Jump to content

[Επίσημο] Nokia N91


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

Thanks Μανο & Χρονια Πολλα . :)

 

Τελικα τα περισσοτερα reviews καταληγουν στα εξης συμπερασματα :

 

Θετικα

  • Ποιοτητα κατασκευης,γενικο design
  • Συσκευη με "ολα σε ενα"
  • Παρουσια σκληρου δισκου
  • Ποιοτητα ηχου ,αψογη ( ποιοτητα εξωτερικου ηχειου αρκετα καλυτερη σε συγκριση με
    αλλες συσκευες που εχουν ενα ηχειο και αυτες)
  • Ραδιοφωνο
  • Wifi
  • Browser

 

Αρνητικα

  1. Ασυμβατητα εφαρμογων λογω symbian 9.1
  2. Καμερα :ελλειψη autofocus
  3. Ευκολα γινονται γρατζουνιες
  4. Αδυναμια ηχογραφισης απο το ραδιοφωνο
  5. Αδυναμια συγχρονισμου μεσω της βασης

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ταξιδιωτη μια που εισαι εδω, το μενου εχει διαταξη 9 εικονιδιων; γιατι τα 3250 και Ν80 εχουν 12 :wacko:

ναι φιλε μου εχει μενου με 12 εικονιδια:) μα οι γρατζουνιες γινοντε μονο στο πισω καπακι?η ειναι ευκολο να γινουν και στα υπολοιπα σημεια του κινητου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου εχει μενου με 12 εικονιδια:) μα οι γρατζουνιες γινοντε μονο στο πισω καπακι?η ειναι ευκολο να γινουν και στα υπολοιπα σημεια του κινητου.

σ'ευχαριστω, αρα υποθετω οτι ο MsK δεν ειχε τελικο firmware, με μικρες διαφορες απ'οτι καταλαβαινω ωστοσο.

 

βασικα οπου εχει μεταλλικες επιφανειες, απλα στο πισω μερος ειναι λεια και μεγαλη επιφανεια, οποτε γινονται και φαινονται περισσοτερο.

ειναι οντως τοσο σοβαρο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Μία άποψη απο μόνη της δεν λέει τίποτα. Ο καθένας ακούγοντας μία συσκευή να αναπαράγει μουσική, μπορεί να εντυπωσιαστεί ή να μείνει απογοητευμένος. Όταν όμως γίνεται σύγκριση με γνωστές συσκευές της αγοράς, τότε, και μόνο τότε, μπορούμε να μιλάμε με τεκμηριωμένα συμπεράσματα.

 

Για πράδειγμα, όταν με το καλό, συναντηθούμε με τον noisex, θα έχουμε μαζί μας, 3250, Ν70, Ν80, Ν91 και n-Gage. Απο αυτό το συγκριτικό, πιστεύω, θα ήθελαν πολλοί να μάθον το αποτέλεσμα. Και σίγουρα πολλοί θα αποφασίσουν ποιά συσκευή θα προτιμήσουν. Γιατί εκτός απο τα τεχνικά χαρακτηριστικά, που τις περισσότερες φορές μένουν μόνο στα χαρτιά, μεγάλο ρόλο παίζει και η γενική αίσθηση που σου μεταδίδει η εκάστοτε συσκευή.

 

Για πράδειγμα, σήμερα έκανα συγκριτικό του Sonyericsson W900 με το 3250. Ο κάτοχος του 900,πίστευε οτι η συσκευή του βρίσκεται στην κορυφή τόσο απο απόδοση μέσω ακουστικών όσο και απο το ηχείο της. Έψαξα αρκετά ωστε να έχω ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις και στις 2 συσκευές, και 3 άτομα συμμετείχαν στην σύγκριση. Το W900 φαινόταν, πραγματικά, χωρίς υπερβολές, τιποτένιο μπροστά στην ποιότητα του 3250. Η διαφορά τους στα ακουστικά αλλά και στο ηχείο, ήταν τεράστια.

 

Άν ρωτούσατε όμως τον κάτο του SE πριν το συγκριτικό, θα σου έλεγε οτι το W900 είναι οτι καλύτερο υπάρχει στονσυγκεκριμένο τομέα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, χρονια πολλα, πιστευω πως στις συγκρισεις για να καταληξεις σε σωστα συμπερασματα δεν θα πρεπει να λειπουν τα 7710 (φοβερη ποιοτητα) και το W550i που εχει 2 ηχεια ( πολυ ανωτερο ηχο απο το W900). Νομιζω οτι νικητης θα βγει το W550, δοκιμαστε το!
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

