότι κάποιοι είχανε μικροπροβληματάκια για data transfer με υπολογιστή, χωρίς κάποιος να το επιβεβαιώνει ή να το διαψεύδει.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

Το έχω συνδέσει και με μπλέ δόντι και με usb και δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα την προηγουμενη εβδομαδα ενα z710i...

το αφησα να φορτισει και οταν τελειωσε η φορτιση και αποφασισα να το χρησιμοποιησω ανακαλυψα πως ελεγε οτι ειναι εκτος ληψης.

Το πηγα στην vodafone oπου το αγορασα..

και μου ειπαν οτι θα πρεπει να παει στο service να παρουν το οκ για την αντικατασταση του και οτι αυτο θα παρει μια εβδομαδα...

που ειναι η αμεση αντικατασταση ? ετσι γινεται παντα ? Απο τη στιγμη που η εν λογω εταιρια δινει ενα χαρτι που γραφει ξεκαθαρα οτι την πρωτη εβδομαδα υπαρχει αμεση αντικατασταση ... νομιζω οτι κατι δεν παει καλα..

Link to comment
Share on other sites

Τα themes που εψαχνα ειναι flash και απο οτι βλεπω δεν εχει βρεθει τροπος παραγωγής τους μιας και τα ΣΕ που τα εχουν ειναι με FW version που δεν εχει ακομα (ελπίζω) σπάσει.

Το w710 που έχω έχει 3 τέτοια themes (lava , active , female line).

 

αυτα καταλαβα με λίγο ψαξιμο στο νετ ....αν κάνω λάθος please ενημερώστε !

 

τί θες ακριβώς?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

μενου σαν αυτά εδω

 

 

 

το w710 εχει 3 τετοια

 

θέλεις κιάλα?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z710i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...