Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα καλά βρε παιδιά δεν έχει κανείς τον χάρτη του TOM TOM για eastern Europe

 

 

http://rapidshare.de/files/17938512/Wschodnia_Europa_v608.part1.exe.html
http://rapidshare.de/files/17937652/Wschodnia_Europa_v608.part2.rar.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καταφερατε να το εγκαταστησετε??εχω μια απορια..αρχικα οταν τα περναμε ολα στην καρτα μνημης μπορουμε να τα βαλουμε σε ενα φακελο ή ολα χημα στην καρτα?

εγω ακολουθω τις οδηγιες , το μερασα στη καρτα μνημης , εγκατεστησα το tomtom home αλλα στο κινητο δε φαινεται να ειναι εγκατεστημενο.Δε μου βγαζει τιποτα να ανοιξω στο μενου. μηπωσ φταιει το οτι δεν εχω περασει ακομα χαρτες?

Link to comment
Share on other sites

Καταφερατε να το εγκαταστησετε??εχω μια απορια..αρχικα οταν τα περναμε ολα στην καρτα μνημης μπορουμε να τα βαλουμε σε ενα φακελο ή ολα χημα στην καρτα?

 

Πρέπει να μπούνε στο root της κάρτας. Όχι μέσα σε έναν

φάκελο.

Προσοχή όμως!

Υπάρχουν και φάκελοι που βρίσκονται ήδη μέσα στην κάρτα.

Πρέπει οπότε να μπείτε στους υποφακέλους και να πάρετε τα

αρχεία που βρίσκονται μέσα τους ακολουθώντας πάντα την

ίδια ιεραρχία και στον ήδη υπάρχοντα φάκελο..

Επίσης πρέπει αν προσπαθήσετε να τα μεταφέρετε με

το καλώδιο να χρησιμοποιήσετε την Επιλογή Μεταφορά Δεδομένων

και όχι το PC Suite, διαφορετικά με έναν card reader όλα είναι καλά.

Τέλος τον φάκελο της χώρας τον "πετάμε" επίσης στο root της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και φάκελοι που βρίσκονται ήδη μέσα στην κάρτα.

Πρέπει οπότε να μπείτε στους υποφακέλους και να πάρετε τα

αρχεία που βρίσκονται μέσα τους ακολουθώντας πάντα την

ίδια ιεραρχία και στον ήδη υπάρχοντα φάκελο..

QUOTE]

 

Σε παρακαλω Reignman αν μπορεις εξηγησε μου τι ακριβως εννοεις γιατι δε το επιασα αυτο. προσπαθω πολυ ωρα και δε θελω να ξανακανω λαθος.. σ΄ευχαριστω πολυ..:)

 

ΑΑ νομιζω καταλαβα τι εννοεις: επειδη υπαρχουν (στην καρτα) φακελοι με την ιδια ονομασια , μεσα σε αυτουσ θα βαλουμε το περιεχομενο των αντιστοιχων φακελων του προγραμματος

please διορθωσε με αν κανω λαθος....

Link to comment
Share on other sites

tha prospathiso na to anevaso meta paidia eimai sti douleia tora...to dokimasa simera to proi poy piga douleia kai einai apsogo!! to eastern europe to eiha prin apo to N70...ellada doulevei KANONIKOTATA pantos
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα στο i-phone σπασμένη έκδοση του Profimail.

Πιστεύω πως θα φανεί χρήσιμη σε πολλούς :

http://www.iphone-forum.org/symbian-s608090-apps/t-lonelycatgamesprofimailv256symbianosreadnf-oinclmeygen-asxpda-121627.html/?highlight=profimail

 

Δουλεύει στο Ν80; Διότι οι οδηγίες λένε να εγκαταστήσεις πρώτα τη 2.42 version , η οποία όμως δεν είναι συμβατή με το Ν80...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και φάκελοι που βρίσκονται ήδη μέσα στην κάρτα.

Πρέπει οπότε να μπείτε στους υποφακέλους και να πάρετε τα

αρχεία που βρίσκονται μέσα τους ακολουθώντας πάντα την

ίδια ιεραρχία και στον ήδη υπάρχοντα φάκελο..

