Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [V]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia exw ena tragoudi to opoio einai TRANCE Kai den kserw pws legetai.

 

Mipos mporei kapios na to katebasei mipos kai kserei ton titlo tou???

 

 

to Link einai........ http://rapidshare.com/files/8125129/1.mp3.html

 

 

 

EINAI 1.7 MB

 

An kserete ton titlo tou parakalw na mou ton peitai edw

 

sas eyxaristw poli!!

honda astrea supra 109 (piston narita 53 cm,kentroforos f200 1o stadio fuego,karmpilater 22ari shark,racing,lastixa veerubber.eksatmisi sebring.xrwma prasino laxani.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυο τραγουδακια ψαχνω. Το ενα δεν ακουγεται καλα, αλλα θα καταλαβετε ποιο ειναι στην αρχη, αφου ακουγεται το ρεφρεν εκεινη τη στιγμη.

 

1)Αγνωστο τραγουδι 1

2)Αγνωστο Τραγουδι 2

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!! :rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ά ρε έρημη Christina, εσύ τα λές, εσύ τα ακούς...Ρε παιδιά, πόσες φορές θα πούμε, ΟΧΙ Rapidshare;Ορίστε τώρα, κατεβάζεις ένα αρχείο και μετά που πάς να κατεβάσεις ένα άλλο σου λέει You have reached your daily download limit... :mad:

 

Δηλαδή εσάς δε μπορούμε να βοηθήσουμε έτσι...Η Christina έχει προτείνει κι άλλες φορές [όχι μία και δύο], άλλους file hosters.Εγώ θα πρότεινα το sendspace.Και upload κατ' ευθείαν, με ένα κλίκ, και download το ίδιο, ούτε wait time, ούτε download limit, ούτε βάλε αυτόν τον κωδικό, ούτε ένα σωρό άλλες π@π@ριές... :confused:

 

Συνελθετε, για να μπορούμε να βοηθάμε ο ένας τον άλλον πιό εύκολα το λέμε.Άν είναι μέχρι να κατεβάσει κάποιος το sample κάποιου άλλου να του βγεί η πίστη, στο τέλος τα παρατάει και δεν βοηθάει και καθόλου.Κρίμα δεν είναι; :(

 

PS.Sorry άν είμαι λίγο aggresive αλλά η Christina τα έχει πεί ευγενικά τόσες φορές και δεν της δίνει κανένας σημασία.

 

Ευχαριστώ.

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλο το φορουμ

 

Ψάχνω τα εξής

 

1. Μπαλάντα με στίχους

"Αχ καρδουλα μου αγαπουλα μου

να'ξερες κι εγω πως υποφερω

Αχ καρδουλα μου αγαπουλα μου

ποσο σαγαπω τωρα το ξέρω"

Μοιάζει με Γονίδη αλλά δεν έχω καταφέρει να το βρω.

 

2. Αργό νησιώτικο το τραγουδά γυναίκα και δευτερη Χριστοδουλόπουλοσ αν

δεν κάνω λάθος.

"Ωρες ώρες τι με πιανει, θα' θελα νασουν κοντα μου

να γυρίσεις σου φωνάζει με λαχτάρα η καρδιά μου

Ωρες ωρες νιώθω τρελα για τα ομορφα σου μάτια....."

 

3. Ζειμπέκικο ανδρας τραγουδιστής

" Ειμαι καλός με τους καλούς, και οτι πω το κανω πραξη

μα πιο τρελος κι απ' τους τρελους αν δεν μου΄φέρονται εντάξει"

 

Ευχαριστώ,

 

Καλά Χριστούγεννα

 

1. Σταμάτης Γονίδης - Αχ καρδούλα μου

 

Δυο τραγουδακια ψαχνω. Το ενα δεν ακουγεται καλα, αλλα θα καταλαβετε ποιο ειναι στην αρχη, αφου ακουγεται το ρεφρεν εκεινη τη στιγμη.

 

1)Αγνωστο τραγουδι 1

2)Αγνωστο Τραγουδι 2

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!! :rolleyes:

 

1) Martin Billie Ray - Your Loving Arms

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Αφου δυσκολευεστε με το rapidshare, εκανα ξανα upload το δευτερο τραγουδι που ψαχνω(το πρωτο το βρηκε η @anarxaki). :)

 

Αγνωστο Τραγούδι

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω ένα ντουέτο ψάχνωπου ο άντρας τραγουδάει στα ισπανικά και κάποια στιγμή πετάει κάτι για κορασόν τρεμπουσκέ και η γυναίκα τραγουδάει

στα αγγλικά.

 

Ευχαριστώ,

Μάνος

:)

 

Το ξέρεις κανείς αυτό;

Θένκς!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το Nelly Furtado feat. Juanes - Te Busque?

