Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3660


gregorisvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 712
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά αύριο το πρωί θα τα μάθετε όλα!Υπομονή.Τώρα είναι κλειστό και "γεμίζει ενέργεια".Εγώ να δείτε πως ανυπομονώ να μάθω περί τίνος πρόκειται...!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αφηστε το παιδι να χαρει το κινητο του...του ορμισαμε ολοι τι και πώς... :p :p :p

 

Αντε περιμενουμε εντυπώσεις... ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το άνοιξα επιτέλους!Τώρα προσπαθώ να βρω με ποιον τρόπο θα κάνω back up όλα τα αρχεία του τηλ καταλόγου απο το 7250 στο 3660.Έχετε κάτι να προτείνετε επ'αυτού?

Για την ώρα πάντως απλώς θα σας αναφέρω οτι ΔΕΝ υπάρχει bug στα sms!160 χαρακτήρες σε ένα μήνυμα τόσο στο Τ9 όσο και χωρίς αυτό!Αύριο τα νεότερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος physical (17 Φεβ. 2004 , 03:53)

 

Για την ώρα πάντως απλώς θα σας αναφέρω οτι ΔΕΝ υπάρχει bug στα sms!160 χαρακτήρες σε ένα μήνυμα τόσο στο Τ9 όσο και χωρίς αυτό!Αύριο τα νεότερα!!!

 

 

Θετικο σημαδι :cool: :D

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά!Για μένα η αλλαγή είναι μεγάλη σε ό,τι αφορά την κατοχή αυτού του τηλεφώνου και αυτό γιατί τόσο καιρό είχα το 7250 οπότε δε γνωρίζω και πολλά περί Smart Phones.Το σίγουρο είναι οτι το τηλέφωνο είναι σταθερό και σε όλες αυτές τις εφαρμογές που του εγκαθιστώ,παιχνίδια κλπ δεν έχει κολλήσει καμία φορά.Η έκδοση του λειτουργικού του είναι η 4.57 (21-10-2003).Τα SMS όπως προανέφερα λειτουργούν κανονικά,το πληκτρολόγιο είναι λίγο μαζεμένο και μικρό αλλά η διάταξη βέβαια φυσιολογική.Πολύ καλες και καθαρές οι φωτογραφίες(να είναι καλά τα 65000 χρώματα και η TFT οθόνη) και οι ήχοι του είναι αρκετά δυνατοί!Βέβαια περιμένω ερωτήσεις από τους κατόχους του 3650 για να διαπιστώσουμε όλοι μαζί αν τελικά αυτό το τηλέφωνο διαφέρει αρκετά από το ξαδερφάκι του!

Mία επισήμανση!Προσπαθώ να εγκαταστήσω το 3D Μoto racer αλλά παρόλο που έχει χώρο το τηλέφωνο 1 ΜΒ μου γράφει μνήμη πλήρης,διαγράψτε δεδομένα.Τι πρέπει να κάνω?Μπορώ να το γράψω στην κάρτα μνήμης?Δώστε μου τα φώτα σας ρε παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος physical (17 Φεβ. 2004 , 14:46)

 

Λοιπόν παιδιά!Για μένα η αλλαγή είναι μεγάλη σε ό,τι αφορά την κατοχή αυτού του τηλεφώνου και αυτό γιατί τόσο καιρό είχα το 7250 οπότε δε γνωρίζω και πολλά περί Smart Phones.Το σίγουρο είναι οτι το τηλέφωνο είναι σταθερό και σε όλες αυτές τις εφαρμογές που του εγκαθιστώ,παιχνίδια κλπ δεν έχει κολλήσει καμία φορά.Η έκδοση του λειτουργικού του είναι η 4.57 (21-10-2003).Τα SMS όπως προανέφερα λειτουργούν κανονικά,το πληκτρολόγιο είναι λίγο μαζεμένο και μικρό αλλά η διάταξη βέβαια φυσιολογική.Πολύ καλες και καθαρές οι φωτογραφίες(να είναι καλά τα 65000 χρώματα και η TFT οθόνη) και οι ήχοι του είναι αρκετά δυνατοί!Βέβαια περιμένω ερωτήσεις από τους κατόχους του 3650 για να διαπιστώσουμε όλοι μαζί αν τελικά αυτό το τηλέφωνο διαφέρει αρκετά από το ξαδερφάκι του!

