Jump to content

Φοβίες / συνήθειες


agiorgitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλεπω οι περισσοτεροι φοβαστε τα αεροπλανα. Μηπως ειναι μοδα τελευταια ? Μηπως μας εχουν επιβαλει τα καναλια και η θεια Μαρικα αυτο το φοβο? Λεω μηπως.. :worry:

 

Εγω εχω μια μικρη υψοφοβια, οχι κατι το ιδιαιτερο..

Α και επισης κακη συνηθεια ειναι που παντα νομιζω οτι εχω ξεχασει ανοιχτο θερμοσιφωνα κτλ οταν βγαινω.

Οταν εγώ πετούσα ως τρελή κάθε δεκαπέντε, δεν υπήρχαν τα καναλια. Η κρατική υπήρχε μόνο και ούτε που ασχολείτο.

Αλλά, ήταν τέτοιος ο τρόμος μου, που (το 'χω γράψει και πιο πάνω) ακόμα βλέπω στον ύπνο μου ότι μπαινω κανονικά στο αεροπλάνο και πετάω.. Ασε, εφιαλτης και τότε και τώρα. Αλλά, ο έρωτας βλέπεις..:O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 271
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βλεπω οι περισσοτεροι φοβαστε τα αεροπλανα. Μηπως ειναι μοδα τελευταια ? Μηπως μας εχουν επιβαλει τα καναλια και η θεια Μαρικα αυτο το φοβο? Λεω μηπως.. :worry:

 

.

 

Το έχω σκεφτεί πολύ αυτό που λες. Τα τελευταία χρόνια (αν και δε νομίζω ότι έχουν αυξηθεί τα ατυχήματα σε σχέση με το παρελθόν) τα κανάλια τείνουν να το παροσιάζουν κάπως διαφορετικά το θέμα. (Το αποκορύφωμα ήταν με το Ήλιος το καλοκαίρι, όπου ξεπέρασαν κάθε όριο. Προς θεού, δεν λέω ότι το ατύχημα δεν είναι από τα πλέον τραγικά που έχουν γίνει, αλλά τα κανάλια τύπου Άλτερ το εκμεταλλεύτηκαν όσο δεν πήγαινε).

Προσωπικά έχω σοβαρό πρόβλημα με το θέμα. Μέχρι πριν από 4-5 χρόνια, ταξίδευα πάρα πολύ συχνά με αεροπλάνο και δεν μου είχε καν περάσει από το μυαλό να φοβηθώ. Ξαφνικά απέκτησα μια τεράστια φοβία (και όχι μόνο για τον εαυτό μου, αλλά και για τους δικούς μου όταν ταξιδεύουν με αεροπλάνο) με αποτέλεσμα να μην έχω πάρει αεροπλάνο τα τελευταία 5 χρόνια !

Τίποτα δεν μπορεί να με κάνει να το ξεπεράσω, ούτε οι στατιστικές, ούτε τα επιχειρήματα του τύπου "το αυτοκίνητο είναι πιο επικίνδυνο".

Ξέρω ότι αν κάνω μια καλή πτήση ίσως μου περάσει, αλλά μέχρι τότε...:( Κι αφήστε που συνειδητά αποφεύγω τα ταξίδια στο εξωτερικό γι'αυτό ακριβώς το λόγο. :O

Αν κάποιος μπορεί να μου δώσει καμιά συμβουλή, θα το εκτιμήσω ιδιαιτέρως :)

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Θυμήθηκα κι' εγώ τελικά μια φοβία που έχω,

δεν μπορώ να βουτίξω με το κεφάλι στην θάλασσα ούτε από το μισό μέτρο:O :O :p

με τα πόδια πάντως βουτάω και από τα 15 μέτρα!!! και σε ριχά νερά:D

Link to comment
Share on other sites

Θυμήθηκα κι' εγώ τελικά μια φοβία που έχω,

δεν μπορώ να βουτίξω με το κεφάλι στην θάλασσα ούτε από το μισό μέτρο:O :O :p

με τα πόδια πάντως βουτάω και από τα 15 μέτρα!!! και σε ριχά νερά:D

το ξερεις ομως οτι κανεις το χειροτερο πραγμα? αμα πεσεις λιγο ατσαλα μπορει να χασεις το κεντρο της ισσοροπιας σου για παντα:X (κοινως να παθουν προβλημα τα αυτια σου )

Link to comment
Share on other sites

Τα βαθυά νερά.