QUOTE]

 

Σε παρακαλω Reignman αν μπορεις εξηγησε μου τι ακριβως εννοεις γιατι δε το επιασα αυτο. προσπαθω πολυ ωρα και δε θελω να ξανακανω λαθος.. σ΄ευχαριστω πολυ..:)

 

ΑΑ νομιζω καταλαβα τι εννοεις: επειδη υπαρχουν (στην καρτα) φακελοι με την ιδια ονομασια , μεσα σε αυτουσ θα βαλουμε το περιεχομενο των αντιστοιχων φακελων του προγραμματος

please διορθωσε με αν κανω λαθος....

 

Σωστότατος! ;)

Link to comment
Share on other sites

ΘEΛω μερικές διεύθυνσης ΓIA TO Ν80 ΕΧΩ ΜΙΑ ΔΙΕΎΘΥΝΣΗ THN http://WWW.TECHTEAM.GR AΛΛA TIΣ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΆΣΕΙ ΌΛΕΣ ΌΣΕΣ ΜΕ ΕΝΔΙΈΦΕΡΑΝ.ΓIA ΓIA TRIAL http://WWW.MY-SYMBIAN.COM Κ AN ΞEPEI ΚΑΝΕΊΣ ΠΩΣ ΘA BPΩ TON ΚΩΔΙΚΌ ΓIA NA TIΣ KPATHΣΩ TIΣ ΕΦΑΡΜΟΓΈΣ AΠO THN ΔΙΕΎΘΥΝΣΗ ΕΚΕΊΝΗ.
Link to comment
Share on other sites

paidia to eastern europe eiai terasteio kai argei na to anevaso...prepei na valte ola sti karta mnimis HYMA,kai meta thelei to kolpo gia na spaseis to harti,sto iphone ta exigei teliea apla akoloytha tis odygies paidia

 

1. Copy anything you want on your memory card to a folder on your desktop via a card reader.

 

2. Put the memory card back in your phone and the format it.

 

3. Put the memory card back in the card reader and copy and paste all the files found in http://www.megaupload.com/?d=VOLJS3G3

 

4. Once that is done i turned my phone off and then inserted the memory card and then switched it back on.

 

5. After booting back up look in my own on the menu.

 

6. You should have an TomTom icon with red hands.

 

7. Click on this and TomTom will auto install.

 

8. Load TomTom home on your desktop.

 

9. Connect your phone via usb cable to computer and select Data Transfer on the menu on the phone screen.

 

10. On TomTom home select from top toolbar 'Device' and the option 'Change Device' and then select 'Symbian Series 60 3rd Edition'

 

11. You should now see on the right hand side of the screen your Memory Card name and what is installed on it.

 

12. To install the maps and patch them please see Talesin's post on Page 3

 

gia to kodiko toy harti 15) On the PC, extract TT6_kg_4_C4Pda.rar to a new directory on the c: drive called ******

16) Copy Guam.mid from the map directory on your PC to the c:\****** directory

17) Open a DOS prompt and navigate to c:\******

18) Type : TT6_kg_4_C4Pda.exe Guam.mid

19) Enter the code TomTom gave at 14) above

20) ****** will give you an activation code - enter this on the phone, including the spaces

 

STO IPHONE EHEI TO EASTERN EUROPE PSAXTEEEE REEEEEEEEE

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Maroulia den mporesa akoma na katevasw to vasiko programa gia to tom tom.Eftixos katafera na katevasw ton xarti pou postarate edw.

Mporei kapoios na anevasei kapou to tom tom dioti to megaupload sernete kai den anoigei me tpt?

Εδω θα βρεις οτι χρειαζεσαι : h**p://rapidshare.de/users/5FQR80 Ακολουθησε προσεκτικα τις οδηγιες του iphone και προσεξε στο πρωτο βημα ,την λεπτομερια που ανεφερα στην προηγουμενη σελιδα εγω και ο Reignman..

 

To προγραμμα φαινεται εκπληκτικο..! Το μονο που μενει ειναι ena bluetooth gps receiver!

Αν ξερει καποιος ας μου προτεινει καποιο ( με pm για να μη βγουμε offtopic).

Link to comment
Share on other sites

Εδω θα βρεις οτι χρειαζεσαι : h**p://rapidshare.de/users/5FQR80 Ακολουθησε προσεκτικα τις οδηγιες του iphone και προσεξε στο πρωτο βημα ,την λεπτομερια που ανεφερα στην προηγουμενη σελιδα εγω και ο Reignman..