 

Αυτό είναι, σε ευχαριστώ πολύ!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ά ρε έρημη Christina, εσύ τα λές, εσύ τα ακούς...Ρε παιδιά, πόσες φορές θα πούμε, ΟΧΙ Rapidshare;Ορίστε τώρα, κατεβάζεις ένα αρχείο και μετά που πάς να κατεβάσεις ένα άλλο σου λέει You have reached your daily download limit... :mad:

 

Δηλαδή εσάς δε μπορούμε να βοηθήσουμε έτσι...Η Christina έχει προτείνει κι άλλες φορές [όχι μία και δύο], άλλους file hosters.Εγώ θα πρότεινα το sendspace.Και upload κατ' ευθείαν, με ένα κλίκ, και download το ίδιο, ούτε wait time, ούτε download limit, ούτε βάλε αυτόν τον κωδικό, ούτε ένα σωρό άλλες π@π@ριές... :confused:

 

Συνελθετε, για να μπορούμε να βοηθάμε ο ένας τον άλλον πιό εύκολα το λέμε.Άν είναι μέχρι να κατεβάσει κάποιος το sample κάποιου άλλου να του βγεί η πίστη, στο τέλος τα παρατάει και δεν βοηθάει και καθόλου.Κρίμα δεν είναι; :(

 

PS.Sorry άν είμαι λίγο aggresive αλλά η Christina τα έχει πεί ευγενικά τόσες φορές και δεν της δίνει κανένας σημασία.

 

Ευχαριστώ.

Ah βρε confidential... :)

Σε ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση... :)

 

KALHMERA SE OLOUS!!!!

 

MIPWS GNWRIZEI KAPOIOS POIO EINAI TO TRAGOUDI (MPALANTA)

POU KAPOU STO REFRAIN LEEI: 'I'LL NEVER LOVE AGAIN , THE WAY I LOVE YOU'? - EINAI PALIO.

 

EFXARISTW POLY EK TWN PROTERWN...!!!!

 

«Debbie Gibson - Foolish Beat» :)

 

Καλύτερα προτίμησε να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες και όχι κεφαλαίους, γιατί και κουραστικό είναι για τους αναγνώστες, αλλά και σημαίνει ότι φωνάζεις, ενώ δεν υπάρχει λόγος. :)


Link to comment
Share on other sites

Αφου δυσκολευεστε με το rapidshare, εκανα ξανα upload το δευτερο τραγουδι που ψαχνω(το πρωτο το βρηκε η @anarxaki). :)

 

Αγνωστο Τραγούδι

Καμμία ιδέα, κανείς? :confused: :(

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Είσαι άπαικτος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

 

Καλά που το θυμόσουν;

 

που το θυμόμουν? ήμουν πιτσιρικάς τότε και είχα πάρει για την δουλειά το καλοκαίρι ένα λευκό μακώ με την φάτσα του πιτσιρικά..με δούλευαν όλοι..τραυματική εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

στη διαφημιση της σοκολατας mars ακουγεται το τραγουδι των depeche mode - I just can't get enough.

το θεμα ομως ειναι οτι σημερα ακουσα ενα μαλλον remix αρκετα ωραιο και νομιζω οτι ελεγε στους στιχους εκτος των αλλων κατι.. "how does it feel?"

μηπως το γνωριζει κανεις; δε βρηκα κατι δυστυχως. αρκετα μεγαλο(2 ωρες εψαχνα να παρκαρω και ακομα επαιζε :p) και αρκετη ηλεκτρονικη μουσικη.

thanks :)

 

edit: βρεθηκε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1674285#post1674285

καμια σχεση αλλα μοιαζει πολυ η μουσικη αρχικα...:confused:

 

γράφεις depeche mode vs new order "i feel loved on a blue monday (james zabiela mix) και κάπου θα το ξετρυπώσεις. είναι γύρω στα 14 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

paidia psahnw ena tragoudi mou tous stihous se ayto to link.

http://www.sing365.com/music/lyric.nsf/Beautiful-lyrics-Everything-But-The-Girl/111969430531DB0748256CA4000B6F51

to link to brika kanontas anazitisi me tous stihous. parola ayta sti synexeia epsaksa oli ti diskografia twn everything but the girl alla den brika tetoio tragoudi. mipws mporeite na mou peite pou tha to brw? thx

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

paidia psahnw ena tragoudi mou tous stihous se ayto to link.

http://www.sing365.com/music/lyric.nsf/Beautiful-lyrics-Everything-But-The-Girl/111969430531DB0748256CA4000B6F51

to link to brika kanontas anazitisi me tous stihous. parola ayta sti synexeia epsaksa oli ti diskografia twn everything but the girl alla den brika tetoio tragoudi. mipws mporeite na mou peite pou tha to brw? thx

 

Κοίταξε, εγώ αυτό το κομμάτι δεν το ξέρω απο Everything But The Girl.Αυτό που ζητάς κατα πάσα πιθανότητα είναι το Jask feat. Jocie - Beautiful.Τώρα δε νομίζω να ήταν των Everything But The Girl παλιά.Και άν ήταν θα ήταν γνωστό.Κι εγώ που έψαξα σε καμιά 10αριά [!] album τους στο amazon δεν βρήκα κομμάτι που να λέγεται έτσι.

