Jump to content

[Επίσημο] Nokia N72


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα αναπάντητες κλήσεις (δεν τις είχα δει) και χωρίς να κοιτάξω οθόνη απάντησα σε άλλη κλήση, με αποτέλεσμα όταν ειδοποιήθηκα ότι με κάλεσαν από τον συγκεκριμένο αριθμό (ο αναπάντητητος ) 2 ή 3 φορές να φαίνεται σκέτο το νούμερο χωρίς τις φορές που κλήθηκα (προφανώς δείχνει μόνο την ημ/νία και ώρα της τελευταία κλήσης). Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να βλέπω την λίστα των αναπάντητων σωστά???:worry:

Η είναι άλλο ένα πρόβλημα των symbian???

Link to comment
Share on other sites

Είχα αναπάντητες κλήσεις (δεν τις είχα δει) και χωρίς να κοιτάξω οθόνη απάντησα σε άλλη κλήση, με αποτέλεσμα όταν ειδοποιήθηκα ότι με κάλεσαν από τον συγκεκριμένο αριθμό (ο αναπάντητητος ) 2 ή 3 φορές να φαίνεται σκέτο το νούμερο χωρίς τις φορές που κλήθηκα (προφανώς δείχνει μόνο την ημ/νία και ώρα της τελευταία κλήσης). Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω για να βλέπω την λίστα των αναπάντητων σωστά???:worry:

Η είναι άλλο ένα πρόβλημα των symbian???

θα πας στο μητρωο μεσα απο το μενου ή θα κρατησεις το μενου πατημενο ενω ειναι ανοιχτο το μητρωο και θα το επιλεξεις και θα πατησεις πισω μεχρι να γραφει εξοδος. θα κανεις δεξια και εκει εχει ολα τα δεδομενα του μητρωου, κλησεις, μηνυματα, δεδομενα κλπ. δεν τα βγαζει ολα εκει για να μην αργει ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ nikoskat. Για να πω την αλήθεια άνοιξα (επιτέλους!) το manual και το είδα επίσης (Δικάμου-μητρώο-κτλ.).Πάντως Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια χωρις να ειμαι σιγουος μια ερωτηση.ξερετε που μπορω να βρω το προγραμματακι για αυτοματο κλειδωμα στο πληκτρολογιο??
Link to comment
Share on other sites

παιδια χωρις να ειμαι σιγουος μια ερωτηση.ξερετε που μπορω να βρω το προγραμματακι για αυτοματο κλειδωμα στο πληκτρολογιο??

 

http://fuse.stc.cx/autolock/ :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου αγόρασε προχθές το Ν72.Αμέσως παρατήρησε πως η συσκευή καθυστερεί να εκτελέσει εντολές.Για να ενεργοποιηθεί απαιτούνται δύο λεπτά :!: .

 

Γνωρίζει κανείς πού ακριβώς οφείλεται το συγκεκριμένο πρόβλημα; Χρειάζεται αναβάθμιση ή αντικατάσταση το μοντέλο;

Link to comment
Share on other sites

DENIOR τελευταία έκδοση λογισμικού είναι V. 2.0635.3.02 29-08-06. Αν έχει κάτι παλιότερο ας κάνει μια online αναβάθμιση. Η εκκίνηση της συσκευής είναι αργή όντως, δεν ξέρω αν αυτό διορθωθεί αργότερα ή είναι κάτι που θα παραμείνει.
Link to comment
Share on other sites

DENIOR τελευταία έκδοση λογισμικού είναι V. 2.0635.3.02 29-08-06. Αν έχει κάτι παλιότερο ας κάνει μια online αναβάθμιση. Η εκκίνηση της συσκευής είναι αργή όντως, δεν ξέρω αν αυτό διορθωθεί αργότερα ή είναι κάτι που θα παραμείνει.

 

Θύμισέ μου σε παρακαλώ πως μπορεί να βρει κάποιος την έκδοση του λογισμικού του Ν72;

Συνεχώς ξεχνάω τη διαδικασία :O .

 

 

Τροποποίηση: Ευχαριστώ,Γιώργο.

Link to comment
Share on other sites

Θύμισέ μου σε παρακαλώ πως μπορεί να βρει κάποιος την έκδοση του λογισμικού του Ν72;

Συνεχώς ξεχνάω τη διαδικασία :O .

*#0000#:)

Link to comment
Share on other sites

Θύμισέ μου σε παρακαλώ πως μπορεί να βρει κάποιος την έκδοση του λογισμικού του Ν72;

Συνεχώς ξεχνάω τη διαδικασία :O .

 

 

Τροποποίηση: Ευχαριστώ,Γιώργο.

εισαι ασυγχωρητος DENIOR, το 6630 γιατι το εχεις; :ρ

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου αγόρασε προχθές το Ν72.Αμέσως παρατήρησε πως η συσκευή καθυστερεί να εκτελέσει εντολές.Για να ενεργοποιηθεί απαιτούνται δύο λεπτά :!: .

