Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5500 Sport


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας και καλό χειμώνα.

 

Θέλω να αλλάξω το background αλλά η εικόνα πιάνει ένα μέρος μόνο της οθόνης.

 

Ξέρετε πως μπορώ να την κάνω να το πιάσει όλο;

-Δηλαδή να προβάλονται πάνω της οι πληροφορίες(ώρα,φορέας,επιλογές κλπ) και όχι γύρω της;

 

Thanx in advance.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 502
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γειά σας και καλό χειμώνα.

 

Θέλω να αλλάξω το background αλλά η εικόνα πιάνει ένα μέρος μόνο της οθόνης.

 

Ξέρετε πως μπορώ να την κάνω να το πιάσει όλο;

-Δηλαδή να προβάλονται πάνω της οι πληροφορίες(ώρα,φορέας,επιλογές κλπ) και όχι γύρω της;

 

Thanx in advance.

 

:)

Δεν γίνεται αυτό, μόνο αν φτιάξεις το δικό σου θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!

 

Επειδή με ενδιαφέρει μόνο η αλλαγή της ταπετσαρίας,είναι δυνατόν να ''τραβήξω'' κάπου το default θέμα του κινητού μου,να του αλλάξω μόνο το αρχείο της ταπετσαρίας,και να το σώσω με άλλο όνομα;

 

Και αν ναι,πως;

 

Τhanx again!

:)

Link to comment
Share on other sites

@motormount δοκιμασε με το PyScreenShot :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω screenshot της οθόνης(εκτός αν δεν σε κατάλαβα)!

 

Θέλω μια εφαμογή,,που να ανοίξω εκεί το default theme του κινητού,να αντικαταστήσω την πρασινογαλάζια εικόνα με τα ''σπερματοζωάρια'' με μία δικιά μου εικόνα,και μετά να σώσω το ''καινουργιο'' theme στο κινητό μου.

 

Απ'ότι κοιτάζω,υπάρχει το Nokia theme Creator,αλλά δεν ξέρω αν γίνεται(και πόσο εύκολο είναι) αυτό που μ'ενδιαφέρει!

 

-Πάντως έτσι κι'αλλιώς δεν κατεβαίνει το Pyscreen(I've reached download freel limit)-

 

Thanx again!;)

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω screenshot της οθόνης(εκτός αν δεν σε κατάλαβα)!

 

Θέλω μια εφαμογή,,που να ανοίξω εκεί το default theme του κινητού,να αντικαταστήσω την πρασινογαλάζια εικόνα με τα ''σπερματοζωάρια'' με μία δικιά μου εικόνα,και μετά να σώσω το ''καινουργιο'' theme στο κινητό μου.

 

Απ'ότι κοιτάζω,υπάρχει το Nokia theme Creator,αλλά δεν ξέρω αν γίνεται(και πόσο εύκολο είναι) αυτό που μ'ενδιαφέρει!

 

-Πάντως έτσι κι'αλλιώς δεν κατεβαίνει το Pyscreen(I've reached download freel limit)-

 

Thanx again!;)

Δες τα «Προσωπικά Μηνύματα» σου....!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω μερικες ερωτησεις.

1ον Μπορουν ΟΛΕΣ οι εφαρμογες που υπαρχουν για τα αλλα κινητα Symbian v9.1 να τρεξουν κ στο 5500(Ρωταω γιατι η αναλυση της οθονης ειναι διαφορετικη);

2ον Θεματα για το εν λογω κινητο υπαρχουν;

3ον Αξιζει να το αλλαξω με το 6630 που εχω τοσα χρονια(κ δεν εχω κανενα προβλημα);

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω μερικες ερωτησεις.

1ον Μπορουν ΟΛΕΣ οι εφαρμογες που υπαρχουν για τα αλλα κινητα Symbian v9.1 να τρεξουν κ στο 5500(Ρωταω γιατι η αναλυση της οθονης ειναι διαφορετικη);

2ον Θεματα για το εν λογω κινητο υπαρχουν;

3ον Αξιζει να το αλλαξω με το 6630 που εχω τοσα χρονια(κ δεν εχω κανενα προβλημα);

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

Η ανάλυση της οθόνης μη σε ανησυχεί διότι τα γραφικά είναι διανυσματικά και ως εκ τούτου και όλες οι εφαρμογές παίζουν και τα θέματα 3rd edition άλλων κινητών κάνουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.μια ακόμα ερώτηση πως μπορώ να κάνω μεταφορά τις επαφές μου από το 6630 στο 5500;στο 6630 εχω ένα πρόγραμμα που κάνω όλες μου τις επαφές ένα αρχείο *.vcf παίζει κάτι ανάλογο για το 5500;
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.μια ακόμα ερώτηση πως μπορώ να κάνω μεταφορά τις επαφές μου από το 6630 στο 5500;στο 6630 εχω ένα πρόγραμμα που κάνω όλες μου τις επαφές ένα αρχείο *.vcf παίζει κάτι ανάλογο για το 5500;

 

Περνας και στις 2 συσκευες ,την αναλογη εκδοση της εφαρμογης contacts transfer

http://www.elisanet.fi/portal/s60/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει καταφέρει κανείς να του διαβάζει ελληνικά id3 tags το κινητό? άλλα κινητά το κάνουν αυτο? από άλλες μάρκες?