Mία επισήμανση!Προσπαθώ να εγκαταστήσω το 3D Μoto racer αλλά παρόλο που έχει χώρο το τηλέφωνο 1 ΜΒ μου γράφει μνήμη πλήρης,διαγράψτε δεδομένα.Τι πρέπει να κάνω?Μπορώ να το γράψω στην κάρτα μνήμης?Δώστε μου τα φώτα σας ρε παιδιά!

 

 

Kάνε ένα restart πρώτα ...

και όρισε την μνήμη της κάρτας για την εγκατάσταση και να αρχίσεις να βάζεις ότι τραβά η ψυχή σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως μπορεις να τα γραψεις στην καρτα. Γιατθ την εχουμε αλλωστε... ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Φουλαρισε το μην το λυπάσαι καθόλου φιλε μου...Δεν ειναι 7250 να το λυπάσαι...Δωστου να καταλάβει τι θα πει Open Software...

Αλλα με προσοχη γιατι το format δεν ειναι πανακεια...Εγω ευτυχως δεν εχω κανει ποτε...

 

 

Αντε και περιμενουμε εντυπώσεις για τη σταθερότητα του...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (16 Φεβ. 2004 , 18:07)

 

Γενικα πες μας τα bugs του!!!!

 

μπορει να μην εχει τοσα οσα το 6600.αφου ειναι σαν το 3650 :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος physical (17 Φεβ. 2004 , 14:46)

 

Λοιπόν παιδιά!Για μένα η αλλαγή είναι μεγάλη σε ό,τι αφορά την κατοχή αυτού του τηλεφώνου και αυτό γιατί τόσο καιρό είχα το 7250 οπότε δε γνωρίζω και πολλά περί Smart Phones.Το σίγουρο είναι οτι το τηλέφωνο είναι σταθερό και σε όλες αυτές τις εφαρμογές που του εγκαθιστώ,παιχνίδια κλπ δεν έχει κολλήσει καμία φορά.Η έκδοση του λειτουργικού του είναι η 4.57 (21-10-2003).Τα SMS όπως προανέφερα λειτουργούν κανονικά,το πληκτρολόγιο είναι λίγο μαζεμένο και μικρό αλλά η διάταξη βέβαια φυσιολογική.Πολύ καλες και καθαρές οι φωτογραφίες(να είναι καλά τα 65000 χρώματα και η TFT οθόνη) και οι ήχοι του είναι αρκετά δυνατοί!Βέβαια περιμένω ερωτήσεις από τους κατόχους του 3650 για να διαπιστώσουμε όλοι μαζί αν τελικά αυτό το τηλέφωνο διαφέρει αρκετά από το ξαδερφάκι του!

Mία επισήμανση!Προσπαθώ να εγκαταστήσω το 3D Μoto racer αλλά παρόλο που έχει χώρο το τηλέφωνο 1 ΜΒ μου γράφει μνήμη πλήρης,διαγράψτε δεδομένα.Τι πρέπει να κάνω?Μπορώ να το γράψω στην κάρτα μνήμης?Δώστε μου τα φώτα σας ρε παιδιά!

 

εχεις δει οθονη του 6600?θα ηθελα να σε ρωτησω αν ειναι ιδια(που γενικα πρεπει να ειναι αφου ειναι ιδια αλλα ρωταω εσενα που ξερεις απο πρωτο χερι)

Link to comment
Share on other sites

δηλ. εχει και γ@μω της οθονες.για σου ρε νοκια με τα μεγαλεια σου(με τα καμενα πιξελ δεν νομιζω να εχει κανενα φοβο,φτου φτου μακρια απο εμας)
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

@physical Orise san mnimi twn sms tin mmc:) (menou/messages/open/settings/other/) Na se rwtisw:exei kalutero videorecorder apo to 3650?Exei poiotita video san 6600 i 3650?Thanks:)

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή παιδιά έχει και ένας φίλος μου το 6600 να σας πω οτι η οθόνη είναι ένα και το αυτό!Δε με ικανοποίησε απόλυτα η ποιότητα στη λήψη του Video αλλά δεν έχω μέτρο σύγκρισης σε αυτό το θέμα!Με προβλημάτισε το γεγονός οτι δεν έχει ζουμ στη λήψη φωτογραφίας όπως επίσης και απενεργοποίηση του ήχου της λήψης.Τέλος αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί δεν έχει επιλογή για σβήσιμο των αναφορών παράδοσης των μηνυμάτων!!!Αυτό και αν είναι πρωτόγνωρο!Το είχε και το 3650 παιδιά?

