Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nseries PC Suite Update Available

Version 2.0 can be downloaded from

http://www.nokia.com/A4544040

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nseries PC Suite Update Available

Version 2.0 can be downloaded from

http://www.nokia.com/A4544040

Αν και δεν με αφορά το θέμα λόγω του ότι δεν έχω Nseries συσκευή:p... το link δεν οδηγεί πουθενά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν με αφορά το θέμα λόγω του ότι δεν έχω Nseries συσκευή:p... το link δεν οδηγεί πουθενά.

 

Δεν οδηγει πουθενα ,διοτι το λινκ ειναι κατω :(

http://www.nokia.com/NOKIA_COM_1/Microsites/BetaLabs/applications/Nseries_PC_Suite/NNPCS_2.0.144_US_beta.zip

Απο οτι εμαθα-διαβασα ,θα ανεβει παλι προς το τελος της εβδομαδας με βελτιωμενη εκδοση ..

http://www.symbian-freak.com/news/007/09/nseries_pc_suite_20.htm

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, θα ηθελα και εγω να κανω μια ερωτηση! Οπως καταλαβαινετε ειναι λιγο δυσκολο να κατσω να διαβασω 257 σελιδες, διαβασα αρκετες απο αυτες αλλα επειδη ειναι η πρωτη φορα που περνω κινητο symbian δεν καταλαβαινω και πολλα. Συγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα αυτο που θα ρωτησω αλλα μηπως θα μπορουσε καποιος να κανει μια λιστα με οσα προγραμματα κατα την γνωμη του ειναι χρησιμα να υπαρχουν στο κινητο και κανουν καλη δουλεια, οπως λεξικα (ελληνικα, ελληνο-αγγλικα, αγγλο-ελληνικα), κανενα antivirus (αν πιστευετε οτι χρειαζετε), προγρ. που κλειδωνουν τις φωτογραφιες ή τα μηνυματα, εορτολογιο, κανενα προγραμμα που κανει το κινητο web cam αν υπαρχει, κανενα καλυτερο player για μουσικη ή video, επισης ειδα καπου αλλα δεν θυμαμαι poy, οτι υπαρχει ενα προγραμμα που βελτιωνει την ποιοτητα των video, και οτι αλλο πιστευετε εσεις οτι αξιζει που δεν μπορω να σκεφτω τωρα. Επισης κανενα παιχνιδακι αν υπηρχε καλο θα ητανε!!! Το ξερω οτι ζηταω πολλα αλλα σας παρακαλω πολυ ας βοηθησει καποιος, οπως ειπα και πριν ειναι πρωτη φορα με symbian κινητο, συγκεκριμενα το 6110 και ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος. Πριν ειχα το w800 της sony-ericsson και εχω τεραστια ποικιλια απο εφαρμογες και παιχνιδια....οποιος θελει pm
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, θα ηθελα και εγω να κανω μια ερωτηση! Οπως καταλαβαινετε ειναι λιγο δυσκολο να κατσω να διαβασω 257 σελιδες, διαβασα αρκετες απο αυτες αλλα επειδη ειναι η πρωτη φορα που περνω κινητο symbian δεν καταλαβαινω και πολλα. Συγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα αυτο που θα ρωτησω αλλα μηπως θα μπορουσε καποιος να κανει μια λιστα με οσα προγραμματα κατα την γνωμη του ειναι χρησιμα να υπαρχουν στο κινητο και κανουν καλη δουλεια, οπως λεξικα (ελληνικα, ελληνο-αγγλικα, αγγλο-ελληνικα), κανενα antivirus (αν πιστευετε οτι χρειαζετε), προγρ. που κλειδωνουν τις φωτογραφιες ή τα μηνυματα, εορτολογιο, κανενα προγραμμα που κανει το κινητο web cam αν υπαρχει, κανενα καλυτερο player για μουσικη ή video, επισης ειδα καπου αλλα δεν θυμαμαι poy, οτι υπαρχει ενα προγραμμα που βελτιωνει την ποιοτητα των video, και οτι αλλο πιστευετε εσεις οτι αξιζει που δεν μπορω να σκεφτω τωρα. Επισης κανενα παιχνιδακι αν υπηρχε καλο θα ητανε!!! Το ξερω οτι ζηταω πολλα αλλα σας παρακαλω πολυ ας βοηθησει καποιος, οπως ειπα και πριν ειναι πρωτη φορα με symbian κινητο, συγκεκριμενα το 6110 και ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος. Πριν ειχα το w800 της sony-ericsson και εχω τεραστια ποικιλια απο εφαρμογες και παιχνιδια....οποιος θελει pm

