Jump to content

Νέος Κώδικας Οδικής Κυκλοφορίας (ΚΟΚ,κλήσεις αστυνομίας)


MIB
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 851
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχεις παρει προσφατα το διπλωμα ??? Εγω που το εχω απο το 1979 επιασα απο 21-25/30.

 

Δεν νομιζω παλιος οδηγος να μπορει να περασει το test.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις παρει προσφατα το διπλωμα ??? Εγω που το εχω απο το 1979 επιασα απο 21-25/30.

 

Δεν νομιζω παλιος οδηγος να μπορει να περασει το test.

 

2 χρονια πριν ...

αλλα ειναι αναλογα με τι δασκαλο θα καθησεις και αν οδηγας ...

μεσα σ'αυτα τα 2 χρονια εχω γραψει 65,000 χιλιομετρα....

Link to comment
Share on other sites

2 χρονια πριν ...

αλλα ειναι αναλογα με τι δασκαλο θα καθησεις και αν οδηγας ...

μεσα σ'αυτα τα 2 χρονια εχω γραψει 65,000 χιλιομετρα....

 

Ο δασκαλος τι σχεση εχει με τα σηματα ???? Πιο πολυ μετρανε τα 33 χρονια που περασαν απο τοτε που τα διαβασα και οτι υπαρχουν και πολλα νεα σηματα απο τοτε.Καποια μαλιστα στα 23 χρονια που οδηγω ποτε δεντα εχω δει στον δρομο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ο δασκαλος τι σχεση εχει με τα σηματα ???? Πιο πολυ μετρανε τα 33 χρονια που περασαν απο τοτε που τα διαβασα και οτι υπαρχουν και πολλα νεα σηματα απο τοτε.Καποια μαλιστα στα 23 χρονια που οδηγω ποτε δεντα εχω δει στον δρομο.

 

Εχει σχεση και ο δασκαλος... οταν καθεται και σου εξηγει το καθε σημα ΓΙΑΤΙ ειναι ετσι κι οχι ετσι ... λεπτομεριες που σου μενουν στο μυαλο ... εμενα τις διασταυρωσεις μου τις εκανε με αμαξακια και τρενακια κτλ ... σχεδιαζε την ερωτηση και με εδειχνε ΓΙΑΤΙ παει ετσι , γιατι η σωστη απαντηση ειναι αυτη ... απο τα σηματα που διδασκομαστε τωρα στην Ελλαδιτσα μας θα δουμε το 75-80% στους δρομους (κι αν οπως λετε)...

Link to comment
Share on other sites

Εχει σχεση και ο δασκαλος... οταν καθεται και σου εξηγει το καθε σημα ΓΙΑΤΙ ειναι ετσι κι οχι ετσι ... λεπτομεριες που σου μενουν στο μυαλο ... εμενα τις διασταυρωσεις μου τις εκανε με αμαξακια και τρενακια κτλ ... σχεδιαζε την ερωτηση και με εδειχνε ΓΙΑΤΙ παει ετσι , γιατι η σωστη απαντηση ειναι αυτη ... απο τα σηματα που διδασκομαστε τωρα στην Ελλαδιτσα μας θα δουμε το 75-80% στους δρομους (κι αν οπως λετε)...

 

Οκ...Passo.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοκινητο:21/30

Φορτηγο:8/10

Λεωφορειο:9/10

Μοτοσυκλετα:3/10

Μονο στο λεωφορειο περασα το τεστ :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω παρει διπλωμα ακομα..αλλα εκανα το τεστ..:p:p

16/30 αυτοκινητο

4/10 λεωφορειο

4/10 φορτηγο

5/10 φορτηγο

:p:p:p:p:p

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Eνας οδηγος θεωρειται "παλιος" αν εχει 1 χρονο το διπλωμα?

Εξαρτάται.Αν αυτόν τον ένα χρόνο οδηγούσε κάθε μέρα μπορεί να πει ότι έχει μια κάποια εμπειρία.Σε γενικές γραμμές όμως για να γίνεις "παλιός" θες τουλάχιστον 3 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται.Αν αυτόν τον ένα χρόνο οδηγούσε κάθε μέρα μπορεί να πει ότι έχει μια κάποια εμπειρία.Σε γενικές γραμμές όμως για να γίνεις "παλιός" θες τουλάχιστον 3 χρόνια.

