Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3660


gregorisvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ολα αυτα που εχω μεσα που να τα παω; Εχει χαλασει και το συστιμα υπεριθρων μου και το card reader...

εννοω να σβισεις τα παντα απο την μνημη τηλεφ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 712
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
Πηγα σημερα το κινιτο μου στην Νοκια για να μου το κοιταξουν μια και σκευτικα να το δωσω στην αδερφη μου τωρα που θα αλλαξω και οταν ειπα τι συμβενει στο κινιτο μου ειπε η υπαλιλος οτι μαλλον θελει αναβαθμιση η οτι μπορει και να φταιει καπια εφαρμογη που του πευτει βαρια. Ετσι δεν τους το αφησα (γιατι μετα απο εμπειριες του ξαδερφου μου δεν τους εμπειστευομαι και πολυ) και ειπα να κανω το format μονος μου μια και δεν εχω βαλει καπιο προγραμα τελευτεα. Η μαλλον εχω βαλει αλλα ειναι προγραματα τα οπια τα ειχα και παλεωτερα χωρις προβλημα. Αν λοιπον δεν φτιαξει με το format ξερετε τι μπορει να φταιει; Τα "συμπτωματα" ειναι: Σβηνει οποτε του κατευει, συχνα δεν μπορω να καλεσω καπιο τηλεφωνο, ενω το εχω ανοιχτω καπιες φορες το εμφανιζει σαν κλειστω σε οσους με καλους, εχει αλλαξει ημερωμινια απο μονο του 2 φορες και επισης τελευτα αργει κιολας. Αρχικα σκευτουμουν οτι μαλλον οι πλακετα ευτεγε αφου εχει φαει απιστευτες τουμπες, αλλα μηπος τελικα φταιει καπιο προγραμα που συνδιασμο με καπιο αλλο το παραφορτωνει;
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα το κινιτο μου στην Νοκια για να μου το κοιταξουν μια και σκευτικα να το δωσω στην αδερφη μου τωρα που θα αλλαξω και οταν ειπα τι συμβενει στο κινιτο μου ειπε η υπαλιλος οτι μαλλον θελει αναβαθμιση η οτι μπορει και να φταιει καπια εφαρμογη που του πευτει βαρια. Ετσι δεν τους το αφησα (γιατι μετα απο εμπειριες του ξαδερφου μου δεν τους εμπειστευομαι και πολυ) και ειπα να κανω το format μονος μου μια και δεν εχω βαλει καπιο προγραμα τελευτεα. Η μαλλον εχω βαλει αλλα ειναι προγραματα τα οπια τα ειχα και παλεωτερα χωρις προβλημα. Αν λοιπον δεν φτιαξει με το format ξερετε τι μπορει να φταιει; Τα "συμπτωματα" ειναι: Σβηνει οποτε του κατευει, συχνα δεν μπορω να καλεσω καπιο τηλεφωνο, ενω το εχω ανοιχτω καπιες φορες το εμφανιζει σαν κλειστω σε οσους με καλους, εχει αλλαξει ημερωμινια απο μονο του 2 φορες και επισης τελευτα αργει κιολας. Αρχικα σκευτουμουν οτι μαλλον οι πλακετα ευτεγε αφου εχει φαει απιστευτες τουμπες, αλλα μηπος τελικα φταιει καπιο προγραμα που συνδιασμο με καπιο αλλο το παραφορτωνει;

απο ολα αυτα που λες μαλλον αναβαθμιση θελει.δεν νομιζω να σου κανουν κανενα προβλημα εκει στην νοκια

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Σκευτομαι να αναστησω το 3660 μου μετα απο 3-4 χρονια που δεν τον εχω λειτουργισει καθολου. Φανταζομαι οτι αμα του κανω ενα φορματ και μια αναβαθμιση θα ειναι μια χαρα το κινιτακι, ωστωσω οταν το "παρατησα" ητανε λογο μπαταριας, οποτε και δεν εχω μπαταρια τωρα για να το δω πρατα αν δουλευει. Υπαρχει λοιπον καπιος τροπος να τσεκαρω αν ειναι οκ προτου δωσω τα ~20 ευρο για μπαταρια; (σημ. δεν ξερω κανεναν με κινιτο με την ιδια μπαταρια για να εφαρμοσω την προφανη λυση..)
Link to comment
Share on other sites

Το κινιτο δοκιμαστικε και εχει καπιο προβλημα. Παει να ανοιξει αλλα κολαει. Στην νοκια μου ειπαν οτι δεν γινετε αναβαθμιση γιατι δεν υπαρχουν πια καλωδια (?), μενει να βρω κανεναν αλλον τεχνικο να το παω μπας και μπορει αυτος να κανει τιποτα.

 

Να βρω εγω καλωδειο να τηην κανω μονος την αναβαθμιση δεν παιζει ε;

Link to comment
Share on other sites

Το κινιτο δοκιμαστικε και εχει καπιο προβλημα. Παει να ανοιξει αλλα κολαει. Στην νοκια μου ειπαν οτι δεν γινετε αναβαθμιση γιατι δεν υπαρχουν πια καλωδια (?), μενει να βρω κανεναν αλλον τεχνικο να το παω μπας και μπορει αυτος να κανει τιποτα.

 

Να βρω εγω καλωδειο να τηην κανω μονος την αναβαθμιση δεν παιζει ε;

Δοκίμασε να το ανοίξεις χωρίς την κάρτα μνήμης. Αν πάλι δε γίνει τίποτα θα πας σε κάποιο κατάστημα τύπου 9volto
Link to comment
Share on other sites

Eνα hard reset/format δοκιμασες?

 

Βγαλε καλου κακου την MMC.

 

Ενω ειναι σβηστο το κινητο, πατας το πρασινο, αστερακι (*), το 3, ΤΑ ΚΡΑΤΑΣ και το αναβεις.

 

Θα μεινει στην οθονη που λεει Nokia αρκετη ωρα αν θυμαμαι καλα ή θα πει formatting και θα εχει μια μπαρα που φορτωνει.

 

Το n-gage μου μου εκανε κατι τετοια παραξενα οταν το αγορασα, και οταν του εριξα φορματ εστρωσε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο 3660 δεν γίνεται hard format με κλειστό το κινητό. Αν δεν ανοίγει για να πληκτρολογήσει *#7370#, δεν μπορεί να κάνει κάτι και είναι μονόδρομος η επίσκεψη σε κάποιο κατάστημα
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, δεν γινοταν στα 1st fp1? Τοτε δεν εχει και πολλες επιλογες. Θα το δοκιμαζα στο n-gage αλλα εχω πραγματα μεσα και φοβαμαι :p Μπορει να το ειχα κανει και γω με *#7370# και να θυμαμαι λαθος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν μπορω να του κανω hard format οπως ειπε και ο theka. Αναγκαστικα θα το παω σε κανενα μαγαζι μπας και μπορει να κανει τιποτα. Ευχαριστω ολους για την βοηθεια!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...