Μπορώ μεν και κολυμπάω αλλά... φοβία μεγάλη.

Δηλαδή όσο και αν μπορώ και κολυμπάω [όχι και σαν επαγγελματίας βέβαια...]

Ποτέ μου μα ποτέ δεν θα υπερβώ ένα συγκεκριμένο βάθος.. Εως εκεί που νιώθω πως πατάω.

Και ξέρω πως λένε, πρέπει να αντιμετωπίσεις face-2-face τη φοβία σου για να σου περάσει αλλά εγώ δεν το τολμάω και ντάξει..

υγεία να'χουμε.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Το έχω σκεφτεί πολύ αυτό που λες. Τα τελευταία χρόνια (αν και δε νομίζω ότι έχουν αυξηθεί τα ατυχήματα σε σχέση με το παρελθόν) τα κανάλια τείνουν να το παροσιάζουν κάπως διαφορετικά το θέμα. (Το αποκορύφωμα ήταν με το Ήλιος το καλοκαίρι, όπου ξεπέρασαν κάθε όριο. Προς θεού, δεν λέω ότι το ατύχημα δεν είναι από τα πλέον τραγικά που έχουν γίνει, αλλά τα κανάλια τύπου Άλτερ το εκμεταλλεύτηκαν όσο δεν πήγαινε).

Προσωπικά έχω σοβαρό πρόβλημα με το θέμα. Μέχρι πριν από 4-5 χρόνια, ταξίδευα πάρα πολύ συχνά με αεροπλάνο και δεν μου είχε καν περάσει από το μυαλό να φοβηθώ. Ξαφνικά απέκτησα μια τεράστια φοβία (και όχι μόνο για τον εαυτό μου, αλλά και για τους δικούς μου όταν ταξιδεύουν με αεροπλάνο) με αποτέλεσμα να μην έχω πάρει αεροπλάνο τα τελευταία 5 χρόνια !

Τίποτα δεν μπορεί να με κάνει να το ξεπεράσω, ούτε οι στατιστικές, ούτε τα επιχειρήματα του τύπου "το αυτοκίνητο είναι πιο επικίνδυνο".

Ξέρω ότι αν κάνω μια καλή πτήση ίσως μου περάσει, αλλά μέχρι τότε...:( Κι αφήστε που συνειδητά αποφεύγω τα ταξίδια στο εξωτερικό γι'αυτό ακριβώς το λόγο. :O

Αν κάποιος μπορεί να μου δώσει καμιά συμβουλή, θα το εκτιμήσω ιδιαιτέρως :)

αλκοόλ ή κανένα αγχωλυτικό χαπάκι.μόνο έτσι μπάινω εγώ,

Link to comment
Share on other sites

Εχω όχι φόβο, τρόμο στο αεροπλάνο. Εχω δοκιμάσει τα πάντα: έπινα μισή ώρα πριν ένα διπλό ουίσκι και κατά έναν περίεργο τρόπο, εμένα που με ζαλίζει και η μπυρα χωρίς αλκοολ, το ουίσκι δε με έπιανε καθόλου.

