Jump to content

Βάση με ανεμιστήρα για φορητό υπολογιστή


perdikos2000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 62
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Paidia kserete kamia kali vasoula gia laptop an nai parakalo proteinete dioti otan paizo kana paixnidaki mou fainetai sa na anevazei thermokrasia to laptop.

euxaristo

κοιτα εδω

Link to comment
Share on other sites

τις εχω δει αυτεσ αλλα νομιζω ειναι πλαστικες και δεν τραβανε.

 

αγορασε μια και θα μας θυμηθεις... και εγω μια τετοια εχω κ κανει τελεια δουλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest valeria
Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς καμιά βάση για laptop με οθόνη 15,4" wide;Δεν έχω βρει κάπου και το ψάχνω γιατί τώρα που αρχίζουν οι ζέστες παρατηρώ μία μικρή αύξηση της θερμοκρασίας και θα ήθελα να το αποτρέψω...:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς καμιά βάση για laptop με οθόνη 15,4" wide;Δεν έχω βρει κάπου και το ψάχνω γιατί τώρα που αρχίζουν οι ζέστες παρατηρώ μία μικρή αύξηση της θερμοκρασίας και θα ήθελα να το αποτρέψω...:worry:

Νομιζω οτι αυτες για 15" σου κανουν. Αλλωστε νομιζω οτι ρολο παιζει αν τα ποδαρακια του laptop καθονται στη βαση.

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Νομιζω οτι αυτες για 15" σου κανουν. Αλλωστε νομιζω οτι ρολο παιζει αν τα ποδαρακια του laptop καθονται στη βαση.
Λοιπόν βρήκα μία για 15" από ένα φίλο και δοκίμασα.Παρ'όλο που τα ποδαράκια κάθονταν στη βάση,το laptop,από τη στιγμή που το τοποθέτησα πάνω,άρχισε να αναπτύσσει θερμοκρασία με τέτοιο ρυθμό που λίγο ακόμη αν το άφηνα θα έσβηνε προαιρετικά για να μην καεί τίποτα.Με το που το έβγαλα άρχισε να πέφτει η θερμοκρασία κατευθείαν :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα μία για 15" από ένα φίλο και δοκίμασα.Παρ'όλο που τα ποδαράκια κάθονταν στη βάση,το laptop,από τη στιγμή που το τοποθέτησα πάνω,άρχισε να αναπτύσσει θερμοκρασία με τέτοιο ρυθμό που λίγο ακόμη αν το άφηνα θα έσβηνε προαιρετικά για να μην καεί τίποτα.Με το που το έβγαλα άρχισε να πέφτει η θερμοκρασία κατευθείαν :wacko:

Πληροφοριακα τι μαρκα ηταν η βαση; ο φιλο σου εχει διαπιστωσει το ιδιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα αυτό http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=42071950&Nav_Section_Id=0&Catalog_Id=1&Product_Id=230685&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Πρέπει να σας πω ότι ξέχασα τον ήχο του ανεμιστήρα του φορητού.Το αγόρασα γιατί μεσημέρια(τώρα που έπιασαν οι ζέστες) τρέχωντας μόνο azureus(πρόγραμμα για κατέβασμα torrents) ο φορητός έκαιγε... Με τη βάση πρόσεξα αισθητή πτώση θερμοκρασίας!!!Το μόνο κακό είναι ότι η βάση είναι μικρότερη(στο πλάτος κατά περίπου 4cm) από φορητό(toshiba με 15αρά οθόνη) και τα ποδαράκια του φορητού δεν πατάνε στη βάση...ωστοσό μέσα στο πακέτο της βάσης είχε κάτι στρογγυλά λαστιχάκια(αυτοκόλλητα) και έτσι όπως τα έβαλα ο φορητός πατάει μια χαρά και με τη βάση έχει απόσταση σχεδόν 8mm.Ο ανεμιστήρας της βάσης είναι εντελώς αθόρυβος.