 

πρόγραμματα για κλείδωμα φοτο αλλά και πάνπολλα άλλα που θα βάλεις ανάλογα με τις απαιτήσεις σου θα βρεις στα γνωστά ΄μαγαζάκια΄

xxxxxxxxxxxxxx

 

Και λεξικό για δεκάδες γλώσσες υπάρχει στα άνω μαγαζιά, και θα βρεις ακόμα ένα αγγλο<->ελληνικό και το ανάποδο λεξικό, μια μινι εγκυκλοπέδια και ένα factbook στο προγράμμα που κατασκεύασε ο porfyras και βρίσκετε στο myfiles

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, θα ηθελα και εγω να κανω μια ερωτηση! Οπως καταλαβαινετε ειναι λιγο δυσκολο να κατσω να διαβασω 257 σελιδες, διαβασα αρκετες απο αυτες αλλα επειδη ειναι η πρωτη φορα που περνω κινητο symbian δεν καταλαβαινω και πολλα. Συγνωμη αν εχει αναφερθει ξανα αυτο που θα ρωτησω αλλα μηπως θα μπορουσε καποιος να κανει μια λιστα με οσα προγραμματα κατα την γνωμη του ειναι χρησιμα να υπαρχουν στο κινητο και κανουν καλη δουλεια, οπως λεξικα (ελληνικα, ελληνο-αγγλικα, αγγλο-ελληνικα), κανενα antivirus (αν πιστευετε οτι χρειαζετε), προγρ. που κλειδωνουν τις φωτογραφιες ή τα μηνυματα, εορτολογιο, κανενα προγραμμα που κανει το κινητο web cam αν υπαρχει, κανενα καλυτερο player για μουσικη ή video, επισης ειδα καπου αλλα δεν θυμαμαι poy, οτι υπαρχει ενα προγραμμα που βελτιωνει την ποιοτητα των video, και οτι αλλο πιστευετε εσεις οτι αξιζει που δεν μπορω να σκεφτω τωρα. Επισης κανενα παιχνιδακι αν υπηρχε καλο θα ητανε!!! Το ξερω οτι ζηταω πολλα αλλα σας παρακαλω πολυ ας βοηθησει καποιος, οπως ειπα και πριν ειναι πρωτη φορα με symbian κινητο, συγκεκριμενα το 6110 και ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος. Πριν ειχα το w800 της sony-ericsson και εχω τεραστια ποικιλια απο εφαρμογες και παιχνιδια....οποιος θελει pm

Καλορίζικο!

Ένα καλό εορτολόγιο είναι αυτό.

Ακόμη ένα χρήσιμο πρόγραμμα είναι ένας file explorer, όπως ο Y-Browser.

Κατά τη γνώμη μου δεν χρειάζεται να βάλεις κάποιο antivirus και να επιβαρύνεις το κινητό, διότι δεν υπάρχει ακόμη ιός για S60 3rd edition κινητά.

 

Όπως σου είπε και ο aijivl στα site αυτά θα βρεις μια μεγάλη λίστα από προγράμματα. Τα site αυτά είναι forum και θα ήταν καλό διαβάζεις και τα άλλα posts εκτός από το πρώτο για να βλέπεις τι προβλήματα ίσως έχουν αντιμετωπίσει κάποια άλλα άτομα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Sigxoreste me pou grafo greeklish alla etsi exo mathei na grafo grigora!!! Sas eyxaristo poli kai tous 2 gia tis apantiseis sas, extes to vradi mexri tis 3 epsaxna se ayto to xxxxxxxx ospou kourastika kai to ekleisa, pragmati exei para polla ekei, tha sinexiso ego to psaksimo apla an sas einai eykolo opoios exei idi kapoio progmama pou na to exei dokimasei kai na pisteuei oti einai kalo as to valei edo, etsi den iparxei logos na kathomai me tis wres sto xxxxxxxxxxx kai na psaxno. Ego p.x. opos eipa kai prin gia to w800 mporo na sas po akrivos ti kanei to kathe programa kai na ta anevaso kiolas, giati ta exo dokimasei sxedon ola, auto zitao na kanei kapoios an den einai diskolo! eyxaristo!!!