Επαιρνα ένα απλό ηρεμιστικό (μου φαινεται λεξοτανιλ, της γιαγιάς μου) και συνέβαινε ό,τι ακριβώς γραφω στην περίπτωση πιο πάνω. Το μάτι γαρίδα στο αεροπλάνο μολις φτάναμε στη Σάμο (που υπηρετουσε στρατό ο αντρας μου τότε) έπεφτα σε λήθαργο όλο το σαββατοκύριακο (και την άδεια του σαββ. ο άντρας μου έριχνε πασιέντζες και με καμαρωνε πως κοιμόμουν:rolleyes: )

pankard τίποτα δεν πιάνει! Και μιλάμε πως τα επαιρνα μία ώρα πριν, να προλάβουν να δράσουν. Πως....

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οι περισσοτεροι φοβαστε τα αεροπλανα. Μηπως ειναι μοδα τελευταια ? Μηπως μας εχουν επιβαλει τα καναλια και η θεια Μαρικα αυτο το φοβο? Λεω μηπως.. :worry:

 

Έχεις δίκιο... Έμπαινα στο αεροπλάνο από παιδάκι και ποτέ δε φοβήθηκα. Εντάξει, όταν είχαμε άσχημο ταξίδι χε***μουν λίγο από το φόβο μου, έλεγα δυο-τρία "τι ήταν αυτό;" αλλά μέχρι εκεί. Τα τρία τελευταία χρόνια έχει γίνει πια παθολογικό. Χάνω τον ύπνο μου τουλάχιστον δέκα μέρες πριν και όσο πλησιάζει η μέρα του ταξιδιού είμαι σαν κατάδικος. Δε μιλάω δε λαλάω, κομμένα και τα γέλια και όλα.

 

Ακόμα και τα στατιστικά, που αλλού τα έχουμε όλοι εικόνισμα (π.χ. ανεργία, πτώσεις/άνοδοι βάσεων εισαγωγής, AGB, γρίπη των πτηνών...), εδώ δε με πείθουν με τίποτα! Έχω φίλο πιλότο που με έχει πρήξει "μα δες τα στατιστικά!!! Δε φοβάσαι με τα μηχανάκια και τα λεωφορεία και χέζεσαι τόσο πολύ μέσα στο αεροπλάνο;;;"...

 

Φταίει πολύ η τηλεόραση. Πάρα πολύ. Και η παραπληροφόρηση από γνωστούς κτλ βέβαια, του στυλ "απαπαπα δεν ξαναμπαίνω σε αεροπλάνο, πήγα να σκοτωθώ" αλλά κυρίως η τηλεόραση.

 

Έχω πέντε μήνες να πάω σπίτι μου και να δω οικογένεια, φίλους, αγόρι:O και όσο πλησιάζουν οι διακοπές του Πάσχα νιώθω ΔΥΣΤΥΧΙΑ:confused: Απίστευτο αλλά έγινε κι αυτό. Και τι να κάνω; Τρένο μέχρι Πειραιά και μετά καράβι (15 ώρες;;; ) :cry:

 

Άτιμη ανάγκη...

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

To έκανα κι αυτό. Πήγαινα με καράβι προκειμενου να μην τρελαίνομαι. Και στο κατω κάτω αν εισαι τοσο δυστυχ προγραμμάτισε + μια μερα για το ταξίδι. Πιο ανακουφιστικό το βρίσκω απο το να έχεις τετοιο αγχος δεκα μερες πριν!
Link to comment
Share on other sites

To έκανα κι αυτό. Πήγαινα με καράβι προκειμενου να μην τρελαίνομαι. Και στο κατω κάτω αν εισαι τοσο δυστυχ προγραμμάτισε + μια μερα για το ταξίδι. Πιο ανακουφιστικό το βρίσκω απο το να έχεις τετοιο αγχος δεκα μερες πριν!

 

Το έχω σκεφτεί κι εγώ, ότι δηλαδή αν είναι να υποφέρω τόσο πολύ από το άγχος, καλύτερα να παίρνω άλλο μέσο. Όμως είναι πολύ κρίμα να αναβάλεις ή να αποφεύγεις ταξίδια στο εξωτερικό π.χ. γι'αυτό το λόγο.

