Jump to content

dsl argolida pote?


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

KALHMERA paidia h katoikia mou einai se ena xwrio ths argolidos apexei 10 xiliometra apo to argos pou einai to kontinotero meros pou yparxei dsl kserei kaneis ti prepei na kanw mpas kai erthei grhgorotera to dsl sthn perioxh mou?eyxaristw
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

H μέγιστη απόσταση απο κέντρο του ΟΤΕ στο οποίο υπάρχει dslam ώστε να έχεις κάλυψη adsl είναι 5.5 χιλιόμετρα.

 

Συνεπώς εάν η απόσταση σου απο το dslam είναι μεγαλύτερη απο 5,5 km, τότε δεν μπορείς να έχεις adsl μέχρι ο ΟΤΕ να εγκαταστήσει dslam σε μικρότερη απόσταση.

.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι πολυ χαρουμενος επιτελους πηρα απαντηση στο ερωτημα μου...μου ειπαν οτι στην περιοχη μου θα τοποθετηθει dslam και θα ειναi διαθεσιμο dsl στης 2 Ιουλιου.....ιστορικη μερα λοιπον.............

 

 

Υ.Γ::shifty: ρε παιδια το dslam τι ειναι?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Dslam είναι -απλουστευτικά- το τηλ/κό κέντρο από το οποίο ξεκινούν οι αφιερωμένες γραμμές dsl που καταλήγουν στα σπίτια. Είναι δηλαδή ο επόμενος κόμβος της dsl γραμμής σου, μετά το σπίτι σου.
I tell you to enjoy life, I wish I could but it's too late
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια..το περιμενω με ανυπομονησια..
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε και στο κεντρο του Ναυπλίου εδώ και 2 μήνες δέν υπάρχει πόρτα διαθέσιμη.

Θεωρητικά δίνουν μιά προτεταιότητα στις εκτός κέντρου περιοχές γιατι πρέπει κάθε ΟΠΑΠ πρακτορείο να έχει dsl.....Αν ισχύει κάτι τέτοιο....

Resurrection
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ετσι θα ειναι denior.Εχουμε βεβαια στειλει και απειρα email.Τι να πω θα δειξει.Στο Ναυπλιο ποσο καιρο το περιμενεις?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ποιός denior ρε συ;

 

Όσο για το DSLAM, δεν είναι το τηλεφωνικό κέντρο, είναι μια συσκευή που υπάρχει μετά το τηλεφωνικό κέντρο και εκεί τερματίζει το μέρος του καλωδίου από το οποίο περνάει το ADSL (οι υψηλές συχνότητες δηλαδή), ενώ στο τηλεφωνικό κέντρο τερματίζει κανονικά το μέρος του καλωδίου από το οποίο περνάει η τηλεφωνία (οι χαμηλές συχνότητες).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ωπ ναι Tomby ηθελα να πω βλακεια ειπα...Ευχαριστω lewton για το dslam.να σε ρωτησω αναλογα ,ε το ποσους χρηστες εξυπηρετει θα πεφτει η ταχυτητα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ωπ ναι Tomby ηθελα να πω βλακεια ειπα...Ευχαριστω lewton για το dslam.να σε ρωτησω αναλογα ,ε το ποσους χρηστες εξυπηρετει θα πεφτει η ταχυτητα?

Για την ακρίβεια ανάλογα με το πόσους χρήστες σε σχέση με την χωρητικότητά του.

Αν πχ. χωράει 1000 και έχει 200 κανένα πρόβλημα, αν όμως χωράει 50 και έχει 100 τότε υπάρχει πρόβλημα. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ωχ αστα να πανε αν κανουν τοσο καιρο στο Ναυπλιο καταλαβαινω ποσο θα κανουν να μας το φερουν στα Φιχτια.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...