Jump to content

Sony Ericsson Z710i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ποιο προγραμμα μπορω να παρω backup τον τηλεφωνικο μου καταλογο στο pc μεσω του καλωδιου usb; Με το pc-suite δεν βρηκα επιλογη για να κανει transfer τον καταλογο στο pc.

 

:blink: :worry: Το καλυτερο προγραμμα για "μπακαπ" του κινητου σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 527
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kalispera kai euxomai oti kalytero gia to 2007 se olous!Eimai kainourgios sto my phone kai tha ithela na episimanw tin poly kali kai swsti douleia pou ginetai edw mesa.Pragmatika voithaei para poly ton ypopsifio agorasti.

Meta apo poly psaksimo sto site kai katoxos tou K700i,apofasisa meta apo arketo kairo na agorasw kainourgio kinito!Kai mesa se auta pou zitaw kai kiriws sta lefta mou,pisteuw pws einai to SE-Z710.Tha ithela loipon na mou peite (kathws aurio,to poly methaurio tha paw na to agorasw) pio einai to megalitero tou meionektima kai pleonektima gia na parw tin oristiki apofasi.I en katakleidi aksizei ta lefta tou??(as simeiwsw pws exw diavasei ola ta proigoumena post,opote tha ithela kati diaforetiko).

Episis tha ithela na mou peite pou mporw na valw aggelia sto site,kathws oso epsaksa den to vrika.Euxaristw ek twn proterwn!:)

Πιστεύω ότι το μεγαλύτερο πλεονέκτημά του είναι η τιμή του σε σχέση με αυτά που προσφέρει. Το μεγαλύτερο μειονέκτημά του για μένα είναι που δεν έχει φλας. Κι εγώ το Κ700 είχα πριν και είχα συνηθίσει το φακουδάκι του! Πάντως το έχω γύρω στις 2 βδομάδες και δεν έχω παρατηρήσει κάτι κουλό.

Link to comment
Share on other sites

:blink: :worry: Το καλυτερο προγραμμα για "μπακαπ" του κινητου σου.:)

 

Σ'ευχαριστω πολυ, οντως πολυ καλο και ευκολοχρηστο το προγραμμα :)

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ, οντως πολυ καλο και ευκολοχρηστο το προγραμμα :)

Παρακαλω πολυ φιλε μου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν χρειάστηκε να πειστω και πολυ για να το πάρω.Πήγα στο plaisio στην Αγία Παρασκευή το ψαχούλεψα λίγο (είναι πανέμορφο) και μόλις μου είπαν και οτι έπεσε ι τιμή του (σημερα κιόλας-215euro) το τσίμπησα!Τώρα μόλις μπηκε για το πρώτο του φόρτισμα!

Πάντως επειδή το έψαξα αρκετά στα λεφτα του και σε συνδυασμό σε αυτα που σου προσφέρει μόνο το SE-Κ750 υπάρχει (το όποίο έχει flash+autofocus).Αλλα για μένα μέχρι στιγμής οσα κινητα εχουν flash πιο πολυ το χρησιμοποιούν σαν φακό!

Link to comment
Share on other sites

με γεια σου και καλή χρονιά σε όλους!!

κι εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένη με το κινητό και για τα χρήματά του , αλλά πραγματικά μου λείπει το φλας που είχα στο κ750, νομίζω ήταν μια αξιοπρόσεκτη παράλειψη από μέρους της se, εαν δεν είσαι έξω στον ήλιο, σε καθαρή ατμόσφαιρα οι φωτογραφίες δε θα είναι ποτέ πεντακάθαρες σα του 750, αλλά και πάλι σα φακουδάκι ξέρετε πόσες φορές με ξελάσπωσε... anyway, ας είναι καλά το κινητάκι μας γιατί από τα καινούργια μοντέλα δε βλέπω κάτι να τρίβω τα μάτια μου και πολύ προβληματίζομαι...

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα μια μνήμη sony 512 και όλα μια χαρά. Την μισοφόρτωσα και καμία διαφορά στην ταχύτητα. Αυτό που με εκνεύρισε μόνο ήταν ότι το πραγματικό της μέγεθος ήταν 455mb!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα μια μνήμη sony 512 και όλα μια χαρά. Την μισοφόρτωσα και καμία διαφορά στην ταχύτητα. Αυτό που με εκνεύρισε μόνο ήταν ότι το πραγματικό της μέγεθος ήταν 455mb!!!

Ετσι γινεται σε ολες τις μνημες.αλλα μου φαινετε πολυ μεγαλο το μεγεθος που σου δειχνει :blink:.Επισης το συστημα αρχειων σε τι ειναι σε FAT η NTFS ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hταν fat και το έκανα fat32 για καλύτερα με αποτέλεσμα να χάσω 1 ακόμα mb. Όταν της έκανα διαμόρφωση δεν είχε επιλογή για ntfs. Μεγάλο σου φαίνεται το μέγεθος; Γιατί πόσο βγαίνουν συνήθως;
Link to comment
Share on other sites

Hταν fat και το έκανα fat32 για καλύτερα με αποτέλεσμα να χάσω 1 ακόμα mb. Όταν της έκανα διαμόρφωση δεν είχε επιλογή για ntfs. Μεγάλο σου φαίνεται το μέγεθος; Γιατί πόσο βγαίνουν συνήθως;

Εγω εχω μια καρτα 1gb και πραγματικα ειναι 990mb.και την εχω σε Fat32.