Αυτό με το χαπάκι το έχω σκεφτεί να το κάνω, αλλά δεν είναι μόνο η ώρα της πτήσης. Είναι, όπως λένε και η Γκάρφιλντ και η Ντέξτερ, και οι δέκα μέρες πριν..:worry:

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν αντέχω και απεχθάνομαι είναι οι σύριγκες που έχουν σωλήνακι μεταξύ βελόνας και εμβόλου και φαίνεται το αίμα που ρέει (πήγαν μια φορά στο Παίδων όταν ήμουνα μικρός να μου πάρουν αίμα για τυπική εξαίταση με αυτή την αηδία και έγινε χαμός), φυσικά και τις άλλες σύριγκες απεχθάνομαι αλλά το αντέχω.

Οι μεγαλύτερες φοβίες μου είναι οι εξής:

1) Η φωτιά. Κάνω μανιώδη έλεγχο αν οι θερμάστρες είναι σβηστές, ο φούρνος και τα μάτια της κουζίνας και διάφορες συσκευές.

2) Και το χειρότερο μου είναι οι κλέφτες και οι ληστές, απο τότε που μας έκλεψαν και μας έκαναν καταστροφές στον κήπο του σπιτιού έχω πάθει μεγάλη μανία. Όταν έγινε και το περιστατικό της δολοφονίας μιας ολόκληρης οικογένειας που το έδειξε και η Νικολούλη και καπάκι εκείνη την περίοδο προσπάθησαν να με ληστέψουν στο δρόμο (εκτός απο το άνοιγμα του καπό στο αυτοκίνητο έχει απογίνει το κακό. Να προσέχετε την πλατεία του μεταξουργίου και πάντα κάτω οι ασφάλειες) έγινε το αποκορύφωμα αυτής της μανίας/φοβίας! Μάλιστα χτές το πρωί προσπάθησαν να παραβιάσουν ενα υποκατάστημα της εταιρίας που δουλέυω. Οι υπάλληλοι βρήκαν μερικώς παραβιασμένη την πόρτα, ευτηχώς δούλεψε ο συναγερμός.

Έχω βάλει συναγερμό εσωτερικό σπιτιού καθώς και εξωτερικό (γκαράζ, κήπος, αυλές πόρτες κλπ) δηλαδή δυο ανεξάρτητα συστήματα. Καθώς για την φοβία μου με την φωτιά σύστημα κεντρικής πυρανίχνευσης όπως τα μαγαζιά ,με πυροσβεστηκές φωλιές, φώτα ασφαλείας, και μάνικες (εντάξει δεν έβαλα και sprinkler πυρόσβεσης). Παλαβός εε :lol:

Μετά έρχεται το νερό (οχι οτι φοβάμαι το νερό ως προς εμένα, αλλά τις διαρροές στις σωληνώσεις που δημιουργούν προβλήματα).

 

http://img51.imageshack.us/img51/4261/folia8mg.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σκεφτεί κι εγώ, ότι δηλαδή αν είναι να υποφέρω τόσο πολύ από το άγχος, καλύτερα να παίρνω άλλο μέσο. Όμως είναι πολύ κρίμα να αναβάλεις ή να αποφεύγεις ταξίδια στο εξωτερικό π.χ. γι'αυτό το λόγο.

Αυτό με το χαπάκι το έχω σκεφτεί να το κάνω, αλλά δεν είναι μόνο η ώρα της πτήσης. Είναι, όπως λένε και η Γκάρφιλντ και η Ντέξτερ, και οι δέκα μέρες πριν..:worry:

αυτό δεν είναι παθολογικό πρόβλημα,και εξηγείται επιστημονικά.είναι ψυχολογικό και λέγεται ιδεοψυχαναγκασμός.και απο οτι βλέπω απο εδώ πολλά άτομα πάσχουν απο ιδεοψυχαναγκασμό σε μικρό ή μεγάλο βαθμό.