 

Check this

http://nokia-3250-software.epocware.com/Handy_Weather.html

 

Παίζει μια χαρά και με το Ν80 το δοκίμασα μόλις και είναι από τα καλύτερα προγράμματα που έχω δει..

 

kalimera, mia erotisi....to programa auto einai demo? kai an nai, ksereis an mporoume na to vroume olokliro?

Link to comment
Share on other sites

kalimera, mia erotisi....to programa auto einai demo? kai an nai, ksereis an mporoume na to vroume olokliro?

Ναι είναι trial, μπορείς να το βρεις xxxxxxxxxxxxxxx.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Porfyra εγκατέστησα επιτυχώς την εφαρμογή Mobilex στο κινητό nokia 6110 navigator.

Όταν ομως την ψάχνω στις εφαρμογές του κινητού μου δεν την βρίσκω.

Έκανα ακριβώς ότι ανεφέρει το info αρχείο και όμως δεν φαινόταν πουθενά το εικoνίδιο εκκίνησης.

Αμέσως μετά έκανα και restart την συσκευή μπας και ήθελε επανεκκίνηση για να καταλαβει την εγκατάσταση και πάλι τίποτα.

Τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι trial, μπορείς να το βρεις xxxxxxxxxxxx.;)

 

Αν είδα καλά δεν είναι για Ν73, σωστά;:(

Link to comment
Share on other sites

Porfyra εγκατέστησα επιτυχώς την εφαρμογή Mobilex στο κινητό nokia 6110 navigator.

Όταν ομως την ψάχνω στις εφαρμογές του κινητού μου δεν την βρίσκω.

Έκανα ακριβώς ότι ανεφέρει το info αρχείο και όμως δεν φαινόταν πουθενά το εικoνίδιο εκκίνησης.

Αμέσως μετά έκανα και restart την συσκευή μπας και ήθελε επανεκκίνηση για να καταλαβει την εγκατάσταση και πάλι τίποτα.

Τι κάνω λάθος;

 

ego pantos molis to evala kai litourgei mia xara, isos kati den exeis kanei sosta. ego den evala ekeino to programataki pou kanei restart...pisteyo den xreiazete.

Link to comment
Share on other sites

Αν είδα καλά δεν είναι για Ν73, σωστά;:(

:!:Σωστά δικό μου λάθος....:!:

 

Αν και το έψαξα τώρα για το σωστό δεν κατάφερα να το βρω αλλά κάποιος γράφει ότι:

«Handy Weather, most likey won't work with a 'black' serial because the program connects to their server for the updates and will see that 'that' serial already exists. That's why probably this is not available for download.»

 

Άρα μάλλον δεν θα υπάρχει...:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Porfyra εγκατέστησα επιτυχώς την εφαρμογή Mobilex στο κινητό nokia 6110 navigator.

Όταν ομως την ψάχνω στις εφαρμογές του κινητού μου δεν την βρίσκω.

Έκανα ακριβώς ότι ανεφέρει το info αρχείο και όμως δεν φαινόταν πουθενά το εικoνίδιο εκκίνησης.

Αμέσως μετά έκανα και restart την συσκευή μπας και ήθελε επανεκκίνηση για να καταλαβει την εγκατάσταση και πάλι τίποτα.

Τι κάνω λάθος;

1)Kανε απεγκατασταση τα παντα και μετα ξαναβαλτα ολα μεσα απο την αρχη

2)να τα κανεις εγκατασταση στην μνημη του κινητου σου και οχι στην καρτα μνημης

ego pantos molis to evala kai litourgei mia xara, isos kati den exeis kanei sosta. ego den evala ekeino to programataki pou kanei restart...pisteyo den xreiazete.

To προγραματακι που κανει restart δεν επηρεαζει το Mobilex ειναι 2 διαφορετικα προγραμματα. Εγω παντος το εχω στο δικο μου, σε αλλους χρειαζετε και σε αλλους οχι αναλογος.. :)

 

Υ.Γ.