Δεν γεινετε να διαβαζει ελληνικα, μονο αν τα γραφεις με αγγλικους χαρακτιρες :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια, πια η διαφορα του sport με το music; Στο site του Γερμανου φαινεται να εχουν την ιδια ακριβος τιμη. Αν το αποφασισω να παρω καπιο απο τα δυο, πιο να πρωτιμισω και γιατι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πια η διαφορα του sport με το music; Στο site του Γερμανου φαινεται να εχουν την ιδια ακριβος τιμη. Αν το αποφασισω να παρω καπιο απο τα δυο, πιο να πρωτιμισω και γιατι;

Ακριβώς τα ίδια είναι, εξωτερικά αλλάζουν μόνο, το χρώμα δηλαδή.

 

Εγώ πάντως δεν στο συνιστώ να το πάρεις! Έχει μεγάλο πρόβλημα με το πληκτρολόγιο το οποίο ξεφλουδίζει. Υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές με τα λίγο περισσότερα λεφτά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω το 5140i και ηθελα να παρω παλι το ιδιο, αλλα ετυχε να μαθω για το 5500 που υποτιθετε ειναι καλητερο και σκευτικα να του ριξω μια ματια. Τωρα ομως τι ενοεις ξεφλουδιζουν; Αν απλα φευγει το χρωμα απο πανω σιγα την ζημια... Αλλιως, ξαναπερνω το 5140i που ηδη ειναι το δευτερο μου και τα αγαπαω!
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εχω το 5140i και ηθελα να παρω παλι το ιδιο, αλλα ετυχε να μαθω για το 5500 που υποτιθετε ειναι καλητερο και σκευτικα να του ριξω μια ματια. Τωρα ομως τι ενοεις ξεφλουδιζουν; Αν απλα φευγει το χρωμα απο πανω σιγα την ζημια... Αλλιως, ξαναπερνω το 5140i που ηδη ειναι το δευτερο μου και τα αγαπαω!

Ξεκολλάει όλο το κομμάτι της πρόσοψης του πληκτρολογίου. Αχρηστεύεται το κινητό με λίγα λόγια και θα πρέπει να πας σε Nokia club.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ξεκολλάει όλο το κομμάτι της πρόσοψης του πληκτρολογίου. Αχρηστεύεται το κινητό με λίγα λόγια και θα πρέπει να πας σε Nokia club.

 

Αυτο ειναι μονιμο ελαττωμα του 5500 ή καποιες παρτιδες ?

 

Δηλαδη δεν θα συνιστουσατε σε κανεναν να επιλεξει αυτην την συσκευη αν τον ενδιαφερει η αντοχη του ?

(πληροφοριακα ρωταω)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι μονιμο ελαττωμα του 5500 ή καποιες παρτιδες ?

 

Δηλαδη δεν θα συνιστουσατε σε κανεναν να επιλεξει αυτην την συσκευη αν τον ενδιαφερει η αντοχη του ?

(πληροφοριακα ρωταω)

 

Θυμάμαι που το είχα ακούσει εδώ και αρκετό καιρό αυτό.

Ναι, όντως είναι γενικευμένο πρόβλημα της συσκευής.

Και υποτίθεται ότι είναι προσανατολισμένο για κακουχίες και σκληρή μεταχείριση. Πολύ αμφιβάλλω. :confused:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρωταω επειδη θα μου χρειαστει καπου ...

Δηλαδη αν καποιος θελει οπωσδηποτε μια συσκευη που να αντεχει, να του προτεινα 5140 ?

Μεχρι ποτε θα κυκλοφορει ?

Το 5500 δηλαδη ειναι "καταδικασμενο" ?

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω επειδη θα μου χρειαστει καπου ...

Δηλαδη αν καποιος θελει οπωσδηποτε μια συσκευη που να αντεχει, να του προτεινα 5140 ?

Μεχρι ποτε θα κυκλοφορει ?

Το 5500 δηλαδη ειναι "καταδικασμενο" ?

 

Δεν ξέρω, το 5500 δε μου πολυγεμίζει το μάτι για "σκληροτράχηλο" τηλέφωνο.

Όσο για το 5410i, δε νομίζω να κυκλοφορεί ακόμα. Είναι αρκετά παλιό. Δεν είμαι σίγουρος πάντως.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα στην nokia την τελευταία αναβάθμιση του 5500 (μετά από ένα μηνά που μου το κράτησαν) v 04.60 14-09-07 RM-86

 

Παρεμπίπτοντος άλλαξα και πληκτρολόγιο ! Μήπως ακούστηκε τίποτα αν η τελευταία φουρνιά σε πληκτρολόγια είναι αντοχής ή ξεκολλάνε και αυτά , γιατί στην nokia μου είπαν ότι πλέον διορθώθηκε το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελευταια, με την "ανακάλυψη" ότι στο Ν95 έχει και εκεί κρυμμένο κλισίμετρο, παρουσιαζεται αναπτυξη νεων εφαρμογων που χρησιμοποιουν αυτη την τεχνολογια. Ετσι ξαναεμφανιστηκε το 5500 στο προσκηνιο αφου οι εφαρμογες αυτες μετατρεπονται για να δουλευουν και σε αυτο...

Σε οσους νομιζουν οτι το 5500 δεν ειναι στιβαρο τηλεφωνο γιατι ξεκολλαει το πληκτρολογιο, να υπενθυμισω οτι στην ουσια το πληκτρολογιο ειναι ενα εξωτερικο κομματι που προσκολλαται επανω στο τηλεφωνο. Αν το δειτε σκετο με βγαλμενο το πληκτρολογιο θα καταλαβετε ποσο ανθεκτικη και αδιαβροχη ειναι η κατασκευη του. Μια απλη θηκη του εχω φορεσει εγω και δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα, ενα χρονο τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...