και ειδικά στο αεροπλάνο οι ιδεοψυχαναγκαστικοί είναι πολύ ευαίσθητοι και χάνουν τον έλεγχο,για τον απλούστατο λόγο οτι δεν πατάνε σε έδαφος,κατά συνέπεια δεν έχουν τον έλεγχο και δεν ορίζουν την τύχη τους.

εγώ είμαι σε χειρότερη κατάσταση καθώς δεν μπορώ να είμαι συνεπιβάτης σε αμάξι ή μηχανή εδώ και κάτι χρόνια.γενικά κάθετι που δεν το ελέγχω εγώ με ενοχλεί φοβερά και μου προκαλεί εκνευρισμό.

κι εγώ το σκέφτομαι κάθε φορά πριν μπώ στο αεροπλάνο πολλές ημέρες πιο πρίν,αλλά το ξεχνάω κάπως.και 1 ωρίτσα πριν μπώ κατεβάζω μισό μπουκάλι βότκα και κοιμάμαι μόλις μπώ στο αεροπλάνο.και εννοείται οτι κάποιος πρέπει να με συνοδεύει μέσα στο αεροπλάνο.κάποιος που εμπιστεύομαι.

όταν ήμουν αγγλία όσες φορές γύρισα και έφυγα,ερχόταν πάντα η μάνα μου μαζί μου,ή η κοπέλα μου.όταν έφευγα απο λονδίνο ερχόταν απο αθήνα μια μέρα πιο πρίν αλλιώς δεν έμπαινα.και στο εσωτερικό πάντα αμαξάκι ή πλοίο.σε πτήση εσωτερικού έχω να μπώ απο 17 χρονών.

τεράστιο πρόβλημα και πολύ βασανιστικό.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φοβάμαι πολύ τους κακοποιούς..Πολλές φορές που φεύγω ξημερώματα απο το σπίτι μου για την σχολή κοιτάζω γύρω γύρω μη είναι κανένας...Ασε που επηρρεάζομαι και απο τα θριλερ που βλέπω με το αγόρι μου...:rolleyes:

 

Παιδιά κακά τα ψέματα...Αμα φοβάσαι ότι και να πάρεις ότι και να πιείς δεν σταματάς να φοβάσαι απλά κρύβεσαι πίσω απο το δάχτυλο σου....Το ξέρω οτι όλα είναι στο μυαλό μας αλλά εξαρτάται πόσο βαθιά είναι μέσα μας...Εγώ φοβόμουν πολύ τις ενέσεις και τώρα τρέχω πρώτη να κάνω ή να πάρω αίμα!!!Την θαλασσοφοβία όμως όσο και αν κολύμπησα στα βαθειά όσο και αν κοίταξα την θάλασσα καθώς βρισκόμουν στο καράβι..Δεν την ξεπέρασα..Πώς ξεπερνάμε αυτό το φόβο λοιπόν??Σίγουρα όχι με ποτά και κάποιο ηρεμιστικό...

Link to comment
Share on other sites

Σταλίτσα είμαι της άποψης τη φοβία που δε σου καθοριζει τη ζωή να την αφησεις ήσυχη.:D Δεν πειράζει αν φοβάσαι τη θάλασσα, μη πας στα βαθια, μη κολυμπάς καν, άραξε στην παραλία με το βιβλίο και τον καφέ σου κι όλα μια χαρά.:) Δεν είναι ανάγκη να πιέζεσαι για τη θάλασσα.
Link to comment
Share on other sites

κατι που δεν ξερουν πολλοι ειναι οτι οταν εισται με ληστες η ειστε ανετοι η τους φωναζετε πατως μην τους δειχνετε φοβια!!!!

οταν τους φωναζετε τα χανουν ευκολα...