 

To προγραμμα φαινεται εκπληκτικο..! Το μονο που μενει ειναι ena bluetooth gps receiver!

Αν ξερει καποιος ας μου προτεινει καποιο ( με pm για να μη βγουμε offtopic).

Και σε εμένα PM για bluetooth gps receiver (Μικρό, Φτηνό, και καλό)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

@ giorgosf, φίλε ξεκινώ την εφαρμογη ΤΟΜ ΤΟΜ αλλα χάρτη δεν βλέπω, εκανα extract ta 2 ΖΙΡ αρχεία του χαρτη αλλα ουτε φακέλους ειδα παρα μονο αρχεια μπορεις να εξηγήσεις λιγο παραπάνω με το χαρτη
Link to comment
Share on other sites

@ giorgosf, φίλε ξεκινώ την εφαρμογη ΤΟΜ ΤΟΜ αλλα χάρτη δεν βλέπω, εκανα extract ta 2 ΖΙΡ αρχεία του χαρτη αλλα ουτε φακέλους ειδα παρα μονο αρχεια μπορεις να εξηγήσεις λιγο παραπάνω με το χαρτη

πρωτα απ'ολα ξεκλειδωσες το χαρτη??

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, πρωτα πρέπει να επιλέξω το χάρτη απο το Ν73, σωστά;;; και μετα να τρεξω το ****** για να ξεκλειδώσει ο χάρτης. Το θέμα μου είναι οτι δεν βρίσκω το χάρτη στο τηλ.
Link to comment
Share on other sites

@ giorgosf, φίλε ξεκινώ την εφαρμογη ΤΟΜ ΤΟΜ αλλα χάρτη δεν βλέπω, εκανα extract ta 2 ΖΙΡ αρχεία του χαρτη αλλα ουτε φακέλους ειδα παρα μονο αρχεια μπορεις να εξηγήσεις λιγο παραπάνω με το χαρτη

 

Ποιά αρχεία κατέβασες;

Τα links που έδωσα πιο πίσω;

Αν ναι πλέον θα πρέπει να έχεις ένα φάκελο

Wschodnia Europa v608 και μέσα 8 αρχεία,

μεταξύ των οποίων και το Eastern_Europe.mid

το οποίο θα χρησιμοποιήσεις για να ενεργοποιήσεις

το χάρτη.

Αυτόν το φάκελο βάζεις στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

nai Reignman ο χάρτης που μου έδωσες έχει 8 αρχεία όλα αυτά τα αρχεία είναι στο root του Ε:\ χύμα γιατί δεν έβρισκα φάκελοι ή διπλά αρχεία για να τα αντικαταστήσω
Link to comment
Share on other sites

Λογικα τον εχεις βαλει το χαρτη στην καρτα μνημης ε? μεσα στο προγραμμα θα πας στο change preferences και στη 4η καρτελα νομιζω ειναι οι επιλογες για τους χαρτες.εκει θα σου εμφανιζει το χαρτη που εχεις βαλει.τον επιλεγεις, θα πατησεις manual activation και θα σου δωσει το ID (που θα χρειαστει στη διαδικασια DOS prompt)
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δε μου δίνει τη δυνατότητα να γτάσω σε αυτό το σημείο καποια ******* έχω κάνει και δε μπορεί να δει τους χάρτες
Link to comment
Share on other sites

nai Reignman ο χάρτης που μου έδωσες έχει 8 αρχεία όλα αυτά τα αρχεία είναι στο root του Ε:\ χύμα γιατί δεν έβρισκα φάκελοι ή διπλά αρχεία για να τα αντικαταστήσω

 

Φτιάξε το φάκελο Wschodnia Europa v608 εσύ και

μετέφερέ τον στο E:\

Link to comment
Share on other sites

Kατάφερα να το βάλω. Οι οδηγίες που δίνουν στο iphone είναι μάλλον πιο περίπλοκες απ'ότι χρειάζεται. Δεν χρειάστηκε να εγκαταστήσω το Tomtom home, το οποίο δηλαδή και που το δοκίμασα δεν έτρεχε κι έβγαζε ότι δεν είναι valid win32 application. Πάντως οι χάρτες για την Ελλάδα είναι πολύ μέτριοι, δηλαδή ονόματα δρόμων έχει ελάχιστα και εκτός από τους πολύ κεντρικούς, τα γράφει μόνο στο κέντρο της Αθήνας.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...