 

Μερικές φορές τα site με στίχους λένε ό,τι τους κατέβει.Πχ μία φορά είχα βρεί το I'm So Excited [ναί, το παλιό των Pointer Sisters!] απο την P!nk παρακαλώ!Πού τα βλέπουν όλα αυτά και δεν τα βρίσκω εγώ!Θα μου πείς μπορεί απλά να είναι b-sides.Αλλά το beautiful είναι πολύ ωραίο κομμάτι στιχουργικά και δεν βλέπω το λόγο να είναι b-side.Άλλωστε ποιός θα έκανε διασκευή σε b-side;Άσε που μεταξύ των albums που βρήκα στο amazon ήταν κι ένα (Αυτό εδώ) που είχε μέσα πολλά δικά τους σπάνια.Αποκλείεται να μην το είχε κι αυτό, ειδικά άν ήταν b-side.Επίσης αποκλείουμε το ενδεχόμενο να είναι απλά η κοπέλα απο το group στα φωνητικά του κομματιού και γι αυτό το λόγο να το παρερμήνευσε το site γιατί η κοπέλα δε λέγεται Jocie! :)

 

Αυτά τα ολίγα...Ελπίζω να είναι αυτό που σου είπα αυτό που ζητάς [που κατα πάσα πιθανότητα αυτό θα είναι] και να σε βοήθησα! :p

 

Υ.Γ. Πάντως γουστάρω πολύ να ακούσω P!nk να λέει το I'm So Excited!!Όποιος έχει ιδέα άν υπάρχει όντως please pm me! :happy:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

psaxnw ena tragoudi me autous tous stixous,to tragoudaei ginaika.

 

''ela gia ligo min m afineis edw,ein i zwi sou oli o logos pou zw,dwse mou ligo nero gia na piw,apo ta xeili pou kairo nostalgw''

 

euxaristw! :)

 

dj iN A diFFeRent woRLd ...

Link to comment
Share on other sites

γράφεις depeche mode vs new order "i feel loved on a blue monday (james zabiela mix) και κάπου θα το ξετρυπώσεις. είναι γύρω στα 14 λεπτά.

βρηκα αυτο που εψαχνα, αλλα κι αυτο που λες ειναι πολυ καλο

thanks ;)

Link to comment
Share on other sites

Καμμία ιδέα, κανείς? :confused: :(

 

Λοιπόν, αγαπητέ μου, που άρχισες να χρησιμοποιείς και το sendspace :lol: , σου έχω μάλλον κακά νέα, δυστυχώς.Το μόνο που βρήκα είναι αυτό, και, όπως θα δείς κι εσύ ο ίδιος, δεν υπάρχει ελπίδα γιατί όντως το google δεν βρίσκει τπτ.Το έξαψα κι εγώ ο ίδιος για αρκετή ώρα και με πολλούς τρόπους αλλά τζίφος. :(

 

Το τελειωτικό χτύπημα έρχεται άν ρίξεις μία ματιά στην ημερομηνία που έριξε ο τύπος το post...Για την ακρίβεια τη χρονιά... :( Μόνη ελπίδα είναι να ρίξεις ένα mail στον τύπο [που η μοίρα ήθελε να είναι κι αυτός Έλληνας!] στο mail του που βρήκα εδώ και είναι το vrilissiotis@hotmail.com, και να τον ρωτήσεις άν βρήκε το κομμάτι που έψαχνε πρίν απο...3μιση χρόνια!

 

Πάντως η παντελής έλλειψη στοιχείων στο google, αλλά και το γεγονός ότι το μόνο άλλο άτομο που φαίνεται να έχει ακούσει το κομμάτι είναι κι αυτός απο Ελλάδα, με κάνει να σκέφτομαι ότι το κομμάτι ίσως να είναι απο κάποιο αγγλόφωνο ελληνικό συγκρότημα...Ψάξτο κι εκεί άν δεν βρείς τπτ απο το παιδί αυτό, άν και άν είναι έτσι τα πράγματα μάλλον πρέπει να βρείς κάποιον που να ξέρει πολλά για το χώρο. ;)

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια υπάρχει και η πιο εύκολη λύση, αφού το άκουσε κάπου το τραγούδι, να ξαναπάει εκεί και να ρωτήσει. ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια υπάρχει και η πιο εύκολη λύση, αφού το άκουσε κάπου το τραγούδι, να ξαναπάει εκεί και να ρωτήσει. ;)

 

:p Πρέπει να ήταν ραδιόφωνο, μετά έπαιξε το Όλα ή Τίποτα! :p

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ξερει κανεις που θα βρω ενα τραγουδακι που ειδα τυχαια στην tv? Το τραγουδαει

καποιος FREDERIC feaT. SPIROS και λεγεται '' If I''. Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...