Link to comment
Share on other sites

Σταλίτσα είμαι της άποψης τη φοβία που δε σου καθοριζει τη ζωή να την αφησεις ήσυχη.:D Δεν πειράζει αν φοβάσαι τη θάλασσα, μη πας στα βαθια, μη κολυμπάς καν, άραξε στην παραλία με το βιβλίο και τον καφέ σου κι όλα μια χαρά.:) Δεν είναι ανάγκη να πιέζεσαι για τη θάλασσα.

 

Συμφωνώ. Αν είναι μια φοβία που δεν αλλάζει ριζικά τη ζωή σου, τότε δεν είναι ανάγκη να πιέζεσαι. Ξέρω ανθρώπους που φοβούνται το μετρό π.χ., γιατί δε νιώθουν άνετα τόσο κάτω από τη γή: απλώς δεν πέρνουν το μετρό. Δεν έγινε και τίποτα..:) Το ίδιο και με τη θάλασσα. Κάθεσαι απλώς στην παραλία, ή δεν μπαίνεις καθόλου βαθιά.

Με το αεροπλάνο τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά γιατί εμένα μου έχει όντως αλλάξει τη ζωή κατά κάποιο τρόπο. Αγαπώ πολύ τα ταξίδια και δεν πάω πλέον πουθενά γιατί φοβάμαι. Τεράστια βλακεία.

@Pankard Επειδή δεν πίνω ποτέ αλκοόλ, αποκλείεται να κάνω αυτό που κάνεις εσύ. :p Θα με μαζεύουνε..

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φοβάμαι πολύ τους κακοποιούς..Πολλές φορές που φεύγω ξημερώματα απο το σπίτι μου για την σχολή κοιτάζω γύρω γύρω μη είναι κανένας...Ασε που επηρρεάζομαι και απο τα θριλερ που βλέπω με το αγόρι μου...:rolleyes:

 

Παιδιά κακά τα ψέματα...Αμα φοβάσαι ότι και να πάρεις ότι και να πιείς δεν σταματάς να φοβάσαι απλά κρύβεσαι πίσω απο το δάχτυλο σου....Το ξέρω οτι όλα είναι στο μυαλό μας αλλά εξαρτάται πόσο βαθιά είναι μέσα μας...Εγώ φοβόμουν πολύ τις ενέσεις και τώρα τρέχω πρώτη να κάνω ή να πάρω αίμα!!!Την θαλασσοφοβία όμως όσο και αν κολύμπησα στα βαθειά όσο και αν κοίταξα την θάλασσα καθώς βρισκόμουν στο καράβι..Δεν την ξεπέρασα..Πώς ξεπερνάμε αυτό το φόβο λοιπόν??Σίγουρα όχι με ποτά και κάποιο ηρεμιστικό...

την φοβια με την θαλασσα ξερεις πως την ξεπερασα εγω?

 

πηγα με τον πατερα παλια οταν ειμουν 17 18 και δεν ηξερα ουτε να επιπλεω! με πεταξε μεσα στα βαθια και μου λεει ελα αναγκαστικα εμαθα και τον ευχαριστω για αυτο που εκανε τοτε καθως μου καθορισε την ζωη απο τοτε :)

Link to comment
Share on other sites

την φοβια με την θαλασσα ξερεις πως την ξεπερασα εγω?

 

πηγα με τον πατερα παλια οταν ειμουν 17 18 και δεν ηξερα ουτε να επιπλεω! με πεταξε μεσα στα βαθια και μου λεει ελα αναγκαστικα εμαθα και τον ευχαριστω για αυτο που εκανε τοτε καθως μου καθορισε την ζωη απο τοτε :)

 

 

Εμένα δεν το κάνουν γιατί ξέρουν οτι θα πνιγώ σε βάθος 1,75m!!!!Κολυμπάω μέχρι εκεί που πατώνω αντε και λίγο πιο βαθειά(εκεί που αν πατήσεις το νερό της θάλασσας σου έρχεται μέχρι το σαγόνι!!!)και φαντάσου οτι εκεί με πιάνει πανικός και κολυμπάω γρήγορα γρήγορα να βγώ στα ρηχά!!:O