 

Γνωρίζει κανείς πού ακριβώς οφείλεται το συγκεκριμένο πρόβλημα; Χρειάζεται αναβάθμιση ή αντικατάσταση το μοντέλο;

 

Το οτι αργεί να εκτελέσει εντολές είναι αλήθεια και η λύση είναι να μη γίνονται συχνά restarts. Το οτι αργεί να boot-άρει δεν είναι πρόβλημα! Όλα τα τηλέφωνα που έχουν Symbian OS έτσι είναι! Και πάλι το N72 μια χαρά είναι. Έχετε δεί 9500 να boot-άρει; :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το Ν70, κ για να ανοιξει κανει 30sec, κ εχω την καρτα μνημης γεματη με προγραμματα κτλ... 2λεπτα ειναι παρα πολλα!

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου αγόρασε προχθές το Ν72.Αμέσως παρατήρησε πως η συσκευή καθυστερεί να εκτελέσει εντολές.Για να ενεργοποιηθεί απαιτούνται δύο λεπτά :!: .

Η εκκίνηση της συσκευής είναι αργή όντως, δεν ξέρω αν αυτό διορθωθεί αργότερα ή είναι κάτι που θα παραμείνει.

 

Τα δυο λεπτα μου φενονται πολα ετσι κανουν ολα τα Ν72? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN72/2.0635.2.0.2 Series60/2.8 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Ένας φίλος μου αγόρασε προχθές το Ν72.Αμέσως παρατήρησε πως η συσκευή καθυστερεί να εκτελέσει εντολές.Για να ενεργοποιηθεί απαιτούνται δύο λεπτά :!: .

Η εκκίνηση της συσκευής είναι αργή όντως, δεν ξέρω αν αυτό διορθωθεί αργότερα ή είναι κάτι που θα παραμείνει.

 

Τα δυο λεπτα μου φενονται πολα ετσι κανουν ολα τα Ν72? :)

 

Ti na pw re Gianni argei alla oxi kai toso! Emena kanei 40secs peripou. Kai prin tin anavathmisi toso ekane pantws. De nomizw na ftaiei afto. Nomiza oti itan tropos tou legein ta 2 lepta pou eipe o filos! Αn akrivologouse tote safws iparxei kapoio provlima me to tilefwno.

Link to comment
Share on other sites

Στεφανε λογικα κατι δεν θα παει καλα! :rolleyes:

 

@DENIOR κανει δυο λεπτα η ληγοτερο? :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το Ν70, κ για να ανοιξει κανει 30sec, κ εχω την καρτα μνημης γεματη με προγραμματα κτλ... 2λεπτα ειναι παρα πολλα!

Το δικό μου κάνει ~70 δευτ. για να ζητήσει κωδικό και μέχρι να φορτώσει και να ανοίξουν όλα τα προγράμματα θέλει άλλο 1 με 2 λεπτά.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κάνει ~70 δευτ. για να ζητήσει κωδικό και μέχρι να φορτώσει και να ανοίξουν όλα τα προγράμματα θέλει άλλο 1 με 2 λεπτά.

 

Μου φαίνεται πάρα πολύς χρόνος!

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πάρα πολύς χρόνος!

Εμ, άν έχεις την 2gb τίγκα με προγράμματα κτλ. τι περιμένεις...

Πάντως το έχω συνηθίσει :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Στεφανε λογικα κατι δεν θα παει καλα! :rolleyes:

 

@DENIOR κανει δυο λεπτα η ληγοτερο? :)

 

Ένας φίλος μου με ενημέρωσε για το πρόβλημα στο Ν72 του. Ναι,για δύο λεπτά μου είπε,καθώς και για καθυστέρηση στο άνοιγμα του μενού κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Αν το ανοιξεις και μπεις στο μενου οντως θα καθυστερησει , αν μπεις μια φορα τοτε μπαινει γρηγορα, μαλλον υπαρχει καποιο προβλημα στο Ν72.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Αν το ανοιξεις και μπεις στο μενου οντως θα καθυστερησει , αν μπεις μια φορα τοτε μπαινει γρηγορα, μαλλον υπαρχει καποιο προβλημα στο Ν72.

 

Στο συγκεκριμένο Ν72 υπάρχει πρόβλημα γιατί κανείς άλλος δεν έχει αναφέρει ποτέ κάτι παρόμοιο! Το δικό μου σε 20-30 δευτερόλεπτα ζητάει pin και σε άλλα 10 είναι πλήρως μάχιμο! :p :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να έχει πρόβλημα :O . Ας δοκιμάσει να βγάλει την κάρτα μνήμης, ας κάνει και ένα φορματ (στο τηλέφωνο) και να το χρονομετρήσει "καθαρό" πλέον. Είμαι 99% σίγουρος οτι θα ανοίξει στον κανονικό χρόνο... :ninja:
Link to comment
Share on other sites

εγώ του έχω βάλει 450 mb mp3 (1 GB κάρτα) και κάνει αρκετή ώρα να ανοίξει. Πολύ πιθανόν να είναι απ'αυτά που έχει ο καθένας στο κινητό του.
Link to comment
Share on other sites

καησπερα παιδια.μηπως εχει κανενας κανενα προγραμματακι για να κλειδωνω τα αρχεια μου?φωτο,βιντεο κτλ...

 

κατεβασα κανα δυο απο το getjar αλλα ειναι πολυ μουφα

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...