Jump to content

dvd-r κάψιμο!!


rower
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα λάπτοπ της άσερ με cd/dvd ντάιβ και όταν το αγόρασα κανείς δεν μου είπε ότι είναι "ελαφρώς" προβληματικά.Δεν μου αναγνωρίζει κανένα σχεδόν dvd, ειδικά αν το έχω γράψει εγώ, δεν κάνει καλές εγγράφες και τώρα τελευταία έφτασε ο κόμπος στο χτένι...

Πλέον δεν μπορώ να γράψω καθόλου dvd. Μου τα καίει όλα. Κ πάνε χαμένα και τα dvd. Ο σκληρός έχει γεμίσει από ταινίες και εγώ δεν μπορώ να τις βγάλω.

Θέλω να μου πείτε όποιος ξέρει, τί μπορώ να κάνω με αυτό το υπέροχο ντράιβ, πώς θα εξακριβώσω αν έχει όντως πρόβλημα και μου τα καίει όλα ή αν εγώ είμαι άχρηστος και δεν μπορώ να γράψω ένα dvd και τί μπορώ να κάνω για να διορθώσω το πρόβλημα. Μπορώ να βάλω εξωτερικό ντράιβ και τι περίπου θα κοστίσει;

Ευχαριστώ πολύ...:confused: :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα λάπτοπ της άσερ με cd/dvd ντάιβ και όταν το αγόρασα κανείς δεν μου είπε ότι είναι "ελαφρώς" προβληματικά.Δεν μου αναγνωρίζει κανένα σχεδόν dvd, ειδικά αν το έχω γράψει εγώ, δεν κάνει καλές εγγράφες και τώρα τελευταία έφτασε ο κόμπος στο χτένι...

Πλέον δεν μπορώ να γράψω καθόλου dvd. Μου τα καίει όλα. Κ πάνε χαμένα και τα dvd. Ο σκληρός έχει γεμίσει από ταινίες και εγώ δεν μπορώ να τις βγάλω.

Θέλω να μου πείτε όποιος ξέρει, τί μπορώ να κάνω με αυτό το υπέροχο ντράιβ, πώς θα εξακριβώσω αν έχει όντως πρόβλημα και μου τα καίει όλα ή αν εγώ είμαι άχρηστος και δεν μπορώ να γράψω ένα dvd και τί μπορώ να κάνω για να διορθώσω το πρόβλημα. Μπορώ να βάλω εξωτερικό ντράιβ και τι περίπου θα κοστίσει;

Ευχαριστώ πολύ...:confused: :(

 

Είσαι σίγουρος πως υποστηρίζει και το + και το - ???

 

Aν ναι, τότα ψάξε στα μαγαζιά για έναν εξωτερικό dvd-writer...είναι ακριβότεροι από τους εσωτερικούς σίγουρα, αλλά μην φανταστείς τρελές διαφορές!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Sinithismeno fenomeno gai tous foritous epidi oles oi eteries bazoun mapa antoigrafiko sou milo ek piras.

 

Ta exoterika ine poio ftina apo ta esoterika pare mia thiki kai ena dvd writer kai balto mesa me kanena 60 eyro tha ise kalimenos ine to mion kalodia kai ta schetika ,mipos omos echi problima kai to laser argotera outeformat den tha mporis na kanis an chriasti efoson den tha ypostirizete apo exoteriko drive,dokimase me kaliteris poiotitas dvd

Οδηγίες για τη «Νόσο των πτηνών»

 

http://img101.imageshack.us/img101/6465/g7su.th.png

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι εντος εγγυησης γιατι δεν μπας να στο αλλαξουν??

Παντως και εγω οσους γνωστους εχω ειχαν προβληματα με dvdrw του laptop τους!Εμενα δοξα τω θεο μια χαρα ειναι μεχρι τωρα!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

πηγενε το για εγκυηση..........ή παρε εξωτερικο αντιγραφικο........παντος προτιμισε το εξωτερικο..........;) ;) ;)
Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με το λαπ τοπ μου, και το έστειλα να μου το φτιάξουνε εντος εγγύησης.όλα καλά, αλλά μετά από λιγο ξαναχάλασε.Αποτέλεσμα:πείρα ένα πλέξτορ(εξωτερικό) με 300€ και κάνω την δουλειά μου άνετα.Καλύτερα πάντω το εξωτερικο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...