Εαν θελετε δοκιμαστε το Mobilex_v3_0_3 ειναι καλητερο στο scrolling των σελιδων :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1981701#post1981701

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το windows live messenger εχει βγει?Για Ν95 ενδιαφερομαι,νομιζω διαβασα καπου οτι εχει βγει αλλα ελεγε να το βρεις μεσω της ληψης απο το μενου,σε εμενα δεν το εβγαζε,το εχει βαλει κανενας?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το windows live messenger εχει βγει?Για Ν95 ενδιαφερομαι,νομιζω διαβασα καπου οτι εχει βγει αλλα ελεγε να το βρεις μεσω της ληψης απο το μενου,σε εμενα δεν το εβγαζε,το εχει βαλει κανενας?

 

θα το βρεις εδω

xxxxxxxx

κανε μια αναζητηση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το windows live messenger εχει βγει?Για Ν95 ενδιαφερομαι,νομιζω διαβασα καπου οτι εχει βγει αλλα ελεγε να το βρεις μεσω της ληψης απο το μενου,σε εμενα δεν το εβγαζε,το εχει βαλει κανενας?

Το έχω ανέβάσει εδώ, κατέβασε το. Διάβασε πρώτα το αρχείο readme για την εγκατάσταση;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Eyxaristv to ebala μπορω να κανω οπως και στο pc βιντεοκληση?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re pedia alli mia erotisi, skeftomai na paro mia megaliteri karta gia to 6110, ti tha ginei me tous xartes otan tin valo sto kinito??? pos mporo na tous peraso stin kainouria?

Θα κάνεις αντιγραφή ότι έχεις στη παλιά κάρτα (και εννοώ όλα μα όλα) στη καινούρια μέσω ενός card reader.

Θα πρέπει όμως να ενεργοποιήσεις την εμφάνιση των κρυφών αρχείων και φακέλων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, εχω στο φορητο τοσο το nokia pc suite οσο και το nokia software updater αλλα στο πρωτο βλεπω οτι υπαρχει δυνατοτητα αναβαθμισης ορισμενων μοντελων κινητων, τελικα χρειαζομαι και τα 2 προγραμματα η να αφησω μονο το πρωτο που τα εχει ολα?
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις αντιγραφή ότι έχεις στη παλιά κάρτα (και εννοώ όλα μα όλα) στη καινούρια μέσω ενός card reader.

Θα πρέπει όμως να ενεργοποιήσεις την εμφάνιση των κρυφών αρχείων και φακέλων.

 

Wuxaristo! Na se rotiso omos....mono meso card reader? den mporo me to usb? kai an nai ti tha kano, metafora arxeion i me to PC Suite?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, εχω στο φορητο τοσο το nokia pc suite οσο και το nokia software updater αλλα στο πρωτο βλεπω οτι υπαρχει δυνατοτητα αναβαθμισης ορισμενων μοντελων κινητων, τελικα χρειαζομαι και τα 2 προγραμματα η να αφησω μονο το πρωτο που τα εχει ολα?

Το εικονίδιο που βλέπεις στο PC Suite δεν είναι το κάθε αυτού πρόγραμμα αλλά μια συντόμευση η οποία οδηγεί στο site της Nokia για να κατεβάσεις το Nokia Software Updater.

Όταν το έχεις εγκαταστήσει τότε στο ανοίγει, αλλιώς όπως είπα σε πάει στο site. Άρα μη το διαγράψεις...

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

Wuxaristo! Na se rotiso omos....mono meso card reader? den mporo me to usb? kai an nai ti tha kano, metafora arxeion i me to PC Suite?

Γίνεται και μέσω του USB σε κατάσταση «Μαζικής αποθήκευσης (Μεταφορά αρχείων)» και όπως είπα :!:θα πρέπει να ενεργοποιήσεις την εμφάνιση των κρυφών αρχείων και φακέλων.:!:

;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Wuxaristo! Na se rotiso omos....mono meso card reader? den mporo me to usb? kai an nai ti tha kano, metafora arxeion i me to PC Suite?

Δες εδω και ενα οδηγο απο τον φιλο leftezi :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754426#post1754426

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω και ενα οδηγο απο τον φιλο leftezi :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754426#post1754426

 

Iparxei kai mia litourgia sto kinito pou leei afairesi kartas mnimis. Episis o leftezi leei oti prepei na to valoume se ektos sindesis to kinito!!! einai aparetito auto kai an nai prepei prin afairesoume tin karta gia na kanoume tin allagi na kanoume aposindesi kartas i apla etsi tha tin vgalo???

Link to comment
Share on other sites

Oχι, δοκιμασε το και οπου κολησεις εδω ειμαστε :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...