Jump to content

Sony Ericsson Z710i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Έχω την εξής ερώτηση : θα ήθελα να αλλάξω το πακέτο γλωσσών του sony ericsson z710i έτσι ώστε να μπορώ να το έχω στα γαλλικά ή και σε όποια άλλη γλώσσα θέλω. Πως μπορώ να το κάνω μόνος μου ; Ευχαριστώ προκαταβολικά. :O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 527
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Έχω την εξής ερώτηση : θα ήθελα να αλλάξω το πακέτο γλωσσών του sony ericsson z710i έτσι ώστε να μπορώ να το έχω στα γαλλικά ή και σε όποια άλλη γλώσσα θέλω. Πως μπορώ να το κάνω μόνος μου ; Ευχαριστώ προκαταβολικά. :O

Aπλα βηματα :worry: μενου-->ρυθμισεις-->Γενικες-->γλωσσα-->γλωσσα τηλεφωνου.

τωρα δεν ξερω αν το z710i εχει προεγκατεστημενη την Γαλλικη.εαν δεν εχει..το πας σε ενα sony ericsson service.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την έχει προεγκατεστημένη γι΄αυτό και ρωτώ ίσως κάποιος γνωρίζει πώς μπορώ να αλλάξω αυτό το πακέτο γλωσσών, χωρίς βέβαια να πάω σε sony ericsson service.Ίσως παίζει κάτι με την αναβάθμιση του λογισμικού του.Ποιός μπορεί να δώσει τα φώτα του σε αυτό το θέμα; Όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη !
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την έχει προεγκατεστημένη γι΄αυτό και ρωτώ ίσως κάποιος γνωρίζει πώς μπορώ να αλλάξω αυτό το πακέτο γλωσσών, χωρίς βέβαια να πάω σε sony ericsson service.Ίσως παίζει κάτι με την αναβάθμιση του λογισμικού του.Ποιός μπορεί να δώσει τα φώτα του σε αυτό το θέμα; Όποια συμβουλή ευπρόσδεκτη !

πρεπει να πας στο service,δεν γινεται εσυ να παερασεις γλωσσες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σέ όλους!

Μόλις αγόρασα ένα Bluetooth Handsfree και συγκεκριμένα το

HBH-PV703 για το κινητό μου Sony Ericsson Z710..Στην λειτουγία του handsfree δεν είχα κανένα πρόβλημα.Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι οτι όταν δέχομαι η κάνω εγώ μία κλήση δεν αποθηκεύεται αυτόματα στις κλήσεις (αναπάντητες,απαντημένες κλπ.).Επειδή είναι αρκετά serius problem παρακαλώ πολύ όποιος γνωρίζει κάτι,ας με βοηθήσει.:O

Λέτε να θέλει καμία αναβάθμιση firmware (και αν ναί τί πρέπει να κάνω?) ή είναι καμία ρύθμιση του τηλεφώνου?

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σέ όλους!

Μόλις αγόρασα ένα Bluetooth Handsfree και συγκεκριμένα το

HBH-PV703 για το κινητό μου Sony Ericsson Z710..Στην λειτουγία του handsfree δεν είχα κανένα πρόβλημα.Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι οτι όταν δέχομαι η κάνω εγώ μία κλήση δεν αποθηκεύεται αυτόματα στις κλήσεις (αναπάντητες,απαντημένες κλπ.).Επειδή είναι αρκετά serius problem παρακαλώ πολύ όποιος γνωρίζει κάτι,ας με βοηθήσει.:O

Λέτε να θέλει καμία αναβάθμιση firmware (και αν ναί τί πρέπει να κάνω?) ή είναι καμία ρύθμιση του τηλεφώνου?

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!:)

Πρόβλημα λύθηκε!Έκανα αναβάθμιση λογισμικού-firmware (R1JC002) και όλα οκ!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πρόβλημα λύθηκε!Έκανα αναβάθμιση λογισμικού-firmware (R1JC002) και όλα οκ!:rolleyes:

 

Την αναβαθμιση πως την εκανες? Πηγες σε επισημο service της SE ?

Μηπως εχεις την λιστα αλλαγων αυτου του firmware? Ειναι το latest?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Την αναβαθμιση πως την εκανες? Πηγες σε επισημο service της SE ?

Μηπως εχεις την λιστα αλλαγων αυτου του firmware? Ειναι το latest?

Μπορεις και μονος σου να κανεις αναβαθμιση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μολις εγινε flash του Z710i με το Firmware του W710i.

 

Εγινε με το ΧS++ (V3.1) και με το R1JC002_RED52 (FIlesystem + Main).

 

 

Αψογο. Το Walkman player ειναι πολυ καλυτερο!

Fallen!! :X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εχει φιλος μου το εν'λογω κινητο εδω και 2 χρονια και ειναι απολυτα ευχαριστημενος και θελει να αναβαθμισει την καρτα μνημης.