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν το κάνουν γιατί ξέρουν οτι θα πνιγώ σε βάθος 1,75m!!!!Κολυμπάω μέχρι εκεί που πατώνω αντε και λίγο πιο βαθειά(εκεί που αν πατήσεις το νερό της θάλασσας σου έρχεται μέχρι το σαγόνι!!!)και φαντάσου οτι εκεί με πιάνει πανικός και κολυμπάω γρήγορα γρήγορα να βγώ στα ρηχά!!:O

γιατι εγω τι εκανα......:p :p :p :p

μια δυο τρεις που π#Ρ^%@ εμαθα και χαλαλι :D

Link to comment
Share on other sites

Σύριγγες, νυστέρια, λαβίδες, αίματα, καρδιές, εγκεφάλους, εγχειρήσεις, χειρούργους και γενικότερα όχι έχει σχέση με ανατομίες και ιατρική. Δεν τα φοβάμαι ακριβώς, αλλά νιώθω κάπως χάλια όταν ακούω γι' αυτά. Απαπαπαά αηδία και τρόμος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοβάμαι μη μου κλέψουν το αυτοκίνητο. Κάθε φορά που πλησιάζω εκεί που το έχω παρκάρει η καρδιά μου χτυπάει πολύυυυυ γρήγορα μέχρι αν δω ότι είναι στη θέση του.... Αχ και μαι φορά που είχα ξεχάσει που το ε΄χια παρκάρει τι έπαθα!!!!

Φοβάμαι πάααααααρα πολύ τις ακρίδες. :wacko:

Φοβάμαι επίσης μην μπει κανένας κλέφτης στο σπίτι και μου πάρει τον υπολογιστή μου :( Οτιδήποτε άλλο θέλει ας πάρει!!! Τώρα που το σκέφτομαι ούτε τα παππούτσια μου τον αφήνω να πάρει :D

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι κάθε βράδυ που βγαίνουμε απο την πολυκατοικία του αγοριού μου φοβάμαι μη κρύβετε και μη μας την πέσει κανένας κλέφτης ή κανένας σχοζοφρενής δολοφόνος...

Επίσης όταν γυρνάω σπίτι μου το βράδυ δεν ανεβαίνω στο διαμέρισμα ΠΟΤΕ με το ασανσερ!!!!Φοβάμαι μην είναι κρυμένο ο σχιζοφρενής που κρυβόταν στις πολυκατοικίες και βίαζε γυναίκες στο ασανσερ...:O

Τελικά οι πολλές ειδήσεις και τα θριλερ κάνουν κακό....:O

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το θεωρήσετε κουλό αλλά φοβάμαι στην θάλασσα όταν δεν βλέπω κάτω. Δεν με ενδιαφέρει αν είναι βαθειά ή ρηχα. Αρκεί να μην βλέπω τον πυθμένα και θα πάθω πανικό :cry:. Κολυμπάω σαν την μουρλή για να γυρίσω πίσω. Επίσης δεν κολυμπάω ποτέ πάνω από φύκια!!!! Μπορεί να πνιγώ από την τρομάρα μου. Εννοείται ότι δεν κοιτάω ποτέ από πλοίο το νερό!!! Στο σαλόνι την περνάω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το θεωρήσετε κουλό αλλά φοβάμαι στην θάλασσα όταν δεν βλέπω κάτω. Δεν με ενδιαφέρει αν είναι βαθειά ή ρηχα. Αρκεί να μην βλέπω τον πυθμένα και θα πάθω πανικό :cry:. Κολυμπάω σαν την μουρλή για να γυρίσω πίσω. Επίσης δεν κολυμπάω ποτέ πάνω από φύκια!!!! Μπορεί να πνιγώ από την τρομάρα μου. Εννοείται ότι δεν κοιτάω ποτέ από πλοίο το νερό!!! Στο σαλόνι την περνάω.

Σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...