 

Mαλιστα...και κατι αλλο..το καπνισμα μεσα στο αυτοκινητο(χωρις ανηλικο) απαγορευεται και υπαρχει προστημο?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα...και κατι αλλο..το καπνισμα μεσα στο αυτοκινητο(χωρις ανηλικο) απαγορευεται και υπαρχει προστημο?

 

 

Για την ωρα οχι.Το αυτοκινητο ειναι ιδιωτικος χωρος ακομα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για την τροχαία γίνεσαι "παλιός" όταν κλείσει ένα χρόνο το δίπλωμα σου ακόμα και αν δεν έχεις κάνει ούτε χιλιόμετρο (άλλωστε δεν μπορούν να το ξέρουν)

 

Για τις ασφαλιστικές γίνεσαι "παλιός" όταν έχεις κλείσει τα 23 και δεν έχεις προκαλέσει κανένα ατύχημα για 3 χρόνια νομίζω οπότε και πέφτεις στο ελάχιστο Bonus Malus.

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

Aπλα ειχα ακουσει οτι και καλα το τσιγαρο σε "αποσυντονιζει"...μαλιστα..σας ευχαριστω για τις απαντησεις...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ειπε τωρα στις ειδησεις οτι αν υπαρχει παιδι κατω απο 12 ετων στο ΙΧ θα υπαρχει προστιμο απο 500-3000 ευρω και αφαιρεση αδειας οδηγησης για 10 μερες για τον οδηγο που καπνιζει.Ειναι υπο συζητηση το θεμα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειπε τωρα στις ειδησεις οτι αν υπαρχει παιδι κατω απο 12 ετων στο ΙΧ θα υπαρχει προστιμο απο 500-3000 ευρω και αφαιρεση αδειας οδηγησης για 10 μερες για τον οδηγο που καπνιζει.Ειναι υπο συζητηση το θεμα.

οταν εννοει ΙΧ??δηλαδη αμα μπαινει ενα 5χρονο στο αμαξι θα φαει προστιμο ο οδηγος??ακομα και πισω με ζωνη να καθεται το παιδι??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οταν εννοει ΙΧ??δηλαδη αμα μπαινει ενα 5χρονο στο αμαξι θα φαει προστιμο ο οδηγος??ακομα και πισω με ζωνη να καθεται το παιδι??

 

Nαι,εφοσον καπνιζει τρωει προστιμο...αλλα το σκεφτονται ακομα...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα...και κατι αλλο..το καπνισμα μεσα στο αυτοκινητο(χωρις ανηλικο) απαγορευεται και υπαρχει προστημο?

Μάλλον θα μπει πρόστιμο στο μέλλον αλλά θα έχει την ίδια τύχη με αυτή της χρήσης τηλεφώνου.

 

Μην περιμένεις το κράτος να σε συνετίσει.Καλύτερα κόψε το κάπνισμα όσο είσαι ακόμα μικρός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Mια ερωτηση λιγο ακυρη....Οταν εισαι σταματημενος σε ενα φαναρι,σενα ισιο δρομο,τυπου Κηφισιας..Ειναι "υποχρεωτικο" να πατας φρενο,αν το αυτοκινητο δεν κινηται απο μονο του(το παιρνει η κατηφορα)?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Oχι, απο ποιον να εισαι "υποχρεωμενος"??

 

Απλα ΑΝ σκασει καποιος απο πισω σου , ελαχιστοποιεις τις πιθανοτητες να πληρωνεις τον μπροστινο σου.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Oχι, απο ποιον να εισαι "υποχρεωμενος"??

 

Απλα ΑΝ σκασει καποιος απο πισω σου , ελαχιστοποιεις τις πιθανοτητες να πληρωνεις τον μπροστινο σου.

 

Aυτο ακριβως ηθελα να μαθω...αν σκασει καποιος απο πισω,εγω θα "μπλεξω"?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Aυτο ακριβως ηθελα να μαθω...αν σκασει καποιος απο πισω,εγω θα "μπλεξω"?

 

Οχι.Με γλιτσα με ειχαν χτυπησει απο πισω και εγω τον μπροστινο μου αλλα ολους τους πληρωσε ο πισω πισω.Καλο ειναι παντως σταματημενοι να παταμε και το φρενο για παν ενδεχομενο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ακριβως ηθελα να μαθω...αν σκασει καποιος απο πισω,εγω θα "μπλεξω"?

 

Αν αποδείξεις ότι είχες ακινητοποιηθεί πριν σε κτυπήσει ο πίσω από εσένα τότε σας πληρώνει και τους δυο ο τελευταίος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...