freyarip σωστη η αποψη σου,ωστοσο το n-91 Μπορω να πω οτι μου αρεσει αρκετα κατα την αναπαραγωγη μουσικης.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω πιστευω πως δεν μπορει να υπαρξει συγκριση με κανενα αλλο κινητο...γιατι ειναι αποκλειστικα music phone και εκανε τοσο καιρο για να ειναι ετοιμο στην αγορα...με τα μονα που μπορει ισως να συγκριθει εινα αυτα που εχουν 2 ηχεια(δεν ξερω ποια)αλλα κ παλι ποιος ακουει μουσικη απο ηχειο ρε παιδια?ολοι με τα ακουστικα...προσωπικα δεν εχω κατσει να ακουσω ποτε μουσικη απο ηχειο του κινητου μου...
Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδες χωρις να το εχω φορτωσει πολυ και ειναι η 4μερα που το εχω,κωλλαει πολυ ρε γμτ..Σαν το παλιο-παλιο symbian sx1 που ειχα..Νομιζα οτι αυτο δεν θα τρωει τετοια κωλληματα..Ασε που ακομα τα μην δεν ανοιγουν και τωρα οταν παω στο pc για να τα διαβασω λεει δεν γινεται συνδεση..Ολα μαζεμενα..Αντε να το παω αυριο να δω..
Link to comment
Share on other sites

Παντως ρε παιδες χωρις να το εχω φορτωσει πολυ και ειναι η 4μερα που το εχω,κωλλαει πολυ ρε γμτ..Σαν το παλιο-παλιο symbian sx1 που ειχα..Νομιζα οτι αυτο δεν θα τρωει τετοια κωλληματα..Ασε που ακομα τα μην δεν ανοιγουν και τωρα οταν παω στο pc για να τα διαβασω λεει δεν γινεται συνδεση..Ολα μαζεμενα..Αντε να το παω αυριο να δω..

πηγαινε το φιλε μου τωρα που ειναι νωρις γιατι ποτε δε ξερεις τι μπορει να σου παρουσιασει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μία άποψη απο μόνη της δεν λέει τίποτα. Ο καθένας ακούγοντας μία συσκευή να αναπαράγει μουσική, μπορεί να εντυπωσιαστεί ή να μείνει απογοητευμένος. Όταν όμως γίνεται σύγκριση με γνωστές συσκευές της αγοράς, τότε, και μόνο τότε, μπορούμε να μιλάμε με τεκμηριωμένα συμπεράσματα.

 

Για πράδειγμα, όταν με το καλό, συναντηθούμε με τον noisex, θα έχουμε μαζί μας, 3250, Ν70, Ν80, Ν91 και n-Gage. Απο αυτό το συγκριτικό, πιστεύω, θα ήθελαν πολλοί να μάθον το αποτέλεσμα. Και σίγουρα πολλοί θα αποφασίσουν ποιά συσκευή θα προτιμήσουν. Γιατί εκτός απο τα τεχνικά χαρακτηριστικά, που τις περισσότερες φορές μένουν μόνο στα χαρτιά, μεγάλο ρόλο παίζει και η γενική αίσθηση που σου μεταδίδει η εκάστοτε συσκευή.

 

Για πράδειγμα, σήμερα έκανα συγκριτικό του Sonyericsson W900 με το 3250. Ο κάτοχος του 900,πίστευε οτι η συσκευή του βρίσκεται στην κορυφή τόσο απο απόδοση μέσω ακουστικών όσο και απο το ηχείο της. Έψαξα αρκετά ωστε να έχω ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις και στις 2 συσκευές, και 3 άτομα συμμετείχαν στην σύγκριση. Το W900 φαινόταν, πραγματικά, χωρίς υπερβολές, τιποτένιο μπροστά στην ποιότητα του 3250. Η διαφορά τους στα ακουστικά αλλά και στο ηχείο, ήταν τεράστια.

 

Άν ρωτούσατε όμως τον κάτο του SE πριν το συγκριτικό, θα σου έλεγε οτι το W900 είναι οτι καλύτερο υπάρχει στονσυγκεκριμένο τομέα.

 

mirror sobara tetoia diafora?

dld to 3250 einai sta epipeda 6270/6280?(gia ta akoystika lew?)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες και το είδα στο Πλαίσιο. Μέχρι να το δω είχα αποφασίσει ότι θα το πάρω αλλά μου φάνηκε τεράστιο. Μάλλον θα κινηθώ προς Ν80 μεριά, παρά το ότι το Ν91 το περιμένω εδώ και 8-9 μήνες. Δεν είχα φανταστεί ότι θα ήταν τόσο μεγάλο και βαρύ. Πάντως από ποιότητα κατασκευής είναι άψογο. Δίνει την αίσθηση πολυτελούς συσκευής
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες και το είδα στο Πλαίσιο. Μέχρι να το δω είχα αποφασίσει ότι θα το πάρω αλλά μου φάνηκε τεράστιο. Μάλλον θα κινηθώ προς Ν80 μεριά, παρά το ότι το Ν91 το περιμένω εδώ και 8-9 μήνες. Δεν είχα φανταστεί ότι θα ήταν τόσο μεγάλο και βαρύ. Πάντως από ποιότητα κατασκευής είναι άψογο. Δίνει την αίσθηση πολυτελούς συσκευής

 

sobara?????to eferan sto plaisio????tha se priksw ligaki....:) to exoun kai se mauro???exoun atokes dwseis??