τωρα να χασεις 57mb μου φαινετε οτι ειναι υπερβολικα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαι τι να κανω;

Συγγνωμη αλλα δεν εχω λυση σε αυτό.δεν ξερω τι γινεται σε'αυτη την περιπτωση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό; Κανείς άλλος που να έχει μεγάλη μνήμη για να μας πει τι χάνει; Μήπως να το πάω πίσω μπας και έχει ελαττωμα και το καλύψει η εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε gorillas εγω μαζι με το κινητο πηρα και μια καρτα 1gb μου εδειχνε 910 mb.Και επειδη είχα και εγω την ιδια απορία μαζί σου ρωτησα ενα φιλο που γνωρίζει αρκετα πράγματα και μου είπε πως είναι απολυτα φυσιολογικο.Και επίσης μου είπε οτι επειδη οι καρτες μας ειναι M2 γι'αυτο και χανουμε λίγο περισσότερο χωρο απο τον αναμενομενο.

Απλα απο οσο εχω παρητηρήσει κι εγω αυτο συμβαίνει σχεδόν σε όλα τα αποθηκευτικά μεσα.Παρε πχ τον σκληρό του υπολογιστή σου...Αν μπεις μεσα στο DOS περιβάλλον και το ψάξεις θα δεις οτι καποια mb χάνονται.Και πίστεψε με αναλογα με την εταιρεία του σκληρου,πολλες φορες είναι αρκετα!Αυτα απο μένα και απο όσα γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε gorillas εγω μαζι με το κινητο πηρα και μια καρτα 1gb μου εδειχνε 910 mb.Και επειδη είχα και εγω την ιδια απορία μαζί σου ρωτησα ενα φιλο που γνωρίζει αρκετα πράγματα και μου είπε πως είναι απολυτα φυσιολογικο.Και επίσης μου είπε οτι επειδη οι καρτες μας ειναι M2 γι'αυτο και χανουμε λίγο περισσότερο χωρο απο τον αναμενομενο.

Απλα απο οσο εχω παρητηρήσει κι εγω αυτο συμβαίνει σχεδόν σε όλα τα αποθηκευτικά μεσα.Παρε πχ τον σκληρό του υπολογιστή σου...Αν μπεις μεσα στο DOS περιβάλλον και το ψάξεις θα δεις οτι καποια mb χάνονται.Και πίστεψε με αναλογα με την εταιρεία του σκληρου,πολλες φορες είναι αρκετα!Αυτα απο μένα και απο όσα γνωρίζω.

Αυτο που λες ειναι σωστο,αλλα σε τοσα λιγα mb ειναι παρα πολλα να χανονται,τωρα δεν ξερω τι μπορει να "παιζει" με τις καρτες(m2,sd,pro duo) και διαφερουν τα δεδομενα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηνύματα με ελληνικούς χαρακτήρες μόνο σε κεφαλαία στέλνει; Γιατί η επιλογή για μικρά δε φαίνεται να λειτουργεί στα ελληνικά, μόνο στα αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το θέμα δεν πάει στα "Επισημασμένα" ; Αφού εκεί μπαίνουν τα διάφορα μοντέλα κινητών.

 

Ανάλογα με κάποιες προϋποθέσεις πάει αυτό. Όπως και να 'χει:

Its Up! :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι τόσο καλό από πλευράς ποιότητας κατασκευής; Δεν υπάρχει ούτε ένα μέρος στο κινητό που να τρίζει ή να παίζει κάποιο πλαστικό του; Ούτε καν το καπάκι της μπαταρίας; Το πορτάκι με τα άνοιξε - κλείσε δεν παθαίνει τίποτα (αν παίζει λίγο κτλ εννοώ); Τα ρωτάω αυτά γιατί η ποιότητα κατασκευής ενός κινητού είναι από τα πρώτα που κοιτάω και περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας στις παραπάνω ερωτήσεις μου.

 

Ηχογράφηση εξωτερικών ήχων φαντάζομαι θα κάνει. Πόσο κρατάει; Όσο ελεύθερος χώρος υπάρχει στην κάρτα;

Ηχογράφηση κλήσεων κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Eίναι πολύ προσεγμένο κινητό από άποψη ποιότητας. Το πορτάκι του φαίνεται αρκετά δεμένο ώστε να μην πάθει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τη μνημη μηνυματων τι γινεται;Μπορω να αποθηκευω μηνυματα σε καποιον φακελο;Γενικα,τι χωρητικοτητα μηνυματων εχει;Επισης,ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω γιατι οταν θες να βγαλεις φωτογραφιες σου κοβει τη μιση οθονη!!!Ειναι απαραδεκτο!Ειναι που ειναι μικρη η οθονη,σου κοβει κ τη μιση!Κ απ'οτι εχω δει μονο στο Κ610 σου παρεχει ολοκληρη την οθονη(σ'αυτη την κατηγορια τιμης)...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τη μνημη μηνυματων τι γινεται;Μπορω να αποθηκευω μηνυματα σε καποιον φακελο;Γενικα,τι χωρητικοτητα μηνυματων εχει;Επισης,ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω γιατι οταν θες να βγαλεις φωτογραφιες σου κοβει τη μιση οθονη!!!Ειναι απαραδεκτο!Ειναι που ειναι μικρη η οθονη,σου κοβει κ τη μιση!Κ απ'οτι εχω δει μονο στο Κ610 σου παρεχει ολοκληρη την οθονη(σ'αυτη την κατηγορια τιμης)...

οχι! τα μηνυματα μονο στον προεγκατεστημενο φακελο "εισερχομενα".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια χάρη από κάποιον που το έχει παρακαλώ!

Το κινητό όταν είναι κλειστό είναι 88 mm ύψος, θα ήθελα να μάθω πόσα mm είναι όταν είναι ανοιχτό. Αν μπορεί κάποιος να το μετρήσει θα με βοηθούσε πολύ γιατί θέλω να δω πόσο μεγάλο είναι όταν είναι ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z710i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...