Λεω να του πάρω μια του 1gb,τωρα το κινητο εχει 64mb :cold:

Αραγε θα την διαβασει,η θα υπαρξει προβλημα??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει φιλος μου το εν'λογω κινητο εδω και 2 χρονια και ειναι απολυτα ευχαριστημενος και θελει να αναβαθμισει την καρτα μνημης.

Λεω να του πάρω μια του 1gb,τωρα το κινητο εχει 64mb :cold:

Αραγε θα την διαβασει,η θα υπαρξει προβλημα??

 

Δεν θα έχει πρόβλημα. Ίσως και με κάρτα των 2GB να μην έχει (χωρίς να είμαι απόλυτα βέβαιος). Μια δοκιμή θα σε πείσει...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχει πρόβλημα. Ίσως και με κάρτα των 2GB να μην έχει (χωρίς να είμαι απόλυτα βέβαιος). Μια δοκιμή θα σε πείσει...

επειδη θα γινει αμεση αγορα..δεν εχω "καβαντζα" καρτα να αγορασω.σε κατι site εχω διαβασει οτι το w710i την διαβαζει κανονικα ενω το αντιστοιχο οχι walkman κινητο ειχε προβλημα :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει φιλος μου το εν'λογω κινητο εδω και 2 χρονια και ειναι απολυτα ευχαριστημενος και θελει να αναβαθμισει την καρτα μνημης.

Λεω να του πάρω μια του 1gb,τωρα το κινητο εχει 64mb :cold:

Αραγε θα την διαβασει,η θα υπαρξει προβλημα??

 

το δοκίμασα και την διαβάζει κανονικά.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα και την διαβάζει κανονικά.

ok! Σε ευχαριστώ πολύ :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δε μπορω να στειλω mms.εχω ζητησει ρυθμισεις απο vodafone και μου στειλανε ενα sms το οποιο απλά λεει οτι στελνουν τις ρυθμισεις μεσω μηνυματος και αν ζητησει κωδικό βαλτε τον ταδε κωδικο. Απο εκεί και περα τι κανω? Έχω το Sony Ericsson z710i
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να στειλω mms.εχω ζητησει ρυθμισεις απο vodafone και μου στειλανε ενα sms το οποιο απλά λεει οτι στελνουν τις ρυθμισεις μεσω μηνυματος και αν ζητησει κωδικό βαλτε τον ταδε κωδικο. Απο εκεί και περα τι κανω? Έχω το Sony Ericsson z710i

Κατεβασε'τες καλυτερα απο το site της sony ericsson που δουλευουν σιγουρα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά είμαι καινούριος εδώ και αυτό είναι το πρώτο μου μύνημα!!!

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!!

Είμαι κι εγώ κάτοχος της εν λόγω συσκευής και μπορώ να πω ότι δεν έχω μέινει και πολύ ευχαριστημένος!! Το έχω πάει ήδη μια φορά για service διότι είχε πρόβλημα με τις κλήσεις, δηλαδή δε μου τις εμφάνιζε στο μητρώο του! Επίσης άλλο σπαστικό πρόβλημα είναι ότι δεν εφαρμόζει καλά το hands free stereo στις υποδοχές πίσω! Τα προηγούμενα ακουστικά (stereo hands free) τα έιχα παέι για service και μου τα αλλάξανε, διότι είπαν ότι είναι χαλασμένα! Τώρα αντιμετωπίζω πάλι το ίδιο πρόβλημα!! Τι μπορώ να κάνω??

Υ.Γ.: Το κινητό το έχω περίπου 1,5 χρόνο.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα.

Εγώ το συγκεκριμένο κινητό το έχω 3 μήνες περίπου.

Δυστυχώς όμως εκτός από μικροπροβλήματα λειτουργικά έχει ενα

μεγάλο πρόβλημα:

Είναι φοβερά αργό στις κλήσεις δηλαδή εκεί που το χρειάζεσαι.

Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Δεν το βλέπω για πολύ ακόμα στα χέρια μου........... :mad:

φίλε johntfsi μια που έχει περάσει και 1,5 χρόνος πέτα το και πάρε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα.

Εγώ το συγκεκριμένο κινητό το έχω 3 μήνες περίπου.

Δυστυχώς όμως εκτός από μικροπροβλήματα λειτουργικά έχει ενα

μεγάλο πρόβλημα:

Είναι φοβερά αργό στις κλήσεις δηλαδή εκεί που το χρειάζεσαι.

Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Δεν το βλέπω για πολύ ακόμα στα χέρια μου........... :mad:

φίλε johntfsi μια που έχει περάσει και 1,5 χρόνος πέτα το και πάρε άλλο.

 

Φίλε μου έχεις δίκιο αυτό σκέφτομαι να κάνω και ψάχνομαι για κάποιο smartphone!!

Αλλά έχω ακόμα περίπου μισό χρόνο εγγύησης! Εγω πάντως τετοιο πρόβλημα δεν αντιμετωπίζω στο δίκο μου!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Τότε κάνε υπομονή, και στο διάστημα αυτό ψάξε καλά για ποιο smartphοne θα πάρεις, ώστε να μην αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα στο μέλλον!!!:D
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • The title was changed to Sony Ericsson Z710i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...