ALFA ROMEO rulezzzzz
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω με ενα προγραμμα το SpeedFan που διαβαζει τα αισθητηρια της mobo βλεπω κατι τρελες θερμοκρασιες.

Δυστυχως δεν μου λεει ποια αλλα η μια ειναι 103 βαθμους Κελσιου!!!

Ειναι παρα πολυ δεν ειναι...

δεν ξερω πολυ απο φορητους αλλα αν ο σταθερος μου χτυπουσε τετοια θερμοκρασια θα ηταν παρα πολυ.

 

Εχω fujitsu-siemens amilo d7830. Δυστυχως δεν εχει mobile επεξεργαστη (εξου και τα 103).

 

Τι λετε να παρω καμμια βαση?

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Πληροφοριακα τι μαρκα ηταν η βαση; ο φιλο σου εχει διαπιστωσει το ιδιο προβλημα;
H βάση ήταν Akasa,όχι δεν έχει καταλάβει κάτι τέτοιο,αν και απ'ό,τι μου είπε δεν έχει κάτσει να μετρήσει θερμοκρασίες.Εγώ που μέτρησα πάντως παρατήρησα ότι από τη στιγμή που το έβαλα η θερμοκρασία ανέβηκε ταχύτατα κοντεύοντας να φτάσει ακόμη και τους 85 βαθμούς κάτι που είναι τελείως αφύσικο για το μηχάνημά μου που το ανώτατο που έχει πιάσει ποτέ είναι 58,5 βαθμοί.Τι να πω,πραγματικά φοβήθηκα τώρα,αν είναι να έχω ιστορίες θα προσπαθήσω να κάνω καμιά πατέντα μόνη μου.:p
Link to comment
Share on other sites

H βάση ήταν Akasa,όχι δεν έχει καταλάβει κάτι τέτοιο,αν και απ'ό,τι μου είπε δεν έχει κάτσει να μετρήσει θερμοκρασίες.Εγώ που μέτρησα πάντως παρατήρησα ότι από τη στιγμή που το έβαλα η θερμοκρασία ανέβηκε ταχύτατα κοντεύοντας να φτάσει ακόμη και τους 85 βαθμούς κάτι που είναι τελείως αφύσικο για το μηχάνημά μου που το ανώτατο που έχει πιάσει ποτέ είναι 58,5 βαθμοί.Τι να πω,πραγματικά φοβήθηκα τώρα,αν είναι να έχω ιστορίες θα προσπαθήσω να κάνω καμιά πατέντα μόνη μου.:p

Τι να πω πραγματικα εκπλησσομαι. Δεν περιμενα ποτε μια βαση να κανει τα πραγματα χειροτερα. Επισης μπορω να πω οτι το laptop σου μαλλον δουλευει πολυ καλα και δεν χρειαζεται βαση διοτι εμενα στο χαλαρα και εχει 61 βαθμους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω με ενα προγραμμα το SpeedFan που διαβαζει τα αισθητηρια της mobo βλεπω κατι τρελες θερμοκρασιες.

Δυστυχως δεν μου λεει ποια αλλα η μια ειναι 103 βαθμους Κελσιου!!!

Ειναι παρα πολυ δεν ειναι...

δεν ξερω πολυ απο φορητους αλλα αν ο σταθερος μου χτυπουσε τετοια θερμοκρασια θα ηταν παρα πολυ.

 

Εχω fujitsu-siemens amilo d7830. Δυστυχως δεν εχει mobile επεξεργαστη (εξου και τα 103).

 

Τι λετε να παρω καμμια βαση?

Βαλε και το everest kai δες παλι θερμοκρασιες.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε και το everest kai δες παλι θερμοκρασιες.

Σκεφτηκα οτι ισως εννοουσε fahreneit μιας και δεν προσεξα (αν και νομιζω θα το εβλεπα).

 

Εβαλα το εβερεστ και μου λεει 75 βαθμους κελσιου !!

Τι λετε??

 

Εμενα μου φαινεται πολυ!

Στον σταθερο εχω 51 (P4 2.4Ghz)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...