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτα που θελει να ρωτησει ο akis1984 θελω να μαθω κ εγω...

απο ατοκες δοσεις νομιζω οτι πρεπει αν εχει να ειναι λιγες(μακαρι)

αλλα για περισσοτερες δοσεις εχει τοκο,ετσι γινετε στο πλαισιο(κ οχι μονο).

ποσο εχει κ σε τι χρωμα?σε ποιο πλαισιο το ειδες?ειχε πολλα κομματια?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είδα στο Πλαίσιο μεταμορφωσης, σε ασημί, 624 Ευρά. Δεν το είχαν βάλει ακόμα σε λειτουργεία. Θα περάσω σήμερα.

Δόσεις 12 κλπ κλπ βλεπε και στην σελίδα.

 

Κομμάτια δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λίγο υπομονή ακόμα μέχρι να συναντηθούμε για να κάνουμε, όσο μπορούμε, ένα πραγματικά συγκριτικό τεστ. Μίλησα τηλεφωνικά χθές με τον mirrorofsorrow κ προσπαθούμε να το κανονίσουμε συνάντηση το συντομότερο δυνατόν. Το μεγαλύτερο πρόβλημα το έχω εγώ, λόγω υπερβολικού φόρτου εργασίας (δουλεύω 09:00 με 21:00) πφφφ..

Προσωπικά πάντως "έχω πάθει την πλάκα μου"

Σημειωτέον οτι έχουν περάσει από τα χέρια μου ngage, 6630 k 6680 πρίν από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια το είχαν μόνο σε μαύρο. Δεν ρώτησα καθόλου για δόσεις, μόνο την τελική τιμή που ήταν 624 Ευρώ. Πάντως και στο http://www.plaisio.gr και στο http://www.e-shop.gr νομίζω έχει επιλογή για δόσεις. Το ίδιο και στο ηλεκτρονικό κατάστημα του Γερμανού, αλλά είναι πιό ακριβό εκεί.

 

Edit: το είχαν μόνο σε ασημί. Έγραφα παράλληλα και στο θέμα του Ν80 και μπερδεύτηκα. Δεν ξέρω καν αν βγαίνει σε μαύρο το Ν91

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

τρεχω να το παρω παιδια την παρασκευη αν το εχουν στο πλαισιο σαλονικα!αλλιως το παραγγελνω κ οποτε μου ερθει...δεν αντεχω αλλοοοοοο!

 

σε κανενα απο τα 2 site Που εδωσες δεν υπαρχουν...

θα τρελαθω,το ειχες μπροστα σου ακριβως ετσι οπως το θελω κ δεν το πηρες...ατιμη ζωη!

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια το είχαν μόνο σε μαύρο. Δεν ρώτησα καθόλου για δόσεις, μόνο την τελική τιμή που ήταν 624 Ευρώ. Πάντως και στο http://www.plaisio.gr και στο http://www.e-shop.gr νομίζω έχει επιλογή για δόσεις. Το ίδιο και στο ηλεκτρονικό κατάστημα του Γερμανού, αλλά είναι πιό ακριβό εκεί.

 

Edit: το είχαν μόνο σε ασημί. Έγραφα παράλληλα και στο θέμα του Ν80 και μπερδεύτηκα. Δεν ξέρω καν αν βγαίνει σε μαύρο το Ν91

 

 

 

oson afora tis dwseis einai megali apati...ebgala pistwtiki(me tin foititiki idiotita mporeis na bgaleis pistotiki me orio 600euro)kai piga simera na to parw(tha plirwna metritis ti diafora mexri ta 600)...ektos apo oti den to ixan sto plaisio sti thessaloniki, mou eipan oti me ti syggekrimeni pistwtiki den mporw na parw otidipote me dwseis!!!diladi an to eixe tha to eperna me entokes dwseis diladi +16% tis timis=+90 euro peripou...ta exw parei giati apo tin trapeza den anaferei pouthena oti den mporeis na pareis kati me atokes(me ti sugkekrimeni pistwtiki) kai epidi tous rwtisa gia agora me atokes kai mou eipan pws <kai bebaia ginetai>...aurio tha paw kiolas na tin akurwsw...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...