Πάντως κατα τ΄άλλα το τηλέφωνο είναι πολύ καλό,σταθερό και με άριστη ποιότητα οθόνης!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος physical (18 Φεβ. 2004 , 22:04)

 

Eπειδή παιδιά έχει και ένας φίλος μου το 6600 να σας πω οτι η οθόνη είναι ένα και το αυτό!Δε με ικανοποίησε απόλυτα η ποιότητα στη λήψη του Video αλλά δεν έχω μέτρο σύγκρισης σε αυτό το θέμα!Με προβλημάτισε το γεγονός οτι δεν έχει ζουμ στη λήψη φωτογραφίας όπως επίσης και απενεργοποίηση του ήχου της λήψης.Τέλος αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί δεν έχει επιλογή για σβήσιμο των αναφορών παράδοσης των μηνυμάτων!!!Αυτό και αν είναι πρωτόγνωρο!Το είχε και το 3650 παιδιά?

Πάντως κατα τ΄άλλα το τηλέφωνο είναι πολύ καλό,σταθερό και με άριστη ποιότητα οθόνης!

 

ναι και το 3650 ετσι ειναι με τις αναφορες :mad: οντως μα...ια ειναι αυτο,οι αναφορες φευγουν μονο απο την διαγραφη του μητρωου ;)
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα εχει τον VideoRecorder1 που ειχε το 3650 και οχι τον 2 που εχει το 6600....
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος physical (19 Φεβ. 2004 , 13:19)

 

Παιδιά με ποιον τρόπο μπορώ να αλλάξω το λογότυπο φορέα στο κινητό 3660;

 

Δοκίμασε με το systemtools. :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος physical (19 Φεβ. 2004 , 13:19)

 

Παιδιά με ποιον τρόπο μπορώ να αλλάξω το λογότυπο φορέα στο κινητό 3660;

 

Μπορείς να βάλεις το πρόγραμμα seleq που είναι file explorer.Σου δείχνει όλα τα αρχεία του κινητού όπως ο explorer των windows και μπορείς να βάλεις όποια εικόνα θέλεις για λογότυπο.Επίσης είναι χρήσιμο για να κάνεις full κάποιες trial εφαρμογές.Για τον ήχο της κάμερας που αναφέρες πιο πάνω πήγαινε στα προφίλ και απενεργοποίησε τους ήχους προειδοποίησης.Για το zoom στις φωτογραφίες υπάρχει το πρόγραμμα photo fusion(το οποίο και προτείνω),το photographer,το camera fx.Αυτά και άλλα προγράμματα ιδιαίτερα χρήσιμα θα βρεις στο http://www.aivanet.com

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος physical (18 Φεβ. 2004 , 22:04)

 

Eπειδή παιδιά έχει και ένας φίλος μου το 6600 να σας πω οτι η οθόνη είναι ένα και το αυτό!Δε με ικανοποίησε απόλυτα η ποιότητα στη λήψη του Video αλλά δεν έχω μέτρο σύγκρισης σε αυτό το θέμα!Με προβλημάτισε το γεγονός οτι δεν έχει ζουμ στη λήψη φωτογραφίας όπως επίσης και απενεργοποίηση του ήχου της λήψης.Τέλος αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί δεν έχει επιλογή για σβήσιμο των αναφορών παράδοσης των μηνυμάτων!!!Αυτό και αν είναι πρωτόγνωρο!Το είχε και το 3650 παιδιά?

Πάντως κατα τ΄άλλα το τηλέφωνο είναι πολύ καλό,σταθερό και με άριστη ποιότητα οθόνης!

 

Όσο για την αναφορά παράδοσης το ίδιο είναι και στο n-gage. :)
Link to comment
Share on other sites

μα σε ολα τα series 60 (τουλαχιστον της νοκια)γινεται αυτο .δεν ειναι ξεχοριστο για το καθε κινητο
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (19 Φεβ. 2004 , 15:16)

 

μα σε ολα τα series 60 (τουλαχιστον της νοκια)γινεται αυτο .δεν ειναι ξεχοριστο για το καθε κινητο

 

Δεν είπα ότι είναι ξεχωριστό, απλώς αναφέρω για αυτό που γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...